Conan v Itálii #5: Ochutnávka vínaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:177
Počet zobrazení:12 167

Conan s Jordanem dnes vyráží do vinice ochutnat toskánská vína. Conan to ale s Jordanem a jeho manýry nebude mít jednoduché.

Poznámka: Díl o lovu lanýžů, který předchází návštěvě vinice, je již na webu přeložen zde.

Přepis titulků

Nacházíme se ve vinařství Felsina v regionu Chianti a tohle je Chiara. - Ano, správně. - Tohle je můj přítel Jordan. - Vítejte. - Už spoustu let neustále mluví o svém oblíbeném víně, které pochází z této vinice. A teď jsem tě sem přivedl. Tohle pro tebe je magický okamžik. - Takže co třeba "děkuji"? - Jo, děkuji. To je ale debil. - První věc, kterou...

- Ne, já mám za to, že... - Aby náš expert mohl... - Co to bylo? Moment, moment. Nedrž to... Je to otravné. Tohle je otravné. - Pro mě ne. - Zvedni to. - Voní dobře, nebo ne? - Promiň. Ještě jednou a tu tvoji zatracenou ruku ti uříznu. Je to otravné, přestaň. První ochutnávkou je barva. Tu můžete vidět. - Skrz sklenici má být vidět prst?

- Ano, ano. Jordane, podrž svoji sklenici a řekni mi, jestli vidíš můj prst - skrz to víno. Vidíš ho? - Ano. - Vidíš to? - Ano. - Dobře. - Je to důležité. - Ano, to je. - Další odrůda Sangiovese. - Stoprocentně? - Stoprocentně. Stoprocento. Prokázal bys mi laskavost?

Přestaň tu sklenku šoupat po tom kameni. Vážně mi to vadí. - Jen ti chci vysvětlit... - Už jsem ti to říkal tak osmkrát. - Fantastické. - Vypil jsi to celé, ale část jsi měl vyplivnout. Proč? Když se teď opiješ, nebudeš schopen náležitě ocenit další vína. - A teď jsi vypil i moje. - Vypil vám víno! - Ano. Sledujte tohle. Tenhle kouzelnický trik jsem se naučil ve škole alkoholismu.

- Voilà. Jaké jídlo se k tomuto vínu hodí? - Cinghiale. - Co to je? - Cinghiale je divoké prase, jedno z nejpodstatnějších mas Toskánska. - Přesně tak. - Často je dost mastné a vytvoří povlak na jazyku. Tohle víno pak jazyk očistí. Je to tvé oblíbené víno a očividně se hodí... k divokému praseti. K vínu poté přičichneme a okamžitě cítíme nádech ovoce, konkrétně višní a tmavého ovoce.

Osobně se nesoustředím na ovoce. Soustředím se na zemi. Tady cítím les. Teď se cítím, jako bych byl ztracený někde v lese. Jo, je to vlhké, jako když jdete lesem po dešti. Mokrá půda? Myslíte mokrou půdu? Ani ne tak půdu jako spíš mech... na větvi... na kterou šlápnete.

- Můžu něco říct? - Italsky lesní plody, že? Vždyť ještě nejsi ani opilý. O čem to mluvíš? Ty jsi idiot! Dobrá práce, Jordane. Myslíš, že když tu budeš stát a kroužit sklenicí, aniž bys ji položil na stůl... Jsi blbec! - Jste Chiara? - Ano. - Jsi blbec! Ještě jsme nic nevypili.

Nic jsme neměli a chováme se takhle. Tak fajn. Chci s něčím pomoct. - Přestaň, prosím. - Ano. Rozmlátím ti obličej napadrť. Přijdou psí lovci lanýžů a pochutnají si na tom tvém prachu. Ze všech vašich ochutnávek vín, je tohle ta nejhloupější? - Nejhloupější ne, ale jiná. - Jiná? - Hodně jiná? - Lepší. - Neřekla lepší. - Já ano. - Já vím, řekl jsi toho už dost. Jsi ztracený v lese.

Touláš se v něm s mechovým klackem v zadku. Nevíme, co máš za problém. Tady máme starší víno. Své jsem neměl... Tak tohle... Tohle je prostě fantastické víno. Kdybych byl jedním z těchto tří vín, byl bych Fontalloro, - protože jsem duchaplný, takže je potřeba jít hlouběji. - Jo. Ty jsi od začátku přímý a tím to končí. - Jo.

- To je všechno. Víš co? To se shodneme. Jsi jako Fontalloro. V tom smyslu, že bych tě rád zavřel do sudu, zapečetil ho a počkal 20 let. Pak bych ho otevřel a užil si to, co by z tebe zbylo. - Na zdraví. Zdravíčko. - Takhle bys sklenici držet neměl. To je brutta figura, je to neelegantní. Na té krásné sklenici zůstanou tvé hnusné mastné otisky. Nechci při pohledu na sklenici vidět tvé hnusné mastné otisky.

V Americe už práci nečekej. Být tebou, stal bych se vandrákem a toulal se Toskánskem. Řekl jsi, že jsem pitomý a mastný. To si přátelé nedělají. Řekl jsem, že tvé otisky jsou pitomé. Nesnáším tě. A ten tvůj ksicht. Tohle je dobré. Takhle se to dělá? Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

2:36 ten Conanův výraz :D Pak už to Jordan nedal

00

Odpovědět

Taková nahrávka na smeč s tou zemí a lesem! Měl mu Conan říct něco v tom smyslu, že tu zem bude už brzo čuchat, až ho pohřbí! :)

16

Odpovědět

No, pro nějakýho choromyslnýho blázna by to určitě nahrávka na smeč byla. :)

30

Odpovědět

+Dominik Š.A co je Conan? :D

20

Odpovědět

Jak to v sebe nevie udržať xD umieram

421