Conan v Itálii #6: Jordanova oblíbená restauraceCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:108
Počet zobrazení:11 539
V dalším pokračování italského speciálu se Jordanovi dostane velké pocty v jeho oblíbeném městě a následně s Conanem zavítají do Jordanovy oblíbené restaurace.

Přepis titulků

- Vím, že Cortona je tvé oblíbené italské město, Jordane. - Ano. Tak jsem pro tebe zařídil něco speciálního. Občané Cortony, rád bych vám poděkoval jménem mým a jménem mého falešného italského přítele z Long Islandu. A nyní starostka Cortony. Prosím. Dobrý den.

Vítejte. Je nám velkou ctí, že oceňujete krásy našeho města. Moc hezké. Nyní bych rád přistoupil k velké poctě, které se Jordanovi dostane. Parkovací místo na jeho počest. Prosím, Jordane. Ahoj, dámy a pánové. Narodil jsem se v New Yorku, mé srdce však navždy patří Cortoně.

Tohle místo je kouzelné. Je tu dostatek světla. Tohle náměstí je překrásné. Doufám, že mé parkovací místo je v blízkosti tohoto velkého náměstí v Cortoně. Zažil jsem zde mnoho věcí a vrátím se zažít další. V létě se můžete najíst venku.

Rád si objednávám první chod zvaný orecchiette al fumo. Servíruje se obložený talíř společně s místními sýry pecorino a s mým steakem... - Jdeme do tvé oblíbené restaurace. - Ano. Jsme tu, protože Jordan... v podstatě doslova řekl, že je místní hvězda.

Nejde o to, že jsem hvězda. Chci se dobře najíst. Není vše o postavení. Promítáš do lidí vlastní nejistotu. Je mi jedno, jestli jsem velká, malá, střední, nebo neutrální hvězda. Chci se jen dobře najíst. Kolik lidí tu musím znát? - Nevím, co jsi zač. Jsi... - Koho všeho musím znát? Kolik lidí znáš ty? Nejsi teď na kokainu? Grazie! Slyšeli jsme, že Jordan tu je hvězda. - Mají tvoji fotku na zdi!

- Jo, je mi ctí. Máte nějaké jiné sklenice? Ty běžné na Bordeaux? - Proč jsi vyměnil sklenice? - Tak poslouchej. Poslouchej mě. Tohle je můj podnik. Sdílím s tebou svůj zážitek, dobře? Můžeš ho milovat, nebo nenávidět, ale alespoň ho zažiješ po mém. Já vážně... Tahle sklenice není v ruce vyvážená, nahoře je moc těžká. Děsíš mě.

- Toto víno pěstují jen pár kilometrů odtud. - Prostě řekni mil. Nepoužíváme metrický systém. Co z tohohle vína cítíš? Stejně jako teplo může i chlad lesa poskytnout lidem útěchu. A já cítím, že přesně tenhle pocit mi dává vůně tohohle vína. Co cítíš ty? Sedíš tu s opovržením ve tváři a nic neříkáš. Cítím zoufalost.

Cítím smutek. Cítím, že si musím vymyslet falešnou identitu. Jak jsem říkal, Toskánsko je region masa. Pro tuto konkrétní oblast je specifické maso tagliata. Tagliare znamená krájet. Je to krájený steak... Mají těstoviny orecchiette al fumo, ve kterých je slanina, tu máš rád. Je to v takové krémové rajčatové omáčce. Ammazzacaffè je takzvaný zabiják kávy. Proč? Po kávě nemůžeš usnout, ale Ammazzacaffè, nápoj servírovaný po večeři, tě po kávě uloží ke spánku.

Myslím, že dnes s usínáním problém mít nebudu. - Grazie. - Prego, prego! Rastafarian! Mám pocit, že když jsem tu, mám v sobě harmonii a duši Itala, ale nemám ta správná slova. Očividně Ital nejsi. Podívej se na sebe. Podívej se, co máš na sobě, na svůj tělesný stav... - Co tím myslíš? - Lidé mají různou postavu... Myslíš, že jsem tlustý?

Podle mě jsi tlustší než průměrný Ital. Tlustší. Nemyslím to špatně. Třeba jsi silnější nebo ti je větší teplo. - Jen říkám, že jsi zjevně větší... - Ponížil jsi mě kvůli mému tělu. Podle tebe je tvé tělo dokonalé? Nejsem tu, abych tě urážel. - Docela ti to jde, gratuluji. - Vůbec jsem tě neurazil. - Pozoruješ se, když jsi nahý? - Pozoruji, každý večer. Je to jediný způsob, jak můžu dostat erekci.

Podívej, mně je venku zima. Ty jsi v pohodě. Chápeš? Není na tom nic špatného. Jsi na tom lépe než já. - Protože jsem štíhlý a zima mi dělá potíže. - Jasně. Ale já jsem v pohodě, protože na sobě nosím péřovku z tuku. Víš, jak široký jsi měl během své kariéry obličej? V roce 2002 jsi byl nechutný. Když se podívám na tvůj pořad z roku 2002, je to skoro jako... Jako by tě digitálně zdeformovali. Jako když hubený člověk ve filmu hraje tlusťocha a musí ho digitálně upravit.

Teď vypadáš skvěle! Jen říkám, že v roce 2002 jsi byl odporný. Podívej se na záznam. Podívej se na záznam! Perfetto. Mucho bella! Důvod naší cesty do Itálie byl, že tu po tobě pojmenovali dezert. Dívám se na jídelní lístek a žádný dezert s tvým jménem tu není. - Jak se jmenuje? - Dolci di Jordan. Nikde ho na lístku nevidím.

Jsem z toho trochu zmatený! - Je to letní specialita. - Letní specialita? - Ano. Mohla by tohle být Conanova sůl? Tohle je sůl Conanova. Sale di Conan. - Ani neví, že jsi Conan. - Nevadí. - Neví, kdo jsi. - Neví, kdo jsi ty! - Rozumíš tomu, že... Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Admini ? Co ho takhle zkusit pozvat do Česka a udělat to jako váš velký seriál ?
Reklama + zážitek na celý život. Zvažte to :D

00

Odpovědět

No, byl tady někdy návrh poslat mu do USA kolekci dopisů a piva, ale nikomu se nechtělo být "hlavní organizátor" sbírky.

Conan v ČR samozřejmě dobrej nápad, ale nevím, jestli by na to přistoupil, když byl docela nedávno v Německu. I když aspoň bychom zaujali.

00

Odpovědět

to je dvojka :D nechapu jak to mužou vubec natočit :D bych se valel smichy pořád

30

Odpovědět

zo slabsieho sudka, hlavne ten cringe zaciatok

25

Odpovědět

všimli jste si na hlavní stránce, jak podobný si Jordanové jsou? :DD

00