Conan v Itálii #2: V ulicích FlorencieCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:10 625

Cesta po Itálii v Jordanově režii začíná návštěvou města Florencie, které Jordan zná jako své boty. Ukáže se ale, že ani Conanovi není třeba taková italština vůbec cizí.

Poznámka:
Italské výrazy, které ze sebe Conan sype, většinou označují jídlo (těstoviny, alkohol apod.). Biscotto je sušenka, gelato italská zmrzlina, buongiorno znamená "Dobrý den" a La dolce vita je italský film (česky Sladký život).

Přepis titulků

Tohle je Jordan Schlansky. Pracuje u mě už přes 20 let a pořád netuším, co vlastně dělá. Rychlá otázka, co je náplní tvé práce? Mám různé povinnosti. Jsem zaměstnán jako producent. To je ta nejlepší ne-odpověď, co jsem slyšel. Co teda děláš? Plním různé produkční úkoly. Ještě jednou řekni různé a nechám tě zatknout. Co děláš, když přijdeš do práce?

Různí se to den ode dne. Aby toho nebylo málo, Jordan utratil veškerou svoji výplatu za více než třicet, ano, třicet, marnotratných výletů do Itálie. Tím se z něj stal samozvaný expert na cokoliv italského. - Ta biscotti je zdarma? - Ano. Biscotto. - Prosím? - Je to biscotto. - Biscotti? To by jich muselo být víc, tady je jen jedna. Nejraději bych tě zabil.

Vnímej tu kombinaci konzistencí gelata a koláče. - Vnímej tu kombinaci teplot, horkého a studeného. Vychutnej si ji. - Buď už... Buď už ku*va zticha. Navzdory zdravému rozumu jsem se rozhodl zažít Itálii Jordanovýma chladnýma očima a vyrazit s ním na cestu, kterou vždy podniká on sám. Jako přelétavá hnidopišská vlaštovka začíná Jordan svoji sólo cestu ve Florencii, odkud míří na jih skrz Toskánsko, zastaví se v horském městečku Cortona a svůj výlet zakončí v Neapoli.

Sledujete Conana a Jordana v Itálii. První zastávkou na Jordanově cestě jsou ulice Florencie. Máme naprosto báječné ráno. Kvalita florentského slunce je osvěžující. Podáváš to jako: "Jsme v Itálii, ve Florencii. Sluneční záře tu hřeje." Sluneční záře je...

Hřeje od přírody. Nechápej to špatně, líbí se mi tu, ale někdy to přeháníš a vnímáš věci, které možná ani neexistují. Všimni si struktury mraků, tohle v L.A. nemáme. O čem to mluvíš? V Los Angeles máme mraky. Podívej na ten horizont v atmosféře. A teď jseš pilot? O čem to mluvíš? Snažím se s místy hmatatelně spojit. - Rád se dotýkám...

- To věřím. - Chci si povrchy zapamatovat. - Dotknu se tu kamene, zavřu oči... - Jo, otři se o něj, ty zas*anej úchyle. Vnímám chlad a strukturu kamene. Ukájí se na zídce, lidi! Dokážu ti přesně říct, jaké jsou na dotek základy Římského kolosea. - Přesně ti řeknu... - Ty ses otíral i o Koloseum? Vsadím se, že jo. Na každém místě činu jsi určitě nechal svoji DNA. Mohli bychom se tu vyfotit. Proč chceš fotku s někým kromě sebe?

Fotíš se výhradně sám, protože pořád máš jeden a ten samý výraz. Nosíš masku a vypadáš pořád stejně. Na fotkách vypadáš, jako bys v Matrixu honil Keanu Reevese. Řekni: "Pane Andersone, zklamal jste mě." Podívej na toho jezevčíka s péřovkou, tak se mi to líbí. Tahle žena si užívá den. La dolce vita, buongiorno! - Rigatoni! - Jo. Historicky vzato byl malý penis považován za výhodu a ztělesnění krásy.

Až v moderní době se velké penisy těší všeobecné oblibě. Ano. Co bys tak dal za stroj času! Buongiorno. Limoncello! Povím ti, co rád dělám. Když se procházím, rád pokřikuji náhodné italské výrazy. - Dobře. - Chápeš? Agnolotti! - Vypadám pak víc populární. - To je těstovina. Podle mě to může být urážlivé...

- Ne, to si nemyslím. - Když zařveš falešné italské slovo. - Ne, ani náhodou. - Jako Američan... - Tortellini! Ty si myslíš, že je to urážlivé, ale lidé mě prostě mají za Itala. - Ragú v konzervě! - Já... Buongiorno. - Pesto! - Pesto! - Pesto! Pesto! Vidíš? Řekl jsem pesto a on mi odpověděl pesto. To neznamená, že je uražený. - Buongiorno.

- Fusilli! - Debile. Podívej! - Pinocchio... - Podívej, co tu mají. To je prostě fantastický. Když to koupím, byl bys ochotný v tom chodit... když budeš v práci? Přísahám, dám ti peníze navíc. Vypadáš jako totální ko*ot! - Tvůj obchod se sendviči, že? - Buongiorno! - Číslo tři? - Číslo tři. - Mozzarella. - Mozzarella, že? - Mozzarella.

- Ne, je to takhle, znovu. - A Mozzarella! - A Mozzarella! A Mozzarella! A Mozzarella! - Nenávidí tě. - Mozzarella pro vás. - Mozzarella... Abys věděl, tohle je barbarské. Teď jsme součástí historie Florencie. Společně s Michelangelem a Dantem. Tohle je tvůj příspěvek, tvůj moment... s Florencií.

Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ve Florencii, jsem ještě nebyl, zdá se to byt lepší než neustále vás otravující n***i v Římě.

91

Odpovědět

Tenhle díl je fakt skvělej. Díky za překlad! :)

23

Odpovědět

Víc! :D

51