Daniel Sloss o drogách

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 490
Počet zobrazení:27 367

V dnešním stand-upu se můžete pokochat dalším vystoupením skotského komika Daniela Slosse, který tentokrát zabrousí do problematiky rekreačního užívání drog. V druhé polovině se sice trochu opakuje téma z dřívějšího videa, ale vzhledem k tomu, že použitelných videí s ním je jen pomálu, rozhodla jsem se ho přeložit i tak. Pozn.: Hummus je pokrm z oblasti Středomoří.

Přepis titulků

Překlad: qetu www.videacesky.cz Super. Ahoj! Děkuju mockrát. Jsem ze Skotska. Sice jsem se narodil v Anglii, ale považuju se za plnohodnotnýho Skota, protože máma je alkoholička a táta je chorobně obézní. Díky tomu jsem taky napůl Američan, takže je hezký být doma. Já... Ne. Před rokem jsem se odstěhoval.

Máma se nejvíc bála toho, že se ze mě stane narkoman. To od ní bylo nesmírně naivní, protože já jsem už narkoman byl. Akorát jsem to uměl líp skrývat. Narkomanem nemyslím to, že beru drogy. Já beru drogu. Jednu drogu. Drogu, u které bych se vsadil, že ji zkusila asi polovina lidí tady. Drogu, u které spousta lidí souhlasí, že by měla být všude legalizovaná, protože nemá žádné zdravotní následky.

Perník. Udržuju si tím figuru. Ne, samozřejmě mluvím o trávě. Nesnažím se, aby zněla cool. Ona to dělá sama o sobě. Kouřím ji, protože jí věřím. Žádný jiný drogy neberu, protože ty vás můžou zabít. I alkohol vás může zabít. Alkohol samozřejmě piju i tak, protože jinak bych měl po osobnosti. Když jste ale na párty, kde se někdo otráví alkoholem, je to závažná situace.

"Danieli, rychle! Steve se otrávil alkoholem!" "Jak vypadá?" "Příšerně. Leží ve vlastních zvratkách. Skoro nedýchá. Musíme ho dostat do nemocnice, aby mu vypumpovali žaludek." Oproti tomu: "Danieli, rychle! Steve se předávkoval marihuanou!" "Jak vypadá?" "Pohodlně. Dívá se na Shreka. Nemáme nějaký chipsy?" Je hezký, že máme v publiku huliče.

Trávu jsem hulil už doma u rodičů, ale musel jsem si dávat pozor, aby to nezjistili. Nejlepší příležitost se mi obvykle naskytla, když jsem hlídal svoje mladší bratry. Dobře. Nedělejme unáhlené závěry. Je potřeba mít na paměti, že je nemám rád, takže je to jedno. Není třeba si dělat starosti. Nedělal jsem to před nima.

Věděli jen, že jsem si na 10 minut zašel ven a když jsem se vrátil, byla se mnou zábava. Zbožňovali to. Oni na mě: "Řekneš nám pohádku?" A já: "To si ku*va piš, že jo." "A co kdybysme si nejdřív postavili pevnost?" V Americe se mi vážně líbí. Je spousta stereotypů, který nemáte rádi. "Všichni Američani jsou idioti." To v žádným případě není pravda. "Všichni Američani jsou tlustí." To není pravda.

Ale když už tlustí jste, tak to ku*va stojí za to. Země, která věří, že obezita je nemoc, ale homosexualita je volba. Takže jestli jste tlustí, nedělejte si s tím hlavu. Asi jste se tak už narodili. Ale jestli jste gay, asi jste něco špatného snědli. Nebyl to penis? Homosexualita není volba. Kdybysme si mohli vybrat, na světě by nezbyl ani jeden heterosexuál. Kdybych se mohl změnit v gaye, proč bych to hned neudělal a podstatně si tím neusnadnil život?

Víte, kolik bych ušetřil peněz? Jestli je homosexualita volba, není moc vyrovnaná. Máte dvě možnosti. Buď budete zbytek života uhánět ženský. V tom případě vám potrvá jeden až šest týdnů, než ženu svedete za použití nejrůznějších metod lhaní a podvádění. Bude vás to stát hodně času, peněz a nervů, ale nakonec uspějete. Pomilujete se a bude to nádhera.

Budete spolu trávit čas a zamilujete se do sebe. Zatímco spolu ale budete trávit čas, tajně vám nasadí klapky na oči, abyste neviděli, jak vás míjí život. Přátelé, rodina, zábava, ambice, vzpomínky, sny... Všechno je to pryč. A než se nadějete, je vám 44, máte ženu, dvě děti a vašim snům je konec. Nebo můžete celej den trávit se svým nejlepším kámošem, kterej vám ho vykouří. Jaké to obtížné rozhodnutí!

Já ale gay nejsem. Nemám rád hummus, takže... To proto se jim říká homosexuálové. To proto... Tomu se nesmějte. Měli byste se stydět. Patřím do generace, která slovo "gay" používá jako urážku. Taky jsem se tím už provinil. Je to špatně, protože to nedává smysl. Co je na tom urážlivýho? Kdybych šel po ulici a někdo na mě zařval: "Vypadáš jak gay!" Řekl bych si...

"Vážně? Právě jsem se vzbudil. Jen jsem to na sebe tak hodil. A vypadám jako gay? Myslím, že homosexuál jste vy, protože se mnou laškujete, pane." Brnkni mi. Děkuju mockrát. Mějte se hezky. Díky. Danieli, to bylo výborný. Skvělá práce. Daniel Sloss, dámy a pánové.

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

16. října bude Daniel již potřetí v Praze! Vstupenky k dispozici zde: http://bit.ly/DanielVPraze

51

Odpovědět

je vtipný... the end...8/10

00

Odpovědět

Me teda prijde trapny, rozhodne ne zabavny...

227

Odpovědět

Vždyť to semé říkal u Russela Howarda

40

Odpovědět

Heeej! http://danielsloss.com/gig-list/! Daniel Sloss přijede v říjnu do Prahy :) Lístky jsou už v prodeji. Nevím kam to napsat jinam než do komentů :) Tak sry za odkaz nebo tak, jen aby se to vědělo :)

101

Odpovědět

Když ho tu lidi chtějí víc, tak přeložte, alespoň části, z jeho DVD. Naváží se tam do vegetariánů, popisuje, jak byl pozván na konkurz, aby hrál Bilba Pytlíka v Hobbitovi, jak ho poznali na ulici a taky jak je to s jeho podobností Justinu Biebrovi ... :D Má tam spoustu úžasných hlášek a storek...

471

Odpovědět

Jeho vystoupeni jsou vyborny, problem je v tom ze kdyz se clovek podiva na vicero vystoupeni treba z ruznych zemi, tak on rika v podstate to same, akorat to ruzne poupravuje. Coz je pak trosku skoda protoze tim je akorat videt ze to ma vsechno predpripavene. Nerikam ze je to spatne, ale jak to clovek vidi porad dokola akorat v jinym kabate, tak uz to pak vazne neni az tak vtipne. Snad si brzo pripravy zase nejaky uplne jiny tema.

62

Odpovědět

No nevím. Já teď dokoukala jeho DVD asi po dvanácté a furt se směju jak magor. Já na ty všechny jeho videa koukám stále dokola už asi rok a bavit mě to nepřestalo...

41

Odpovědět

To je zase komentář. Takže když se staneš profesionální hráč sportu (vyber si dle libosti), tak protože jsi jednou vyhrál, tak podruhé budeš měnit ten sport nebo snad to čím budeš hrát?
Každý komik používá osvědčené historky a můžeš si to všimnout např. u Gervaise.
Pokud něco funguje, proč bys to měnil. Rada do života, nedělej si to zbytečně těžší, než to je ;)

33

Odpovědět

wow :D úžasny komik, momentalne treti v mojom rebričku :D po carrovi a gervaisovi :)

30

Odpovědět

Nema tady ten stejny pocit jako ja, ze tento chlapik tak trochu vykrada Rickyho Gervaise ?

19

Odpovědět

Je to velký sympaťák, ale tohle vystoupení musím uznat jako malinko slabší. Přechod od drog k homosexualitě mi přišel poněkud násilný a taky je pravda, že se zde Daniel trochu opakuje, nicméně pořád je to vtipné. Jinak je dobře, že si z Američanů kvůli tomuhle utahuje, něco podobného by potřebovali diskutéři na českých zpravodajských serverech.

63

Odpovědět

Tak bohužel, po opětovném zhlédnutí Danielova vystoupení u Russella Howarda musím uznat, že vystoupení o drogách je výrazně slabší. Škoda. Snad bude mít v zásobě i jiná témata.

00

Odpovědět

Né, že bych trávu nějak moc hulil, ale má fakt jednu velkou výhodu. Ještě jsem neviděl, že by vyhulenci dělali výtržnosti, mlátili se pro zábavu, uráželi ostatní a tak... Je to takovej správnej utlumovák a ožrala je oproti zhulenýmu daleko nebezpečnější.

814

Odpovědět

Ttuční Američania, drogy, homosexualita.. viac klišé temy si nemohol vybrat. Ale dalo sa to.

429

Odpovědět

Na to jak sa tu venujete len téme drog to vypadá, že ste nevideli video až do konca. A čo homosexuáli? Flame of Gays beginning!

03

Odpovědět

Myslím, že lidé zde nejsou homofobní a dobře ví že si Daniel jen dělal srandu, samozřejmě že homosexualita je satanova nemoc, to dá rozum.

293

Odpovědět

No s tim gayem to rikal uz ve svem prvnim videu tady http://www.videacesky.cz/skece/daniel-sloss-u-russella-howarda, takze kdyz to slysi clovek podruhe, tak uz to takova sila neni.

82

Odpovědět

Absolutní pecka!

62

Další