Jay Larson a neznámé čísloCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 179
Počet zobrazení:13 000

Jak jsem již včera předeslal na naší facebookové stránce, dnešním dnem zahajujeme nové pravidelné stand-up okénko. Každý čtvrtek ráno u nás najdete překlad úryvků z vystoupení nejrůznějších stand-up komiků, kteří se pokusí svými vtipnými historkami a postřehy potrápit vaše bránice. A začneme pro naše diváky zatím neznámým jménem. Jay Larson přišel nedávno v rámci Conanova pořadu pobavit diváky příhodou o tom, jak mu volalo jedno neznámé číslo a myslím, že se mu to povedlo na výbornou...

Přepis titulků

Mám pro vás otázku. Co uděláte, když vám volá neznámý číslo? Ignorujete ho, nezvedáte to. Já ne. Já mám život rád. Tuhle mi volalo číslo začínající na 917, to je New York, a já nevěděl, o koho jde. Stejně jsem to zvednul a říkám: "Prosím?" A týpek na druhý straně říká: "Čau, Bruci, jak je?" Jmenuju se Jay, ne Bruce.

A tak jsem řek: "Nic moc, a co u tebe?" A on řek: "Já ti řeknu co u mě. Právě mi přišel e-mail ohledně rozpočtu. Má to bejt 15 táců, ale už je to jen 10 táců, takže bych rád věděl, co se děje!" V hrudníku jsem začal cítit nadšení. Říkal jsem si: "Dobře, soustřeď se. Jmenuješ se Bruce, je tu rozpočet. Bylo to 15 táců, teď je to jen 10 a nikdo z toho nemá radost. Víc toho nevíme." Tak jsem mu jen zopakoval to, co řek on mně.

"10 táců? Má to bejt přece 15 táců!" "Jo, já vím, ale přišel mi e-mail a je to jen 10." "Hele, já jsem celej den na cestách a ještě jsem ho ani nečet." A on najednou: "Neposlals ho ty?" Začal si na Bruce vyskakovat. A to se mi nelíbilo. Tak říkám: "Hele, chlape, měli jsme rozpočet na 15 táců. Objevilo se pár extra výdajů a vylezlo to na 16 200.

Tak jsem to seškrtal na 14 700, měl jsem tři stovky k dobru, zaokrouhlil jsem to na 15 táců a poslal jsem to." "Super, ale teď je to 10!" "Panebože, on mi to sežral. Sežral mi to. První fáze dokončena." Jsem ve hře, firma mi platí penzijní připojištění a byl jsem na vánoční oslavě. A on se mě najednou ptá: "A Larry ti to schválil?"

"Hele, šel jsem s tím rozpočtem za Larrym, ten mi ho odkejval, ale věděl jsem, že to bude na mě, tak jsem ho pro jistotu ukázal i Jennifer. Jennifer mi na něj taky kejvla, tak jsem ho poslal." A on říká: "Super, ale teď je to 10 táců." A mně najednou došlo, že neví, která bije. Nemluvil s Larrym, nemluvil ani s Brucem. Vždyť se vůbec nepozastavil nad mým hlasem. A s Jennifer určitě taky nemluvil, protože jsem si ji právě vymyslel.

Ptá se: "Hele, chlape, co s tím teda uděláme?" "Hele, jsem zrovna na cestě, ten e-mail jsem ještě ani neviděl. Zkus brnknout Larrymu, prober to s ním a pak mi dej vědět." Doufal jsem, že to udělá, protože ten další hovor by stál za to! Ale on říká: "Radši dojeď domů, mrkni na mail, brnkni Larrymu a pak mně." "Ne, brácho. Larry se v tom vyzná líp. Brnkni mu a dej vědět." A on řek: "Dobře," a položil to.

Byl jsem radostí bez sebe, protože někde v New Yorku se hroutí jedna malá firma... kvůli 5 tisícům, a nikdo neví, kdo je Jennifer. Ale sháněj ji, sháněj ji. Když jsem dorazil domů, byl jsem tak nadšenej, že jsem si to číslo radši uložil. Za pár dnů mu budu moct brnknout a pokecat... zjistit, jak na tom jsme. Tak jsem si ho uložil do mobilu jako "Neznámej týpek".

Přesně to je, neznámej týpek. O čtyři nebo pět dnů pozdějc jsem na to zapomněl. Ležel jsem na gauči, čuměl na baseball, a najednou mi začal zvonit mobil. Vstal jsem, sledoval zápas, vzal jsem mobil, sledoval zápas, podíval jsem se. Neznámej týpek! Ale bylo to o pár dní pozdějc, takže jsem netušil, kdo to je. Kdo by si vůbec ukládal do mobilu někoho jako neznámýho týpka? A najednou mi to došlo.

"Neznámej týpek!" Zpanikařil jsem. Ovlivnil jsem životy lidí. Jde jen o 5 táců, ale já nevím, jak velká ta firma je. Jenže si nemůžu pomoct. Něco jsem načnul a musím to dojet do konce. Tak jsem si nasadil sluchátka, abych měl trochu odstup... a zvednul jsem to. Ten samej chlap: "Čau, Larry, jak je?" Jo, teď mi říká Larry. Asi něco větří, ale já se jen tak nevzdám a říkám: "Nic moc, a jak u tebe?"

"Zapnul jsem konferenční hovor s Jennel a Marií." Dobře, je to tu, je to tu. Kvůli tomuhle to děláme! Přesně kvůli tomuhle to děláme! Tak říkám: "Vítám vás u hovoru, dámy!" Jako bych říkal: "Vítám vás na dnešním představení." Marie se toho ujme a říká: "Čau, Larry, kolik tam máš hodin?" Bydlím v L.A., oni jsou v New Yorku, bylo půl šestý, tak říkám: "Půl devátý, půl devátý."

"Vážně, a co počasí?" "Je hezky, je hezky." "Víte co? Nezní mi jako Larry." Tak říkám: "Vážně? A jako kdo teda zním?" A najednou se z pozadí vyloupne neznámej týpek a zařve: "Jako Bruce! Jako Bruce!" Chce to prostě pořádně rozjet. Tak říkám, že nejsem Larry ani Bruce. A Marie se ptá: "A kdo teda jsi?"

Tak říkám: "Jen chlap, co neměl na práci nic lepšího, než si z vás dělat srandu." A Marie z toho vůbec neměla radost. "Chápeš vůbec, že se tu snažíme vést podnik?" "To jsem pochopil z rozpočtu. Říkal jsem si, že půjde o nějakej podnik." "Tobě to jako připadá vtipný?" "Trochu jo, byla to docela sranda." A ona najednou: "Na něco se tě zeptám!" "Ne, já se tě na něco zeptám! "Na co?"

Tak říkám: "Jak jsme na tom s tím rozpočtem?" Děkuju vám. - To bylo skvělý. Fakt úžasný. - Díky moc. Jay Larson! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Docela p***l, když vám volá neznámý číslo, myslíte, že je to kámoška a tak to zvednete s tajemným "haló, tady půjčovna vzducholodí" a na druhé straně:"dobrý den, dostal se mi do rukou váš životopis, ale vidím, že práci už máte" :D

70

Odpovědět

asi před půlrokem jsem měl zmeškaný hovor a předvolba toho čísla patřila státu Pobřeží Slonoviny. Snad to nebylo důležité :D

381

Odpovědět

Když mi bylo tak 10-12 přišla mi smska z neznámého čísla že prej "Cau zajdem dneska na ten tenis?"... tak jsem napsal že nevím jistě, že se musím zeptat mamky... po chvíli přišla odpověď "Mamky? Tak teď říkáš Romanovi? :D"... tak jsem si s pánem chvíli psal, než mě poslal do hajzlu :D Ale bavil jsem se náramně :D

331

Odpovědět

Mě volají neznámá čísla pořád, nevím, proč si mě lidi tak oblíbili :D Někdy je to docela sranda, například když mi volala jedna paní, že četla můj inzerát o prodeji zlatých retrívrů a měla by zájem. Snažila jsem se jí vysvětlit, že to je určitě omyl, že žádné psy nemám, ale ona nějak nebyla schopná to pochopit a pořád se mě ptala na cenu a místo převzití. Po pár minutách jsem jí to chtěla zavěsit, ale pak mě něco napadlo. Řekla jsem jí, že s prodejem psů jsem skončila, a teď na černém trhu prodávám dračí vejce, jesli by neměla zájem. Asi patnáct sekund tam byly slyšet hlasy, jako by se s někým bavila a pak se mě zeptala co je to za rasu :D a já už jsem to nevydržela, mezi smíchy jsem se s ní rozloučila a zavěsila jsem :D

323

Odpovědět

A mě jenom T-mobile nabízí změnu tarifu a to jsem u O2.

309

Odpovědět

mne to isté na SVK tiež T-mobile a to som Orange ;-)

220

Odpovědět

To mi připomnělo jednu věc, která se nám s kamarády stala před cca měsícem, když nám volal jakýsi Tonda z Ostravy a chtěl se sejít. My neznáme Ostravu, takže zatímco já si s ním povídám, kamarád na mapě najde nějakou ulici v Ostravě. Dali jsme si s ním v ní sraz v restauraci u Hvězdy. Za půl hodiny nám napsal SMS, že je tedy na zahrádce u Hvězdy a kde že tedy jsem. Odepsali jsme, že zrovna na záchodě a ať nám objedná kafe a colu. Potom už mu to asi došlo, protože napsal jen "Dobře, na stole máš účet", ale za tu srandu to stálo, táhnout ho přes kus Ostravy.

2331

Odpovědět

Zajímalo by mě, jak to nakonec dopadlo :D

262

Odpovědět

Sympaťák

211

Odpovědět

jestli náhodou nemuže za krizi na wall street :D

283

Odpovědět

Mám pocit, že tam nějakejch 5 000 dollarů nehrálo roli :D

238

Odpovědět

Me vola často někdo koho vůbec neznam ale cisla známých si nepamatuju takze to číslo ani nectu, jen to zvednu a zeptam se kdo vola.... nedavno mi volala paní -nevím kdo- : "Pane Tesařík chtěl by jste si koupit ještě kozla ?" a včera zrovna nejak v 7 ráno mě probudil další nejaký podnikatel ohledně nějaké smlouvy...nikdy me ale nenapadlo zachovat se jako Jay..mozná priste :D

243

Odpovědět

Dneska se dají v podstatě v každým obchodě s mobilama sehnat i telefony, kde si můžeš ty čísla i s jménama uložit. Potom když ti někdo volá, tak se ti ukáže přímo jeho jméno. A nemusíš si nic pamatovat! Parádní vychytávka. Nekecám, sám mám doma jeden takovej. :) To je jenom takovej tip, kdybys třeba nevěděl co si přát k narozeninám :) Není zač :)

292

Odpovědět

jo skoro, jako když mě pozdraví někdo koho neznám, poplácáme si, zeptám se ho jak se má a tak, prostě best friends and all.... Just keep smiling :)

235

Odpovědět

Tenhle vtip uz jsem nekde cetl.

1830

Odpovědět

Jednou tam překládáte "random guy" jako "neznámý týpek" a potom jako "náhodný týpek", tak si to nějak sjednoťte ;)

2623

Odpovědět

Díky, opraveno. Nevím, za co máš ty palce dolů. :-D

243

Odpovědět

+BugHer0Klasika :D

251

Odpovědět

+BugHer0za grammar nazi-ování ;)

208

Odpovědět

Když jsem u počítače a volá neznámé číslo, tak ho okamžitě píšu do Googlu, v 90 % případů vyjede stránka typu kdovolal.cz, kde se dozvím že je to zase nějaká nabídka, takže číslo nezvedám a jde rovnou do blokovaných.

212

Odpovědět

Takovej americkej Miloš Knor trochu.

204

Další