Daniel Sloss o životě s příliš chytrými rodičiCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:906
Počet zobrazení:16 055

Po jisté době tu opět máme skotského komika Daniela Slosse, který se už potřetí objevil v show Conana O'Briena. Tentokrát přijde řeč na břímě, které musí nést děti nadprůměrně inteligentních rodičů. Pozn.: - Vtip s "ich liebe dich" se zakládá na tom, že "dich" se v angličtině vyslovuje stejně jako "dick" (= vulg. penis). - Věta "please don't give my penis the clap" těží z dvojznačného významu slova "clap", které znamená tleskat a které zároveň představuje hovorové označení pro kapavku.

Přepis titulků

Přesně tohle chtěl Hitler. Ne že bych na to byl nějak pyšnej. Nedělám to naschvál. Ale kdybyste se vrátili v čase do Hitlerovy tajné skrýše, našli byste spousty fotek mě a toho kluka ze Sám doma a všude kolem "ich liebe dich". "Ich liebe dich" je německy "miluju tě", ne "miluju..." To je jedno. Omlouvám se, že jsem nemocnej. Mám rýmu. Mně to ale nevadí, protože to znamená, že si zakýchám.

Já kýchání zbožňuju. Není nic lepšího. Říká se, že kýchnutí je jak čtvrtinovej orgasmus. Pro mě je jak plnohodnotnej. Dělá mi to tak dobře. Orgasmu se to podobá v tom, že pak potřebujete kapesník a že byste to neměli dělat cizímu člověku do obličeje. Je třeba mít na paměti, v čem se od sebe liší. Jste moc milí, ale ten váš smích je typicky americkej. Nemyslím to špatně. Smích americkýho publika je dost specifickej.

Je hodně hlasitej, ale okamžitě utne. Pro komika je to dost děsivý. Hahaha. Další. Hahaha. Pokračuj. Nikdy nevím, jak na tom jsem. "Mám je. Zasmáli se. Co se to děje?" Nelžete mi. Mám dost inteligentní rodiče. Vyrůstat s inteligentními rodiči je dost zvláštní, protože se nemůžete bouřit. Jsou moc racionální. V patnácti jsem nakráčel k mámě a tátovi.

"Mami, tati, začnu pít alkohol." A oni na to: "Jasně, vždyť je ti patnáct. V tomhle věku je to normální. Nemůžeme ti to zakázat, protože to před tebou děláme odjakživa. Bylo by od nás pokrytecký, kdybysme ti v tom bránili. Nejdřív samozřejmě budeš pít doma pod dohledem, aby ses alkohol naučil požívat zodpovědně. Ale jen do toho." To není žádná zábava. Fajn. Dám jim co proto. "Bude ze mě komik."

A oni na to: "To je úžasný. Využiješ všechnu tu vášeň a tvořivost, kterou v sobě máš, a uděláš z nich něco, co tě bude bavit. Co kdybysme tě vozili po vystoupeních a nechali tě doma dva roky bydlet zadarmo?" "Co to má být? Jak má ze mě být umělec, když mě pořád podporujete? Rodiče všech ostatních komiků jsou alkoholici, narkomani nebo násilníci. Vy jste mě nikdy nezanedbávali.

Zanedbávejte mě! Dobře. Řekli jste si o to. Začnu provozovat sex." A oni na to... "Dobře. Dej vědět, jak to dopadne. Martine, slyšels ho? Já vím. S kým jako? S tím jeho ksichtem? Ten by nemilovala ani vlastní matka.

Vím o čem mluvím. Nedávno jsem ho slyšela na telefonu. Víš, že svýmu nádobíčku říká Slossnesská příšera? Protože ho nikdo nikdy neviděl." Má pravdu. Nemusíte... Můj penis si to pleskání nezaslouží. Nemůžu uvěřit, že jsem něco takovýho řekl. Pardon. Moji rodiče jsou hrozně inteligentní. Máma má Ph.D. z mikrobiologie a biochemie a táta je programátor. Když tihle dva géniové spojili svoje DNA, stvořili...

Jeden z nich se asi dopustil nevěry. Jiný vysvětlení nemám. Nejspíš to byla moje matka. Ne že by byla lepší než táta. Pro ženu je akorát jednodušší přesvědčit muže, že je to dítě jeho. Naopak by to bylo dost působivý. Táta by se ve dvě ráno vrátil domů namol i s dítětem. Je tvoje. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Daniel je jeden z nadaných, mladých komiků, snad jeho talent vykrystalizuje jako u Louis C.K. , nebo u Bill Burr

241

Odpovědět

Tento chlápek je skvělý. Více od něj.

333

Odpovědět

Slovo "kdybysme" se nepoužívá. Tedy, slovník spisovné češtiny ho zakazuje, ale v psané podobě, kor když mluví jako jeho inteligentní rodiče, by nemělo být používáno.

126

Odpovědět

Já si nemyslím, že inteligentní člověk nutně musí mluvit spisovně. Dala jsem tam "kdybysme", protože mi to znělo přirozeněji. Přece jen se jedná o neformální situaci, kdy se spolu doma baví členové rodiny.

2410

Odpovědět

+qetuMoji rodiče "kdybysme" nikdy nepoužívali a to bydlíme přímo v srdci obecný češtiny. Takže mi to přijde nepřirozený, ale zároveň to je dost malicherný. :-)

616

Odpovědět

Dich = dick? Oh LOL, možná tak podobná výslovnost, rozhodně ne stejná

559

Odpovědět

Angličtina nemá ch, většinou jej vyslovují jako k. Takže pro ně je dick a dich to samé.

293

Odpovědět

Prosím, víc stand-up vystoupení... od kohokoliv.

1203

Odpovědět

Vtip s Hitlerem měl v Praze mnohem větší úspěch :D

1553

Odpovědět

Hlavně i ten skot Kai měl vůči přízvuku úspěch !

12

Odpovědět

Si pamatuju, jak mi jednou mamka řekla, že mám zaracha :) jsem se začal smát :D ona pak taky a šel jsem ven nebo hrát na komp. :) Sranda někdy s těmi rodiči.

2055

Odpovědět

Jo to si pamatuji, to bylo minulej pátek ne? :D

531

Odpovědět

Při tom "bouření" jsem si vzpomněl na vlastní rodiče, ale jinak nic moc, všechno takový vynucený/přehnaný.

2235