FotbalNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:7 696

Nizozemskému fotbalu se nedaří. Ještě v roce 2014 skončili třetí na mistrovství světa, ale letos se jim ani nepodařilo kvalifikovat na MS 2018 do Ruska. Se slabým fotbalem se navíc pojí i slabá sledovanost, takže je třeba přijít na to, jak udělat hru divácky atraktivnější.

Informační bonus
Tom Egbers a Dione de Graaff moderují pro NOS sportovní zprávy.
Oranje je označení pro nizozemské národní týmy odvozené od barev dresu, potažmo od královské dynastie Oranžsko-Nasavských.
Belgii jsou tři oficiální jazyky – nizozemština, francouzština a němčina. Nizozemština v Belgii se však od té v Nizozemsku liší, například ve výslovnosti g.
Dick Advocaat je nizozemský fotbalový trenér.
Ryan Babel (babbel = pusa, vyřídilka) je nizozemský fotbalista.
Frans Timmermans (timmerman = tesař) je nizozemský politik, který je známý svou znalostí jazyků.

Přepis titulků

Nizozemská jedenáctka je vyřazena z mistrovství světa 2018. Ano, všem je to líto. A předem říkám, že o fotbale nevím vůbec nic, ale když se dívám na ty tréninky, vidím, kde byla chyba. Naději ještě máme a možná i víru. Trenér určitě. Povolal totiž Virgila van Dijka, který kvůli zranění a konfliktu s klubem nehrál za Oranje skoro rok.

Konečně chápu ono: "Zapomněli jsme hrát fotbal." Lidi, všichni si myslí, že nebudeme na mistrovství světa, protože nás vyřadili. To je nesmysl. Budeme tam. Věřte mi. Ještě to jde. Nizozemská jedenáctka je skoro vyřazena z mistrovství světa v Rusku. Ale ještě to jde. Pomocí operace Orange eleven.

Toto jsou čtyři způsoby, jak se dostaneme na mistrovství. Scénář jedna: Předstírat, že jsme Belgie. Až pojedou belgičtí hráči do Ruska, musí autobusem přes Pražský okruh. Tam je tunel, kde je vždy zácpa. To je naše šance. Uneseme autobus, oblékneme si belgické dresy a nepozorovaně projedeme. Když zvládneme přízvuk, nikdo to nepozná.

Musíme být realisti. Když hrajete 4-3-3, musíte být dobří. Scénář dva: Odtáhneme Island. Island jede na mistrovství. Ale jak jsme ověřili, nejsou součástí pevniny. Můžeme je nechat odtáhnout k Floridě, aby patřili k Americe, protože ta na mistrovství nepojede. Uvolněné místo může zabrat Nizozemsko.

Těžké. Ale určitě možné. Scénář tři: Podlézat Rusku. Od ledna bude Nizozemsko v Radě bezpečnosti OSN. Slibujeme, že Rusko v každém hlasování podpoříme, když nás pustí na mistrovství. Putin chce být prezidentem světa. Zcela souhlasíme s Ruskem.

Tak se pokusíme Rusku zalíbit. Pošleme za Putinem advokáta s rychlou vyřídilkou. Spolu s tlumočníkem Timmermansem. Počkat, toto není Timmermans, ale Ženytlučemans. Scénář čtyři: Poslední pokus. Pojedeme na finále a sebereme pohár. Ale vážně, koupíme si lístky na finále a sebereme pohár.

Vždy ho postaví blízko hřiště. Většinou sem. Van der Vaart odvede pozornost. Robben je velmi rychlý, a když se převleče za fanouška, Robben jde dopředu. Arjen Robben, ale né. Až budeme mít pohár, pozlatíme Sneijdera a dáme ho tam jako repliku. Je to obtížný úkol, ale znovu – musíme věřit. Orange eleven – ještě to jde.

Ještě to jde. Ještě to jde. Ahoj, já jsem Arjen. Pro více informací o nejlepších receptech na sladký chléb, odebírejte náš kanál. Chcete vidět víc? Jděte na npo3.nl/zondagmetlubach. Překlad: Misschien www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Naše zácpy se stávají celoevropským pojmem, konečně máme být v novém tisíciletí na co hrdí. :-D

130

Odpovědět

Popravdě, na fotbal se dvěma míči bych se docela rád podíval. :-)

192

Odpovědět

hlavně když budou mít různou barvu a do brány bude možné vsítit jen míč stejné barvy jakou zastává její obránce. V opačném případě se gol započítá jako vlastní. Aby to bylo zajímavější toto pravidlo bude platit pouze v poslední třetině zápasu :-)

00

Odpovědět

Převelice děkuji za další úžasný překlad a taktéž za reálie a informační bonusy! Neskutečně si toho vážím - obzvláště dnešního videa v popisku o výslovnosti "g" :D

101

Odpovědět

Těší mě, že se překlad i doplňující informace líbí. A jsem ráda, že těch dvacet minut hledání názorné zvukové nahrávky nebyl ztracený čas.

70

Odpovědět

Co takhle si v tom tunelu počkat na Nizozemský Belgičany a vyměnit se s nimi. Akorát nevím jestli by se všichni naši hráči dokázali naučit německy, francouzsky nebo nizozemsky, tak rychle. :D

70

Odpovědět

Potíž je, že pár expertů v našem nároďáku má problém i s češtinou.

81

Odpovědět

Posledni dobou mě přijde mnohem zábavnější a příjemější zajít si v nědelu na hřiště podívat na naše vesnické fotbalisty, dát si pivko dvě, pokecat se sůsedy, než sledovat v fotbal na stadioně nebo televizi.

163