Thumbnail play icon

FotbalNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 26
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:127
Počet zobrazení:3 912

Nizozemskému fotbalu se nedaří. Ještě v roce 2014 skončili třetí na mistrovství světa, ale letos se jim ani nepodařilo kvalifikovat na MS 2018 do Ruska. Se slabým fotbalem se navíc pojí i slabá sledovanost, takže je třeba přijít na to, jak udělat hru divácky atraktivnější.

Informační bonus
Tom Egbers a Dione de Graaff moderují pro NOS sportovní zprávy.
Oranje je označení pro nizozemské národní týmy odvozené od barev dresu, potažmo od královské dynastie Oranžsko-Nasavských.
Belgii jsou tři oficiální jazyky – nizozemština, francouzština a němčina. Nizozemština v Belgii se však od té v Nizozemsku liší, například ve výslovnosti g.
Dick Advocaat je nizozemský fotbalový trenér.
Ryan Babel (babbel = pusa, vyřídilka) je nizozemský fotbalista.
Frans Timmermans (timmerman = tesař) je nizozemský politik, který je známý svou znalostí jazyků.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Naše zácpy se stávají celoevropským pojmem, konečně máme být v novém tisíciletí na co hrdí. :-D

120

Odpovědět

Popravdě, na fotbal se dvěma míči bych se docela rád podíval. :-)

182

Odpovědět

Převelice děkuji za další úžasný překlad a taktéž za reálie a informační bonusy! Neskutečně si toho vážím - obzvláště dnešního videa v popisku o výslovnosti "g" :D

101

Odpovědět

Těší mě, že se překlad i doplňující informace líbí. A jsem ráda, že těch dvacet minut hledání názorné zvukové nahrávky nebyl ztracený čas.

70

Odpovědět

Co takhle si v tom tunelu počkat na Nizozemský Belgičany a vyměnit se s nimi. Akorát nevím jestli by se všichni naši hráči dokázali naučit německy, francouzsky nebo nizozemsky, tak rychle. :D

70

Odpovědět

Potíž je, že pár expertů v našem nároďáku má problém i s češtinou.

81

Odpovědět

Posledni dobou mě přijde mnohem zábavnější a příjemější zajít si v nědelu na hřiště podívat na naše vesnické fotbalisty, dát si pivko dvě, pokecat se sůsedy, než sledovat v fotbal na stadioně nebo televizi.

163

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)