Já ku*va miluju vědu

Thumbnail play icon
52 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:480
Počet zobrazení:6 339

Hank Green, vlogger, hudebník a geek, si pro vás dnes přichystal song, v němž se vyznává ze své lásky ke vědě.

Přepis titulků

Překlad: Ninjer www.videacesky.cz Já ku*va miluju vědu. Dokážete si vůbec představit, že v minulosti jsme si mysleli, že bouřky dělají bohové, co spolu bojují na hoře? A jo, dobrý příběh si poslechnu rád. Ale nakonec mě omrzí, pokud v sobě nemá pravdu. Ten nepopiratelný, prokazatelný opakovatelný důkaz. Já ku*va miluju vědu.

A miluju Charlese Darwina. Protože není nic na tom pochybovat, když ti řeknou, že svět je starý tisíc let. Není co řešit, jde o proces, ne o ideologii. A já ku*va miluju vědu. Někdy se mě lidi ptají, v jakém století bych chtěl žít. No to je snadný. V tomhle. Objektivně vzato, pokud máte rádi teplou vodu, matrace s pamětí, seriály, mobily a bytí naživu, tak ku*va milujete vědu.

A miluju Carla Sagana. Protože je hustý koukat na hvězdy a nikdy se nepřestat ptát proč. Není co řešit, jde o proces, ne o ideologii. A já ku*va miluju vědu. Mamutí embrya, vakcíny na neštovice a dětskou obrnu, televize, internet, PS 4, nadzvukové stíhačky, galaxie s exoplanetami, DNA, teorie bakterií a relativity. Na chvilku se zamyslete, jak v hajzlu bychom bez ní byli. Já ku*va miluju vědu.

A miluju Rosalind Franklinovou. Protože chci umírat s vědomím, proč je pravda důležitější než vyhrávat ceny. Není co řešit, jde o proces, ne o ideologii. A já... ku*va... miluju... vědu!

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a to jsem si myslel, že udělat cheezy punkovou písničku je celkem brnkačka viz Nirvana atd.

16

Odpovědět

Ono někdy je docela těžké vytvářet jednoduché věci.

120

Odpovědět

4.8 z 10 mluvi samo za sebe :D

102

Odpovědět

dementni song
dementni clovek
dementni prostredi
dementni strih
dementni vizaz cloveka

.. a veda JE ideologie. viz treba Hitler

752

Odpovědět

Věda je pokud vím věda. Ideologie je - Ideologie je propracovaná soustava názorů, postojů, hodnot a idejí s apologetickou nebo ofenzivní funkcí založenou na formulování politických, světonázorových nebo podobných zájmů určité skupiny. (wikipediatrie, první věta)

Idea je nápad, myšlenka. Věda je pozorováním a pokusy dokazatelná. Tak mi to aspoň připadá.

Ale máš pravdu, písnička to byla tuze neatraktivní :D

152

Odpovědět

vtipný jak se lidi pořád dokola pletou a myslí si že všechno vědí a že teď máme jako tu vědu takže je všechno jistý přitom jak jistý řek řekl (a to s největší pravděpodobností Řekové věděli mnohem víc než víme mi teď protože jsme zkurveně blbý) Vím že nic nevím - je úplný základ vědění - víme naprostý hovno úplně o všem jen s pomocí námi dostupných zařízení docházíme k určitým závěrům stejně jako docházeli naši předkové a my se jim dnes smějeme tak za nějaké to století budou zase vědět stejné hovno ale budou se smát nám.

825

Odpovědět

Darwin a věda dobrý vtip. Evoluční teorie není ani teorie, ale jen hypotéza. Aby se hypotéza mohla stát teorii, je potřeba ji experimentálně ověřit. Jestli se mýlím, tak mě opravte, jsem spíše přes fyziku.

727

Odpovědět

Kde si prišiel na to že hypotéza? Veď máš hmatateľné dôkazy. Slovo teória vo vedeckom a laickom svete má iné významy/definície. Evolučná teória je podľa tej vedeckej, samozrejme. Skús google. Ale už bežný rozum ti snáď napovie, že ak by evolučná teória bola naozaj len hypotézou, ktorá nie je overená, že by na to vedci a Darwinovi nasledovníci prišli skôr než ty. Fakt čiste teoreticky... Nechcem ťa podceňovať, ale ak hej, asi si prišiel na čosi fakt prevratné...

212

Odpovědět

Další, co se veze na geek a nerd módě... Na rozdíl např. od Michaela nebo Dereka Mullera ale nic nezkoumá ani nevysvětluje, jen vyjmenovává, jaký všechny výplody vědy má k*rva rád...
Za mě teda hodně slabý :P

2315

Odpovědět

Hank Green dělá pravidelně videa pro YouTube kanály SciShow a CrashCourse, které jsou oba, překvapivě, o vědě. Stále chceš tvrdit, že nic nevysvětluje?

143

Odpovědět

Odpovědět

I fucking stares at science butt when she walks by!
("Civím, ku*va ,vědě na zadek, když prochází kolem", kdyby si to někdo nedokázal přeložit)
http://explosm.net/comics/3557/

311

Odpovědět

Já bych si to dokázal přeložit, kdyby tys to dokázal správně napsat.

370

Odpovědět

Nemiluje vědu, ale věci, které věda vyprodukovala.
Zkurvenej try-hard.

197

Odpovědět

jakmile jsem uviděl záchod v koupelně, tak jsem to vypnul. To není geek, ale odporný prase!

534

Odpovědět

Ty to říkáš, jako kdyby se to vylučovalo. Většinou to jde ruku v ruce...

128

Odpovědět

Ty jsi asi nikdy nežil v rodinném baráku, co?

234

Odpovědět

Ten hoch má pravdu. Nebýt vědy, život vy byl horší :) A klip je bombovej :)

216

Odpovědět

To záleží na úhlu pohledu :) Podle některých by se zase bez všelijakých ptákovin žilo líp :D Si vezmi že by sis celí den obdělával pole nebo si lovil pak si žral lovil rozmnožoval se a furt dokola samozřejmě to nebylo tak jednoduché :D Trochu mě takoví to zbožňování vědy začíná štvát žít budem s ní i bez ní stejně jako s Bohem nebo bez Boha :D

122

Odpovědět

+WestsideMansouhlasim, ze pokrok nepotrebujem, dokazem se obejit bez veci za deset let, stejne jako jsme se pred deseti lety obesli bez smartphoneu apod.
na druhou stranu, kdyz uz to tu je, tak mi prijde nesmyslne se obracet k tomu zady kuli romanticko-idealistickejm myslenkam a snaham byt bio-eko-vega-sofistikovani a old school rulezz

182

Odpovědět

+WestsideManNeříkám, že bychom se bez smarphonů neobešli ale myslela jsem třeba léky, objevování minulosti (např. archeologie - to je taky věda), aj. Ale souhlasím s tebou :) Záleží na úhlu pohledu :)

41

Odpovědět

No písnička horší než to sólo na bicí.

162

Odpovědět

Nechápu, proč to má tk nízké hodnocení. Natočný je to pěkně, písnička je celkem dobrá - i když se trošku neshoduji v poselství. Za mě 7/10

167

Odpovědět

muj tip
neprijde mi to prilis napadite, krome nekolika proflaknutych jmen jen vycet modernich veci a o jakemsi zpivani se da mluvit maximalne u refrenu, ktery je na mne prilis agresivni, aby byl chytlavy
navic to nezachranuje ani klip a ani fakt, ze nema dusi
(ale k tem peti by se to vysplhat mohlo)

200