Jeff Dunham, Achmed a prezidentské volby

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:85
Počet zobrazení:5 497

Břichomluvce Jeffa Dunhama a jeho legendární loutku teroristy Achmeda zřejmě není nutné představovat. Dunham na svém oficiálním YouTube kanálu obvykle vydává sestřihy z vystoupení či videa ze zákulisí, tentokrát však vytvořil něco zcela nového – debatu prezidentských kandidátů. A jak už nejspíš tušíte, nenechal na nikom nit suchou…

Poznámky:
Vzít za kůlnu – patrně jde o odkaz na Bidenův starší výrok, který odsuzoval Trumpovo chování k ženám. Biden tehdy naznačil, že ještě na škole by Trumpa za jeho řeči odvedl za tělocvičnu a zmlátil ho.
Kimchi – tradiční korejské jídlo
Dyn-O-Mite – populární hláška z černošského sitkomu Good Times ze 70. let
Perot – celým jménem Ross Perot, americký miliardář, který v roce 1992 kandidoval jako nestraník v prezidentských volbách proti Clintonovi a Bushovi
Corn Nuts – americká značka kukuřičných cereálií

Přepis titulků

PREZIDENTSKÁ DEBATA 2020 GRUMP V. HIDEN Zdravím vás, já jsem Achmed, mrtvý novinář. Vítejte u další série podělaných volebních zpráv. Právě se nacházím v jednom blíže neurčeném americkém městě, kde se nyní odehrávají poklidné demonstrace. Velmi poklidné. Nevšímejte si těch poklidných výbuchů všude kolem. Do prdele…

To jsou jen oslavy míru. Práce bombového sebevraha byla asi bezpečnější. Jdeme dál. Dnes mám tu čest moderovat debatu pro nadcházející prezidentské volby mezi dvěma muži, které všichni dobře známe. Prvním je vítěz voleb z roku 2016, přímočarý prezident Spojených států, o kterém si někdy říkáte, co to kurva zase tweetnul? Wonald Grump.

A jeho oponent, nejpochybnější prezidentský kandidát v historii této země, zejména protože žije ve sklepě a jsme si dost jistí, že ho žena hlídá elektrickým obojkem, aby neplácal náhodné šílenosti. Prosím, přivítejte bývalého viceprezidenta, Bena Hidena. Kde je sakra čtecí zařízení? V těch zatracených brýlích ho nevidím. Jak mám říct správnou odpověď, když ji nemůžu přečíst?

Hej, kdo zapnul světlo? Zdravím vás, pánové. Opět zdravím, Achmede. Vida, Achmed. Chceš si to rozdat? Jsem připraven. Není tu žádná kůlna, ale vezmu tě za ni, chlapče. Veverka! Co? Pánové, začněme rovnou s některými otázkami. On lže.

Zatím byla každá Hidenova odpověď lež. Ještě nebyly položeny žádné otázky. Já to věděl. Víte, sledovat roztleskávačky je větší zábava než samotný fotbal. Ale Jill mi říká: Žádné tulení, sahání, mačkání. Ale já říkám, že je to v pohodě, když kolem nejsou žádné kamery. Jak oba víte, pandemie devastuje tuto zemi i celý svět. Pandemie začíná na P. Vidíte? Mám své objekty. Fakulty! Mám své fakulty.

Vždyť víte, třeba učitele. Když píšou na tabule a u toho se jim třesou ruce, mám z toho pocit… Pane prezidente? - Ano? - Vy nejste prezident! - Ale jsem. - Ne, nejsi. Hej, pořád moderuješ Kolo štěstí? Jill a já tě milujeme. A taky Vannu White. Té bych dal pár samohlásek… Prezidente Grumpe, co uděláte s ochranou před budoucími pandemiemi?

To je snadné. Už žádné testování, vůbec nic. Žádné testy znamenají, že není nikdo nemocný. Skvělá americká veřejnost si to zvolí, věřte mi. Navíc všechny ty příšerné viry přišly z Gíny. Chystám se naúčtovat Gíně dovozní daň za každý případ covidu. A pak postavím zeď na naší hranici s Gínou. Pane prezidente, mezi USA a Čínou není žádná hranice. - Ano, je.

- Ne, není! Ale bude. A zaplatí ji Mexiko. Cože? Proč? Protože nám ještě dluží za tu druhou. Vyprávěl jsem vám, jak jsem dostal koláček štěstí se zprávou „Vyrobeno v Číně“? Alespoň to stálo na tom malém papírku. A byla to i nálepka na mém telefonním pouzdru.

Žádná sušenka, prostě štěstí. Tak to bylo. Byla to nálepka na vašem pouzdře s nápisem „Vyrobeno v Číně“. Jo. Kdyby byla na hranici s Gínou zeď, nebyly by už žádné falešné sušenky a pouzdra. Udělám z toho vládní nařízení. Poslouchej, kámo.

Se stavěním zdí jsi skončil. Vzpomínám, jak jsem řekl Gorbačovovi, aby strhl tu zeď. Můj nejlepší proslov. Jill říkala, že z něj byla nadržená. Ten byl dobrej. Radši doufejte, že si Gína nikdy nekoupí Spojené státy, protože kdyby ano, výslovnost Virginie se změní na va… Neříkejte to! …gínu. Řekl to.

Říkal jsem vám, že jsem byl v Gíně? Byl jsem tam s Hillary. Hillary miluje Gínu. A sakra. To musí bolet. Vyprávěl jsem vám, jak jsem bojoval v korejské válce? Umístili mě do Kimchi. Použili na mě smrtící sílu celkem dvaasedmdesátkrát, za každý stát jednou.

A pokaždé jsem je vzal za kůlnu, svlékl jsem se donaha a řekl jsem: Pojďte si pro mě, vy kimchi šmejdi! Co? Někdo si tu vážně myslí, že já jsem ten šílený? Pane Hidene, záleží na černých životech? Myslíš obecně, nebo při výběru spolukandidáta? V obou případech ano. Pane Hidene, jak se vyslovuje křestní jméno senátorky Harris?

Na mě si nepřijdeš. Vím, že není žádný senátor Harris. Nikdy jsem o něm neslyšel. Ona je váš spolukandidát! Řekl jsi -dát! Prezidente Grumpe, co říkáte na to, že výtržníci v Portlandu byli chyceni a odvezeni v neoznačených dodávkách? - Kde je chytli? - V Portlandu. Myslel jsem si jiné slovo na P.

Karmella. Je to Karmella! Už jsme se posunuli, pane viceprezidente. Pardon, takže za 500, kdo je Karmella Harrison? Promiňte, pane viceprezidente. Je to Kamala. Ty tupče, je to Komula. Jako Komu-nista-la. A to tu budeme mít, když se stane viceprezidentkou. A pak prezidentkou, když si tenhle chlap nepamatuje ani své příjmení. Já jí občas říkám sladká tvářičko.

Čas na malý test. Co znamená Antifa? To užívám na inkontinenci. Antifa? To je ostrov, ze kterého pochází Komula. Jak se vypořádáte s Antifou s ohledem na současné občanské nepokoje? Já Antifu nezvládnu. Neměl bych vůbec sahat na další ženskou. Kromě Jill. Jill říká, že jí můžu kdykoliv šáhnout na její antifu. Tohle chci mít taky.

Prezidente Grumpe, co udělala současná administrativa správně proti pandemii covidu? Je pryč, odtweetoval jsem ji odsud. Není pryč. Ale je. A vrátil se baseball. Není zač, Ameriko. Pane viceprezidente, co byste udělal jinak v boji proti covidu? Kdy už začne debata? Svědí mě ruce na souboj. Občas mě jen svědí.

Kdy předpokládáte konec pandemie covidu? V úterý. Do prdele, tahle země je na dně. Jak byste zabránili budoucím pandemiím? Pan Hiden. Díky, Achnarde. Je to Achmed! Hej, znáš ten pořad, kde jeden kluk křičel „Dyn-O-Mite“? Zkus si to a pak něco vyhoď do vzduchu.

O čem to mluvíte? Do záznamu bych chtěl říct, že tu není žádná pandemie. Toto je hoax. Jde jen o špatné sushi z Gíny. Je to zlá sushi Gína. Proč myslíte, že mají Gíňané tolik sushi restaurací? Sushi je japonské! Můj příteli, ty jsi rasista. Vidíš?

Tak se to dělá. Označíš je za rasisty a nemají kam utéct. Potřebujeme lepší roušky, které zastaví bakterie, ale stále v nich půjde očichávat vlasy hezkých holek zezadu. Co se to děje? Pardon. Doufám, že to Jill neslyšela. Jill je má žena. Víte, vypadá přesně jako má sestra. Občas se mi popletou. To je vlastně docela sexy… Páni, ten byl pořádnej. Máš štěstí, že si to nebudu pamatovat. Začíná se mi docela líbit.

Další otázka. Jak předejdete tomu, aby se poklidné protesty měnily v násilné? To je snadné, pošlete tam armádu a začnete střílet. To mám od generála Pattona. Byl to náš druhý nejlepší prezident. Další otázka. Myslíte si, že volby poštou mohou být podvodné? No jistě. Poštovní lístek může vyplnit kdokoliv. Včetně těch ilegálů, kteří pracují v mých hotelech. Musíme odložit volby, dokud ten problém nevyřešíme. Jestli mi nevěříte, zeptejte se mého nejlepšího kámoše, Putina.

Já už své hlasy odeslal, je jich plná krabice. Perota čeká pořádný sešup! Perot znovu kandiduje? Pane prezidente, jak se vypořádáte se zahraniční politikou? Musíte se jí chopit. Chopíte se jí politikou. Nemyslí si některý z vás, že jste příliš staří na práci prezidenta? V srdci jsem stále mladý. I ve vlasech. Opravdu. Pořád se chovám mladě, podle některých jako dítě.

A stále mám své mužské hormony. Vím, jak moc sexy je moje dcera. To víme všichni… Nemám pravdu? Můžeš mi zopakovat otázku do zdravého ucha? Tak nic, další otázka. Jak pomůžete těm, kteří ztratili práci během pandemie covidu? Myslíš ty lidi, které jsem vyhodil z Bílého domu? Víte, když jsem byl kluk, s Cream Cornem jsme roznášeli noviny. Poučení je takové, že se musíš zvednout svépomocí a vyskočit zpátky na čubku.

Vlastně na koně! Když mě zvolíte, zajistím, že budou mít všichni svépomoc a čubky. To beru. - On myslel koně. - Do háje. Hej, kámo. Věděl jsi, že kobliha je státní pták Manhattanu? Máte plán, jak pro všechny Američany zajistit dostupnost zdravotní péče? Ne, ale usiluji o delší lékařské recepty. Metrové jsou fajn, ale dvoumetrové mi zajistí znovuzvolení.

O čem to mluvíte? Možná nedostanete peníze na své recepty, ale dostanete kupón na Corn Nuts, jeden plus jeden zdarma. Když si někdo bude hrát s mou zdravotní péčí, vrazím mu botu do prdele. Vyprávěl jsem vám, jak jsem zabil chlapa zubní protézou? V jedné ruce sluneční svit, v druhé ruce zubní protéza. O čem to sakra mluví?

Tato země je velmi rozdělená. Jak byste spojili všechny Američany? Tím, že je udržím rozdělené. Pane viceprezidente? Lepící páska. Ta udrží vše pohromadě. Hrabe mu. A mimochodem: Nevybral jsem Kamalalu, protože je černá. - Ale vybral. - Nevybral. Ale vybral.

Vybral jsem ji, protože byla nejkvalifikovanější. Ne, nevybral. Vybral jsem ji, protože je žena. - Tady to máte. - Černá a žena. Co? Když jsem jako mladík vyrůstal ve Scottsdalu… Scrantonu, vyrůstal jste ve Scrantonu! Scranton, jsi si jistý?

Zní to jako něco, čeho se chceš zbavit pomocí léků. Hej, Franku. Nevypadáš dobře. Jo, pamatuješ si mou holku? Chytil jsem od ní scranton. A pěkně to svědilo. Do prdele. Ale jako mladík jsem vždy říkával, že bych chtěl být silná, černá žena. Černý muž! Černé dítě!

Malé černé dítě s chutí na mexické jídlo! Jednorožec! Chtěl jsem být jednorožec! Vy jste magoři, vážně! Který idiot by se chtěl stát prezidentem po tom všem, co jsme tu viděli? Jsem váš člověk. To je jeden z mých voličů. Všem děkuji za účast. Ameriko, jsi v pytli.

Počkat! Když budu kandidovat, musím si vybrat barevného viceprezidenta. Počítá se i fialová? No páni… Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kde jsou doby, kdy byl Dunham vtipnej a ne jen ubohej

00

Odpovědět

chci nahlasit problem.
i presto ze JÁ, dam videu 5 hvezdicek, hodnoceni je stale pod 100%.
muzete to spravit ? je to velmi zavazny problem, melo by se to vyresit.

54

Odpovědět

Dosť úbohé, kde sú tie staré dobré časy, keď sa Achmed venoval poctivému remeslu.

14

Odpovědět

Není už Achmed v důchodu? Nebo v pekle?

00

Odpovědět

More Jeff!

54

Odpovědět

Detinsky humor? Kto tu vybera videa?

48

Odpovědět

Tady pro mě byl zdrojem facebook Cynické svině. Dunhama mám rád, někdy před 10-12 lety jsem se právě na jeho videích (spolu se South Parkem) učil anglicky a brnklo mi to na nostalgickou strunu. Ale chápu, že na první dobrou to nemusí sednout každému.

130

Odpovědět

To je super video. Díky moc za překlad. Ať dopadnou volby jakkoli, USA jsou v p****i. .o)

115

Odpovědět

Tak pořád ještě můžou začít stavět laser směřovaný na planetu, kterou náhle objeví jejich vědci v předvečer voleb :D

00