Ken Jeong odpovídá na lékařské otázky

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:3 981

Ken Jeong je nejen komediální herec, ale před hereckou kariérou studoval i medicínu. A nyní své znalosti uplatňuje na Twitteru, kde humorem sobě vlastním odpovídá na různé lékařské otázky.

Přepis titulků

Ahoj, tady doktor Ken Jeong z Doktora Kena a vítejte u Lékařské podpory. Hele, první otázka od Ashley. @queasybake: "Jak poznám střevní chřipku od kocoviny?" Zlato, pila jsi minulou noc? Glo, glo, glo? Měla jsi jídlo, nebo jsi měla alkohol? Na internetu není pro blbost místo, dámo.

Internet je pro chytré úspěšné doktory jako já! A pro mého kámoše Louise! Mysli, než tweetneš. Fajn, další otázka, jo? Kelly_sheridan1: Konečně skvělá otázka. "Kolik vitamínu C je až moc?" Ano, někdy moc vitamínu C je až moc. Tyhle věci jsou pořád v lékařských pořadech.

"Mám si vzít tento doplněk?" A upřímně, můžeš dostat hypervitaminózu. V obchodech s výživou ti řeknou: "Tohle vám dodá 2000 % doporučené denní dávky vitamínu C." Můžeš mít vedlejší účinky nebo GI příznaky z příliš mnoho vitamínů. Takže je to asi dobré. Prostě si ber 100 % doporučené denní dávky.

To je vše, co potřebuješ. Skvělá otázka, Kelly Sheirdan. Nemám mít oblíbené, ale ty jsi moje oblíbená. @petitmacaroon říká: "Mám pod okem kožní výrůstek, který mě bolí, když ho strhnu. Co s tím?" Kožnímu výrůstku se ve skutečnosti říká kožní polyp. Může být kdekoliv. Myslím, že strhnout si jakoukoliv... lézi, o které nic nevíš, přímo pod tvým okem... Nenapadá mě víc neuvážený a pitomý krok než tenhle.

Je možné si to nechat lékařsky odstranit. Když jsem praktikoval medicínu a pacienti měli kožní výrůstky, zmrazili jsme je tekutým dusíkem. A pak to nebolí. Velice doporučuji si to nechat profesionálem odstranit, profesionálně. @CaptHandlebar se ptá: "Můžeme se teď zabývat testem kolenního reflexu? Je to k ničemu, ne?" Ne, není to k ničemu. Nejsme opice, které je používají pro srandu králíkům. Neděláme to jen z plezíru.

Můžu ti to ukázat. Tohle je koleno. V něm je šlacha, která pojí koleno s holenní kostí jménem tibia. Je to tu citlivé. Jestli chceš zjistit reflexy, tak mě to nech udělat. A účel tohohle je ten, že se kontroluje tvůj celý nervový systém, aby se vědělo, jestli jsou tvoje reflexy v pořádku. Jestli nemáš sníženou činnost štítné žlázy. Tato tzv. hypotyreóza je častá. Pacient je hyporeflexní a nedá se u něj vyvolat pořádný reflex. Tenhle prcek je dost důležitý.

Nesměj se našemu nádobíčku. Jsme profíci a jsme citliví. Emocionálně. F(izzy) soda se ptá: "Jak si zjistíte puls?" Na zápěstí, na krku a můžeš i na noze. I mimino ti řekne, jak si zkontrolovat puls. - No tak.

Každý se může zeptat... - Ne! Nemůžeš se ptát na Twitteru. Jen je nebraň. Sklapni. Promiňte, že jste to viděli. To je jen mezi mnou a Louisem. Jdeme dál. Ryujiokubo říká: "Fakt potřebuji obě ledviny?" Víš co? To je součást celé oblasti transplantace ledvin. Slyšel jsi o lidech, kteří darovali ledviny jiným lidem, kterým selhaly. Technicky člověk může přežít s jednou ledvinou tak dlouho, dokud mu normálně funguje. Fakt dobrá otázka.

Doufám, že jich bude víc. @HayleyNesbitt1 se ptá: "Proč mám skoro každý den křeče v celé noze? #Au #DoktorePomoc. Nemůžu spát." To bych si určitě nechal vyšetřit. Bolest nohou nebo křeče můžou vést k hromadě věcí. Místo vyjmenování tisíce věcí, co by to mohlo být, bys měla navštívit lékaře, aby určil, jestli je to neurologické, nebo endokrinologické. Může to být spousta věcí, jasný? Dobrá otázka. Tak jo. @Heiss_Sci_EHS: "Honem!

Jaké jsou 3 části mozkového kmene? První správná odpověď dostane cenu. Studujte! Zítra je test. Smajlík s brýlemi." Tak jo. Tři části mozkového kmene jsou prodloužená mícha, most a střední mozek. Prodloužená mícha myslím kontroluje dýchání. A most... spojuje mozeček a mozek. A střední mozek... Základní vidění a slyšení. Všechno já. Ani jsem se nekoukl. Jsem chytrý chlap. Sklapni.

Zapomněl jsem, jasný? Měl jsem plno práce s Pařbami! Kretén. @Wigan_Steven se ptá: "Nějací doktoři? Můžu pít alkohol, zatímco užívám antibiotika Erythroped? #doktorepomoc. #doktoři." Víš co? To je skvělá otázka. Erytromycin, Erythroped je obchodní název, může způsobit žaludeční potíže. A také se vstřebává v játrech. Poradil bych se s tvým doktorem, abych viděl, kolik bereš antibiotik. Nedoporučuji pít žádný alkohol na antibiotika, protože játra vstřebávají obě látky.

Nechceš se předávkovat věcmi, které můžou být pro tvá játra toxická. Dobře? @baexing14 se ptá: "Jaká část mozku se zítra vypořádá s mým emocionálním zhroucením? #APPsych" Je mnoho částí mozku, které se budou potýkat se stresem. Přeji ti hodně štěstí. Vím, že to zvládneš. @StewBunny se ptá: "Pokud někdo ví, jak se na bolest hlavy a tlak v dutinách, tak poslouchám." Pokud to do pár týdnů nepřejde, zvážil bych antibiotika, anebo zajít k praktickému lékaři nebo doktoru přes ušní, nosní a krční.

Zajdi si k ORL lékaři. @drclarekane říká: "Pomoc! Potřebuji lék na škytavku, než mi za 5 minut začne směna." Vidíš? Vystrašil jsem tě. @lifesthepitts: "Proč mi škube oko? Ježišmarjadost!" Zkus přestat používat slova jako: "Ježišmarjadost!" Možná se trochu víc prospi a pij míň kafe.

@cedie101: "Chci si krknout, ale nejde to. Proč ne?" Nevím. Nejsem tvoje bránice. @cbsfinest540: "Bolí mě ledviny. Je pití hodně vody špatně? Nějací doktoři?" Popravdě pití moc vody může vést k problémům. Šel bych k doktorovi a nechal si zkontrolovat hladinu sodíku, protože nechceš mít hyponatremii. To byla Lékařská podpora. Jsem doktor Ken Jeong z Doktora Kena a rád bych některým na Twitteru poděkoval za vaše skvělé otázky.

A vy ostatní... jste k ničemu. Opravdu jo. Sklapni Louisi. Jsou.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Stejně ho budu vždy vidět jako Pana Chow. :D

10

Odpovědět

Já zase jako Seňora Chang

30

Odpovědět

Upřímně řečeno, třebaže to není pravý doktor, přístup a vědomosti některých skutečných doktorů v čechách je mnohem horší XD

23

Odpovědět

on ale pravy doktor naozaj je :-) Resp. bol

41

Odpovědět

Docela dobrý, klidně častěji pana doktora :))

55

Odpovědět

Jako vážně na ty křeče nedokázal odpovědět : Z nejvyšší pravděpodobností Vám schází hořčík, zkuste ho doplnit a pokud křeče nepoleví, vyhledejte doktora... ?

610

Odpovědět

Pokud má křeče pouze v jedné noze, jak bylo řečeno v dotazu, a ne v obou, tak to zcela určitě nebudou svalové křeče, které bys mohl odstranit podáním hořčíku.

41