Láska smrdí aneb síla přitažlivosti

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:200
Počet zobrazení:4 929

V dalším videu z kanálu Dnews se dozvíme něco o tom, jakou roli hraje pach člověka při seznamování s opačným pohlavím. Podle čeho vlastně hledáme svou lásku? Jsou feromony důležitým aspektem při hledání partnera? Příjemnou zábavu.

Přepis titulků

Smrdíte! Někdo míň a někdo víc, ale všichni smrdíme. Překlad: Sonia www.videacesky.cz Tady Anthony z Dnews a nechtěl jsem nikoho urazit, omlouvám se. Nic na tom není, jsme živé bytosti a všichni zapácháme. Navíc každý smrdí jinak, i když si toho málokdo všimne. Váš mozek to ale v autobuse nebo v přeplněné šatně zaznamená. A je to až tak silné, že upřednostňujeme osoby a věci, které mají odlišný zápach.

Všichni na sobě totiž máme molekuly, proteiny histokompatiblního komplexu. Zvířata je využívají při hledání svého protějšku a vědci zjistili, že je pravděpodobně využíváme taky. Už jste určitě slyšeli o feromonové párty. Na tuhle party přijdete s propoceným trikem, které vložíte do sáčku, ten necháte kolovat a čicháte k ostatním. Tričko, jehož pach vás zaujme, údajně patří někomu, kdo se k vám dokonale hodí.

Je to pěkně nechutné, ale má to vědecké základy. V roce 1995 studie provedená s využitím propocených triček dokázala, že ženy dávají přednost určitému druhu zápachu. Takže, po čem vlastně touží? Jaký druh zápachu přitahuje ženy? Netrapte se tím, že své pravé lásce zrovna nevoníte, přišlo se totiž na to, že na pachy nejsme až tak citliví, jen hledáme něco, co má odlišnou vůni, než my.

Proto vědci po pokusu s tričky prováděli testy s různými parfémy. Některé obsahovaly set jejich vlastních pachových molekul, a na tyto parfémy reagovala určitá oblast v mozku. Na zbytek vůní reagovala úplně jiná oblast. Podle studie si vybíráme parfémy a deodoranty, které umocňují naše vlastní pachy a zesilují jejich intenzitu. Ale u potencionálního partnera by tato vůně už neuspěla. Takže, jak to děláte vy, bez návštěvy akce se zapáchajícím oblečením?

Stejně si nakonec svou lásku vyčmucháte. Až vyčmucháte náznak lásky, oblečte si něco, co smrdí úplně opačně. Hlavně se u toho očichávání nenechejte nachytat! Jen to ne! Takovou školáckou chybu bych nerad udělal znova. Zaznamenali jste nějaký pach, který vás zaujal? Mně voní vanilka. Znamená to, že já voním čokoládou? Přispějte nám svým názorem a uvidíme. Co je protikladem vanilky?

Malina? Neapolská zmrzlina?

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mno... Vsauce je pro mě zajímavější. :-) Ale taky zajímavé a zábavné ;-)

181

Odpovědět

Díky.

181

Odpovědět

Vřele doporučuji film "Parfém" pokud vás toto téma zaujalo, ale ovšem některé časti filmu obsahují scény 18+.

181

Odpovědět

18+??? takže chceš říct, že sem se na to neměl dívat když mi bylo 10???

183

Odpovědět

Maximalně 15+ a ani to ne :D
V dnešni době přez den jsou mnohem sprostějši a nahe filmy než přes noc.

180

Odpovědět

Ale vážně, to je pravda...Vybírám si kluky především na základě takové té chemické přitažlivosti...člověk se pak cítí jak na drogách, když potká někoho, kdo mu „voní“. Rozum jde stranou a toho dotyčného prostě musím mít, i když se k sobě povahově třeba vůbec nehodíme. Kdo to ještě nezažil, nepochopí.

181

Odpovědět

mohu potvrdit. Doopravdy zamilovanej jsem byl jen jednou a ta holka mi neskutečně voněla. Dokonce tak, že ani její parfém to nepřebil a kdykoliv jsem přišel někam, kde zrovna byla, tak jsem to vždycky poznal...

180

Odpovědět

Kdo si taky čuchl k ruce? :D

184

Odpovědět

Neapolská zmrzlina :DDD

180

Odpovědět

Neapolské špagety!!!

180

Odpovědět

Hnus velebnosti jdu blejt.

1843

Odpovědět

Tak já asi nevydávám žádný zápach
*forever alone* :D

183

Odpovědět

To nemůžeš vědět, protože sám sebe neucítíš:-)

186

Odpovědět

+SoniaNos 1 tyden stejny ponozky a pak ucitis. :D

181

Odpovědět

+SoniaMyslim, ale že to by mi na popularitě u ženského pohlaví určitě nepřidalo :D

191

Odpovědět

+SoniaNevím, jak ty, ale já sám sebe cítím, když si přičuchnu k podpaždí. Smrdím sám sobě :D

180