Odhlášení

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:138
Počet zobrazení:9 547

Někteří lidé mají na mobilu spoustu tajemství, o která se s jinými nechtějí dělit.

Vysvětlivky:
Azulejos jsou barevné, většinou modré, keramické kachličky. Skládají se z nich nástěnné obrazy, mnohdy se vyskytují i na stropech, nebo dokonce podlahách. Ačkoliv vznikly pravděpodobně v Persii, nyní jsou typické pro Portugalsko. Najdeme je všude, nejen na kostelech a palácích, ale i na veřejných stavbách, nádražích, tržištích, prostých občanských domech, uvnitř i zvenčí. Kromě výtvarného prvku mají i praktický význam jako trvanlivý povrch zdí a v horkém klimatu upravují vnitřní teplotu v domě. Zobrazovaná témata jsou náboženská, mytologická, historická, z praktického života, nebo jen ozdobná s obrazy krajin, ptáků rostlin, geometrickými vzory. Portugalští kolonizátoři je dovezli i do krajin v Americe, Africe a Asii.
Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas. V minulosti bylo velmi bohaté a důležité kvůli těžbě kaučuku. Turisté do města míří hlavně kvůli pralesu a také soutoku Amazonky a Rio Negro, které vytváří Encontro das Águas (Setkání vod). Amazonka má žlutohnědou barvu, Río Negro má tmavomodrou až černou barvu. Vody jednotlivých řek se promíchávají jen pozvolna, je zde proto možné pozorovat poměrně přesnou hranici mezi vodami z každé řeky. Příčinou jsou jejich odlišné vlastnosti, složení, teplota a rychlost. Ve městě se nachází také mnoho zajímavých historických staveb, které byly postaveny v době největšího rozkvětu, například místní divadlo a tržiště.

Přepis titulků

Ahoj, lásko! Mluv rychle, zrovna pracuji. Lásko, zůstal jsi přihlášený na Facebooku tady na počítači. To je dobře, že mi voláš! Potřeboval jsem s tebou mluvit. Uděláš pro mě něco? Jdi ven, jdi pryč z ložnice! - Ven? - Jo! Felicio se mě zeptal, jestli nemám nějaký šroub, tak se mrkni do tašky s nářadím. To se na to mám podívat teď? Říkal jsi, že nemáš čas. Ne, můžeš klidně mluvit.

Zrovna mám přestávku. Dobře. A co mám udělat s tím počítačem? Zapomeň na počítač! Pro lásku Boží, nech ho tam, kde je. Teď se soustřeď na tašku s nářadím. Dobře, Auguste, jdu se podívat na ten šroub. Musíš se na každý podívat pozorně! Je to zvláštní druh šroubů z oceli! - Auguste, ta taška tu není. - Co? Alino, co? V té tašce není krabička se šrouby. Dobře, využij tedy čas a zajdi do banky.

Pak vezmi naše staré oblečení na charitu. Co myslíš? Starých hadrů máme hodně. Do jaké banky? Platím vše online na počítači už dva roky! Alino, ne! Je nebezpečné platit účty na počítači! Ale teď to stejně budu muset udělat, protože banka zavírá ve čtyři. - Čau. - Ne, žádné čau! Kde zrovna jsi? V kuchyni? Tak mi tedy řekni, kolik máme azulejos nad sporákem. - 140.

- Jak to víš, že jich tam je 140? Protože deset vodorovně a 14 svisle dá dohromady 140. Takto se přece azulejos nepočítají. To přece víš. Musíš každý zvlášť. - Proč mluvíš tak zvláštně? - Takto mluvím normálně. Možná trochu šeptám, protože Nogueira vešel do místnosti a svému šéfovi přece musím projevovat respekt. - Lásko? - Co, Auguste? Přihlášený jsem zůstal na YouTube, nebo Facebooku? Nevím, pro mě jsou všechny tyhle věci ta jedna a samá sračka.

Ano, lásko. Ta jedna a samá sračka. Ahoj, zapomněl sis doma svůj mobil. Ano, je zrovna se mnou. Teď se na něj dívám. Je u mě. Co? Ne! To ti jako teď mám předčítat z Bible? Jako hned teď? No dobře. Jakou pasáž chceš přečíst?

Celou? Do prdele. A to ji mám rovnou i celou přepsat? Kde teď mám sehnat Bibli? Doma ji ani nemáme. V Manausu? Musím teď na cvičení, nemám teď čas. To cvičení je teď, už je to domluvené! Nemůžu si tam chodit, kdy se mi zachce. Co?

No můžu, po cvičení, zkusit nastoupit do nějakého letadla...

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takovýho chlapa kopnout do p****e. Ženská v pohodě, ani neplánuje se mrknout, ani tomu nerozumí a on je jak z divokejch vajec...

02

Odpovědět

6 hvězdiček za video i zajímavé vysvětlivky. Mínus 1 hvězdička, protože jsem nenašel žádnou chybu.

53

Odpovědět

třeba to, že kaučuk se netěží :D

41