Jim Jefferies – FreedumbStand-up okénko

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 28
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:10 290

Australan Jim Jefferies, žijící ve Spojených státech, se moc rád strefuje do americké společnosti. Dnes přinášíme krátkou část z jeho show natáčené pro Netflix. Máte rádi Jefferiesův humor? A myslíte si jako on, že jsou Američané posedlí svobodou? Dejte nám vědět do komentářů!

Poznámka k překladu:
Freedumb je slovní hříčka, vyslovuje se sice podobně jako „freedom“ (svoboda), ale znamená „svobodný pitomec“.

 

Přepis titulků

A tohle mně vždycky říkaj, to mě kurevsky vytáčí: „Já od Australana nečekám, že bude chápat, co je svoboda.“ O čem jako mluvíte? Neustále melete o svobodě: „Jsme tak svobodní, bojujem za svobodu, běž na letišti do salonku svobody.“ Do prdele, co? Nebo když hrajou hymnu na baseballu a zpěvák protáhne tón u slova svobodných o trochu dýl, než by měl, dokud se vy Amíci nevystříkáte do kalhot.

Nad zemí svobodných… Jste tak svobodní! Svoboda sem, svoboda tam, furt samá svoboda. Nerad vám to kazím, hodně z vás to asi neví. Na světě je 92 svobodných zemí, demokratických svobodných zemí. Jste jednou z nich. Každá anglicky mluvící země na světě je svobodná a většina zemí, kde se mlaská, je taky svobodná.

Takže jste hodně svobodní, nerozčilujte se! A já… fakt miluju Ameriku, žiju tady a mám to tady rád, jasný? Nic proti a nic z toho se netýká vás ani mě, nijak, dobře? Možná nejste nejsvobodnější země na světě. Rychle dám příklad: z těch 92 svobodných zemí na světě máte nejvyšší počet vězňů.

Procento vaší dospělé populace je ve vězení, to je dvakrát tolik co v zemi na druhém místě, Jihoafrické republice. Jestli jste tam někdy byli, JAR je v prdeli. Máte jich dvakrát tolik co v Jižní Africe. Takže statisticky v zemi svobodných máte nejmenší počet svobodných lidí.

Jako… Tohle je ten nejjednodušší argument. V Holandsku můžete při kouření trávy šukat šlapku přímo před policajtem. Jak to, že se Holandsku neříká země svobodných? Fakt si myslíte, že máte na Holandsko?

V Kanadě zrovna loni zlegalizovali eutanazii pro nemocný, což je podle mě ta největší svoboda ze všech. Je to váš život, žádná vláda ani náboženství by vám neměly určovat, kdy máte umřít. Pokud jste proti eutanazii, fajn, ale rozhodujte o svým životě, ne o mým. Jasný?

A taky si nemyslím, že je tady nějakej ultra evangelikál s popáleninama v nemocnici na přístrojích, co by říkal: „Jsem tak svobodnej.“ A jsem rád, že to udělali v Kanadě, protože kdybych šel někdy na eutanazii, chci u toho mít kanadskýho doktora. Chci, aby ke mně přišel týpek: „Takže dobrá tedy, slyšel jsem, že to tady někdo chce vzdát, co?

Jenom si tady připravím stroječek smrti, dám vám to do žíly a budete brzičko moc ospalý, jo?“ V Austrálii před asi 20 lety zlegalizovali prostituci. Mysleli, že to bude úpadek společnosti, ale nebyl. Bylo to skvělý, vyrůstal jsem v Sydney, kde byly ulice plný šlapek a jehel. Občas to bylo fakt pochybný město. A pak, když zlegalizovali prostituci, nastěhovali šlapky do bordelů, kde jim dělali testy na pohlavně přenosný nemoci.

A když pak chlapi viděli testy, šli dovnitř, takže to bylo bezpečnější pro chlapy i ženský, protože do bordelů dali ochranku. Když přijdete na kaši, nepustí vás, když se bráníte, vykopnou vás. Takže holky i chlapi jsou v bezpečí. Obchodování s lidma téměř vymizelo, zvedly se příjmy z daní a rozvodovost klesla o 8 procent!

Legální prostituce nemá žádný nevýhody a v Americe je prostituce nezákonná, pokud ji nenatáčíte. Jak je to možný? Jak je tohle kurva možný? Jak to, že máte největší pornoprůmysl na světě, a prostituce je pořád nezákonná, protože platit ženský za sex je legální, ale musí u toho být váš kámoš Dave s kamerou.

A Dave to musí natočit a musí slíbit, že to dá na internet. A jestli to tam nedá, tak to byl zločin. A té holce může být osmnáct, může okolo ní stát deset chlápků, co ani nezná, co se jí udělaj do obličeje, dokud není celá postříkaná.

A tohle není žádnej zločin. Ale v Americe, JENOM v Americe, si ještě nemůže dát pivo. Jestli si někdo to pivo zaslouží, v zemi svobodných, v domově statečných, je to ta holka, co má ksicht plnej semene.

Když máte na ksichtě tolik semene, zasloužíte si pití zdarma úplně všude. „Vypadáte, že je s váma prdel. Nebo... že fakt tvrdě spíte.“ www.videacesky.cz Překlad: Lukkul

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím víc stand upů, mám je nejraději a zrovna vtipy jsou nejtěžší na pochopení.. Děkuju za překlad, dobrý výber!

30

Odpovědět

Na video z roku 2016 to celkom slape. :)
Alebo prave preto, ze je este z r. 2016?

13

Odpovědět

Borec!!! prosím o další překlady

72

Odpovědět

Další určitě budou :)

60

Odpovědět

Svoboda neznamená šlapky a tráva.

711

Odpovědět

Svoboda mimo jiné znamená možnost užívat si šlapky a trávu legálně.

94

Odpovědět

+ErichSvoboda mimo jiné znamená možnost užívat si kokain a pervitin legálně.

64

Odpovědět

+jjkTo máte pravdu. Svoboda přichází i s odpovědností za svůj život. Ať si ho klidně někdo svobodně zrujnuje.

84

Odpovědět

+jjkPresne! a proc ne? je lepsi at fetaci plati dane z toho co snupou - bude to levnejsi nez platit policajty at honi prekupniky z kerych stat nema ani prd. Navic ocekavam ze pocet fetaku klesne protoze to nebude to zakazane ovoce...

52

Odpovědět

Úplně to ve mě evokovalo scénu z The Newsroom: "Freedom and freedom!"

Moc hezká řeč, kdyby to někoho zajímalo :) => Why America is NOT the greatest country in the world, anymore.

50

Odpovědět

V 5:06 je chyba v překladu: all but eliminated znamená, že obchodování s lidmi téměř vymizelo, v titulkách je to přesně naopak.

90

Odpovědět

Děkujeme za upozornění, opraveno!

91