Chris McCausland a matematika na skákací tyčiWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:68
Počet zobrazení:4 883
Tentokrát nás čeká video z ledna 2021, z jedné z novějších sérií. V Davidově týmu kromě Chrise najdeme Lauru Whitmore, Lee má v týmu Stephena Hendryho a Maisie Adam.

Přepis titulků

Chrisi, jsi první. Dobře. Ještě pořád jsem slepý, kukadla mi nefungují. Davide, ušetři nám čas a přečti to za mě. Samozřejmě. Během lockdownu jsem si koupil skákací tyč, abych ji mohl použít jako učební pomůcku. Leeho tým. - Tak jo.

Chrisi, máš děti? - Mám jedno dítě. A ta tyč sloužila k učení tělocviku nebo k čemu? Ano. Když jsme dceru učili doma, rozdělili jsme si úkoly. Měl jsem na starost tělocvik a matematiku. Moje žena měla zas na starost čtení a výtvarku, asi je jasné proč. - Kolik je dceři roků? - Během lockdownu jí bylo šest. Dělali jste v tělocviku i něco jiného, nebo jen skákali? Jsem docela lenivý. Uvědomil jsem si, že když hopsáš na skákací tyči, snažíš se skočit co nejvíckrát.

- Aniž se dotkneš země? - Jo. A matika… Musíš se dotknout země, Lee. Jinak by to bylo… Jinak by to bylo levitování, což ještě neumíme. Vážím si toho, že nás chceš rozesmát, ale víš, co myslím. Napadlo mě, že bych mohl využít toho, že se dají počítat jednotlivé skoky, a přidat tam i matiku. Že bych mohl všechny své učitelské snahy nahradit tímto minimálním úsilím.

Tak jsem vymyslel matematiku na skákací tyči. Zařveš příklad a oni musí vyskákat výsledek. Ale umí na té skákací tyči skákat? Je to těžký. Když to umí, tak to pomůže. Přes tu překážku se musí dostat. Máš tam i překážky? Vážím si toho, že nás chceš rozesmát… - Máme tu skákací tyč. - Ať si zaskáče Chris, jeho historka. Pochybuju, že má BBC na to, aby zaplatila pojištění.

Nech to na mně. Jako čtení, ať to udělá David. - Skákací tyč najdeš za sebou. - Proboha. Tam neskákej. A ať jsi pěkně dva metry ode mě. - Jo. - Šup tam dolů. Chrisi… Nejdřív ale trénink. - Neskáče, Chrisi. - Paráda. Hračka. - Připraven?

- Jo. Kolik je 8 − 5? Jo. Ale mám problém. Když třeba dvakrát hopsnu a pak spadnu, nevíš, jestli neumím skákat, nebo počítat. Jdeme na to. Jedna, dva, tři. Výborně. Jestli chceš dneska večeřet, nesmíš udělat chybu. - Mám skočit co nejvíckrát? - Jo. Zkusím skočit tam nahoru.

„To ne, Lee, nedělej to!“ Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest, sedm. Vůbec netuším, co se děje. - Teď, když sis to vyzkoušel… - Jo. - …myslíš, že mluví pravdu? - Co tipneme? - Nevěděl jsem, že ty tyče ještě vyrábí. - Jo jo, vyrábí. Představ si, jak tvrdě bys odpálil kouli tágem na pružině. - Dobrý postřeh.

- Jo. - Tak co si o té historce myslíte? Podle mě by to nefungovalo. Ta bílá koule by se protočila zpátky… - Teď mluvíme o matice na skákací tyči. - Jasně. - Mluví pravdu? - Mluví pravdu o tom, že je línej. - Nejsem slepý, jen pak nemusím nic dělat. Taky to tak dělám. Jak asi parkuju hned u obchodu? - Já tipuju lež. - Tipuješ lež. - Já taky. - Dám na svůj tým. Tipujeme lež. - Dobře. Lež. Chrisi… Matematika na skákací tyči.

Byla to pravda, nebo lež? Autorská práva k matematice na tyči Chris McCausland 2020. Pravda. Pardon. Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz Ano, je to pravda. Chris použil skákací tyč jako pomůcku k výuce matematiky.

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář