Sousedské trampoty Chrise McCauslandaWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
98 %
6. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:269
Počet zobrazení:10 569
Co se stane, když jsou slepý a hluchý sousedi? Chris McCausland tvrdí, že o tom ví své. Je u Leeho spolu s Angelou Scanlon, David má v týmu Gabby Logan a Johna Simma. 

Přepis titulků

Chrisi, začínáš. Dobře. Nabídli mi to v Braillově písmu, ale jak to tak u slepců bývá, vůbec ty nesmysly neumím číst. Takže… Lee, prokážeš mi tu čest a přečteš, co je na kartě? Samozřejmě. Měsíc jsem si myslel, že mě soused ignoruje, a on si myslel, že já ignoruju jeho, dokud nezjistil, že jsem slepý, a já nezjistil, že je hluchý.

Davidův tým. Takže ten soused bydlí hned vedle, je to tak? Mám ti to přečíst ještě jednou? - Je to můj soused, Davide. - Dobře. Jsou tam tři byty. Já bydlím uprostřed a on dole. A kdo bydlí nahoře? Policajt.

- A… - A ten je němý. A tobě se zdálo, že je odměřený? Myslel jsem, že je to nejnevychovanější člověk. Třeba v den, kdy se přistěhoval, jsem ho pozdravil a on mě úplně ignoroval. Možná neignoroval. Možná udělal… No, nevím, co teď děláš… Gabby, perfektně jsi poukázala na to, co se pravděpodobně stalo.

- Takže… je hluchý. - Jo. Ale vidí? Jo. Jinak by byl ve fakt pěkný bryndě. Jen kvůli tomu… Neviděl by, jak ho zdravíš? Během toho měsíce se odehrálo několik incidentů, kdy jsme oba toho druhého měli za nezdvořilého. Když se přistěhoval, nosil nějaké krabice do domu a já byl zrovna na schodech.

Zakřičel jsem na něj pozdrav a on mi nikdy neodpověděl, tak jsem si říkal: „To není slušný.“ A tys věděl, že tam je kvůli zvuku? Něcos slyšel a říkal sis: „To musí být ten novej týpek.“ Navzdory všeobecnému přesvědčení hluší lidé dělají hluk. Takže… A pak zas jindy jsem byl venku a dělal něco s autem.

Nakládal auto, vykládal auto, možná nějaký… Ale neřídil ho? Ne. To dělá moje žena ze zcela právních důvodů, Robe. Asi bych mohl jezdit po dálnici, kdyby tam na boku bylo to co u bowlingových drah. Párkrát přišel zpátky a zamával a usmál se na mě a já nevěděl, že tam je, a ignoroval ho.

A pak jsem ho slyšel projít okolo a zakřičel na něj pozdrav, ale to už jsem mluvil k jeho zádům a on mi nikdy neodpověděl. A tak to šlo nějakou dobu. Jak se to vyřešilo? - Zasáhl ten policajt a urovnal to? - Zavolal jsem policajta a on přišel dolů. A to už jsem měl předtuchu, že musí být hluchý. Říkal jsem si, že to je jediný možný přijatelný vysvětlení.

Přesně to si říkám, když se moje obecenstvo nesměje. Narazil jsem na jeho mámu, která přišla na návštěvu, a řekl jsem jí: „Je hluchej, že jo?“ A ona řekla že jo. To je odvážnej úvodní manévr. Vyměnil jsem si s ním telefonní čísla, abychom si mohli… Počkej, nech mě se nad tím zamyslet. Jak zvedá telefon? Máme esemesky, Lee.

Víš, jaká bude další otázka, že jo? Takže… Můj mobil mluví. Všechno mi přečte. A jen pro představu, dokonce i smajlíky, když používáte smajlíky, tak vám to řekne, co je to za smajlíka. A ten usměvavej smajlík, ten typickej usměvavej smajlík, má pro slepý lidi… název „smějící se obličej s normálníma očima“. Nevím, jestli se očekává, že budu používat smajlíka se slunečními brýlemi…

Navíc se ukázalo, což mě dost překvapilo, že je Australan, což máme spojený s přízvukem, že jo? Ale on je Australan jen ve vlastní hlavě. Dobře, pojďme… Začíná… Začíná to být divný. Pokud je cokoliv z toho urážlivý, tak to prostě můžou vynechat v titulcích. Johne, co myslíš? No, myslím…

Nevím. Nevěřím tomu. Myslíš, že si tohle vymyslel? - Co myslíš ty, Gabby? - Dost z toho se mi zdá nepravdivý. - Já tomu věřím. Věřím tomu, ale… - Ty tomu věříš, oni ne. - Ne… - Ale nechci přehlasovat svůj tým. - Ne, na to nemáš dost pevný charakter. Nejsem si jistá natolik, abych tě přehlasovala. - Je to možný. Je to možný. - Dobře. - Tipneme pravdu. - Dobře. Tipují pravdu. Chrisi, pravda, nebo lež?

Je to… 100%… pravda. Ano, je to pravda. Chris a jeho soused si mysleli, že je ten druhý ignoruje.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ty jo, to je borec, má můj největší obdiv.

90

Odpovědět

Nemohl jsem si nevzpomenout na legendární stávku slepců od České sody. Podobně černý humor!
Ceska soda - Slepci

100

Odpovědět

Ta část s němým australanem a přízvukem je super :)

150

Odpovědět

Absolútne najlepší diel. Určite chceme viac videí s týmto pánom!

20

Odpovědět

Postižení brána jako běžná součást života = s humorem. A ten Chrisův je navíc lehký, jemný a inteligentní. Toho chlapa mám hned rád.

160

Odpovědět

to je legracni.
slepy je sympatak, s hluchymi lidi taky nemaj problem. kdyby se narodil jako homosexual, tak ho umlati k smrti v primem prenosu.

232

Odpovědět

extra obscenne pochody slepych a hluchych su asi rarita, to asi preto, a nepozaduju zbytocne extra zachody a ine extra vynimky...

69

Odpovědět

+asdjklsajdlkNevšiml jsem si, že by slepí nemohli adoptovat dítě nebo vstoupit do manželského svazku...že by, kvůli tomu neměli pochody?

120

Odpovědět

+LosoNavíc ten pochod je vyvrcholením týdenního programu a je to spíš takový karnevalový průvod než vyloženě protestní pochod (a zároveň příležitost pro lidi ze zemí, kde se takový pochod odehrát nemůže, aby se také zúčastnili, ať už osobně, nebo virtuálně). Ale jasně, proč si nekopnout do LGBT komunity u tématu, které se jí absolutně netýká, že?

110

Odpovědět

Tak upřímně sázený černý humor jsem už dlouho nezažil. Neskutečný sympaťák, který si dokáže udělat legraci ze všeho. Má u mě neskutečný obdiv a velice rád bych s ním zašel na pivo :D

460

Odpovědět

Slepý, leč sympaťák :-). Lidi slepé, hluché, či po ztrátě končetiny velmi obdivuji. Myslim si, že já bych toto břímě v životě neunesl. Ještě více v mých očích stoupnou, když si dělají ze všeho srandu a žijí veseleji snad i než já.
A adminům děkuji za překlad :-).

430