David Mitchell se bojí slunceWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:8 041
Kapitán David Mitchell bude mluvit o svých dětských foobiích. Tou hlavní bylo údajně slunce. A čeho jste se jako malí báli vy?

Přepis titulků

Jako dítě jsem se bál slunce. Kolik ti bylo? Myslím, že mi byly tak čtyři, pět, šest, sedm. Tak nějak. Když mi bylo 4 567 let. Jako Bůh jsem byl pořád ještě mimino. Co tě na slunci děsilo? Koukání se na něj.

Chodil jsi ven jen v noci? Nikdy jsi nechodil ven během dne? Ne, chodil jsem ven během dne, ale koukal jsem na zem. Problémem bylo, že mi někdo řekl: "Když se podíváš na slunce, oslepneš." To je vtipné, dostal jsem stejnou radu, ale bylo to na třetí stránce časopisu Sun. Takže jsi chodil ven, ale nekoukal jsi na něj. Jo a občas, když otočíš hlavu, tak zahlédneš sluneční svit. I když zavřeš oči, tak ho vidíš.

A ty sis myslel, že ti to vypaluje sítnici? Ano: "Co to je? Je to začátek věčné temnoty?" Tys měl fakt šťastné dětství, že? My jsme si hráli a ty jsi přemýšlel nad věčnou temnotou. Děsilo tě v dětství ještě něco? Ano, spousta věcí. Co dalšího tě děsilo? Problém je, že některé děti jsou ustrašené a některé lehkomyslné.

A někteří ve znamení Střelce. Aby byly zachráněny životy lehkomyslných dětí, tak se přizpůsobují varování pro jejich bezpečí. Kvůli tomu žijí ustrašené děti v neustálé hrůze. Já jsem potřeboval slyšet: "Většinu dní neumřeš. Je to v pořádku." Já jsem nikdy neměl v plánu přeběhnout přes šestiproudou dálnici.

Samotná existence šestiproudové dálnice na stejném poštovním směrovacím čísle mě donutila neopouštět dům. Tipuji, že jsi čekal tři týdny, než jsi šel po jídle plavat. Rozhodně. Jo, jo. Nejen to, po odpolední zmrzlině jsem si řekl: "Asi bych už neměl plavat po zbytek dovolené." A pak mi někdo v dospělosti řekl: "Nemusíš čekat.

Je to mýtus. Můžeš plavat a jíst." A koukat se přitom do slunce. Tak co tipujete? - Adame? - Myslím, že to je pravda. Já taky. Tipuješ pravdu? Tipujeme pravdu. Tipujete pravdu, dobře.

Davide, pravda, nebo lež? Je to... pravda. Příběh, který zahřeje u srdce.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

David prostě nezklame. Tohle k němu dost sedí :-D

90

Odpovědět

Už z nadpisu bylo jasný, že to je pravda... ve spojení s tím, že v tomto dílu má evidentně zarudlé levé oko to vypadá, že pro jistotu kouká do slunce jen jedním, aby mu druhé zůstalo :-)

32

Odpovědět

Nám to říkali taky, "nedívej se do slunce, oslepneš". Asi měli pravdu, je mi 55 a mám brýle na čtení:-).

41

Odpovědět

To se ale u vás jedná o presbyopii, neboli postupnou ztrátu akomodace čočky po 40. roku věku, která čeká skoro každýho a koukání do slunce na to vliv nemá. :)

105

Odpovědět

+Dr. Mee LackBez si hazet rozumy do AZ kvizu bro.

211

Odpovědět

"Bezohledné" děti mi nepřijde jako správný překlad. Spíš je myšleno bezstarostné.

50

Odpovědět

Díky za upozornění, při korektuře jsem to přehlédl, opraveno :)

41

Odpovědět

Ne není, správně by se u nás řeklo lehkovážný/lehkomyslný.

80

Odpovědět

Zbožnuju tenhle pořad:-)

160