Má Shabs atomový bunkr, papouška, nebo dělá naschvály?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:6 049

Schovává Shabs Shaunovi maso v bunkru, naučil papouška chválit Davida, nebo parkoval Jonniemu auta na noze? U Davida jsou Shaun Williamson a Jonnie Peacock, u Leeho Jo Brand a Emma Bunton. 

Poznámky:
EastEnders je britská soap opera, která v televizi běží již od roku 1985 a v níž Shaun Williamson 10 let hrál. Jeho postavu při jeho odchodu nechali tvůrci zabít.
Jonnie Peacock je běžec a paralympionik, který má místo jedné nohy protézu.

Přepis titulků

Přivítejte prosím dnešního hosta Shabse. Shaune, odkud znáš Shabse? Tohle je Shabs. V jeho atomovém bunkru si schovávám kuřecí stehýnka. Cože? Shaunův kámoš s bunkrem. Jonnie, odkud znáš Shabse? Tohle je Shabs. Pravidelně mi na noze parkoval auta, aby mi zabránil v pohybu. Jonnieho parkovací šprýmař. A na závěr David. Odkud znáš Shabse ty?

Tohle je Shabs. Naučil svého papouška říkat „Pěkný boty, Dave,“ kdykoliv vstoupím do jeho ševcovské dílny. - Lee, kde chcete začít? - Začneme u Shauna? - Jo. - Začněme u Shauna. Schováváš si kuřecí stehýnka v jeho atomovým bunkru? - To tvrdíš? - Jo. - Dobře, to nám stačí. Jonnie. Kde je ten atomovej bunkr?

- Na poli za jeho zahradou. - V který části země? Střed Kentu. Ať už mluvíš o jakýmkoli území, určitě ho nikdo nikdy nenazval středem Kentu. Na otázku „Odkud jste?“ nikdo neopovídá „Ze středu Británie.“ - Nejseš ze středu Kentu. - Říká se: „Jsem z Midlandu.“ To je střed Británie, ne? Ale nevadí. Shaune, má v tom bunkru mrazák? Má tam hodně velký mrazicí box.

Kolik kuřecích stehýnek tam máš? Asi tak… Řekl bych, že balení o 10 kusech, protože tam nejsou jen stehýnka. Takže neděláš catering na vedlejšák? Dovážejí mi hromadu masa a někdy ho potřebuju někde uskladnit. Co myslíš tím, že ti dováží hromadu masa? No je to taková běžná objednávka u řezníka. Dobře. Proč kupuješ tolik masa? Protože tenhle rok se mi stalo, že jsem často pracovně pryč, takže nesním tolik masa jako jindy, a proto mi nějaké přebývá.

Tak proč tu objednávku prostě nezrušíš? - Odkud Shabse znáš, Shaune? - Shabse znám z místního kriketového týmu. Na jaké pozici hraje? Čtvrtý pálkař. - Dobře a co dělá? - Je univerzál a skvělý. Dělá všechno. Pálkuje, nadhazuje, mrazí maso. Shaune, nikdy jsem v takovým bunkru nebyl, jak to tam vypadá?

Když se k němu přiblížíte, uvidíte něco, co vypadá jako bílý dřevěný včelí úl. Včelí úl? Jo, obdélníkový. Ve skutečnosti to je ale systém na čištění vzduchu a pak je tam něco jako poklop z ponorky, takže slezeš dolů po kovovém žebříku. Promiň, mám jen dotaz: Nedíval ses náhodou v poslední době na Teletubbies? A pak když slezeš ten žebřík, je tam nějaká obytná místnost? Jo, je tam obývák s televizí a nadupaný… Jo, protože po jaderný válce bude v telce furt na co koukat.

Vsadím se, že EastEnders přežije. Šváb televizní zábavy. - Ostrá slova. - Tos řekl ty! - Já už se tam vrátit nemůžu. Má nadupaný výběr videí. To se vsadím. Pravda konečně vyšla najevo. „Zlato, jen si skočím k Shabsovi pro nějaký kuřecí stehýnka. Nebude to na dlouho.“ Dobře, Lee, koho budete zpovídat dál?

Dobře. Jonnie, připomeň nám, co ti Shabs provedl. Parkoval mi na noze auta, aby mi zabránil v pohybu. - Nemohl ses hýbat? - Na tý s protézu? - Jasně že na tý s protézou! Je to tvůj kamarád, nebo… Pracoval jsem v jedný garáži. - A Shabs tam pracoval taky. - Kde to bylo, ve středu Kentu? - V St.

Ives. - St. Ives? Ne v tom v Cornwallu, ale v Cambridgeshire. Jak to udělal? Protože to auto bys určitě musel vidět a uhnul bys. Zkoušel to a zastavil na noze, i když občas se netrefil. Ale když se mu to povedlo, tak zatáhl ručku, vystoupil z auta a odešel. Zajímalo by mě, jak to vlastně začalo. Pracoval jsem tam a pak nastoupil Shabs a jeden z ostatních kluků mi to poradil, že to bude sranda, protože Shabs nevěděl, že mám protézu. - Chtěli jste ho vyděsit?

- Jo. Ale jeho to nevyděsilo. Místo toho to v něm probudilo touhu po krvi. Takže na začátku to vypadalo… - Byl to vtip. - Myslel jsem, že tě šikanoval. Nakonec se ukázalo, že to bylo obráceně. Z člověka, kterého ses v práci snažil šikanovat, se vyklubal sociopat. Dobře. A co David? - Proč má v ševcovský dílně papouška? - Má ho jako mazlíčka. - Mazlíčka?

- Jo, není to jeho kolega. Chodíš k ševci často? Protože by mu dalo dost práce naučit papouška říkat: „Pěkný boty, Dave.“ Třeba já byla u ševce za posledních 5 let asi dvakrát. To se ti boty opotřebovávají moc rychle nebo… No, předpokládám, že se asi dá říct, že chodím k ševci celkem často. Dobře, tak to pak jo. A jakej typ hlasu ten papoušek má? Mohl bys nám udělat menší ochutnávku? Pardon?

Nástin. - Chceš, abych já imitoval papouška? - Ani ne tak imitoval, jako evokoval. Přepokládám, že to bude trochu… Nevím, jak to bude znít, dokud to nevyjde ven, takže… Jsem si dost jistej, že to bude znít hrozně. Chtěl jsem jen říct, že to uslyším ve stejnou chvíli jako vy… Vítej v mým světě. Pěkný boty, Dave.

Cože? To bylo hrozný. - To bylo to nejhorší, cos kdy udělal. - Vůbec to neznělo jako pták. Máš na kontě pár hroznejch věcí, ale tohle byla fakt hrůza. No, je to papoušek. Ale nezní to tak. Jseš si jistej, že se Shabsem nepracuje jen nějakej exotickej týpek? Samozřejmě musíte pochopit, že to, co jste slyšeli, nebyl papoušek.

To jsem byl já. Jo, ale snažil ses znít… Říkáš: „Ten papoušek zní jako muž, který si hraje na papouška.“ - Z toho nemůžeš dělat závěry. - Ale ani tak to neznělo, že ne? Každej papoušek, co za něco stojí, by řekl: „Pěkný boty, Dave.“ Díky. Poslouchej, Robe.

Moderuješ to tu. Pokud chceš imitovat papouška, tak to prostě udělej. Nemusíme při tom absolvovat tenhle absurdní proces. Jak se Shabsův papoušek jmenuje? Graham. Čím dál tím víc to zní jako muž. Chlápek, co stojí někde v rohu obchodu. Nemá ten papoušek náhodou 1,8 metru? Ne, ne, ne…

Nekouří cigaretu a neříká: „Dobře, Dave, pěkný boty“? Dobře. Potřebuju odpověď. Takže týme Leeho. Je Shabs Shaunův kámoš s bunkrem, Jonnieho parkovací šprýmař, nebo Davidův papoušcí kámoš? Shaun vyprávěl skvělej příběh. Líbilo se mi to, že dává svý stehýnka do jeho bunkru. A to se ti zdá normální? - Zní to jako eufemismus, že?

- Proč by ne. - Ty tomu věříš? Otázka zní: Vypadá Shabs jako typ člověka, kterej má atomovej bunkr? Rozhodně. Podle mě Shabs vypadá jako někdo, kdo pracuje v garáži. A co David? To, co se mi na tom nezdá, je, že bys chodil k ševci tak často. Protože to zní jako čin muže, kterýmu záleží na tom, jak vypadá. Jaký boty máš teď na sobě? - Chcete, abych vám ukázal své boty?

- Jo, prosím. - Měli bychom se podívat, jestli jsou onošený? - Pěkný boty, Dave. Je to snadný, že jo? Tyhle u ševce nikdy nebyly. Vypadá to, že vynakládáš až moc času na péči o boty a žádnej na žehlení kalhot. Budiž ti to ponaučením, mladíku! Neuvědomil jsem si, že moje nabídka, že vám ukážu boty, povede k zesměšňování. - Musels… - Ale Davide, musels to tušit. - Takže tipuješ Jonnieho?

- Jo. - Ty taky. - Nerada, ale jo. - Dobře. Dobře, Shabsi, můžeš nám prozradit svou pravou identitu? Jsem Shabs a parkoval jsem auta na Jonnieho noze. Jo, Shabs je Jonnieho parkovací šprýmař. Díky moc, Shabsi. Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Papoušek se náhodou může velmi rychle naučit říkat různé užitečné fráze.

Žako Oskar-Máš roušku?

71

Odpovědět

p**o m***t hovno čuraku

03

Odpovědět

No tak samozřejmě že jsem hned musel vyzkoušet udělat papouška, ale na Roba se nehrabu :D.
Děkuji za překlad

80