Melvin Odoom o kamarádovi, který mu čistil gumuWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:263
Počet zobrazení:12 884

Komik a DJ Melvin Odoom bude vyprávět o službě, kterou mu poskytoval kamarád ze základky.

Přepis titulků

Melvine, jsi na řadě. Dobře. Ve škole jsem platil kámošovi za to, že mi čistil gumy. Platil jsi kámošům za to, že ti čistili gumy? Jen jednomu. Jak moc se může guma zašpinit? Gumy nikdo nečistí. - Hodně se špiní.

- Fakt? Jo. Čím? Hlavně tuhou? Jo, tuhou. A co když gumuješ na čistým papíře? Tím se vyčistí sama, ne? Teď jsi přesně popsal, jak to čištění probíhá. Tak gumu čistíš. To není to samý jako, že se to vyčistí samo. To je jako říct: "Proč potřebuješ umejt auto? Prostě ho celý namočíš a tím se samo umeje."

Tohle poslouchám už deset let. Deset let. Deset let týhle šikany. Jak se tvůj kamarád jmenoval? Ediz. - Ediz? - Cože? - Ediz, je to turecký jméno. - Kolik ti bylo? Bylo to na základní škole, takže asi deset. A proč jsi to v deseti nemohl udělat sám, prostě třít gumou o papír?

Dělal to každému, bral to jako práci. Kolik jsi mu platil? Okolo libry. Libru za vyčištění? Nechápu, proč jsi to nedělal sám. Protože pak ta guma hezky voněla. Kde se ta kouzelná vůně vzala? To jsme právě nevěděli, dokud...

Kdybych dal někomu gumu a on by odešel, vrátil se a já si řekl: "Voní nějak jinak," zeptal bych se, proč voní jinak. Neodešel bych se slovy: "Hezká změna, tady máš libru." Říkal, že to zjistil až po letech. Stříkal na ně vůni do aut. Byla to skvělá služba. S čerstvou gumu jsi byl za frajera. Kolik stála nová guma? Asi 10 pencí.

Jak často jsi mu platil za vyčištění gumy? Asi tak jednou za dva měsíce. Po jak dlouhou dobu? Několik let. Tuhle gumu hezky očistím a navoním... na víkend. Čistil Ediz i jiné psací potřeby? Nevzpomínám si.

Dělal ještě něco, ale už si nevzpomínám co. Neořezával ti tužky zajímavým způsobem, že ne? Roztřídil věci v penále nebo tak něco, už nevím... Roztřídil.... Nevzpomínám si. Představuju si Edize v obleku s kufříkem: "Zdravím, pánové, jak je? Tady Ediz. Jsem tu, abych vám vyčistil gumy a roztřídil věci v penále." A ty u rohu říkáš: "Počkejte, holky, hned jsem zpátky, musím si nechat roztřídit věci v penále, počkejte.

Pokračuj, Edizi." Co to vypovídá o stavu naší ekonomiky? Nikdo už nic nevyrábí, jen poskytujeme zbytečné služby. Já organizuji akce, já třídím věci v penále, já křičím v televizi. Dřív jsme vyráběli železo. Co tipujete? Hele, při mým příběhu, který byl pravdivý, jsem si začal myslet, že to je lež.

Takže nemám páru. Upřímně začínám věřit, že je to pravda, a právě proto tipuju lež. Děkuju mockrát za pomoc. Gabby? Já tipuju pravdu, co ty? - Tipujeme pravdu. - Tipujete pravdu. Melvine, byla to pravda, nebo lež? Byla to...

pravda. Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

2:20 a je jasné, že je to pravda. Naprostá přirozenost, přesně takhle bych vypadal, že se snažím si vzpomenout ...
Super týpek :)

22

Odpovědět

To děcko bude touhle dobou velký byznysmen :D

60

Odpovědět

Kdejaký byznysmen by vymýšlel, jak prodat gumu v ceně 10 pencí aspoň za 20 pencí a dítě navoní starou gumu za libru. :D

100

Odpovědět

Ten mladý kluk ve 3:13 ... to mě dostalo :-)

130

Odpovědět

Pokud trochu rozumíš – aspoň titulkům – doporučuji se mrknout na tu scénku, o které mluví:
Did James Acaster spend a night in a bush? - Would I Lie to You? [HD][CC]

A ten jeho druhý příběh je prostě pecka:
Mick - James Acaster’s archenemy? Lee Mack’s traded toddler? Gabby Logan’s cheated child? [HD][CC]

140

Odpovědět

+ThooMick to dal na 100%

60

Odpovědět

tak já se vrátím znova, až tu budou nějaký komenty:D

1311

Odpovědět

No. Co si budem. Mně někdo čistit gumy, tak aby voněly, dám mu taky klidně libru. Většinou mě přítelkyně nedovolí je ani blíž prozkoumat, natož vyčistit pro další použití. No... aspoň mám co dávat Jehovistům do kafe.

915

Odpovědět

Správný gentleman se o své gumy v jakémkoliv stádiu použití stará vždycky sám.

220

Odpovědět

+NeugeV tom s Vámi kolego nemohu, než jen souhlasit. Rozšířil bych to nejenom na stádium použití, ale i stádium výroby!

24

Odpovědět

+NeugeJá svoje gumy vždycky jen vyždímu a pověsím uschnout. Dělám to tak roky a mám 100% úspěšnost tak aspoň v 30% případů.

21

Odpovědět

WE USED TO MAKE STEEL! :D

771

Odpovědět

Když už si to zmínil, v té části videa je drobná chyba v překladu. Steel znamená ocel, ne železo.

11