Napsal Mark Watson závěť, když mu bylo šest?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:9 797

Spisovatel a stand-up komik Mark Watson bude vyprávět o rodinném zážitku z mládí.

Přepis titulků

Když mi bylo šest a táta mě porazil v deskovce Connect 4, sepsal jsem závěť. Co myslíš, Davide? Sepsal jsi závěť? Ano. Co... Mělo to skutečnou formu závěti, nebo... Netahal jsem do toho právníka. Bylo to na školním pruhovaným papíře.

Na pruhovaným papíře. Jaký majetek jsi odkázal? Měl jsem jen deskovku Connect 4. Přenechal jsem ji otci jako zlomyslný čin za to, jak mi nakopal. Myslím tím v Connect 4. Pamatuješ, co jsi do té závěti napsal? Myslím, že to začínalo: "Protože jsi mě porazil v Connect 4, nechci už dál žít."

Přenechávám můj jediný milovaný majetek. Měl jsem ještě asi 10 liber a možná ještě něco, ale moc toho nebylo. A co jak ta vaše hra obvykle probíhala? Byl jsi zvyklý otce porážet? Nechci kvůli špatným vzpomínkám zacházet do detailů. Někteří diváci nemusí tu hru znát, ale vyjma technických pojmů, které do hry vymyslel...

Hráli jsme na 4 vítězné. Otec to nazval Watson Cup. Vyrůstal jsem v celkem soutěživý rodině. A prohrál jsem. Bylo to na mě moc. Ježiš, bylo to strašný. Bylo to strašný. Takže jsi prohrál v Connect 4, trochu tě chytil rapl... Chytil mě rapl, vedl jsem 3:1 a prohrál jsem 4:3.

Ale pravděpodobně... Šel jsi do svého pokoje? Jo. Vzal jsi papír? Jo. Napsal jsi smutnou závěť? Jo. Co jsi udělal pak?

Myslel jsem, že rodiče zpanikaří, budou si myslet, že jsem mrtvý... Šel jsi do svého pokoje. Proč si měli myslet, že jsi mrtvý? Nechal jsem tu závěť tam, kde jsem věděl, že ji uvidí. A pak jsi šel do pokoje? Koukali na pořad Wogan. Víte, že Mark Watson si zrovna chce vzít život? A teď si pustíme Road to Hell od Chrise Rey. Pokračuj.

Děsivý. Jak rodiče zareagovali? Otec to prokoukl rychle, šel za mnou, zaklepal na dveře, řekl jsem: "Jo?" A on odpověděl: "Já to věděl." Dobře, Davide, co myslíš? Věřím tomu. Věříš tomu? Jo.

- Věříš tomu? - Věřím. Já taky. Je to velmi citlivý hoch, to jde poznat i teď. Takže říkáte, že to je pravda? - Tipneme pravdu? - Tipneme. Marku Watsone, pravda, nebo lež? Byla to... pravda. Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ajajaj. best of 7 určitě nebylo myšleno jako turnaj 7 lidí :P

230

Odpovědět

Opravno, už jsem to Markstovi opravil. Díky.

10

Odpovědět

connect 4 = piškvorky ;) :D

1215

Odpovědět

+AnonVždyť má Kaša pravdu, tak co tu nacvičuješ?

911

Odpovědět

+Kafka TamuraJenže v Connect Four se "kolečka" hází pouze seshora, na rozdíl od piškvorek kde můžeš umístit svůj symbol kdekoliv...

164

Odpovědět

+AnonJe to jen jiná modifikace, jako několik jiných...furt je to druh piškvorků. Tedy "connect 4 = piškvorky". Nazdar.

912

Odpovědět

+Kafka TamuraMyslím, že pro pochopení toho co hráli je naprosto v pořádku nechat to takto.

17

Odpovědět

Díky, myslela jsem z názvu, že jde o nějakou složitou strategickou hru a nechtělo se mi googlit, co konkrétně to je :D

170

Odpovědět