Opilý David MitchellWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:6 617

Koupil si David Mitchell v alkoholovém opojení učebnici latiny? V Davidově týmu jsou Geoff Norcott a Esme Young, u Leeho Tom Allen a Vicki Pepperdine.

Poznámky:
Leeho vtip s kůlnou je založen na dvojím významu slova primer – kromě slabikáře to je také podkladový nátěr.

Přepis titulků

Jednou jsem se tak opil, že jsem vytáhl notebook, řekl si: „čert to vem“ a objednal si učebnici latiny. Tým Leeho. No, učebnice latiny je celkem neobvyklá věc. Kdy bys latinu využil? Vlastně to byl latinský slabikář. Ale byla to kniha plná latinských frází a gramatiky.

Ale nestalo se nic, kdy bys s tím měl problém. Latina ti nechyběla. No, byl jsem na dost trapné večeři s centurionem, ale… ne, neměl jsem pocit, že by mi úplně chyběla, ale byl jsem… - Řekni nám nějakou svou oblíbenou frázi. - Nemůžu, nejde to. - Učenec jako ty si musí nějaké pamatovat. - Veni, vidi, vici. Nebo veni, vidi, viki… podle toho, jak to vyslovujete. - Přišel jsem, viděl jsem… - Zvítězil jsem. - Quod erat demonstrandum.

- Což mělo být dokázáno. Chodil jsem na základku, tyhle fráze znám. Byly tam i nějaké moderní praktické fráze jako „Kde je nádraží?“ Ne, a když se nad tím zamyslíš, dojde ti proč. - Jak ti šla latina ve škole? - My latinu neměli. - Potřeboval bys slabikář, že jo? - Jo, těch jsme měli v kůlně spoustu… Tome, co myslíš? Ta představa nákupu… učebnice…

jazyka, kterým už se nemluví, někým, kdo pracuje v prostředí, kde se ten jazyk nepoužívá, a přitom se ten jazyk kdysi učil ve škole, a kdo se musel opít, aby si ji koupil, zní přesně jako něco, co by David Mitchell udělal. Tipuješ pravdu. Lee? - Rozhodně.

- Pravda? Všichni tipují pravdu. - Dobře. Davide. - Jo. Samozřejmě že je to pravda. Ano, je to pravda. David si v opilosti objednal učebnici latiny.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, rozhodně lepší výsledek opilosti než nějaké slečně pozvracet koberec během párty…
“This is my..”Feat. Laura, Micky Flanagan, David Mitchell, Fiona Bruce - Would I Lie to You?[CC]

20

Odpovědět

za poslední týden jsem sjel poměrně dost videí WILTY na YouTube a musím říct, že David vlastně docela zvláštní člověk :-D

150

Odpovědět

tak za tohle ti musim dát like prostě, to nejde jinak

00

Odpovědět

Magor je to.

29

Odpovědět

David je člověk, kterým bysme každý mohli být, kdybychom se trochu víc snažili.

20