Oživil Ranj Singh želvu umělým dýcháním?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:4 866

Zachránil doktor Ranj Singh život svému domácímu mazlíčkovi? Hádají David, Liz Bonnin a Stephen Merchant, Ranj Singh má v týmu Leeho a Sharon Osbourne.

Poznámka: Lee si na překladatele vymyslel pěkný oříšek. Jméno želvy Bob může být ve větě „Bob the tortoise“ chápáno i jako sloveso „bob“. Hra „bob the apple“, klasické lovení jablek ústy bez pomoci rukou, se pak v Británii hrává o Halloweenu, proto Lee na „Bob the tortoise“ odvětí, že „tohle ovšem není halloweenská hra“. Volný překlad je inspirován Bořkem stavitelem (Bob the Builder).

Přepis titulků

Jednou jsem oživil želvu umělým dýcháním. - Davidův tým. - Jak se to seběhlo? - Jako malý jsem měl želvu. - Jo. Jak se jmenovala? - Bořek. - Želvák Bořek? - Jo. - Ale nic vám nespraví, není to šikula. - Jak byl Bořek velký? - Asi takhle. - Odkud pocházel?

Z které země? - Z obchodu. Obvykle si tam tak bloumal. Jasně, želva třeba stojí a nic nedělá, ale bylo to divný. Koukl jsem na něj a nezdálo se mi to. Vypadal jinak než obvykle? Vypadal trošku mrtvě. - Vypadal mrtvě? - Trošku. Takhle to říkáš rodinám pacientů? „Právě jsem byl u vašeho dědečka.

Šťouchl jsem do něj a vypadal trošku mrtvě.“ Říkal jsem si, že přece chodím do školy a máme biologii, tak že tomu dám šanci. A přesně to jsem udělal. Otočil jsem ho a… Pardon: „Máme biologii, tak vím, co mám dělat“? Na střední v biologii vás naučí, co dělat, když vidíte želvu v bezvědomí? Ne! Obecně jak dát první pomoc, jak resuscitovat. Obecně jak resuscitovat? Na druhu nezáleží. Člověk či vosa či cokoliv mezi tím…

Prostě tomu dejte šanci. Pod tíhou okamžiku jsem tomu dal šanci. - Otočil jsem ho, popadl ho za hlavu… - Určitě to bylo za hlavu? A prostě jsem párkrát dýchl… - Dýchl do jeho visících úst? - Do jeho úst. A začaly se mu hýbat nožičky. Nebyl jsem si jistý, jestli… Možná nebyl mrtvý, ale… Říkáš, že možná nebyl mrtvý? - Začal se hýbat.

- Po tom dýchání? - Rychlý pohyby. Něco ti řeknu. Jestli se po tom dýchání začal hýbat, tak nebyl mrtvý. Existuje možnost, že mu nic nebylo a ty jsi ho zneužil? Co myslíš, Stephene, zní to jako pravda? - Je to blábol. - Co si myslíš ty, Liz? - Taky mu nevěřím ani slovo. - Vážně? - Jo. Davide, čas se rozhodnout. Vypadá to, že tomu nevěříme. Řekl bych, že tipneme lež. Tak jo.

Ranji, byla to pravda, nebo lež? Byla to… lež. Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář