Překročil Henning Wehn ilegálně československou hranici?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
98 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:97
Počet zobrazení:3 788
Zatkli Henninga Wehna čeští pohraničníci za ilegální překročení státní hranice? Lee Mack má v týmu Henninga a Bena Millera, hádají David Mitchell, Doon Mackichan a Alex Brooker.

Přepis titulků

Jednou mě zatkla pohraniční stráž za ilegální vstup do jiné země. Davidův tým. Jaké země? Stalo se to v 90. letech. - To není země. - Ne. Byla to východní Evropa, často měnili názvy států. Šlo buď o Českou republiku, nebo Československo.

- Nevím přesně, v které fázi… - V které fázi rozpadu se nacházeli. Co se stalo? Neměl jsem u sebe pas. - Aha. - Kdes ho nechal? Doma. S kým jsi byl? Sám? Ne, byl jsem s kamarádem z domova. Pit. - Byl jsi s kamarádem pít?

- Ne. Ten kamarád se jmenoval Pit. Tak se jmenuje? Nebo je to přezdívka? - Není to Pete? - Ne, píše se to Pit. Prostě Pit. - Jmenuje se Pit. - Jako Brad Pitt, jen křestní. Kdyby se jmenoval Pete, řeknu Pete. Cestovali jsme na jízdenku Schönes-Wochenende-Ticket. - To je německy rychlík. - Ne. Ne.

To je německy: Můžete jet jakýmkoliv vlakem, pokud je ten vlak pomalý. Tenhle systém u nás máme se všemi vlaky. - Takže na hranicích jsi vystoupil z vlaku. - Ano. - Tehdy ti došlo, že nemáš pas? - Ano. Chtěli jsme se dostat do Československa. A já jsem neměl pas. Takže co jsem udělal? Nepřešel jsem hranici tam, kde by mě zkontrolovali, ale o kilometr dál někde v polích.

Když chce pak někdo vidět váš pas, tak mu řeknete, že jste ho ztratili. Jak daleko od hranic vás chytili? Byl to asi kilometr. V dálce jsem zahlédl dvě světla. Dvě bílá světla. Byly pořád větší. Došlo mi, že je to džíp.

A blíží se k nám. Úplně mě to chytlo. Pak ten džíp zastavil a vyskočili z něj čtyři lidi s automatickými puškami a psy. S automatickými psy? Co to bylo za psy? Na jejich jména jsem se neptal.

Alex taky ne. Naháněli hrůzu, byli to němečtí ovčáci nebo tak něco. - Co se stalo? Obklíčili vás? - Taky na nás mířili těmi puškami. A křičeli: „Ve, ve, ve, ve!“ Nebo jak zní ten jejich jazyk. Pak jsme museli nastoupit do džípu. Jeli jsme někam dál do Československa a skončili jsme v nějakém lese. Jeden z nich vyskočil a otevřel nějakou branku.

Vůbec nebyla vidět. Byla tam taková dřevěná chatka. A tam byl člověk, co uměl německy. Vycházeli jsme spolu dobře. Naše výmluva byla: „Nevěděli jsme, že jsme překročili hranici.“ Asi tomu tak úplně neuvěřili, ale přišlo jim zbytečné nás popravovat. Co se stalo pak? Teď začíná ta vtipná historka.

Řekli nám, že budeme muset zaplatit penaltu. Pokutu. Ti Němci a jejich penalty. Prosím, už ne. Pak nás ti Češi zavezli zpátky k německé hranici a předali nás německým pohraničníkům. Ti nám pogratulovali k tomu, že jsme první, kdo ilegálně překročil hranici z Německa do Československa. Tak jo.

Davide, co tipujete? Ta jejich jízdenka. Věřím tomu. Na emocionální rovině, když tu historku posloucháme tak dlouho… Potřebujeme, aby to byla pravda. Investovali jsme do toho hodně času. Kvůli našim emocím musíme tipnout pravdu. Tipujete pravdu.

Henningu, pravda, nebo lež? Ta historka je… pravdivá. Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz Ano, byla to pravda. Henninga zatkli za ilegální vstup do jiné země.

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vzhledem k tomu, že jsem přepadení pohraničníky taky zažil, věřil jsem mu celou dobu. Popisoval to celkem věrohodně. :-)

120