Coldplay a jejich Hra o trůny

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 190
Počet zobrazení:43 436

Jak může dopadnout spojení fenoménu seriálu Hry o trůny, čím dál úspěšnější kapely Coldplay a hlasu Liama Neesona? Zkuste hádat a na paměti mějte, že se jedná o tzv. "mockumentary" - fiktivní dokument, který chce pobavit. Babadam... 

Red Nose Day - tedy Den červených nosů, který připadá na 13. května - je hlavní propagací britské charitativní organizace Comic Relief, která vznikla roku 1985 v reakci na události v Etiopii. Mezi její hlavní podporovatele patří BBC, British Arways, osobnosti jako Chris Evans, Jeremy Clarkson... či právě Coldplay (kteří jsou svým filanstropismem známi). 13. května organizace vybízí své podporovatele, aby chodili na veřejnosti s červenými klaunskými nosy a podpořili tak povědomí o jejich činnosti, která převážně obnáší stavby škol a celkově pomoc dětem. Pokud se rozhodnete také přispět, odkazy najdete ve videu. :)

 

Přepis titulků

Než zhlédnete video, prosíme vás o příspěvek. Pomůžete změnit životy v USA i jinde ve světě. Navštivte po.st/RedNoseThrones. Překlad: Maty www.videacesky.cz Starkové a Lannisteři a Kardashiani a... Targaryeni, blbe. A Targaryeni a taky spousta dalších. Vítejte v bláznivém světě Hry o trůny.

- Hezký. - Dík. Díky Red Nose jsme exkluzivně odhalili, že britská kapela Coldplay v tajnosti pracuje na muzikálu založeném na televizním fenoménu Hry o trůny. Lepší nápad jsme nikdy neměli. Popustili jsme uzdu kreativitě. Kolikrát je tam to "papadam"? "Babadam."

Členové jsou velkými fanoušky seriálu. Vousatý bubeník Will Champion se dokonce objevil ve slavné epizodě s Rudou svatbou. Sešli se v pěkném studiu v Los Angeles, aby pracovali na 16 skladbách žádaných pro broadwayskou produkci. - Hezký. Budeš i zpívat? - Jo. Kolem světa mé srdce putuje...

Musím uznat, že zezačátku jsem byl maličko skeptický. A teď jsem si tím jistý. Je to příšerný nápad. Být blíž domovu... Větší hloupost jsem v životě neslyšela. Konečně sním... Když jsem poprvé slyšela o tomto projektu, vybavil se mi Titanik. Ne kvůli úspěchu toho filmu, spíš protože se potopil.

Po měsících psaní písní a příprav Chris konečně přizval kompletní obsazení Hry o trůny, aby započali spolupráci na broadwayské show. Čau, jak se daří? Nejvíc inspirativní a povznášející moment byl, když dorazili herci. Podle nás to byl skvělý nápad a těšili jsme se. Byl to velký den. Všichni herci se už scházejí, aby si vůbec poprvé poslechli své písně.

Tedy... všichni ne. Spíš... Dva. Tvrdili mi, že tu bude Sean Bean. Dluží mi pětku. No... není nás tu zdaleka tolik, v kolik jsem doufal, ale... Je to vážně vzrušující. Tohle je Rastafarián Targaryán.

Rastafarián Targaryán. Mám tři draky, jsou pěkně děsiví... Takže, Chrisi. Jak to zatím jde? Výtečně, výtečně. Jsou úplně ohromeni. A co když někdo z nich neumí zpívat? Je to zvláštní, ale umí to.

Tak, tři, čtyři... - Rudá svatba... - Rudá svatba, meče a propíchlá těla... Ne ne ne. Dva, tři, čtyři... Bababa! Addy! No tak! Ne, ne. Sorry. Však on se vrátí. Na tyhle věci se musí pomalu.

Polovině obsazení se to vážně moc líbilo, takže... Podle mě to bude výjimečné. Uplynulý den byl poněkud zklamáním... Ale pak... Ahoj, Chrisi. Promiň to zpoždění. Bože můj! Jon Sníh!

Já věděl, že přijdeš. - Nezklamal bych tě. - Díky, Jone Sněhu. - Jsem Kit. - Díky, Kite Sněhu. No. Tak jdeme na to! Víc nahlas, prosím, nahlas! Máme tu druhý den. Pořád sílím... Zčistajasna se vše obrací k lepšímu.

Díky telefonu od Jona Sněha a jídlu zdarma dorazila značná část obsazení. - Kámooo! - Jak se vede?! - Tak rád tě vidím! - Já tebe. - Máš krásnou košili. - Vypadáš skvěle. Bylo to velmi emotivní ráno. Úžasný!

Dám si nugetky, prosím. - Vida, jedny zbyly. - Bezva. Cítím, že se ti tahle volba vymstí. Dej si radši stehýnka. No... Evidentně si radši dám stehýnka. Dík. Jedny nugetky, prosím.

Díky. Divoká! Srdce mi buší! Natáhni svůj luk a střel mě! Divoká! Divoká. Asi tě miluju.

Musím se ale ujistit. Chci tě vzít do tý jeskyně a políbit tě. Tam dole. Ještě jsem to nedělal! Jo! Divoká! Divoká... Jo! Skvělá práce.

Opravdu skvělá. Jenom maličkost. Opatrně, místy to bylo moc nízko. Ne, nebylo! Ty nevíš nic, Chrisi Martine. Jestli vás Theon něco naučil, tak že když vás chytím, tak zažijete mučení.

Staré rány se hojí, jak vznikají nové písně. Jsem vážně bastard. Nikdy mě není dost. Takovýho jako já jsi ještě neviděl! Takže, Rudá svatba! Tahle je naše oblíbená, jak víte. Začíná to hrozně vážně... Nechtějte naštvat Waldera Freye.

Nechtějte, nechtějte naštvat Waldera Freye. Během tohoto velkolepého dne zazněl snad každičký hudební žánr. Nádhera. Přišli jste na svatbu Robbieho Starka? Tak to nechte auto běžet, hned budete zpět. Rána se stejně nedožije. Dort můžete nechat v lednici. Nezaplatili jste mu za přechod mostu.

Tahle svatba rozhodně nebude bílá.. A všichni. Rudá svatba, rudá svatba! Prořízlá hrdla a uřízlé hlavy! Deště Kastameru budou hrát! Rudá svatba, mrtvá svatba. Krveprolití, žádné uvedení na lože. Nechtějte naštvat Waldera Freye.

A konec. Vidím to na Tony. Zprávy o úspěchu se šíří jak divoký oheň. Najednou se přidávají všichni. V životě jsem nebyla tak hrdá, že se na něčem podílím. Vždycky jsem věděla, že se to vydaří. George R. R. Martin a Chris Martin. Co by se mohlo pokazit? Takže co je? Jsem Daenerys Targaryen, kdyby něco.

A jestli ti to nestačí, říkej mi Khaleesi. Mám fakt hafo jmen. Jsem královna Andalů. Královna Mereenu. Tak mi polib šos. ...každý sám. Já vím, že je to muzikál, ale úplně to slyším v rádiu a kdekoliv jinde. - Je to hit! - Jo, je to pecka. Ze všech koutů světa se valí víc a víc emocí.

Stýská se ti po Joffreym? Byl to tak hodnej kluk. Já mu byl strejdou. A taky tátou! V kariéře Coldplay se jedná o první romantickou baladu o incestu. ...a já musel jít. Teď hledám něco, co mě přiblíží domovu.

Blíž domovu. Blíž domovu. Na našem rodokmenu máme vlastní větev... Pomalu ale jistě vzniká největší rocková opera všech dob. Pořád sílím. (Pořád sílí!) (On pořád sílí!) Pamatujete Neda Starka?

Ten byl docela fajn. Ale nezvládl ani první sérii. (Ach ne!) Většina postav toho moc nevydrží. Až na mě. Já pořád sílím. (On pořád sílí!) Nemůžu tomu uvěřit! Je to splněný sen. Všechno to zapadá, všichni jsou pro.

Už stačí jen souhlas George R. R. Martina a můžeme začít. Říkám vám, ten se zblázní! A Chris měl pravdu. George R. R. Martin se málem zbláznil. ZRUŠENO To je komplikace. Ale stačí jen...

pár úprav. Místy upravit text. Mám spoustu jiných nápadů. OPERA PANSTVÍ DOWNTON PERNÍKOVÝ TÁTA DĚLÁ BALET 96 HODIN NA LEDĚ To nezní špatně. Tak já si skočím pro brusle!

Děkujeme za sledování. Jestli se vám to líbilo a máte třeba chuť přispět, klikněte na RedNoseDay.org, nyní i v USA. Děkujeme pěkně. Nashle!

Komentáře (97)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super překlad, ale v 01:25 je chybka, ta epizoda se nejmenovala "Rudá svatba", jde o to, že se v té epizodě Rudá svatba udála, epizoda samotná se jmenovala "Deště Kastameru". Mělo by to tudíž být "...se dokonce objevil i na slavné Rudé svatbě."

23

Odpovědět

Hází to error 2035

11

Odpovědět

Víte někdo jakou písní (melodicky) je inspirována písnička v 7:22, kterou zpívá Ramsy (Iwan Rheon).

60

Odpovědět

Kdo je ta v tom šedém? nebo koho hraje? ... koukám na GoT a vůbec nevím co je to za holku :D

14

Odpovědět

to je ta dcera majitele psice, co s nim pořád šuká.

70

Odpovědět

SPOILER ALERT S3 - nevhodné pro děti

Myranda, jedna z nejlepších frndiček tam.

http://vk.com/video290892379_170975278?hash=2498295d8ebd9266

31

Odpovědět

taky natočím hru o trůny, každé ráno hrajeme ve třech lidech, kdo usedne první

373

Odpovědět

rastafarián targaryáán :D:D

760

Odpovědět

Tá Ramsayho mimika je psycho aj normálne, nie len v seriáli :D

1170

Odpovědět

Škoda, že nejsou přeložené celé ty skeče, kde herci zpívají :)

131

Odpovědět

kromě dvou nebo tří prodloužených verzí, které vyšly jako teasery, zatím celé verze k mání nejsou. :)

50

Odpovědět

"Polovině obsazení se to vážně líbilo" (2 z 2 - natěšenej Ramsey. :D)

830

Odpovědět

Jinak teda Rose Leslie (Ygritte) je tady fakt pěkná. :)

1737

Odpovědět

6:09 priceless!!

12

Odpovědět

+Mike06radsi 69 with princess

202

Odpovědět

"nechte auto stát" to jako fakt? Nějak jsem si nepovšiml automobilů ve fantasy seriálu. IMHO tam má být "nechte vůz stát"...

175

Odpovědět

"...Keep the car running, there's no need to park..." - Takže, ano, to jako fakt

160

Odpovědět

tak jo, tak znovu - je to parodie. parodie má pobavit. je to jen sranda.
čili jo, opravdu je tam 'auto.' jak bys touhle logikou vyzrál na tu ledničku, o který zpívaj asi o dvě vteřiny později? :)

910

Odpovědět

Daenerys je mnohem hezčí, jako blondýnka teda. :D

6363

Odpovědět

To je podle mého hodně dané tím, že jako bruneta je "lidštější". Emilia si ze sebe umí udělat srandu, dělá ksichty, podivně tancuje a tak, zatímco Daenerys je hodně vážná, kontroluje se, je nastrojená, má perfektní vystupování a ta až nelidskost ji dělá dokonalejší. Když se podíváš na profi focení Emilie, tak působí víc jako Daeny, i když je jako brunetka, protože se jako Daeny tváří. Příklad: http://images6.fanpop.com/image/photos/36300000/Emilia-Clarke-image-emilia-clarke-36399143-936-624.jpg

314

Odpovědět

GoT je dobrý seriál - dobrý je za tři. U posledního dílu (S05E06) jsem ale už doslova usínal. Pusťte si Vikingy (http://www.csfd.cz/film/322131-vikings/) - to je seriál s koulema!

948

Odpovědět

no nic proti vikingům, Travis Fimmel je supráckej herec, ale třetí série už prostě nebyla to pravé ořechové oproti jedničce a dvojce. Navíc tam zemřelo plno zajímavých postav. Siggy mě mrzí ještě teď a Athelstan tam taky bude chybět. A vůbec to bylo vleklý a nešťastný... a až umře Ragnar, tak ten seriál tu sílu tratí, protože Bjorn ho nenahradí

244

Odpovědět

+lenacia"SPOILER" Ragnara nahradí Rollo, Bjorn bude cestovat, tak to bylo aspoň v předpovědi. Třetí série byla taky výborná, jen jiná. Není vždy posvícení, někdy se to musí po.rat. Počítám, že po Ragnarové smrti bude seriál ukončen.

03

Odpovědět

+lenaciaad danny-v: Ehm když už chceš spoilovat, tak si aspoň zjisti přesné info ;).
Rollo (Robert I.) se stane normanským vévodou. Ragnara zabije Aella, ale Bjorn zaujme jeho místo a se svými bratry budou dále plenit Británii. Floki osídlí Island.

00

Odpovědět

+lenaciaTřetí série byla zkrátka nešťastná. a přitom potenciál tam byl. Trolení Earla Siegfrieda mě dostalo, a výraz nechápajícího Rolla, přičemž ten cestovatel, jak poslouchal princeznu se na něj nešťastně koukal a neodvažoval se mu radši ani říct, co že mu princezna říká, načež to Rollo zabil pozdravem byla asi nejúžasnější scéna v celé historii Vikingů, a velká škoda, že to zaniká v jinak hodně vážně pojatém seriálu.

00

Odpovědět

Vigings je jen takový mladší retardovaný bráška GoTu. Pro mě ztráta času, doporučil bych jen těm, co přijde GoT moc složitý, a chtějí něco jednoduššího.

1220

Odpovědět

Přehoď to a podepíšu se pod to. Já mám rozporuplné pocity právě z Vikingů (viděl jsem celou první sérii a hodnotil za 3 hv.) je to takové utahané prd co sice má svoje momenty ale chybí jí byť jediná postava, kterou bych měl rád. Občas to navíc působí jako by pracovali s rozpočtem 150 korun. Mě tedy přijde, že se tomu koule pěkně rozkutálely.

22

Odpovědět

Bráši Lanistrové jsou oba perfektní.

470

Odpovědět

Supr, díky za video!

Jen okolo 7:05, jak říká něco ve stylu "just be careful, you're going a little bit flat" - neznamená to, něco jako "dávej si bacha, byl jsi místy trochu pod tónem"? Rozhodně to dává větší smysl. :)

63

Odpovědět

Souhlasím, mělo by to znamenat, že byl nízko :)

40

Odpovědět

+fallinekdíky moc.))

30
Další