Nepřetržitý záběr ve filmu 1917CONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:9 245
Válečný snímek 1917 sice hlavní cenu na letošních Oscarech nezískal, diváky však zaujal především způsobem, jakým byl natočen. Techniku, která má vyvolat dojem jednoho nepřetržitého záběru, si na paškál vezme Conan O'Brien.

Přepis titulků

Hodně se teď mluví o filmu 1917. Jde o jednoho z favoritů na Oscara. Jedna z věcí, kvůli které lidé z tohoto filmu šílí, je to, že film vypadá, jako by byl natočen na jeden dlouhý záběr. Celý film na jeden nepřetržitý dlouhý záběr. Musím říct že se mi film líbil, ale myslím si, že ta oddanost, kterou tvůrci tomuto principu věnovali, byla někdy na škodu. Tady je scéna, ve které britský voják Schofield prchá před německou palbou vybombardovaným městem.

Ten nepřetržitý záběr… No, posuďte sami. Angličan! Angličan! - Co to děláš, Georgi? Padej zpátky! - Nasrat! Běhám tam pět hodin v kuse. Používají tam skutečný krysy, abys věděl. A přísahám, že ty kulky jsou taky ostrý. - Hej, obsazeno! - No tak! - Georgi! - No jo, už jdu! To je mimochodem stejný vchod, kterým vchází publikum.

Museli jste projít skrz oscarovou moč. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vypadá to pěkně ale je to nic oproti například filmu Ruská Archa, který je opravdu natočen na jeden záběr, a kde musel kameraman hodinu a půl držet několik desítek kilogramů těžkou kameru (na rok 2002 pochopitelné) - a to se film natáčel třikrát.
Německý film Victoria je taky natočený na jeden záběr. Je o to zajímavější tím, že většina dialogů je improvizací a celý film trvá skoro dvě a půl hodiny. Taky se povedl až třetí pokus.

21

Odpovědět

tcvle to je hovno

24

Odpovědět

Billa kartičku máte? Fakt kurňa nastavte tu víc reklam, z téhle už mi regulérně j**e.

1010

Odpovědět

Vzhledem k tomu, že MF je už pár dní v úpadku, bych místo debilního spamování kvůli něčemu, co oni nemůžou ovlivnit, radši poděkovala místním překladatelům, že se na vás ještě nevysrali. A pokud ti to tak strašně vadí, zapni si AdBlock.

116

Odpovědět

Jsou mnohonasobne otravnejsi reklamy, ktere rvou usi bud nejakou hlasitou hudbou, nebo projevem. Billa mi zrovna v tomhle pripada uplne v pohode.

33

Odpovědět

Naštěstí jde během těch pár vteřin vypnout a je to dřív, než tam promluví ten nesympatický ko*ot nebo snad dokonce je na něj záběr.

A náhodou když se mě včera borec v Albertu zeptal, jestli sbírám bodíky, tak jsem se upřímně pobavil. :D

92

Odpovědět

Billa mně nevadí. Až po "A bodíky sbíráte?" je to docela milé a pak už to můžu přeskočit.

42

Odpovědět

Co jsou to ty reklamy na webu? Já jsem si jen nainstaloval Adblock a mám klid.

46