95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 622
Počet zobrazení:26 260

Server VideaČesky.cz vám dnes přináší skutečný kult mezi webseriály - Dr. Horrible's Sing-Along Blog. Toto skvělé muzikálově-komediální dílko vzešlo z dílny Josse Whedona (Buffy, Firefly), který jej napsal během velké stávky hollywoodských scénáristů v roce 2008. V hlavní roli Doktora Hrůzného se představil Neil Patrick Harris (How I Met Your Mother, Glee), postavu Penny ztvárnila Felicia Day (The Guild), Kapitána Kladiva si s gustem vystřihl Nathan Fillion (Castle, Firefly) a Doktorova poskoka Vlhouna se zhostil Simon Helberg (Big Bang Theory). Tato hvězdná partička vám přináší úsměvný i jímavý příběh, který je protkán spoustou chytlavých písní. Zde se jich dočkáte také v české zrýmované verzi. Přejeme příjemný zážitek. Část 1. Část 2. Část 3. Část 4.

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz ZPĚVNÝ BLOG DR. HRŮZNÉHO Ještě na tom pracuji. Pomáhá mi učitel zpěvu. Posiluji své "ááá". Spousta lidí smích ignoruje, ale ten by měl být standardem. Když se hlásíte do Zlého spolku zla, musíte mít výrazný smích. Myslíte, že Zlý kůň netrénoval své ržání?

Jeho příšerné, smrtící ržání. Ze Spolku mimochodem zatím žádná odpověď nedorazila. Ale má žádost je letos přesvědčivá. Dopis od zástupce starosty, ve kterém mě zatracuje. To už se cení. Držte mi palce. E-maily! Vsemi_mastmi_mazany píše: "Čau, génie!"

Páni. Sarkasmus. Fakt originální. "Kdepak máš ty zlaté cihly, které jsi měl získat přenosovým paprskem z bankovního sejfu? Zřejmě to nevyšlo, jinak by to bylo v novinách." Ne, v tisku nic neřeknou, ale... pohleďte! Transportováno odtamtud... sem. Molekuly mají sklony ke změně při...

přesunu... Ale byly transportovány ve formě cihel a nepochybně byly... A beztak nejde o vydělávání peněz. Jde o braní peněz. Ničení stávajícího stavu, protože "stav" není "stávající". Svět je zmatek a já...

mu musím vládnout. Chystám se... Voní to jako kmín. Takže, přenosový paprsek je hotov ze 75 %, ale teď to hlavní. Zmrazující paprsek je téměř dokončen. Ten je důležitý. Zastaví čas. Zmrazující paprsek.

Řekněte to svým známým. Co tu máme... Ale! Tento je od starého známého Sněžného Johna. "Doktore Hrůzný, vidím, že se opět obáváte boje s vaší nemesis. Čekal jsem v Dooleyho Parku 45 minut." Tak hele, kámo. Ty nejsi má nemesis. Mou nemesis je Kapitán Kladivo. Kapitán Kladivo, korporátní pako. Vykloubil mi rameno... zase...

minulý týden. Prostě se jen snažím změnit svět, jasné? Nemám čas na závistivou bojůvku s každým pozérem v parku. A navíc jsou v tom parku děti, takže... Tady je další od MrtvíNeSpící: "Jsem pravidelným divákem, píšu ale poprvé..." Bla, bla, bla, bla... "Stále na svém blogu říkáte, že jí ukážete cestu, ukážete jí, že jste pravý ničema. Kdo je 'ona'... a ví vůbec, že jste..."

Prací den... jsi tu též... s padajícím... oblečením. Chci pochválit... vlasy tvé... řeknu to... mumláním. S paprskem svým zmrazím čas... i svět. S paprskem svým můžu najít čas najít pár slov, abych... ti mohl říct...

že s tebou se... cítím jak... Jak to říct? Bláznivě. Nejistě. Potřebně. Nevadí. S paprskem svým zmrazím svou... ...bolest. Ne smrtící, ne ledový, jak by řekl Sněžný John.

Než mě poznáš, nemusíš mít shon... Dokázal bych roznítit city, jež se bojíš pocítit. Svět se změní, jak si budeme přát, a čas necháme stát. Toť můj plán. Vládnout světu. Ty a já.

Třeba hned. - Krásné vlasy... - Cože? Že jsem slyšel hlasy... Nicméně s paprskem svým zastavím... - Nazdar, Doktore. - Vlhoune, můj zlý, vlhký příteli. Jak to jde? Život zločince. Tady je pošta. Hej, neměl jsi včera večer rande? Bojovný Diamanťák mi řekl, že jsi byl s Měničkou Vnadnou.

Jo. Jo? Bylo to fajn. Mělo to být rande s Měničkou, ale... Slyšel jsem. Dnes jsem viděl Penny. Mluvil jste s ní? Byl jsem blízko. Už jen pár týdnů od skutečné, slyšitelné rozmluvy.

Zeptám se... Můj bože! Od Spolku? Je to od něj! Je to jeho pečeť, že? Od vůdce? Bože můj! Dostal jsem dopis od Zlého koně! Tak to je mazec. Zlý kůň je legenda. Vládne Spolku železným kopytem.

Jste si jistý, že...? Zlý kůň! Krajinou si cválá ten plnokrevný hřích. Žádost, jež jsi poslal, už přečíst stih'. Chce si tě proklepnout, tak nechť začne dostih. Ukaž mu to zločinem, vražda je dobrým počinem. Zlý kůň...

je zlej! Spolek tě sleduje, tak si pozor dej! Když však něco zkazíš, bude nerudnej. Tak pobav Zlého koně, být jeho klisnou není nej. Připrav se, jsi na to sám. Zlý kůň končí, podepsán. - Já nevím. - Žertuješ? To je ohromné! Čeká mě velká loupež!

Víš, to zázrakonium pro Zmrazující paprsek? Převážejí ho zítra! Obrněným autem? Kurýrní dodávkou. Jako sebrat děcku bonbon. Potřebujete něco navlhčit nebo namočit? Díky, ale... Spolek mě sleduje. Musím to udělat sám. Propůjčíte ruku svou?

Potřebné ochráníte. Stačí jen se podepsat, číst to nemusíte. Pomůžete... ne? A co vy? Hrůzné ovládání dodávky PŘIPOJENO PLYN Propůjčíte ruku svou... Copak?

Chtěla jsem se zeptat, jestli... Ahoj, vždyť se známe. Ahoj. Ty mě znáš? Prima! Chci říct, jo, znáš mě... Vážně? Z prádelny. Středy a soboty, ale minulý měsíc jsi dvakrát vynechala víkend. Tedy pokud jsi to byla ty.

Mohl to být někdo jiný. Chci říct, že už jsem tě zahlédl. Billy... se jmenuji. Penny. Co děláš? Hmmm, píšu zprávu. Je to moc důležité, jinak bych přestal. Co děláš ty? Jsem tu jako dobrovolník útulku Laskavé ruce pro bezdomovce.

Máš minutku? Dobře, povídej. Doufáme v brzké otevření nového místa. Rozšíření našeho úsilí. Poblíž je tu skvělá budova, kterou se město chystá zbourat a předělat na parkoviště. - Ale pokud získáme dost podpisů... - Podpisů? Ano. Promiň, pokračuj.

Myslela jsem, že bychom mohli přimět město, aby nám tu budovu věnovalo. Budeme schopni sehnat 250 nových postelí, dostat lidi z ulic a zajistit jim pracovní školení, aby si mohli koupit raketové vznášedlo, letět na Měsíc a stát se květináři. Tebe bezdomovci moc nezajímají, co? Ne, zajímají. Ale jsou jen symptomem. Léčíte symptom, ale nemoc řádí dál skrze lidskou rasu.

Ryba hnije od hlavy, jak se říká. Takže říkám, usekněte hlavu... Lidské rase? Není to dokonalá metafora, ale mluvím o systému jako celku. Svěřit moc do jiných rukou. S tím souhlasím! - Tohle je petice o budově.

- Rád ji podepíšu. Děkuju! Promiň, nedělám dobrý první dojem. Ale podepsal jsi to! Nechci se obrátit zády k mé spolu-peroucí kolegyni. No, mohli bychom spolu... ZÁZRAKONIUM NEVYSTAVOVAT OTŘESŮM Tak se uvidíme v prádelně. Ne, mohli bychom.

Já... Mluvila se mnou. Proč zrovna teď? Možná bych měl... Musíš udělat, co musíš udělat. Neplánuj si plán, jenž nelze dokonat. Věci, na nichž záleží, musíš udělat sám. Brzy budu vládnout všem. Hej!

Hej! Mé přání je vám rozkazem! Všichni ustupte! Tohle je práce má! Jen obrovské nebezpečí a uprostřed něj: já! Kapitán Kladivo je zde! Vítr mu vlasy prohání! A odborně vás zachrání! Musíš udělat, co musíš udělat. Mým osudem je vás ochraňovat. Zamilování do mne jest vše, co hrozí vám.

Než popadneš dech, na to ti chvilku dám. Idiote! Dr. Hrůzný, měl jsem vědět, že jsi za tím ty! - Málem jsi ji zabil! - Pamatuju si to jinak. Padá tvá opona, dr. Hrůzný. Krajková, jemná opona. Díky vám, Kladivče, má slova nemohou popsat, jak moc jsem vděčná za záchranu mou.

Mohli mě seškrabovat či kostky se mnou hrát. Děkuji vám mnohokrát! To nic nebylo! - Musíš udělat, co musíš udělat. - Přišel jsi znenadání. Děláš si srandu? - Mým osudem je vás ochraňovat. - Kam jsi proboha koukala? - Překonal má očekávání. - Nedívej se tak na ni. - Když jsi ten nejlepší, nesmíš zahálet.

- Všimla sis, že tě hodil do odpadků? - Mé srdce bije jak o život. - Když si někdo o ránu říká - a bomba zlověstně tiká. - Já zastavil dodávku! - Já měl ovládání na dálku! - Jediné, co vám hrozí... - Myslím, že mi hrozí... - Kašlu na to! - ...že mě miluješ. - ...že vás miluji. Tak mi prosím chvilku nech, než popadnu dech. Kretén!

Komentáře (220)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vyskočilo to na mě z legendárek, kde je to zaslouženě (už jsem to tu kdysi viděl). Zřejmě ale zmizelo zdrojové video. Nešlo by s tím něco udělat? Titulky (a rýmování) musely dát dost práce a rád bych se na to znovu podíval. A myslím, že nejen já. Ostatně "legendární videa" asi sem tam prokliká víc lidí...

Ď.

40

Odpovědět

not found :X

30

Odpovědět

Zlý Kůň!
Je zlý!
Však Harrise i Filliona
Žere zaživa,
aby jim voči blahem vylezly!
Pecka krveprostá (relativně),
která kůlovostí téměř třaská.

02

Odpovědět

"Sněžný John" to jako fakt?? :D

51

Odpovědět

Myslím že Neil a Felicia by měli nazpívat více duetů, jejich hlasy se podle mě k sobě strašně hodí. když Nathan začal zpívat dostala jsem výbuch smíchu (ne, že by zpíval špatně.... ale zpíval! :D)...
Písničky krásné, chytlavé... ah, myslím že si jdu tisknout texty :D

260

Odpovědět

Posledních pár měsíců se na to koukám pořád dokola... někdy i víckrát za den... A jednoduše toto dílo miluju. Pravda je, že jsem se na to poprvé koukla jen kvůli Neilovi, ale Felicia i Nathan jsou zkrátka úžasní. :)

260

Odpovědět

až teď jsem se na to konečně podívala... dlouho jsem si nemohla najít čas.. Felicia Day je moje nejoblíbenější herečka a Neila mám z HIMYMu nejradši.. a musím říct, že tohle je snad nejlepší seriál vůbec (kam se hrabou televize). A přiznám tom.. jsem citlivka a na konci jsem měla opravdu slzy v očích. Čekala jsem happy end, ale tento konec je snad mnohem lepší!... I když jsem si, když začaly titulky, tak jsem si říkala "wtf to je fakt konec? já chci víc!" :D

S titulky jsem problém neměla a děkuju Obelixovi za překlad a zveřejnění, kdyby se to neobjevilo taky, tak to snad ani neznám :D

Moje oblíbené písničky jsou tři: Brand new day, My eyes a Everything you ever.... nicméně výborných písní se to tam jen hemží.. :)

230

Odpovědět

Slzy v očích??? Jsem s tebou

210

Odpovědět

Úžasně přeloženo !! 10/10

226

Odpovědět

Skvělé umělecké dílo a Felicia to ještě zesílila

220

Odpovědět

Nádherná vizuální podívaná a geniální zakončení. Nebudu se tu rozepisovat o tom, jak skvělý dojem z tohoto díla mám, pro mě zkrátka inspirativní :)
Obelixi, moc děkuju za překlad, bez toho by mi to asi dělalo celkem problémy :)

190

Odpovědět

Úža:)..moc se mi to líbilo,ale ten konec byl divnej a dost mě mrzel;(...Myslela jsem,že to skončí lépe teda...

184

Odpovědět

Ef... co to bylo za konec???? Trochu divné, nebo to tak přijde jenom mně? :D

1814

Odpovědět

Naprosto nejlepší :)

180

Odpovědět

Jariko: Hrdina u psychiatra? Nic proti, ale když koukám na něco, co se jmenuje Dr. Horrible ........, tak fandím Dr. Horribleovi

182

Odpovědět

Zkoukl jsem to opět po delší době a prostě je to skvělé! Napoprvé mne nejvíc nadchla písnička Brand New Day, ale teď s odstupem se mi velmi líbí i duet Evil/Harmony indside me is rising (nevím jak to jmenuje správně).

180

Další