Hra o kódy

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:574
Počet zobrazení:7 955

Parodií na Hru o trůny existuje na internetu velké množství. Avšak tato je zaměřená na programování a svět počítačů. Kdo tedy usedne na Zdrojový trůn?

Přepis titulků

Moc... Efektivnost... Síla... Všechny nižší kompilátory a esolangy by se rády usadily na Zdrojový trůn. Ale my jsme následovníci Googlu! Chraňte kód! Nespustitelné!

Kdo ukradl mé API? Zkuste vygooglovat Google, můj pane. Google... Je čas udeřit! Scaleesi... Válku nemůžeme vyhrát s armádou Jednoduchých kompilovaných na otroky. Můj pane, dorazil Javakód.

Skvěle... Co to děláš, Dave? Kývl jste, že ho mám zabít, pane. Ne, kývl jsem, že ho máš odvést pryč. Kývnutí pro zabití vypadá takhle. To byla jen podělaná ukázka! Polibte mi, pane! Tenhle kývací systém není zrovna jednoznačný!

Mám vypadnout, pane? Dave! NEBUĎTE ZLÍ Ti hajzlové zabili šest mých nejlepších mužů na objektově orientované programování. Nechtěl jsem se zapojovat do války o Zdrojový trůn, ale nedávají mi na vybranou. Sire Freddy... Máme ještě nějaké zkažené kuře z Hnědé svatby?

Nejprve pošleme králi Gitfreymu dárek. Dar pro krále! Otče? Kvůli tomu, že jsem trpaslík, jsi mě nikdy nepřijal. Pravda. Byl jsi vždy černou ovcí rodiny. Ale přijal jsem tě více než jeho... Proč mě nemiluješ, otče?

To proto, že jsem houba? Vaše Výsosti? Ten parchant princ temnot Oracle! Připravte mi brnění! KRÁLOVÉ BUDOU VYMAZÁNI Když zloději z Googlu chtějí softwarovou válku, tak ji budou mít! Na knížete!

Sedí vám, pane? SAMÉ PODŘEZÁVÁNÍ JE TO UŽ OHRANÉ Přátelé... Programátoři... Krajané... NEBUDE ÚNIKU Zde budeme bojovat! Obrňte se před tou největší bitvou proti copyrightu na API!

Tato bitva ukončí válku! Zničí všechny amatérské kódy! Je čas ukončit nadvládu Googlu! Zachraň mě, jsem královská houba! Vezmeme si zpět náš kód! HRA O KÓDY HRA O KÓDY PÍSEŇ BYTŮ A DRÁTU Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mimochodem kdo si všiml, že 0:45 to není Java code, ale nějaký Lisp dialekt, nejspíš Clojure ;-)

41

Odpovědět

Drahý překladateli, sice si v popisu videa zmínil programování, ovšem publikum to jaksi ignoruje a skrze "já to nechápu" odsuzují tento vydařený počin JavaZone. Samotný překlad je však špatný, mnoho věcí se v překladu ztrácí. Video jako takové je pro kodéry. To jsou lidi, kteří alespoň tou technickou angličtinou vládnou a opravdu si mezi sebou nepřekládají onu odbornou terminologii. Rovnice je naprosto zřejmá, pokud někdo potřebuje k tomuto překlad, nemá šanci to pochopit.

Když už to překládáš, tak v tomto případě slave nebude otrok, ale podřazený/ podřízený, ale tohle se zkrátka nepřekládá. Ten nodding je imho taky škoda překládat. Šest OO mužů a ne můžů na OOP. Tak brilantní soft-war se rozplynul v nudnou softwarovou válku? :( Bootstrap yourself - opravdu trváš na "obrňte se"? Boilerplate se nepřekládá, leda, že bys napsal význam, tedy stejný kód na více místech.

Jinak je to v podstatě vše okolo tohoto: http://en.wikipedia.org/wiki/Oracle_v._Google (sorry kids for English)

Předpokládám, že dostanu hromadu palců dolů a tak malá výzva, zkuste se nejprve zamyslet nad fórkem "spring is dead, winter is coming"...

503

Odpovědět

koder niesom a pobavil som sa

17

Odpovědět

+thorium.cekuj.netnejsem Javista a take tak...

34

Odpovědět

jo a 2:38 ... To the Duke ... Duke je maskot Javy, neni to zadnej knize :)

30

Odpovědět

Jediné podarené video o tom vašom osratom GOT a hodnotenie v p.......
Ja to stále hovorím, že ste dementi

526

Odpovědět

jako ty vtipy mě dost pobavily ale celou tu věc s kody jsem nepochopil a ty vtipy stejně nebyly o kodech ale o normálních věcech

51

Odpovědět

Cílové publikuj jsou kodéři (programátoři), plus překlad není dobrý. Některé gagy mohou být hůře pochopitelné i pro devkaře, co v Javě nepíšou, tak se nediv, že jsi ty "kody" nepochopil...

01

Odpovědět

+dmnc_net*publikum

01

Odpovědět

Rated N (Nerd) :D

42

Odpovědět

Když vidím video co má malé hodnocení tak dávám automaticky 1/10

344

Odpovědět

Nakonec to nebylo tak špatné, ale teda ten překlad to opravdu zazdil

1010

Odpovědět

To vysvětluje, proč každá druhá blbost s nějakým rezavým showmanem má hodnocení 9.5/10, jako kdyby to bylo to nejlepší, co lidi za život viděli... zkrátka ostatní klikají ne podle hodnoty, ale podle souč. ratingu ... (děti?)

92

Odpovědět

+dmnc_netKdyž má něco zase přehnaný hodnocení tak dávám taky 1/10 aby se to trošku zredukovalo

72

Odpovědět

+dmnc_netlol ... a za to mas u me palec nahoru ... i kdyz se jedna spise o umelou korekci (ovsem v umelem prostredi, takze je to vlastne fair)

40

Odpovědět

+dmnc_netU populárního videa dáš 1/10, u propadáku dáš 1/10. Prostě dáváš 1/10 vždycky - takže tvoje hodnocení nemá žádnou vypovídající hodnotu ;-) :-D

100

Odpovědět

+dmnc_neta btw. Ras to vystihl dokonale ... zdejsi system hodnoceni je spise meritko popularity (zvlaste u vysokeho poctu hvezdicek), nez meritko kvality. Tech TOP TOP TOP videi je zkratka moc a pripomina to narust hodnoceni Hollywoodskych "AAA" filmu na csfd, po tom, co se pocitace a internet stal nastrojem zabavy pro BFU.

50

Odpovědět

Ne,tohle se mi vážně nelíbilo.

1313

Odpovědět

V jakém jazyce píšeš?

67

Odpovědět

+dmnc_netV češtině, to jsi nepoznal? :D

84

Odpovědět

mam taky pocit ze cim dalej tym viac prekladate kazdu jednu p.covinu

319

Odpovědět

Od 0:52, co je to tam vzadu vlevo? :D

150

Odpovědět

Středověké praktiky ... pšt :-D

50

Odpovědět

+Ras al GhulNešlo mi ani tak o činnosti jako spíš o rozměry. ;)

20

Odpovědět

+Ras al GhulVždyť byl středověk. Tenkrát by dnešní modelky nepřežily. Kdo byl tehdy vyzáblej byl většinou chudej a měl choleru, tuberu a mor ;-)

60

Odpovědět

+Ras al Ghulnebo prezil hnedou svatbu :D

70

Odpovědět

"Parodií na Hru o trůny existuje na internetu velké množství..." tak pro priste vyberte nejakou podarenou; nebo se na to vykaslete (Hra o truny ma sice ohromnej hype, ale neni to prenositelny na picoviny)

1524

Odpovědět

Slabota, ale to s tými kývnutiami bolo super! :D

384

Odpovědět

Prdění... Jak vtipné...

203

Odpovědět

(sarkasmus)
PS: Některé vtipy nebyli zas tak špatné (There is no ESC, kývnutí), ale bohužel těch špatných bylo víc.

183


Odpovědět

Prdy dělájí všechno lepším.
https://www.youtube.com/watch?v=5J3Jw2xdszQ

82

Odpovědět

Podřezávání a brown wedding 10/10, zbytek byl z toho slabšího soudku...

76

Odpovědět

Tohle se naopak povedlo hodně. Ale většinu dvojsmyslů pochopí jen (zkušení) programátoři a navíc se jich spousta k tomu, jak to tak bývá, vytratí při překladu.

363

Odpovědět

Více se mi však od nic líbila Javapocalypsa. :)

71

Odpovědět

+Barfilmza mě Java vs .NET

00

Odpovědět

má to kývání nějakou spojitost s nodejs? jakože si stěžujou, že tam je něco nejdnoznačnýho v používání?

kdyžtak pls vysvětlit moc v tom nechodim

10

Odpovědět

+tynejimho to s pvencill/nod pro node.js nesouvisi, ten bordel me spis sedi k samotne Jave :)

01

Odpovědět

Tak tohle se moc nepovedlo, možná tak to kývnutí na zabití bylo dobré :D

249

Další