William BarrLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:5 764

Pořad Last Week Tonight na svém oficiálním YouTube kanálu v předchozím týdnu mimořádně zveřejnil dvě samostatné epizody. První část se věnovala koronaviru a na našich stránkách byla uveřejněna v obvyklém sobotním čase. Dnes vám v mimořádnou dobu přinášíme druhou část, zaměřenou na osobu Williama Barra, zkušeného právníka a kontroverzního amerického ministra spravedlnosti.

Poznámky:
Méďa Charmin se zácpou – Charmin Bears jsou rodinou animovaných medvědů z reklam na toaletní papír.
Iraqgate – označení pro vyjednávání prezidentů Reagana a Bushe o dodávkách pro iráckou armádu před invazí Iráku na Kuvajt v roce 1990.
Írán-Contras – slavná aféra Reaganovy administrativy, která přes oficiální zákaz prodávala zbraně Íránu ve snaze o osvobození amerických zajatců v Libanonu a z výdělku financovala povstalecké skupinky Contras, které v Nikaragui působily proti vládnoucí marxistické straně FSNL.
Roger Stone – konzervativní politický konzultant a lobbista, odsouzený na základě zmíněné Muellerovy zprávy pro obstrukce, nepravdivá svědectví a zastrašování svědka.
Michael Flynn – bývalý armádní generál a Trumpův poradce, který v rámci Muellerova vyšetřování přiznal své nepravdivé svědectví. Pro úplnost dodejme, že přiznání bylo součástí jeho dohody s vyšetřovateli.
Kniha Johna Boltona – Bolton působil jako poradce pro americkou národní bezpečnost a sepsal knihu The Room Where It Happened o zákulisí mezinárodní diplomacie a Trumpovy administrativy.

Tato epizoda byla odvysílána 2. listopadu 2020. Při sledování tedy mějte na paměti, že se jedná o díl, který vznikl krátce před prezidentskými volbami.

Přepis titulků

Nyní bych rád probral Wiliama Barra, Trumpova ministra spravedlnosti a méďu Charmina se zácpou. Nejprve vám zodpovím otázku, na kterou už jistě myslíte. Máte klip, kde Bill Barr hraje na dudy? Buďte v klidu, odpověď je ano: Není zač. Říká nám to něco o Barrovi? Tedy kromě faktu, že jde o chlapa, který měl možnost vybrat si jakýkoliv hudební nástroj a dobrovolně zvolil dudy, tedy hlučnou sexuální pannu pro chobotnice?

Ne, neříká. Museli jsme vám to ukázat? Rozhodně! Kdykoliv se dostaneme ke klipu, kde subjekt našeho příběhu hraje na dudy, ukážeme vám ho. To není jen slib. Je to dudový slib. Přesně. Od nástupu do funkce je Barr neustále ve zprávách a téměř nikdy z dobrého důvodu. Jen v posledních měsících mimo jiné vyjádřil nedůvěru poštovním volbám a rovněž odmítal zdravotní opatření uprostřed pandemie nejhnusnější myslitelnou cestou: Umístit národ do karantény a zavést zákaz vycházení je jako domácí vězení.

Kromě otroctví, které bylo jiným druhem omezení, jde o největší narušení osobních svobod v americké historii. Vím, že to je k smíchu asi ze sta různých důvodů, ale přemýšlejte o jeho popisu otroctví: „Jiný druh omezení.“ Tato fráze zde odvádí spoustu těžké práce.

Trochu jako otroci, když byli opravdovými otroky. Na Barrově extrémním chování v posledním roce a půl je nápadné to, že když ho Trump poprvé nominoval, zprávy to vítaly s úlevou: Barr bude vnímán jako relativně nekontroverzní volba našeho zřízení. William Barr je jakousi rukou starého zřízení. Je to institucionalista, je vyspělý. Je dospělý, je vyspělý…

On bude dospělý muž v místnosti. Někdo jako Bill Barr, který má zkušenosti. Zdá se, pro nás bude dospělým v místnosti. Dospělý v místnosti. Nejenže dospělost je absurdně nízká laťka pro nejvyšší úroveň vlády, také je v ní náznak hlavního problému s Trumpem, který je dětinský. A vím, že o to zábavnější bývají jeho balóny, ale myšlenka „kéž by se ten bílý nacionalista s rysy autoritáře choval úměrně svému věku“ je tak trochu mimo.

Ale částečně je zde vidět, proč byli lidé ochotni přijmout Barra. Ve stejné funkci sloužil už ve vládě George H. W. Bushe a alespoň věděl, co ta práce zahrnuje. A jeho dva předchůdci na ministerstvu byli rasistický skřet Jeff Sessions a po něm na pár šílených měsíců Matthew Whitaker. Muž zapojený ve skandálu jedné patentní společnosti, jejíž zločiny se týkají vynálezce robustních toalet pro dobře obdařené.

Takže ano, při takové normě byl Barr dospělým v místnosti. Ale je dobré si pamatovat, že někteří dospělí jsou sráči a Barr mezi ně patří. Ale je v něm daleko víc. Je to zapálený a velmi moralistický muž s extrémním názorem na exekutivu, což z něj dělá nebezpečnou figuru Trumpovy administrativy. A to už něco znamená. Pokud Trump získá druhé období, Barr bude na své cestě ještě nebezpečnější.

Proto dnes mluvme o Billu Barrovi. Začněme s faktem, že byl už od útlého věku noční můrou. Zde jeho bývalý šéf při Barrově přísaze vypráví zábavnou historku z jeho dětství: Noviny tvrdí, že Bill Barr přednášel Eisenhowerovy proslovy už ve školce. A jeho vlastní rodiče vyprávěli, jak mladý Bill přednášel o dělbě moci, ještě než se vzdal svého dudlíku. Je vážně divné sdílet takovou věc během prvního dne v práci. Lidi, přivítejte Billa, je z New Yorku a jako dítě byl malý bonzák, který se věnoval nezdravému uctívání autorit namísto budování smysluplných vztahů.

Jsme moc rádi, že je Bill s námi. Uctívání autority je nedílnou součástí Barrova života. Na Kolumbijské univerzitě během protiválečných 60. let vyčníval nesmírnou podporou vymáhání práva. A to tak moc, že nosil policii kávu během střetu s protestujícími. A jednou se dostal do rvačky s demonstranty na kampusu. Tento příběh vyprávěl pro New York Times a hrozně se smál.

To je prostě smutné. Vnoučatům máte vyprávět zábavné, inspirativní příběhy ze školy o spálení povolávacího rozkazu nebo nahém pobíhání po kampusu. Ale Barrovy divoké příběhy vypadají spíše takto: Jednou jsem státu líbal boty tak moc, že jsem další týden sral tkaničky. Nejlepší 4 roky mého života. Proto není překvapením, že ve věku pouhých 41 let po rychlém vzestupu na ministerstvu byl Barr vybrán jako Bushův ministr.

Okamžitě si udělal jméno jako nekompromisní odpůrce imigrace, který podepsal program hromadného sledování, a na trestní právo nahlížel způsobem asi nejlépe popsaným v zápisu ministerstva s názvem: Případy dalších uvěznění. Takže se uvedl jako silný zastánce zákona a pořádku. Nepáchejte zločin, když si ho nezvládnete odsedět a Bill Barr k tomu má co říct. Ale je zajímavé, že tato filozofie má zásadní výjimky, když dojde na jeho nadřízené.

Sloupkař a konzervativní republikán William Safire z New York Times často označoval Barra za „ne zrovna ministra spravedlnosti, spíše ministra zatajování.“ Naznačoval, že zakrýval Bushovu úlohu v Iraqgate a pohřbil vyšetřování Bushovy administrativy, která údajně pomáhala financovat zbraně Saddáma Husajna. Jo, v té době šlo o zásadní skandál, přesto Barr zamítl žádost Kongresu o zřízení nezávislé rady.

A nejen to. Také podporoval milost pro 6 obviněných v kauze Írán-Contras. Takže jeho přezdívka ministr zatajování je dost férová. Bere to, co on skutečně je, tedy ministr. A přidává výstižný popis. Stejné je to s přezdívkou Stevena Mnuchina, ministr postřikovač. Proč? Je ministr financí a způsobuje vlhkost. V místnosti není suchá židle, když ustříkne svou sexy malou pusou.

Už to vidíte, že? To musí vidět úplně každý. A nejde jen o to, že Barr odpouštěl prezidentské excesy. Také pracoval na rozšiřování výkonné moci. Bushovi radil, že má právní autoritu vést válku proti Iráku bez souhlasu Kongresu, sepsal právní posudek, podle kterého smí FBI zadržet podezřelé v cizině a vracet je do USA bez prvotního souhlasu cizího státu. A koho by napadlo, že už za 30 let bude Barr pracovat pro muže, který zcela sdílí jeho pohled na tento souhlas?

Zde se musíme krátce zastavit a mluvit o základech mnoha Barrových akcí, protože zapáleně věří v teorii unitární exekutivy. Nebyl by ovšem rád, že o ní vůbec mluvím: Zábavným aspektem moderní, progresivní polemiky jsou dechberoucí útoky na teorii unitární exekutivy. Co to děláš? Nejenže bagatelizuje zcela opodstatněné právní obavy.

Vše završí tím: Jako podivný strýček, který komunikuje s neteří. Ta sice neumí ani mluvit, ale už teď ví, že ten chlap je problém. Důvodem dechberoucích útoků proti Barrovu vzývání teorie unitární exekutivy je to, že je zapotřebí spousta dechu k vysvětlení její chybnosti a nebezpečnosti. Zjednodušeně jde o teorii, podle které má prezident mít úplnou a totální výkonnou moc. Někteří jdou ještě dál a tvrdí, že obvyklé chápání dělby moci, kde se tři vzájemně rovné části vlády vzájemně kontrolují a vyvažují, je chybné.

Místo toho by každá část měla mít totální kontrolu nad svým odvětvím. Ale Barr jde ještě o kus dále. Jednou prohlásil, že jedinou kontrolou prezidenta by měl být volební proces a impeachment. To je vše. Což je zarážející, protože taková interpretace dává prezidentovi enormní volnost. Ale Barr tvrdí, že George Bush byl váhavý a řekl mu: „Nechci po tobě rozšiřování.

Myslím, že postup pro exekutivu je čekat a pozorovat, hýbat se postupně.“ Barr tedy neměl šanci plně otestovat své přesvědčení, že se prezident nezodpovídá nikomu. Tedy až do doby, než se do Bílého domu dostal tento chlap. Pak se Barr nemohl dočkat svého návratu do hry. V červnu 2018 poslal ministerstvu nevyžádanou zprávu, kde kritizoval Muellerovo vyšetřování, což je vlastně právnický způsob podlézání Trumpovi.

Ve zprávě Barr namítal, že Muellerova premisa o Trumpově korupčním jednání ve snaze ovlivnit řízení, které zkoumalo jeho vlastní vládu, je neobhajitelná, protože by porušovala druhý článek Ústavy. Ten neukládá žádné limity na autoritu prezidenta v záležitostech, do kterých se vloží. To je extrémní interpretace práva s potenciálně masivními důsledky. Přesto se Barr během svých slyšení velice snažil, aby působila přijatelně. V jednom okamžiku předvedl svůj klasický manévr, použil nudnou, ale chytře znějící právnickou hatmatilku k zakrytí posraného návrhu.

Dokonce celý panel poučoval o významu slova korupce: Použití ve smyslu z 19. století znamená ovlivnit věc takovým způsobem, že se změní z něčeho dobrého a zdravého na cosi zlé a nezdravé. Příkladně korupce důkazů nebo korupce rozhodovatele. To je význam slova korupce.

Jakmile ho z tohoto významu oddělíte, je velmi těžké rozlišit jeho význam. Znamená to špatné? Co znamená špatné? Špatné. Znamená to špatné. To vědí i děti a psi. Tady jde o téměř působivé množství pseudointelektuálních nesmyslů. Vlastně bych chtěl, aby pokračoval. Co znamená slovo zlé? Co jsou slova? Není i sama řeč jen sbírkou zvuků? A v tomto smyslu, lépe řečeno ve smyslu 12. století, není zlé jen prostý zvuk, kterému jsme přisoudili význam?

Zlé je lidský konstrukt, ale subjektivně vzato nemá větší význam než zvuky plothball či glopnum. Jen zvuk hlasu, nic víc. No nic. Proto si myslím, že prezidentem může být tyran. Jde o to, že když se zbavíte rétorického balastu, v podstatě vám zůstává tento argument: S druhým článkem můžu dělat, co chci. Jde o druhý článek.

Nikdo nikdy nezmiňuje druhý článek. Pak zde mám druhý článek, který mi coby prezidentovi umožňuje cokoliv. Ale já o tom ani nemluvím. Správně. Má právo si dělat cokoliv, ale ani o tom nemluví. A musíte uznat, že to od něj je prima. O to jde ve vedení. Jak jednou řekl Teddy Roosevelt: Držte velký klacek a hlasitě mluvte o tom, jak tiše mluvíte o svém velkém klacku. Ačkoliv podle Trumpova bručení měl Barr více trestat jeho politické soupeře, když dojde na Trumpovu obranu, Barr byl neúprosný.

Je známo, že poskytl hlášení v jeho prospěch k Muellerově zprávě týdny před jejím publikováním. Dále jeho ministerstvo doporučilo mírnější rozsudek pro Rogera Stonea, usiluje o stažení obvinění proti Michaelu Flynnovi, který přiznal vinu, odstranilo prokurátora vyšetřujícího Trumpovy společníky, žalovalo Johna Boltona ve snaze zastavit jeho knihu a zkoušelo přimět vládu k vyjmutí Trumpa z obvinění a žaloby za urážku postavenou na Trumpově výroku o ženě, která ho obvinila ze znásilnění: „Nebyla můj typ.“ Na to vše určitě mysleli naši zakladatelé, když sestavovali druhý článek.

Už vidíte, proč někteří tvrdí, že Barr je pro Trumpa vysněným ministrem spravedlnosti. Ale co je zajímavější, Trump může být také snovým prezidentem pro Barra. Někým, kdo je ideální nádobou pro Barrovo dlouhodobé úsilí o unitární exekutivu.

A nejen to. Trump může dát Barrovi šanci prosadit svou nekompromisní morální vizi i ve zbytku země. A skutečně je nekompromisní. Ze společenských problémů viní Barr morální úpadek. Při jednom útoku na liberalismus 60. let řekl: „Kolem sebe vidíme pochmurné žně shovívavé společnosti. Zničené domovy, děti bez otců, rozšíření drogové závislosti, těhotné náctileté, přes milion potratů ročně, děti narkomanů a drogové války.“ A čas jeho postoje nijak nezmírnil, zejména co se týče trestního práva.

Když letos vypukly protesty po vraždě George Floyda, opakovaně řekl, že u policejních oddělení neexistuje systematický rasismus. A koncem minulého roku hrozil komunitám, které si vůbec dovolily protestovat proti policii: Měly by ukázat více, než ukazují. Respekt a podporu, jaké si vymáhání práva zasluhuje.

A když komunity tuto podporu a respekt neprojeví, mohou se ocitnout bez policejní ochrany, kterou potřebují. Jo… Ale tak to nemá fungovat, Bille. Komunita si nemá zasloužit ochranu respektováním policie. Policie si má zasloužit respekt chráněním komunity. Zaprvé: Oni pracují pro nás. Zadruhé: Oni pracují pro nás! V jádru je Barr zjevně pořád ten kluk, který si užíval mlácení protestujících na univerzitě.

Jenže nyní má k dispozici sílu federální vlády a je ochoten ji použít: Policie v pondělí silou vytlačila demonstranty, aby vyčistila cestu prezidentu Trumpovi k ohněm poškozenému kostelu St. John kvůli fotografii, která vyvolala pobouření. Byl zde i ministr spravedlnosti a administrativa říká, že právě on vydal rozkaz k zabezpečení perimetru.

Ale nyní Barr říká, že agresivní opatření nejsou jeho rozhodnutím. „Nezapojuji se do taktických příkazů,“ řekl pro Associated Press. A dodal: „Podle mě to měli zařídit, ale neřekl jsem, ať to udělají.“ To je jistě velice vychytralé, ale musím říct, že mám radost, protože se našla perfektní slova pro popis královniny role ve smrti Diany. Možná neřekla: Udělejte to. Ale její přístup byl rozhodně: Zařiďte to. Bez ohledu na to, zda byla operace výsledkem Barrova rozkazu, nebo jen obecného přístupu, svou pozdější podporu vyjádřil zcela jasně: Toto médiím uniká.

Nešlo o operaci, která reagovala na konkrétní dav. Šlo o operaci, která posouvala perimetr o jeden blok. Myslíte, že jejich metody byly adekvátní? Když se setkali s odporem? Ano. Třikrát je vyzvali, oni se nepohnuli.

Mimochodem nebyl použit slzný plyn. - Byly použity dráždivé chemikálie. - Nešlo o dráždivé chemikálie, pepřový sprej není chemikálie. - Říkáte, že pepřový sprej… - Pepřové kuličky. Očividně se zde snaží lpět na slůvku chemické, ale také se kurevsky mýlí. Pepřové kuličky se vyrábí z dráždivých chemikálií. Můžete si ověřit web firmy, která je dodává federální vládě a říká: Vyrábí se z dráždivých chemikálií, které se přizpůsobí každé situaci.

Protože právě to očekáváme od našich palných zbraní, všestrannost. Jak přenést občanské nepokoje ze dne do noci? Odpověď je následující: Naneste výraznou rtěnku, zahoďte sáčko a vezměte si lodičky. Je žíznivý čtvrtek, čubky. Čas pořádně to opepřit. Ale nezůstal jen u pepřových kuliček. Řekl federálním prokurátorům, aby zvážili obvinění novinářů z podněcování. Obvinění, které může znamenat 20 let pobytu ve vězení.

A pak je zde toto: Ministr spravedlnosti William Barr specificky zmínil Seattle, Portland a New York City, které označil za anarchistické jurisdikce, které riskují ztrátu federálních peněz. Je to tak. Ministerstvo spravedlnosti označilo Seattle, Portland a New York za anarchistické jurisdikce, protože schválily násilí a ničení majetku, a Barr dodal: „Bezpečnost občanství visí na vlásku.“ Protesty proti policejní brutalitě u černých a hnědých komunit během ekonomického útlumu, způsobeného nezvládnutou pandemií, která právě tyto komunity neúměrně pustoší, není anarchie.

Je to dobře zacílená a zcela ospravedlněná zlost, a zde si vypůjčím frázi, na nedostatečné bezpečí občanů. Řekněme to takto. Kdyby někdy nastala pravá anarchie, nebude se střílet do chudých lidí. Tyto hrozby byly bezvýznamné, protože Kongres ani prezident neovlivňují čerpání federálních fondů, ale o to tu zjevně nejde.

Jde o to, že jen samotným vyslovením posiluje Barr svůj i prezidentův postoj, že morální řád musí být vynucován, a to i silou. A právě to je důvod, proč je tolik nebezpečný. Radikálně konzervativním postojům dodává pozlátko oprávněné právní analýzy, říká naprosté nesmysly a ukrývá se za brýlemi Whoopi Goldberg. Sice si může myslet, že je jediný objektivní a férový muž ve vládě, ale Barr nám zcela jasně řekl, v jaké bitvě se ocitl a proti komu v ní bojuje: Levice chce moc, protože to je v podstatě „stav milosti“ v jejich sekulárním vyznání.

Chtějí lidem řídit životy, aby mohli vymýšlet utopii pro nás všechny. Na tom oni ujíždí. Ale jdi, Bille.

To je prostě směšné. Všichni víme, že levice ujíždí na jediné věci, a to je Wallace Shawn. Je to socialista. Už nemůže být atraktivnější. Přerozděl mé jmění, ty lesklý skřítku. Znárodni mou zdravotní péči, ty naměkko uvařené vajíčko. Barr nebojuje jen o zásadní pravomoci pro prezidenta. Chce pravomoci pro tohoto prezidenta, aby bojoval proti lidem, kteří podle Barra ničí společnost. Náhodou jde o stejné lidi, které obviňují republikáni ze stejné věci už od dob, kdy Barr mlátil hipíky a nosil kávu policajtům.

Barr vidí zemi, která potřebuje výprask bičem, a dělá vše pro to, aby tento prezident mohl bičovat bez omezení. Když bude Trump znovuzvolen a Barr dostane šanci i nadále sloužit něčemu, co vidí jako jednočlenný výkonný odbor, který má na své straně i Nejvyšší soud, pak existuje jen jeden způsob, jakým to lze popsat: Jo, bez prdele.

Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Levičácká agitka, Will Barr je důležitá osoba při stíhání volebních podvodů, bylo tedy potřeba ho trochu před volbami dehonestovat. Nic víc, nic míň.

99

Odpovědět

tohle video prislo pozde a ten chlap o kterem mluvi se nezda byt spatny v zadnem ohledu, jen dela co povazuje za spravne O.o mozna ot byl ucel ?

54

Odpovědět

whipped into shape = spráskat do latě

01

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli s Oliverko po večerech bičuje za to, že je bílý heterosexuál...

910

Odpovědět

Takhle levicacky mozek nefunguje, ti chteji omezovat popr. okradat jen ostatni. Staci se kouknout na gretku co si cestuje kolem zeme a vesele si papka s**t v plastu. Nebo AOC co pendluje nekolikrat za tyden DC-NY letadlem misto toho aby jela vlakem nebo zustala na hotelu.

103

Odpovědět

Oliver si jede sve klasiko :) Policie pracuje pro nas (v tom ma pravdu), ale ma dodat a my si jeji prace vubec nevazime a jeste ji buzerujeme. Jako kdyz zasahovali a doslo ke strelbe - manzelka vola kvuli domacimu nasili, prosi je aby prijeli na misto. Policie prijede a pri pacifikaci dojde ke strelbe. Na 99% jde o tezkeho kriminalnika (to nikoho nezajima, ma smutny zivotni pribeh a je vzdy chudacek a obet), naproti tomu radovy policista, ktery bere nuzny plati je hajzl a nasilnik co jedna vzdycky neprimerene - takhle my si vazime tech, co denne nasazuji zivoty. Snad nedojde k situaci, kdy v Miami stavkoval cely policejni sbor - rabovani, znasilnovani, vrazdeni, loupeni....takovy jsme a proto NEpotrebujeme policii.

1217

Odpovědět

Přesně. Stejně jak u doktorů. Třeba máš nemocné dítě. Prosíš doktory, aby ti pomohli. Bez nich by sis nic nepočal. A když něco poserou při operaci a dítě ti zemře, tak jim poděkuješ a pozveš je na pohřeb, rozhodně jim to nebudeš mít za zlé přece! Však oni jsou ve společnosti potřeba, tak s**t na to, že si vypili lahvinku před operací.

Jako sorry, ale když jsi placen ze státních peněz, máš zbraň a slušné pravomoci, tak je potřeba, aby ses podle toho taky choval. A tu moc nezneužíval.

1717

Odpovědět

+AnonyMařkasamozrejme toto tema je jednoduche tak do toho zamotejte doktory :) jablka a hrusky, jeden o voze druhej o koze.

94

Odpovědět

Ano, chudák policie, oni jí jen házejí všichni klacky pod nohy.. :D

Ne, vážně, vážím si práci policie ale tohle myšlení je nebezpečné. Je třeba si uvědomit, že policie má ve své podstatě velkou moc, a právě proto je nutné jí neustále regulovat, kontrolovat, a ano - být hnidopich. On neexistuje výraz "policejní stát" jen tak. Nemluvě o korupci a takzvaní "solidaritě", díky které se policisté kryjí navzájem. Nebudeme si snad namlouvat, že policisté nejsou lidé, kteří v sobě nemají elementární lidské vlastnosti.

234

Odpovědět

+CathanJedinyho koho je potreba regulovat jsou levicaci a to bud pendrekem do zeber nebo devitkou do hlavy. Doufam, ze si Trump nenecha volby ukrast a s pomoci policie a armady konecne ocisti USA od komunistu, kteri tam posledni dobou celkem zakorenily.

624

Odpovědět

+the GGgJasně a pomocí policie a armády konečně nastolí pořádek a kdo s tím nesouhlasí dostane do žeber nebo kulku do hlavy. Zpochybňovat volby půl roku dopředu, pak je zpochybnit pomocí svých spřízněných institucí, prohlásit se samozvaně za vítěze a vládce, vládnout neomezeně, dělat si co chce, pomocí dodatku č. 2, o kterým vůbec nemluví! Zpochybnit všechno a všechny. A všechny levičáky a černý poslat do pracovních táborů smrti... Kdo nezná minulost, je odsouzen ji opakovat.

185

Odpovědět

+Promítač Honza"Kdo nezná minulost, je odsouzen ji opakovat." Zrovna tohle sedi od levicaka. Kolikrat jeste se budete pokouset nastolovat socialismus, nez vam dojde, ze to proste nefunguje.
Jaksi si zapomel na fakt, ze Biden to sam v jednom rozhovoru sam rekl, ze pokud se vysledky nebudou vyvijet v jejich prostech tak maji prostredky jak je ovlivnit.
O cernejch jsem nic nerikal, ale je pekny vedet, ze nereaguju jen na levycackou m***u ale taky na rasistu. Bez si radsi obratit pero na kundu nebo co tedka je mezi vami trendy.

817

Odpovědět

+the GGgNevím, kde žiješ, možná sis toho nevšiml, ale v ČR socialismus nikdy nezmizel. Radši mám citát od Abrahama Lincolna: "Nevěř všemu, co čteš na internetu". Rasista jsem a kdo tady není, alespoň nejsem pokrytec a umím si to přiznat. Že bych byl levičák, jsem si nevšiml, ani jsem je nikdy nevolil, ale když říkáš. Mezi námi? Odhadl jsi mě úplně přesně, jsem levičácká m**ka, rasista, LGBT a příští měsíc si nechám přišít péro na čelo, hned jak si kouřením ču**ků na Václaváku na to vydělám. Ještě jsi zapomněl na sluníčkáře, vítače, pražskou kavárnu, neomarxistu a bůhvíco dalšího. Zdar jdu radši dělat transparenty, abych mohl jít zítra demonstrovat.. Já bych chtěl mít tak jednoduchý život jako ty :)

63

Odpovědět

+CathanTema ozbrojenych slozek nikdy nepochodite, protoze jste amater a nejste od fochu. To se da rici o kazdem povolani, bohuzel plati to zejmena o policii armade atd protoze psychicka zatez je nejvetsi mozna. Nejlepe udelate, kdyz si o tom alespon pohovorite s nekym kdo se tim zivi.
Jinak jste me spatne pochopil ja nerekl policii nekontrolovat, ale brat v potaz vychozi podminky (zasahuji proti tezkemu zlocinci), nez ihned spustit bezhlavou histerii.

22

Odpovědět

+panzvedavyPrávě jste vysvětlil, proč je ta vnější kritika důležitá. Lidé "od fochu" se budou spíše krýt, spíše budou solidární, spíše se budou poplácat po zádech a říkat si, jak to mají těžké. Novinka - každý to má těžké, i prodavačka v Kauflandu. A stejně si budu stěžovat, pokud na mě bude hnusná.

S policistou si rád promluvím abych pochopil jeho pracovní vytíženost, pokud jsem třeba žurnalista. Jako občanovi je mi to ale poměrně dost jedno, a rád bych policii, která se třeba nerozhodne podle barvy kůže, kdo je a kdo není těžký zločinec - což se právě nyní děje třeba v USA.
Nejhorší, co je možné říct, že "někdy je třeba zamhouřit oko". To je začátek zlého dominového efektu. Ne. Každá smrt musí být důkladně prošetřeno a musí se dokázat, že byla vážně nutná. A policie to musí mít taky neustále na paměti. Jestli to zvyšuje ten psychický nátlak? Ano. Ale policista by ho měl zvládnout.

51

Odpovědět

+CathanTo co pises je komletni sracka a radsi nechci vedet co delas. prodavacka v Kaufu neni ve stresu jestli nahodou na ni dalsi zakaznik nevytahne zbran. Policii ve statech to ma k***a tezky, zvlast posledni dobe. Ono neudelat nic spatne a presto celit obvineni z vrazdy neni uplne to co chces zazit kazdy den. Navic ten tlak z medii, kdyz se mestem prochazi luza s heslem 'pigs in a blanket, fry 'em like bacon' tak se taky prestanes citit bezpecne a to jen protoze jisti lide nejsou schopni dodrzovat zakladni pravidla jak jednat s policii. Mozna za to muze mozkovy deficit levicaku, ale popravde nechapu co je tezke na tom pochopit, ze s policistou se neperes, bez vyzvani nevytahujes itemy z auta atd.

11

Odpovědět

Oliverko o nacistickej "demokratickej" kongresmanke Ilhan Omar asi show nespraví :)
A do něj do bílího, na ňáky nácky sere bílej tesák, že jo oliverko :)

621

Odpovědět


Odpovědět

Jsem třetí největší kripl co tato země nosila, hned po Klausovi a Zemanovi.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Rychetsk%C3%BD

412

Odpovědět

Jsem zlodějský kripl z ODS a kradu byty v Brně.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Bla%C5%BEek_(politik)

412

Odpovědět

Něco málo o mě. To nejdůležitější - pocházím z komunistické soudnické rodiny a jsem neschopný mamánek.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Pelik%C3%A1n

412