Dovolená v ŘeckuNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:5 597

Prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás se chystá na prázdniny do zahraničí, třeba do Řecka. Norman právě tam před 5 lety byl a vtipným postřehům z návštěvy věnoval celé video.

Poznámky: Ch'ti je francouzské označení pro obyvatele severní Francie, kteří jsou oproti ostatním dost specifičtí a mají svůj vlastní jazyk (tzv. pikardštinu).
Normanovo "Ch'ti na Mykonosu" se odvolává na francouzskou reality show, kde představují ch'ti dost stereotypně. Princip je podobný jako u našich Vyvolených nebo Big Brothera, ale v tomto pořadu se devítka soutěžících vydá do nějaké exotické země.
Video v náhledu (na konci tohoto videa) najdete přeložené zde.

Přepis titulků

Jsou tu prázdniny! A tento rok jsem měl to štěstí poznat Řecko. A musel jsem o tom udělat video. Normální! Norman v Řecku. Tohle je řecká vlajka. Nevím, proč jsem si o ní vždy myslel, že je finská. Takže první den po příjezdu jsem řekl: "Proč jsou tady všude finské vlajky? Nedává to smysl." Je vtipné, že když jsem řekl kámošům, že pojedu na Mykonos, všichni řekli ten "skvělý" vtip.

Aha, jedeš do města, kde jsou buzny. Nechtěl jsem, aby došlo k nedorozuměním, tak jsem pak už raději říkal: "Pojedu do Spojených států. Do velice heterosexuálních států. Třeba do Texasu, kde je spousta mužných kovbojů." - Aha, jako v tom filmu... Zkrocená hora. - Ne, tihle jsou jiní. Jsem ch'ti, pocházím totiž ze severu. Při příjezdu mi to v hlavě secvaklo. Řekl jsem si: "Do prdele, jsem ch'ti na Mykonosu." Kevin: barman v mekáči.

Ale taky DJ amatér... Dělá tuning horských kol. Ch'ti na Mykonosu. To nejsou správné akordy. Řekové jsou neuvěřitelní, během jízdy na motorce nemají přilbu. Jednou jsem si na den půjčil skútr a k němu přilbu. Kvůli bezpečnosti. A jsem na ni zvyklý. Když mě viděli Řekové, koukali na mě jako na mimozemšťana. I řečtí policisté se divně koukali.

- Ale ale, co je tohle? - Tohle je přilba. Dobře. Nehýbejte se! Hlásím všem jednotkám. Blázen se tu prochází s boulí na hlavě. Zavolejte mi posily! U španělštiny, italštiny nebo angličtiny nevadí, že jimi nemluvíš, protože jim často rozumíš. Ale v Řecku používají nepochopitelnou abecedu. Takovou u nás nemáme. Což je dost omezující, když se máš rozhodnout.

V restauraci. - Takže předkrm si vyberu náhodně. Takže si vezmu tohle. - Ano, pane. Aha, asi jsem si spletl obchod. V Řecku je fakt velké vedro. Když dáš ven nohu, spálí se ti. Ale v něčem to je praktické. Studená sprcha je fakt příjemná. - V pohodě, jsem suchý. - Řekové se snaží dostat lidi do restaurace dost chytře. Dělají ti chutě. Fakt dostaneš chuť na jídlo. Mrtvoly mrtvých chobotnic.

Určitě z toho budeš mít hlad. Otázka, kterou si se všemi pokládám, zní: Jsou řecké sendviče, tzv. kebaby, v Řecku lepší než ve Francii? Jsou chutnější, když jsou na tyči? Šel jsem tam a znám odpověď. NE! Mají tam asi miliardu včel, které tě pořád štípají a ubližují ti. Jsou všude kolem. Ale Řekové na to jsou zvyklí, nemají s tím problém. Nevadí jim, že tam mají zvířata, která je můžou zabít! Ostrov Andros je dost drsný, má spoustu rostlin. - Moc mi tam chutná kebab a vše ostatní.

- Dobře. Fajn. Ne, že by mě to nezajímalo, ale mám kolem sebe tisíce včel. - Neboj, to nejsou včely, ale sršně. - To jsou sršně? Moje chyba. - Tak to můžu být úplně v pohodě. - Neboj. Mám trochu marseilleský přízvuk. - Díky přátelům z MySpace. - Děkuji za zhlédnutí videa. Začněte mě odebírat. A já se s vámi rozloučím jediným slovem, které řecky umím: Dobré ráno! Překlad: alicevavri www.videacesky.cz Mé představení Norman sur scène začíná v září. Objevím se v celé galaxii. A taky v Chalon-sur-Saône.

Přijď se na mě podívat. Klikni zde.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

guepe je vosa, včela by byla abeille

00

Odpovědět

Až na to, že v Řecku říct gyrosu kebab je dobrá blbost, to by ho řekové hnali. Ale u Normana to chápu, ten je těma muslimama z Francie už trošku přeorientovanej :)

161

Odpovědět

Super, dobře, že Normoň zase nezklamal.

11

Odpovědět

Driv me to fakt bavilo, ale uz jsem asi na Normana moc starej :/

90