Norman v TokiuNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:7 014

Druhou zastávkou Normanovy cesty kolem světa bylo Tokio. Norman měl velmi různorodý program a navštívil například kočičí kavárnu nebo japonský chrám, ale také vyzkoušel pravé japonské sushi a zahrál si jednu velmi zvláštní videohru. 

Poznámky:

Nejprve menší japonsko-český slovníček: Konnichiwa znamená dobrý den, Dómo arigató je děkuji a Sayonara znamená na shledanou.

Chrám, na jehož jméno si Norman nedokázal vzpomenout, se jmenuje Sensódži.

Normanův kamarád špatně převedl mezi měnami, 5 000 jenů není 50 eur, ale podle současného kurzu (listopad 2018) je to okolo 39 eur. 

Přepis titulků

Ahoj, tenhle týden jsme v Tokiu, městě výstředností. A jak se tu říká: Vítejte! 2. DÍL NORMAN TO ROZTÁČÍ V TOKIU Jé, na dráze je Darth Vader. Letuška se mě radši zeptala, jestli nejsem Japonec. Už letíme 19 hodin. Jsem rozhodně unavený, protože... Sakra, do háje!

- Koupíme si lístek na metro? - Jo. Dobře. Nepůjdeme radši pěšky? Karta s tučňákem. Říká se, že Pařížané se v metru šklebí. V Japonsku je to jiné. Tady mají japonský škleb. Takže my jsme, jsme... Jsme ztracení.

Ale chlape, tohle je metro. Herna je nahoře. Trochu jsem podváděl. Super, gratuluju. Myslím, že jsem našel tu nejvíc wtf hru. Videohra, ve které převrhneš stůl. Hraješ rozzlobeného otce rodiny, kterého štve, když si děti hrají u stolu s telefonem. A tak převrhne celý stůl. Skvělý, rozbrečel jsem své děti. 18 bodů! Tohle není střapec na závěsy, ale kočičí ocas.

Jsme v tokijské kočičí kavárně. Můžete si sem zajít na něco dobrého a pohladit kočky. Poznal jsem Sergiho bratrance z Japonska. Jmenuje se Bato, což znamená ve francouzštině loď. Ahoj Bato! Tohle zvíře nemá hlavu. Kočičí chameleon. Kočka ve vězení. Nebaví mě to tu. Konnichiwa!

¿Cómo te llamas? Ta je tak roztomilá! Potkáváme tu hodně chirurgů. Viděl jsi to? Mám požehnání. Voní to tu jako při grilování. Ve výzdobě se inspirovali Kung Fu Pandou. Musím jim to říct. Je to plagiát. - Kolik jsi tam hodil? - 5 000 jenů. - 5 000 jenů? - Jo. Kolik to je? - 50 eur.

- Hodil jsem 50 eur? Dal mi sílu, ten chrám šivaju, šivaje... Už ani nevím, jak se jmenoval. Mají tu PlayStation 3, ale ve tvaru boty. Hopla! Mé první japonské sushi. Pro ty, co říkají, že do sushi nepatří avokádo ani krab, že to je moc západní, nebo americký výmysl, mám tady důkaz. V japonském sushi je krab i avokádo. A co se týká čaje, tak tu dávají krabičku s práškem.

Dáš ho do hrníčku, ale nevím tedy kolik. Tak, řekněme 3 lžičky. Přidáme horkou vodu a samozřejmě to zamícháme. Aha, dal jsem toho hodně. Tak to je nechutné. Vypadá to jako pleťová maska v tekutém stavu. Nevěděl jsem, že se wasabi dává mezi rybu a rýži. Vzal jsem si moc velké sousto.

Hodně to pálí. Ale jsem chlap. Baseball na tokijské střeše. Splněno! To je styl! Tohle je lehké, znamená to bicycle. To je v angličtině kolo. Takže je to úschovna pro kola. Tyhle slovíčka znám. Prostě mám všeobecný přehled. Díky, že jsem mohl strávit tenhle týden v Tokiu. Příští týden přijde Havaj se spoustou slunce, palem a holek.

Takže, jak se tu říká: Dómo arigató a Sayonara! PŘÍŠTÍ DÍL: NORMAN TO ROZTÁČÍ NA HAVAJI. KAM MĚ CHCEŠ POSLAT PAK? LOS ANGELES, NEBO PERU? Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Potkávame tu hodně chirurgů" :D :D

10

Odpovědět

Proč se 90% ne Japonců , chová v Japonsku jako idioti . Je to zem , která je naprosto odlišná od většiny zemí , ale to je důvod ??

45