S německými tanky: Erdogan napadl Kurdy v Sýriiheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:126
Počet zobrazení:9 464

Heute show je německý televizní pořad stanice ZDF, který satiristicky komentuje aktuální dění. V tomto příspěvku se zaměřili na turecký útok na Kurdy. Kurdové přispěli v boji proti Islámskému státu a teď celý svět něčinně přihlíží, jak Erdogan se svou armádou vpochodoval do severní Sýrie. Mimojiné i s německými zbraněmi. 

Vysvětlivky:
YPG - kurdsky Yekîneyên Parastina Gel, česky Lidové obranné jednotky
IS
 - Islámský stát
Sigmar Gabriel - současný ministr zahraničí 
Velká koalice - současná koaličná vláda v čele s Angelou Merkelovou
Černo-žlutá koalice - se nazývá koalice křesťanských demokratů (CDU a CSU) společně s liberálama (FDP)

 

 

Přepis titulků

A teď novinky od Sultána. Erdoganova armáda vede válku proti Kurdům v Sýrii. Region Afrín byl jeden z mála, který byl občanské války ušetřen, což tak samozřejmě nesmělo zůstat, myslel si Erdogan. Při jeho takzvané operaci Olivová ratolest padlo už několik tuctů civilistů, tisíce lidí jsou na útěku a mimo jiné musíme říci, že i před německými tanky. Náš oblíbený prémiový model Leopard 2.

Ten jsme šoupli Turkům po 354 kusech. Kurdové z takzvané YPG byli ještě nedávno oslavováni jako hrdinové. A to právem, za boj proti IS Například zachránili Jezídy a teď svět nečinně přihlíží, jak si tam Erdogan vpochoduje. Spolu s německými tanky, říkám to ještě jednou. Co na to říká naše ministerstvo zahraničí? K otázce…

ke… k nasazení tanku typu Leopard... mně... není známo... teda dle našeho názoru… jsme dospěli, že nemůžeme potvrdit jejich nasazení. To bych musel… tu mám už jen Žena a život k přiložení. Ty poslouchej, možná ti pomůže tato fotka, aby sis udělala názor. To vedle té červené šipky to je Leopard. Ty se dají lehce přehlédnout. Jsou celkem malé, že? No jo, Erdogan chce s celou mocí zabránit vytvoření autonomního kurdského státu u svých hranic.

Počkat, teď mě napadá. Nedarovali jsme nedávno Kurdům v Iráku protitankové řízené střely MILAN? Velmi mě dojalo, když mi zástupce Kurdů v severním Iráku povídal, že slovo Milan je nově křestní jméno pro mužská miminka, protože jsou z účinku zbraně strašně moc nadšení. To je tak sladké!

Vážně, fakt sladké. No, tak to se můžeme těšit na turecká jména miminek Leopard 1 a 2. Pěkné. Nadšení z účinku zbraně. Pak už jen: "Leo, netahej Milana za vlasy!" Jo, to by bylo něco. Německá protitanková obrana proti německým tankům.

To znamená, že Německo v každém případě vyhraje! A to protože, teď to přijde, všem zbraně dodáváme Ano, tak to je. Samozřejmě. Sice chceme být ti dobří, ale přitom, přátelé, dodáváme zbraně všem. I když tento muž, Sigmar Gabriel stále tvrdí, že je vůči zbrojařským závodům restriktivnější než jeho předchůdci. To však není po zjištění z tohoto týdne úplně pravda.

Sečte-li se objem německého vývozu zbraní, tak ještě nikdy neschválila spolková vláda tak velký export zbraní jako stávající velká koalice. Yes! 25 miliard z vývozu zbraní! To je o 20 % více než u pacifistických nul od černo-žlutých. Není divu, že to akcie zbrojařských závodů vystřelilo nahoru. Jenom kurz akcií výrobce Leoparda, zbrojařské firma Rheinmetal, se v posledním roce zvýšil o neskutečných 70 %.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bože, ti Němci jsou takoví suchaři. Děkuji za naše slovanství.

00

Odpovědět

I am simple man, I see German tanks I sing:
Ob's stürmt oder schneit,
Ob die Sonne uns lacht,
Der Tag glühend heiß
Oder eiskalt die Nacht...

31

Odpovědět

co je na jmenu Milan spatnyho po tyhle zemi jich behá :-D

01

Odpovědět

Turecko Leopardy 2A4 nasadilo už minulý rok. Tehdy proti Islámskému státu. Leopard je sice skvělý tank (na poměry asi osmdesáti kusům T55, které používá IS), ale Turecká taktika se nevyplatila. Jen za pár měsíců se Islámskému státu podařilo zničit dva Leopardy 2A4 a další dva ukořistit. Co se týče Afrinu, Kurdské milice už to moc dlouho nevydrží, ani s pomocí SAA. Sranda je, že se Syrská opozice rozdělila kdysi na dva tábory - jeden se přidal ke Kurdům, a zrovna ti momentálně brání Afrin. Je možné si tedy všimnout vlajek FSA na Turecké i Kurdské straně. Jinak díky za video, nebylo by na škodu přeložit další video ze Sýrie :)

90

Odpovědět

boze to bylo tak moc vtipny
vazne jsem se skoro p****l jak to bylo vtipny. presne takhle bych si predstavoval humorny politicky porad v reichu krasna kombinace nuloveho nemeckeho humoru trochu te whiteguilt a vsechno je to hezky pokryty pc ideologii
top prosim vic takovych videi

621

Odpovědět

Co se vám, kluci, nelíbí na němčině? Nezáleží spíše na obsahu, než na jazyku?

272

Odpovědět

ked ides pichat holku, tiez ti nezalezi co ma v hlave, ale jak vyzera

75

Odpovědět

proboha co je to za ošklivej jazyk?

829

Odpovědět

I ta Lubachova nizozemština je na poslech melodičtější a příjemnější než němčina :D

99

Odpovědět

Ošklivej, ale úspěšně formuje geniální vědce a umělce od nepaměti. Občas přihodí i nějakého Vůdce.

270