Byl Bob Mortimer Králem švábů?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
97 %
119. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:154
Počet zobrazení:6 953
Psalo se o Bobu Mortimerovi v novinách jako o Králi švábů? Bob je u Leeho spolu s Debbie McGee, David má v týmu Diona Dublina a Lucy Porter.

Přepis titulků

Poprvé jsem okusil slávu, když ze mě místní noviny udělaly Krále švábů. Davidův tým. - Co to bylo za noviny? - Místní. Jmenovaly se Noviny jižního Londýna. Takže jsi z jižního Londýna? Tehdy jsem byl, než se objevil titulek Král švábů. Čím ses proslavil? Cos dělal? Byl jsem advokát.

Zažaloval jsem obecní úřad… A to kvůli tomu, že městské byty byly zamořeny šváby. Jo! Tak to bylo. A tímhle stylem jsi je u soudu rozdrtil. Ve skutečnosti jsme se dohodli mimosoudně, ale… Musím změnit jména. Mluvíme tu o skutečném soudním řízení. Proč kvůli tomu nemůžeš uvádět pravá jména?

Protože to není fér tu říkat, že jistá dejme tomu Barbara Majáková žila v hrůze mezi šváby. - Zastupoval jsi Barbaru Majákovou? - Ano. - Využila tvých služeb? - Přesně tak. - Byl jsem u ní doma. - Až nahoru jsi to asi šel dlouho. Byli to egyptští švábi. A dostal jsem nápad. Řekl jsem: „Bydlení se šváby určitě negativně ovlivňuje vaše duševní zdraví.“ Dal jsem to k soudu nižší instance jako soukromé trestní stíhání na základě zákona o veřejném zdraví.

Proč počítáš každý písmenko v tý větě? To počítáš, kolik jí naúčtovat? - Zmínil jsi egyptské šváby. - Je to tak. - Nevěděl jsem, že jsou různé druhy. - Žijou v betonu. Dokážou žít z betonu, z kterého se staví budovy. - Jedí beton?

- Ano. Bobe, to mají pěkně tvrdý šváby. - Žijou v betonu? - Zaskočí si za ledničku nebo za sporák nebo zhasnout světla. Jak velký je takový egyptský šváb? Je tenký a dlouhý. Stačí mu malý otvor pouhý. Tak se jmenuje můj profil na Tinderu! Fráze Král švábů naznačuje, že je to zastánce švábů, ne jejich odpůrce. Nebo že je to jejich vůdce.

Odvedl jsi ty šváby pryč jako Krysař? Ne. Bylo to takhle. Sehnal jsem experta z cambridgeské univerzity. Jmenoval se Brokolice Vysokokop. Opět jsem změnil jméno. Chtěl jsem vědět, zda se dá tvrdit, že je to v rozporu s veřejným zdravím. Potvrdil mi to, šli jsme k soudu. Už si to začínám vybavovat. Šli jsme k soudu.

Správcem té budovy byl Ronnie Omeleta. Tohle jméno jsi neměnil, že? A jak se jmenovala… Barbara Majáková. Barbara Majáková tam přinesla zavařovačku se šváby a vysypala je na Ronnieho Omeletu. On byl vyděšený a nevěděl, co má dělat, načež Barbara Majáková řekla: „Myslím, že asi chápete.“ Tomu správci budovy.

„S tímhle já žiju.“ A tak souhlasili, že jí dají nový byt. A další den ze mě byl Král švábů. Co tipujete, Davide? Tak bizarní příběh zvládne vymyslet jen Bob. Tipuju pravdu. To nedává smysl. Jestli to mohl vymyslet jedině Bob, tak to přece mohl vymyslet. Jen Bob to zvládne vymyslet takhle. - Tak přesvědčivě. - Jo. Takže máme problém. Říkáš, že říct to někdo jiný, je to určitě pravda, nevymysleli by to.

Ovšem shodou náhod s tím přišel jediný člověk, který to vymyslet zvládne. - Přesně tak. - To je ale příšerný sled okolností. Ty tipuješ pravdu. Co myslíš ty? - Dejme pravdu. - Tipujeme pravdu. Dobře. Bobe, pravda, nebo lež? Byla to… pravda. Překlad: Snoopadoop a Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář