Bob Mortimer byl z města vyhozen policiíWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
98 %
12. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:13 814
Bob přichází s další šílenou historkou. V týmu Leeho je s Mel Giedroyc. U Davida je Kian Egan a Adil Ray. Dvojitá dávka Would I Lie To You v časech koronaviru přetrvává!

Přepis titulků

Policie mi jednou nařídila, abych opustil město, není řečeno jaké, protože jsem děsil místní. Co si myslí Davidův tým? Mohl bys nám k tomu něco říct, Bobe? Řeknu vám město, bylo to Castle Douglas. Kde to je? Jihozápad Skotska. A proč jsi byl v Castle Douglasu?

Byl jsi tam na turné? Ne, bylo to před dlouho dobou. Bylo mi jen 17, 18, tak nějak. - Taková to byla doba. - Jo. Na rozdíl od doby železné, nebo bronzové, tohle byla jiná doba. Byl jsem se svými dvěma přáteli a chtěli jsme se dostat tak blízko ke Golfskému proudu, jak je to možné. Co? Co myslíš tím, že jste se chtěli dostat co nejblíže Golfskému proudu?

Je to vzrušující tajemná věc, tenhle teplý proud vody, který je blízko nás. Bylo těžké tomu uvěřit jen z učebnic. Ale není to jako lázně, je to masivní proud v oceánu. Nemůžeš to vidět. No, kdyby jsi byl v Loganových botanických zahradách… Tak je tam krásný výhled na Golfský proud? Ne, ne, ale můžeš tam vidět ten efekt toho proudu.

Jsou to takové tropické zahrady a v tomhle ohledu je tam vidět vliv Golfského proudu. Je to úžasné. Vím, že všichni mladí jsou naprosto unesení z Golfského proudu. - Nemají ho a jeho efektu dost. - A květin. Ale to byl jeden z mnoha důvodů. Ale policii v Castle Douglasu nevadí, že tam jsou mladí a obdivují efekt Golfského proudu.

Takže co jste tam provedli? Zjevně jsme strašili místní, protože jsme nosili bizarní masky. Proč jste nosili masky? Proč nosíte masku, když jdete do zahrad? No, o to jde. To je skvělá otázka. Než na ni odpovíš, popřemýšlet o tom. Cestovali jsme v autě Morris Minor a spali jsme v něm..

Byli jsme tři. Můj kámoš Harry Harryman a Steve… Neříkej Steveman. Ne, Steve Mimochodem. Ne. Jmenoval se Steve Mimochodem. Nejmenoval. Jo, jmenoval! - Steve Mimochodem, jakože náhodou?

- Jo. Každopádně měli jsme… Měli jste tyhle masky. Proč jste je nosili? Protože jsme neměli kde jinde spát, tak jsme spali v tom autě. - Dobře. - Dala nám je máma Harryho Harrymana. Aby nám v noci bylo teplo. Masky? - Bizarní latexové masky? - Ano. Byli to masky s obličejem starých chlapů, aby nám bylo teplo.

Máma Harryho Harrymana prodávala tyhle věci z domova a prodávala ještě jednu věc zvanou jobbletop. Což je kulich, ze kterého šel udělat svetr. A ten kulíšek byl vzadu, dá se to zapnout takhle zepředu. Teď ti říkám, jestli je to lež a oni to tipnou, tak ti řeknu: „Proč sis to pro sebe udělal těžší tím, že jsi zmínil jobbletop?“ Protože vzpomínám, jak jsem tam spal, měli jsme na sobě ty latexové masky a tyhle velké svetry, kterým se říkalo jobbletops.

Dobře, máš na sobě masku na spaní a děsíš tím místní… Normálně místní už touhle dobou spí. Je tma a ty jsi v autě s děsivou maskou, chápeš? Ne my jsme… Na naší odpolední cestě z Dundee do Castle Douglasu… Jste měli masky, aby vás zahřály?

Jsme koukali na lidi, tak jsme je měli na sobě. Proč jste je nesundali? Já bych řekl, z vlastní zkušenosti, že ze spaní ve starém autě v latexové masce a jobbletopu může být docela dusno. Takže je celkem úleva si sundat latexovou masku na další cestu. A to ani neříkám, jak to pomáhá, abys viděl, kam jedeš. Ne, jasně, ráno jsme si ty masky sundali. Ale pak okolo poledne jsme si je chtěli zase nasadit.

Kdy se do toho zapletla policie? Zapletla se do toho, ne? Zaparkovali jsme v Castle Douglasu, hned vedle obchodu, protože jsme chtěli jeden z jejich slavných skotských koláčů. A jak jsme vešli dovnitř, tak mě chytl policista. Byl to seržant, mimochodem. Seržant Mimochodem? Takhle jste se z toho dostali, řekl jsi: „Nebojte, to je můj táta.“ Možná byl.

„Jsem seržant Mimochodem.“ A: „Tati.“ Takže ten seržant… - Mimochodem. - Mimochodem. Mě vzal na policejní stanici. On tě zatkl? Jo, vzal mě do místnosti. A potom seržant s detektivem v civilním oblečení… Detektiv v civilním oblečení?

Oddělení kriminálního vyšetření se do toho zapojilo. A pak řekli: „Budete tu muset počkat, poslali jsme specialistu z Edinburghu.“ A pak, když jsme tam seděli, přišel a řekl: „Co to máte na ksichtech?“ Co jsi řekl? Vysvětlili jsme, co se stalo a že jsme v těchto maskách spali. A že se hrozně omlouváme za to, co jsme způsobili. Takže předpokládám, že vás pustili?

Seržant Mimochodem nás sledoval až za město. Takže to je můj příběh. To byla dobrá dovolená. - Co myslíte? - Já vím, co si myslím. - Co si myslíš? - Já myslím, že to je pravda. - Ty myslíš, že to je pravda? - Jo. To není to, co já si myslím. - Kiane, co ty? - Já lež. Kian tipuje lež.

Kian tipuje lež, Adil pravdu, Davide? Má první odpověď byla lež, tak tipujeme lež. - Tipujete lež, Bobe Mortimere… - Ano? Byla to pravda, nebo lež? Byla to… pravda. Ne! Nevěříš mi!

Nevěříš mi, to je podruhé! Ano, byla to pravda. Policie opravdu nařídila Bobovi, aby opustil město, protože děsil místní.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chcete víc, tady to je :)
Mortimerian Tales - Bob Mortimer on Would I Lie to You? - Part 1
Nezapomeňte si zapnout titulky.
Je tam více videi s CZ titulky, je potřeba hledat :)

70

Odpovědět

Tohle je ta "nejpitomější" pravdivá storka, co jsme v WILTY viděla :D
Btw :D už dlouho přemýšlím nad tím, nakolik je tento pořad "sehraný" a nakolik autentický (improvizace). Nevíte někdo?
Např. pokud jde o ty nepravdivé příběhy, zda dotyčný vyprávějící čte ten nástřel poprvé, či má možnost se dopředu připravit a vymyslet okolnosti. Či zda protihráči OPRAVDU neví, že se jedná o smyšlenku/pravdu. Samé otázky.

PS: Bez ohledu na realitu mě to bude pořád stejně bavit, jsou skvělí :)

50

Odpovědět

Bob vždy říká pravdu. :)

90

Odpovědět

Paráda, díky za překlad. A malé doporučení ostatním, proč už konečeně toho blba nepřestanete ignorovat ? Jedná se o klasického Trolla :
https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)
Nechte ho psát a jen na to prostě nereagujte, žije jen z vašich odpovědí... Můžete mu např. poslat odpuštění, nebo trochu lásky.... děkuji

00

Odpovědět

Tohle je naprosto bezkonkurenční, díky a chceme víc!

41

Odpovědět

Pohotovost Davida a Lee je perfektní.

71

Odpovědět

Když je to pravda, nemělo by to být celé pravda? Protože všemu bych věřil až na ta jména (což je už v podruhé v Mortimerově historce).

81

Odpovědět

Otázkou je, jestli nelže v detailech a hlavní příběh je pravdivý.. taky jsem si toho u něj všimnul už víckrát :D

21

Odpovědět

Někde přiznali, že drobné nepravdy přehlíží, i když to není samozřejmě vzhledem k pravidlům košer. A mám takový dojem, že největší hříšníci jsou právě Bob a možná i Lee. Hlavní příběh musí být pravda, ale souhlas, že ta jména z toho dělala těžko uvěřitelnou věc.

71

Odpovědět

+:)Na první pohled se to zdá nepravděpodobné, ale... Je to taky částečně ztraceno v překladu, protože anglické "mimochodem" -by the way- lze užít i slovo od slova jako "cestou, při cestě". A rázem jsme v rovině mnohem pravděpodobnější, asi jako český Nejezchleba, Rádsetoulal, Skočdopole, Dvouletý, Obrovská a Maličký apod. Přitom absurdně může vyznívat i setkání Černého a Bílé s Modrým, Červenou a FIalovou, Bezpalec s Palečkovou, což jsou už i velmi běžná jména. Nakonec i jméno slavné firmy Brouk a Babka znělo ve své době taky jako vtip (babka=chroust). Z nějakého fotbalového zápasu mi utkvěl komentář: "..přihrává Jelínkovi... Jelínek proskočil mezi Břízou a Smrčkem a jde sám na bránu!" - coby fotbalový analfabet jako jediný v místnosti neznalý těchto fotbalistů jsem propukl v smích, ale ostatní, kteři ta jména poslouchali už hodinu, na mě koukali jak na blázna. Čili Mortimerovi známí mohou mít jména kuriózní, nikoli nepravděpodobná. I když ano, pořád si je mohl i vymyslet.

Přímo k tématu jsem našel encyklopedii anglických příjmení:www.surnamedb.com/Surname/Bytheway
"Příjmení: Bythway, Byway, Bidaway
Toto zajímavé přízvisko pochází z velmi raného středověku, jde o toponymické jméno označující ty, kdo bydleli při hlavní cestě. (...) Místopisná přízviska, posléze příjmení, jsou jedna z vývojově nejstarších skupin příjmení. (atd.)"

511

Odpovědět

V v nějakém interview Bob zmiňoval, že opravdu má kamarády jménem Harry Harryman a Steve Bytheway.

191

Odpovědět

niektory furt nepochopili, ze idu podla scenara

025

Odpovědět

+v m vargaA niektorÍ stále nechápu základné pravidlá slovenskej gramatiky

122

Odpovědět

+Neskartuna internete to riesia, len ludia bez nazoru a panici, co ziju v 40tke s mamou

211

Odpovědět

+v m vargatakže ty? protože seš jedinej, kdo to tady řeší ;)

02

Odpovědět

+miki007ja nie som neskartu, trafena huso

11

Odpovědět

Ja jsem treba absolutne neveril to.u, proc si berou ve meste, kde maji byt tropicke teploty kvuli Golfu, na noc masky a kulichy, aby jim nebyla zima.
Tohle byla teprve kravina na ntou.

00