Cpal Ian berana do skříňky, málem na padáku srazil Davida, nebo omylem unesl Leeho?Would I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
97 %
99. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:200
Počet zobrazení:8 878

Tajemný host na straně Leeho týmu. S ním je Carol Kirkwood a David O'Doherty. S Davidem je Susan Calman a Richard Osman. A čemu věříte vy? Myslíte si, že spolu s Carol nacpal do skříňky ve škole berana, nebo srazil v podivném převleku Davida z tandemového kola, anebo snad omylem unesl Leeho?

Přepis titulků

Přivítejte prosím dnešního speciálního hosta, Iana. Tak Carol, odkud znáš Iana? Tohle je Ian. Abychom vystrašili učitele, schovali jsme do skříňky ve třídě berana. Lee, odkud znáš Iana? Tohle je Ian. Rozváží věci ze supermarketu a omylem mě zamkl vzadu dodávky a odvezl mě na další místo vykládky. A nakonec David, odkud znáš Iana? Tohle je Ian, je to parašutista, kterého odfoukl vítr a on mě málem srazil z kola.

Dobře, tady to máme. Carolin beraní srandista, Leeho únosce, nebo Davidův odkloněný parašutista? Týme Davida Mitchella, kde chcete začít? Dobře, Carol, začneme s beranem ve skříňce. Stará Davidova balící hláška. Proč jsi dala berana do skříňky? No, Ian a já jsme spolu chodili do školy na venkově.

A tam se často stalo, že se ovce a berani zatoulali na školní pozemek. A ten den jeden přišel. - Takže beran vstoupil na pozemek školy? - Ano. A řekla sis: "To je v pohodě, bude celkem krotký. Troufám si říct, že bude souhlasit s nacpáním do skříňky." No, šlo o to, že učitel měl zpoždění, což dělal často, a my byli v takové malé místnosti. Říkáš, že ten učitel byl alkoholik?

Ne, ale měl zpoždění, tak jsme si mysleli, že by bylo vtipné, kdybychom strčili berana do skříňky, protože než učitel přijde, bude beran naštvaný. Vypadá Ian jako typ, co by sebral berana a strčil ho do skříňky? Jo. Jo, vypadá. Vypadá jak ďábel a myslím si, že Carol, hezká a atraktivní, by řekla: "Strčme berana do skříňky." A Ian by řekl: "Jo, strčme berana do skříňky." Takže když učitel nakonec přišel, jak dlouho trvalo, než se podíval do své skříňky na věci, a co se stalo pak?

- Asi deset minut. - Deset minut? Všichni jsme se ve třídě hihňali, on otevřel dvířka a rozlobený beran na něj vystartoval. Beran už toho asi měl dost. To je tak, když se snažíš domluvit s beranem v 80. letech. Koho chcete vyzpovídat dál?

Davide, můžeš popsat, jak tě Ian málem trefil? Jo, na padáku. Bylo to v roce 1992 a má rodina byla vždy v irském skautu. Měli jsme velkou sešlost ve Viklovských horách, za Dublinem, a byl jsme s tetou na tandemovém kole. Ona byla jednou z hlavních skautek Irska, jeli jsme na tu sešlost a zrovna vycházel komiks s postavou, která připomínala dětem, že nemají rozdělávat oheň v lese. Jmenoval se Ohnivý Pes.

A jeho hláška zněla: "Nerozdělávej oheň. Haf." Pro vydání se rozhodli, na té sešlosti, že tam skočí padákem s Ohnivým Psem a my na tandemu jsme jeli za nimi. Jen si ověřím, Ohnivý Pes říkal: "Nerozdělávej oheň, haf?" Je to: "Nerozdělávej oheň, haf," nebo: "Nerozdělávej oheň... puf?" Jak je to? Fakt chci vědět, jak to mysleli. Je to snadné.

Jednoduše se to dá zjistit pomocí ukázky, protože mé znalosti parašutistů jsou, že mají dobré svaly, takže kdybychom zkusili tanec z Hříšného tance... Vůbec ses nezvětšila, když sis stoupla. To byla ta nejzvláštnější věc, co jsem viděl. Ještě jsem neviděl, aby si někdo stoupl a zůstal stejně vysoký. Je to šokující. Když k tobě poběžím jak v Hříšném tanci a ty mě zvedneš, tak potom budeš parašutista.

A když to neuděláš, tak mě to hodně raní a ty budeš mrtvý. Stejně jako za chvíli, až tě poprosím, abys mě zavřel dozadu do tvé dodávky. Takže co plánuješ udělat? Koukám, jestli se bojí při představě, že bych na něj běžela a on mě musel zvednout. Jo, vypadá trochu vyděšeně. I Rob vypadá trochu vyděšeně. Co když závěr příběhu je: "A potom narazil do zdi, přišel o nohy a teď je má ze skla?"

- Je závěr příběhu takový? - Ne. Tak zpět k původnímu plánu, běž. Jak daleko byl od té sešlosti, když došlo k nárazu, pardon, skoro k nárazu? Netrefil přistávací plochu, ale ne o moc, jen o pár sáhů. Ta sešlost byla u vody? Odchýlil se, my mu uhnuli. Dostal se na živý plot a my ho z něj vytáhli.

Bylo mi čtrnáct nebo patnáct a s tetou a Ianem jsme se dali do řeči. A dnes je fajn mít strýčka Iana v tomto pořadu. To bylo přistání. To byla bomba. Tvá teta poznala svého manžela, když ji málem trefil převlečený za psa? Dobře, co Lee? Tak Lee, jak jsi mohl být omylem zamčen v jeho dodávce? Jak víš, tak když přijede člověk ze supermarketu, tak ti přiveze jídlo v plastové přepravce.

Nechá ty přepravky a jde do kuchyně, položí tam jídlo a já se rozhodl, že mu pomůžu. Donesl poslední přepravku a já řekl: "Je to vše?" Odpověděl: "Jo, to bylo poslední," dá to tam, vezme tašky, jde do kuchyně, já pan Hodný seberu ty přepravky a nesu mu je do dodávky. Bože! Vím, to je jak začátek seriálu Casualty, že?

Šel jsem dovnitř, položil jsem to tam, koukl jsem se doleva a něco mě zaujalo. Lampa. - Ne. - A sněží. - Ne. - Je tam faun. Ne, malá věc mě zaujala, věř tomu, nebo ne. Někdo zamkl berana do dodávky. Věř tomu, nebo ne, ale zaujalo mě... Nevěřím tomu, mimochodem.

Šlo o trochu natrženou krabici Coco Pops. Říkal jsem si: "To si Ian, jako bych to udělal já, trochu vzal na cestu?" Šel jsem k tomu, jen pár kroků, byl jsem schovaný za přepravkami s jídlem. To si děláš srandu. Za přepravkami, které ještě nebyly doručeny. A najednou slyším, jak se zavírají dveře. Proč jsi nekřičel? - Křičel jsem.

- A on tě neslyšel? - Ne. - Přes motor? Není moc hlasitý. Nejen přes dodávku, ale i přes Howarda Jonese na Magic FM. Bylo to hlasité. Křičím: "Pomoc, pomoc!" A on: "Co je to láska?" "Někdo, někdo..." "Co je to láska?" Jako, nemusí to být pravda, ale bože, bylo to dramatické. Potřebujeme odpověď.

Je Ian beraní srandista s Carol, Leeho únosce, nebo Davidův odkloněný parašutista? Hlavně se nechci nechat napálit Davidem O'Dohertym. To je to hlavní. Koukni na něj a jeho obličej. Pamatuješ si na nějaké bobříky odvahy nebo tak něco? Pamatuješ si vůbec něco ze skautských časů? - Slib, cokoliv? - V Irsku je to jinak. Skauti nemají nic, co by sis mohl zapamatovat. Žádné sliby, žádné hodnoty.

Jen: "Když uvidíš psa v živém plotu, vezmi si ho za muže." - Tipuji Carol. - Já tipuji Davida. - Tipuješ Carol? - Jo. - Já Davida. - Ty Carol, ty Davida. Já tipuji Davida. Takže tipuješ Davida. Tipneme Davida. Dobře, Iane, prozradíš nám prosím, ke komu patříš?

Jmenuji se Ian. S Carol jsme vystrašili učitele strčením berana do skříňky. NEODVYSÍLANÉ ZÁBĚRY Lee, odkud znáš Iana? Tohle je Ian, dováží mi věci ze supermarketu a omylem mě... Nemůžu si vzpomenout. Jen vám řeknu, že ten příběh je pravdivý, ale trvají na tom, abychom to řekli tak, jak se to přesně stalo.

- Jdeme na to. - Dobře. Tohle je David. Ne, jak se jmenuješ? - Lee. - Ano? Možná bys chtěl říct, odkud znáš Iana? V životě jsem ho neviděl. Tohle je Ian, jo? Lee... - Tohle je Ian.

- Tohle je Ian. Je třeba říct, že vaše šance vzrostly na 50:50. Takže Lee, odkud znáš Iana? Tohle je Ian... Iane, můžeš si to kvůli mně přilepit na obličej? Tohle je Ian, dováží věci ze supermarketu a jednou mě omylem zamkl ve své dodávce a odvezl mě do dalšího místa vykládky. A Davide, odkud znáš Leeho? Ne Leeho, promiň. Překlad: Markst www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Your post is great and engaging, the content is very practical, and gets people's attention. Thank you for sharing. https://powerlineio.co

03

Odpovědět

Zaver videa to naprosto zabil :D

342

Odpovědět

:D Škoda toho ram-paging vtipu. Jinak nejdůvěryhodnější mi přišel Lee... než začal spívat.

173

Odpovědět

Měl to dobře vymyšlený a jako stát by se to mohlo, ale nedovedu si opravdu představit v jaké situaci by tě ten řidič neslyšel. Leda tak, že by měl sluchátka (špunty), ale to pak je nebezpečný na řízení.

31

Odpovědět

+BrutTak záleží co to je... pokud by to měl chlazený, měl by nastartováno a ještě by byl třeba provoz kolem, tak to klidně možný je... škoda, že to takhle podělal :D

131

Odpovědět

+BullOverZ těch vystřižných záběrů je celkem zřejmé, že se asi ani nesnažil to prodat

20