ShrekUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:15 949

Už to bude 16 let, co do kin vtrhl revoluční animák od studia Dreamworks o hodném zlobrovi, jeho ukecaném kamarádovi oslíkovi a zelené princezně. A co si o něm myslí hlas Upřímných trailerů?

A protože spousta hlášek z české verze Shreka je velmi povedená, dovolil jsem si některé hlášky si vypůjčit z oficiálního překladu pro dabing Petra Finkouse.

Přepis titulků

Ve Screen Junkies slavíme fanouškovský měsíc a abychom naše fanoušky odměnili, děláme Upřímné trailery, pro které jste hlasovali. Tady je Upřímný trailer, který z nějakého důvodu skončil první. Od studia, které vám přineslo DreamWorks fázi, přichází animák, který změnil filmy pro děti. Lepší dovnitř nežli ven. Tím, že přidal 90 minut nonstop vtipů.

- Každý den přilétá až k nám... - Včelka Mája? Včelka Mája. Poznejte Shreka. Zlobra, který zněl jako Chris Farley. Pomoc! Velký, hloupý, smradlavý, škaredý zlobr! Ale když Chris zemřel, transformoval se ve zlobra, který zní jako Mike Myers. - Pomoc! Utíkejte! - Sklapněte! Mám takovou zácpu, že by se jí zadusil i osel.

Když je jeho uprděný život ohrožen, vydá se za dobrodružstvím s oslíkem, postavou, která je dnes slavnější než Eddie Murphy. Udělám vafle. Fionou. Princeznou, která má bizlobří poruchu. A královstvím plným pohádkových postav, které Disney ještě neukradl. Vyliž mi polevu! Společně dokáží, že se nic nevyrovná síle pravé lásky.

Tedy spíš tomu, že drak zavraždí vaše nepřátele. Páni, oni ho na konci prostě zabili. Kdo teď vládne? Začali jste puč, proč tančíte v močálu? Užijte si starou počítačovou animaci, která vypadá jako ta moderní, jen nevyrenderovaná. V příběhu, který si dělá legraci z ohraných animáků, zatímco se sám stává jedním z nich.

Má stydlivého hlavního hrdinu, který si myslí, že ho nikdo nemiluje. Drsnou princeznu. Nadrženého a úchylného úředníka, co chce být králem. A roztomilého zvířecího parťáka. Když je neporazíš, přidej se k nim a zároveň si z nich dělej legraci? Připravte se na příběh s důležitým posláním. Jen škaredí lidé mohou být spolu.

Ne, to nemůže být ono. Pravá láska vás změní v příšeru. Ne, to taky není ono. Držte se svých? Ne. Malí lidé si zaslouží posměch? Mužů Farquaadova postavení je pomálu. Koukejte, tady tancují Macarenu. Odkazy... Pojďte se kouknout na tenhle hit, který se líbil dětem i dospělým a vyhrál prvního Oscara za nejlepší animovaný film. A to si jen dělal legraci ze snahy Disneyho prodat co nejvíc blbin.

Následoval jeden skvělý sequel, dva špatné sequely, spin-off, broadwayský muzikál, spousta nešťastného zeleného zboží a ta písnička od Smash Mouth, co vám jede v hlavě od roku 2001. Na konci devadesátek, příhodném čase na narážky na Matrix, jste těmto akordům nemohli uniknout. Smash Mouth totiž složili píseň, kterou milovali děti i hňupi a byla v hitparádách na čtvrtém místě.

Začne se zpívat a už se zpívat nepřestane, na 20 let se vám zasekne v hlavě. Netrpí tím jen tento film, ale i Milionový závod, Mystery Men, Digimon. Tahle píseň je trapná a hloupá, díky Shrekovi získala tři platinové desky. A teď něco, na co nezapomenete. Celé to zpívá Guy Fieri? Smash Mouth, teď maj prašule, udělali soundtrack a vydělali si. Smash Mouth, hrajou vám v hlavě, pokaždé, když je uslyšíte. Pokud si myslíte, že nejsme fér, tak si na ně zajděte, až budou hrát někde u vás.

Hrají: Chris Prďoch, Klap z Beverly Hills, Bi-Shrekoidní, Mini-Zloun, Matka oslů a úchylné chyby animace.

Jsem poslíček. Bažináč. Co mají znamenat ty shrekovské memy? Kouknem se, co to je. Je to Shrek. Mám radost. Shrek je láska, Shrek je život. Ne, ne, ne! Shrek není láska ani život.

Fuj, komu se tohle líbí? Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co je to za ten parodický song? Dík za odpověď :)

03

Odpovědět

0:17 - pochybuju, že má Dreamworks nějakou fázi - spíš bych to tipoval na narážku na ty ksichty, co tam jsou zrovna ukázaný :D

00

Odpovědět

Upadl sem do deprese když sem přečetl že to bude 16 let co Shrek vznikl :D

120

Odpovědět

MiniMe :-D OMG to se snad ani neprekladalo ne ?
Miluji Austina !!!!

10

Odpovědět

Mini-Me se ve filmech s Austinem Powersem opravdu nepřekládalo, zde je ovšem "Mini-Mean" (téměř homofon, až na to "n" na konci). Musel jsem si tedy vybrat, jestli zachovat spíš narážku na Austina Powerse, nebo jméno samotné. Obě varianty mají něco do sebe, ale protože Mini-Me je ve videu v podstatě řečeno (jak dobře ilustruje tvůj komentář), zvolil jsem druhou variantu :-)

40

Odpovědět

Překládalo jako mé mini

10

Odpovědět

Proč by měla v království zavládnout anarchie?

Fiona se stala královnou a nastalo krátké rozvodové řízení jménem D.R.A.K.. Takže Fiona je nyní královnou dvou království.

00

Odpovědět

Protože neměla za pobočníka svého kamaráda orcinusorcu, co by jí s tímto údělem pomohl.

00

Odpovědět

+KratisA právě proto, je druhý "shrečí film povedený" (tam je princ Krasoň, který se uchází o bohatou princeznu), ale třetí a čtvrtý jsou už nepovedené (ty už popírají první dva filmy, kdyby Fiona nebyla vysvobozena Shrekem, pak by měla/mohla vládnout sama, nebo s jiným princem Farkvádem, nebo Krasoněm, nebo Arturem).

00

Odpovědět

SpaceJam? Na konci jsem viděl Spacejam. Byl už Spacejam? Bude Spacejam? Spacejam?

P.S.: Néééééééé, knoflíčky nééééééééééé :D

130

Odpovědět

Space Jam asi taky bude (jako malému klukovi se mi to líbilo) :-)

101

Odpovědět

Jenom technická.. jsem jediný, kdo tenhle film neviděl?

421

Odpovědět

ano.

201

Odpovědět

Určitě ne jediný.

Ale někde na kulturní úrovni Něnců, nebo Kitanů, nebo Křováků.

110

Odpovědět

"Swamp Thing", kterou překládáte jako "Močálová Věc", je pravděpodobně narážka na stejnojmennou komiksovou postavu, v češtině "Bažináč" ;-)

120

Odpovědět

Díky, neznal jsem, opraveno :-)

120

Odpovědět

Komiks neznám, IMHO jde o slavný béčkový horor:
https://www.fdb.cz/film/msta-prichazi-z-mocalu-swamp-thing/13003

00

Odpovědět

+El DiaboloHoror natočený na motivy komiksu ;-)

00

Odpovědět

+Miki MíšaTo asi jo, spíš určitě, nicméně u nás je IMHO známější film než komiks, takže bych tam nechal "Věc z bažin". Bažináče u nás asi moc lidí znát nebude.

00

Odpovědět

Přijde mi, že čím je ten film lepší, tím hůř se na něj dělá upřímný trailer. :-)

511

Odpovědět

Já ten jeho hlas prostě zbožňuju :3

141

Odpovědět

Já zas tvoje vlasy :3

57

Odpovědět

+MorceJá zas tvoje maso :3

150

Odpovědět

+MorceThirsty as f**k

10

Odpovědět

Abych vám ušetřil čas.
https://www.youtube.com/watch?v=TmUs5qVZJEQ

133

Odpovědět

To spíš
https://www.youtube.com/watch?v=L_jWHffIx5E
Tak za dalších 20 let repete.
Well, the years start coming
And they don't stop coming...

41

Odpovědět

co jsem to k***a prave videl? xDDDDDD no to je lepsi jak ten uprimnej trailer xD

00

Odpovědět

It`s never ogre. Shrek is Love. Shrek is Life. :D

140