Starship se blíží!Všichni věrní fanoušci tvůrčí skupiny StarKid (A Very Potter Musical, A Very Potter Sequel, Little White Lie, Me And My Dick) asi vědí, že tahle parta už nějaký ten pátek vystupuje se svým nejnovějším muzikálem Starship. Tentokrát by mělo být představení více "autorské", takže nemají žádné problémy s tím, že by potřebovali nějakou licenci na používání určitých jmen a reálií, jako tomu bylo u A Very Potter Musicalu a A Very Potter Sequelu. Proto také tentokrát vybírali na svých představeních vstupné a trochu se zdrželo zveřejnění muzikálu na jejich YouTube kanálu. Nicméně před pár dny zodpověděli StarKid konečně klíčovou otázku, kterou je bombardovalo každý den plno fanoušků, a prozradili datum, kdy zveřejní svůj nejnovější počin na YouTube. Starship bude k dispozici online od 30. dubna 2011 a já se pokusím, i přesto, že mi bude v tu dobu začínat zkouškové, co nejdříve pustit do překladu. Obsah: Starship prý rozhodně není o Prdkovicích, Hvězdných válkách ani Star Treku. Opravdu jedná o autorský příběh, který se odehrává na jedné vesmírné planetě ve vzdálené budoucnosti, kterou obývají obří brouci. Hlavní postavu jménem Bug (Brouk) si zahraje Joey Richter, který nezapadá mezi ostatní brouky. Buga zajímá vesmírná loď, která ztroskotá na jeho planetě. Jedná se o lidskou loď, která tam ztroskotala už před mnoha lety a on ji odmala navštěvuje a zkoumá. Postupně se naučí mluvit lidskou řečí a chce se stát členem posádky. Příběh vypráví o Bugových zážitcích s lidmi z lodi, kteří přiletí na broučí planetu, aby ji pomohli osídlit. Bug se s lidmi spřátelí a do jedné členky posádky se zamiluje. V nejnovějším muzikálu sice neuvidíte Darrena Crisse, kterého maximálně vytěžuje jeho účast v seriálu Glee, ale jinak se můžete těšit na většinu starých známých. Upoutávka: Zdroj informací: http://wizardinglife.com Pokud už se nemůžete dočkat, přidejte se do této skupiny na Facebooku, kde vás budu informovat o stavu překladu a dění okolo tohoto muzikálu:
LCD Soundsystem - Someone GreatV dnešním vydání Alternativního okénka vám představím kapelu LCD Soundsystem. Jejich hudbu mám sice naposlouchanou, ale jelikož toho nevím tolik o jejich historii a překládal bych jen informace z Wikipedie nebo Last.fm, rozhodl jsem se požádat o výpomoc našeho pravidelného návštěvníka Honzu Roháčka, který mi tento týden psal a chválil výběr písní do Alternativního okénka, neboť máme hodně podobný hudební vkus. Tímto mu tedy předávám slovo a Honza vám na následujících řádcích tuto skvělou kapelu představí trochu blíže... LCD Soundsystem byli dance-punkovou kapelou založenou roku 2001 v New Yorku. Lehce odulý třicátník James Murphy, který do té doby vystřídal několik kapel i povolání, se tehdy rozhodl založit vlastní hudební projekt, ve kterém by realizoval svoje vize. Společně s tímto projektem, za pomoci kamaráda Tima Goldsworthyho z britské kapely UNKLE, ve stejném roce vznikl (dnes velice vlivný) label DFA Records, na kterém svoje desky kromě LCD Soundsystem vydávají např. The Rapture, Hot Chip a YACHT. Kapela na sebe začala poutat pozornost v roce 2002 s vydáním prvního singlu Losing My Edge. Během následujících tří let pak Murphy chystal materiál pro kritikou vřele přijaté stejnojmenné debutové dvojalbum (LCD Soundsystem), které obsahuje jeden z největších hitů kapely Daft Punk Is Playing At My House a jako klíčová slova si k němu přiřaďte slovní spojení "rozjetá párty". V roce 2006 LCD Soundsystem pro sportovní kampaň společnosti Nike vytvořili track 45:33. Navzdory svému názvu je skladba o 25 vteřin delší. A ačkoli o ní James tvrdil, že ji vytvořil s ohledem na vyšší efektivitu joggingu až po několika dnech, které v tělocvičně strávil na běžícím pásu, později sám přiznal, že tento sport vůbec neprovozuje. Zásadní úlohu však 45:33 hraje s ohledem na vznik druhého alba LCD Soundsystem s názvem Sound Of Silver. Zdánlivě neslučitelná syntéza silného písničkářství s emotivními i vtipnými texty, diska, punku, elektroniky a indie rocku se nesmrtelně zapsala zlatým písmem mezi nejlepší alba minulé dekády. Necelých 56 minut, 9 skladeb, žádná vata a moje vřelé doporučení k jejímu pořízení. V roce 2010 pak vychází poslední deska LCD Soundsystem nazvaná This Is Happening. Je opět chválena kritikou a objevuje se téměř ve všech výročních žebříčcích anglo-amerických médií. Murphy o ní již před vydáním prohlásil, že bude lepší než obě předchozí a zároveň, že bude deskou poslední. Těžko říct, jestli je This Is Happening opravdu nej albem kapely, rozhodně však drží velmi vysoký standard. S jistotou ale můžeme tvrdit, že je opravdu posledním albem vydaným pod hlavičkou LCD Soundsystem. 41letý James Murphy totiž na začátku letošního roku dostál svému slibu z roku 2001 a ohlásil odchod do hudebního důchodu – na vrcholu veleúspěšné kariéry, během níž se stal miláčkem statisíců lidí po celém světě a především jednou z nejrespektovanějších osobností alternativní hudební scény počátku tohoto tisíciletí. LCD Soundsystem se se světem rozloučili 2. dubna 2011 epickým tříhodinovým koncertem v newyorské Madison Square Garden. Nechť odpočívají v pokoji! Someone Great Pro dnešek jsem si vybral k překladu tuto píseň. Na internetu jsem četl opět několik různých výkladů jejího textu a osobně se přikláním k názoru, že je tato píseň o smrti někoho blízkého (pravděpodobně partnerky). S těmi, které milujeme, se sice během života nesčetněkrát pohádáme a často nám lezou na nervy, ale když najednou zničehonic zemřou, chybí nám všechny maličkosti včetně nepříjemných hádek. V tomto příspěvku najdete dvě videa. Tím prvním je oficiální klip k této písni a tím druhým fanouškovský klip, který přidávám především proto, že v oficiálním klipu je jedna sloka písně vynechána a neřekl bych, že je zrovna nepodstatná. Přeji příjemný poslech a děkuji Honzovi Roháčkovi za to, že se podílel na obsahu dnešního příspěvku. ;-) Oficiální klip: Fanouškovský klip: