Big RigsAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 43
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:534
Počet zobrazení:10 830

Konečně tu pro vás opět máme slíbeného Nerda! Dnes se celkem netradičně podívá na PC hru nazvanou Big Rigs: Over the Road Racing, která však má několik poměrně zásadních nedostatků. Že by Nerd našel tu nejhorší hru všech dob? Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Poznámka: ESRB (Entertainment Software Rating Board) je americká organizace udělující ratingy videohrám.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Tentokrát nepůjdeme moc daleko do minulosti. Pouze do roku 2003 s PC hrou nazvanou Big Rigs - Over the Road Racing. Obvykle se držím konzolí a většinou nedělám hry z tohoto tisíciletí. Ale po tomhle byla obrovská poptávka. Nespočetněkrát jsem slyšel, že jde o jednu z nejhorších, ne-li o tu nejhorší kdy vytvořenou hru.

Ale to je určitě přehnané. Prostě to vypadá jako typická průměrná závodní hra s náklaďáky. A je z tohoto tisíciletí, daleko za průkopnickými časy videoher. Po E.T., Jakyllu a Hydovi, po příchodu kontroly kvality. Takže jak špatný by to mohlo být? Pojďme to zjistit. Tak jo, jenom vezmu myš. Vybrat kamion.

Jo, to by šlo. Vybrat trať. Fajn. Načítá se. A závod začíná! Takže... na co si všichni stěžují? Je to super! Sledujte tohle! Koukejte! Jeď, jeď, jeď! Jo! Váš tahač projíždí vším! Nenašel jsem nic, co by vás zastavilo.

Ani kopce vás nezpomalí. To je teda šílenej náklaďák! Nic ho neporazí! Jak byste nemohli milovat hru, kde nejsou žádný pravidla? Ani se nesnažím hrát závod. Snažím se jen najít co nejvíc věcí, kterýma jde projet. Jste kamioňák duchů. Že by Velká Marge? Jedinou věcí, do které můžu trochu narazit, je spadlý vrtulník. Znovu jedem nahoru!

Big Rigs - Závodění přes cesty. Přes cesty je správně. Je to mojí cestou nebo po silnici. A silnice stojí za hovno! Můj bože! Koukejte na tohle! Můžete jet po téměř 90° svahu. Ve skutečnosti to vypadá, že vás ten svah ještě zrychlí! Ano, tahač ukazuje gravitaci prostředníček a opravdu zrychluje do kopce!

Nic neomezí vaši kontrolu. Můžete zpomalit až do zastavení a pak jet pozpátku, jak je libo. Tahač zůstane viset, kde se mu zachce. Drží se té hory jako Spider-man! Ne! To se nestalo! Tady je!

Musím to vidět znovu. Můj bože. Co se stane, když zatočím? Jsem pod mostem. A ten most levituje. A zem se pomátla! A já si zrovna uvědomil, že tu není voda. Jako by ta řeka vyschla. Má tahle glitchovitá věc být voda? Jako by se voda snažila existovat, ale nemůže.

Nesnažím se hledat glitche. Prostě je to tak, že celá hra je glitch! Podívejte na tento snímek. Kopec se proměnil v prázdnotu, zadní světla ulítávají od tahače a most se vznáší ve vzduchu! Pilíře jsou tak blízko od země, ale smůla. To kurva co bylo? Mimochodem, to je počítačový protivník, který je pořád na startu.

Ani se nehnul. Doslova kolem něj kroužím. Nějak jsem zapomněl, že tohle je závod. To je účel týhle hry. Nezáleží, kterou trať hrajete. Soupeř vždy stojí na startu a nikdy se nehne ani o píď. Můžete celou dobu strávit jízdou skrz budovy, přes hory a pod mosty a pořád vyhrát závod. Co je to za výzvu? Slyšeli jste někdy o hře, ve které nejde prohrát?

Jak mohli programátoři zapomenout náklaďáky rozhýbat? Schválně, jestli spojím tahače do jednoho. Jdeme na to! Jo! To se mi povedlo! Fajn, pojedem pozpátku. Dámy a pánové, náklaďák opustil hru. Ta hra je tak kurevsky hrozná, že naprogramovali způsob, jak z ní utýct! A nejde o žádný tajný trik nebo tak něco.

Musíte jen pořád jet jedním směrem a za chvíli jste v limbu. Ale počkat, počkat. Nechte mě vstřebat jedno po druhém. Dobře? Za prvé: Proč ten kamión jede rychleji pozpátku než dopředu? Vypadá to, že zrychluje do nekonečna. Kolikrát jsem přetočil tachometr?

Musím teď jet aspoň tisíc mil za hodinu! Pozpátku! Ve velkým zasraným kamionu! Jsem tak daleko, že ani nemůžu najít cestu zpět do hry. Nikdy jsem nebyl tak daleko mimo hranice videohry. Jak vás to nechali udělat? I v těch nejzpičenějších hrách, který jsem hrál, i ty vás zastaví, když dosáhnete šedé zdi prázdnoty. Ani hry od LJN se takhle neserou!

Tohle je ta nejnestabilnější hra, kterou jsem v životě hrál. A věřili byste, že kopie, kterou vlastním, je novější verze hry? Jo! Verze, kterou většina lidí hrála, se dá snadno najít na internetu a je ještě míň funkční! V této verzi jedna trať vůbec nefunguje. Pokud si tuto trať zkusíte vybrat, celá hra spadne. Ne, že by to byla nějaká ztráta. Vypadá stejně jako ty ostatní. Kamión, proti kterému závodíte, nedělá nic jinak.

Pořád tam stojí, čeká až ho předjedete a projedete cílem. Tady to máme! JSI VÝTĚZ ! JSI VÝTĚZ ! Ne, ne! Ne, Ne! "JSI VÝTĚZ !" je něco, co udělá z hrozné hry legendu. Je to třešnička na průjmovým koktejlu!

Je z toho už řadu let oblíbený internetový mem. Ale v krabicové verzi hry, kterou vlastním, to bylo opraveno na "VÍTĚZÍŠ !". To zklame. Ale existuje aspoň jedna další verze. Novější, verze tři, pokud mi je známo. Tahle ale má podstatné vylepšení. Fakt velký.

Koukejte. Druhý náklaďák se pohybuje. No nekecej! Jako bysme opravdu závodili. Nechám ho vyhrát, jen abysme viděli, co se stane. Doufám, že to řekne "Jsi prohra!" nebo něco takovýho. Tady to je! VÍTĚZÍŠ ! Co se stalo?

Jak jsem mohl vyhrát? Zřejmě se druhý řidič rozhodl zastavit trochu brzo. Jinými slovy, nemůžete prohrát! Proč se otravovali s novou verzí, když ani neopravili tu nejzákladnější věc? Ale hej! Kamion se hejbe! Takže možná tohle vylepšení posouvá hru... před stádium alfa? Přinejlepším. Tyhle obrovské chyby odvrací pozornost od běžných nedostatků, které by samy byly dost pro každou sračkoidní hru.

Většina tratí vypadá podobně, je tu málo rozmanitosti, nejsou tu žádný zvuky kromě motoru kamionu, zadní světla jsou upevněný na dveřích návěsu a vypadají, jako by je někdo udělal štětcem ve Photoshopu! Chcete důkaz? Tady to máte. Ulice se pořád rozbíjí, jako by ji postavil šotek glitchů, některé lampy mají divnou barvu, která vyčnívá ze zbytku hry, vítězný oblouk se objeví dvakrát za sebou v geograficky nepřesné oblasti, tahačům se tu říká auta, ULTRANAV body za projíždění checkpointů nejdou vždy popořadě.

Co to kurva ULTRANAV vůbec je? Časomíra je mimo rámeček! A na vrcholu toho všeho, krabice od hry je naprostá lež!

Nikdy po vás nejdou policajti. Pokud by to byl jen přední obrázek, šlo by to odpustit. Ale vzadu se říká: "Budete přepravovat náklad a snažit se být o krok před zákonem. Doprav náklad na místo určení." O čem to melou? To se nikdy nestane. Ne, ne, opravím to. Tahle hra doručí náklad! Velkej náklad hoven! Já doručím náklad!

Přes celou tuhle posranou hru! Ani to není hra, nepočítá se to za hru. Kdyby to byla hra, dalo by se prohrát. Ale to nemůžete! Je to jen o vyhrávání. Jste vítěz! Jako by vás hra litovala. Tohle není ani kousek od dokončené hry. Pokud to lze nazvat hrou, je to ta nejhorší hra, která kdy vznikla. A to jsem toho hrál hodně.

Kde už jsme? Epizoda 118? Je to velký prohlášení, ale myslím to smrtelně kurevsky vážně! Není to tak frustrující jako Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Ne, ne, není to tak hroznej zážitek. Ale co se týče funkčnosti, tohle je úplný dno. Nemůžete vydat něco, co není dokončený. Kdo se na to podíval? Kdo se na to podíval a pomyslel si: "Jo, to je ok. Vydejte to." Jsou tam titulky, které naznačují, že za tím stojí skuteční lidé.

Víc než jeden! Co je to napadlo? Proč by někdo chtěl mít na tomhle jméno? A podíval se kdokoli z nich na to a pomyslel si: "Možná tu ještě je, na čem dělat." Nebyla tu už v roce 2003 nějaká kontrola kvality? I ty nejhorší hry ze sedmdesátých let měly nějakou hratelnost. Myslel bych si, že Big Rigs byla jen nějaká testovací hra, nějaký druh dema udělaný studentem výšky, ne skutečná hra, která se prodávala v obchodech.

Nemohla se prodávat v obchodech! Ale podle všeho se prodávala. Tohle je krabice. Přišla v krabici! A ohodnotila ji ESRB! Někdo z ESRB se podíval na tuhle hru a dal jí hodnocení. Vím, že nemají hodnotit kvalitu hry. Ale někdo se na to podíval a řekl si: "Vau!

To je teda sračka! Ale, pro všechny." Představte si, že jste si hru koupili a čekali jste super závodní hru. Pak ji vezmete domů a zahrajete si. A dostanete tohle! To je jak krutej vtip! Měli hru stáhnout z prodeje a vracet peníze. Představte si tomuhle dělat reklamu. Představte si, že byste měli dát do televize reklamu na tuhle nálož sraček!

Zajímalo by mě, jak by vypadala. Čau děcka! Připoutejte se na závodění plné akce! Je to Big Rigs! Osmnáct burácejících kol! A máme náklaďáky! Jo! Náklaďáky! Big Rigs! Pohon do terénu! Víc síly pro nepřetržitou jízdní akci! Big Rigs!

Závodění přes cestu! Nad cestou, pod cestou. Kdo ví? Big Rigs! Už nikdy neprohrajte jediný závod! Vždy jste vítězem! S Big Rigs! Motory vybavené kvantovou fázovací molekulární mechanikou pro projíždění pevnými objekty, aby se nepřerušil zážitek ze závodu! Nic vám nestojí v cestě! Když jste Big Rigs! Dozadu se točící pneumatiky s warp pohonem pro mezi-dimenzionální prozkoumávání!

Nechejte hru za sebou a překročte hranici existence! Kulervoucí Big Rigs! Projíždějte se ve zkurvených tahačích! Kulervoucí Big Rigs! Big Rigs. No, zbývá zjistit ještě poslední věc. Jak rychle můžete jet pozpátku? Posuňme hranice! Kamión mrdá se zemí!

Ten zvuk! Ten zvuk! Jak vysoko může jít? Rychlost světla! Absurdní rychlost! Jsme v tartanu! Už to nevydržím! Musíme zastavit! Kurva, kurva, kurva! Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Funguje pod win7/64

20

Odpovědět

Všimnul si někdo, u titulků slova vÝtěz? :D to bylo po prvé a naposled, co jsem se zasmál u tohoto videa...

015

Odpovědět

Všiml jste si prvního příspěvku v diskusi?

130

Odpovědět

U tohoto jsem vážně brečel smíchy. Tak špatná hra je prostě něco co zřejmě nikdo nepochopí. To ani nejde. Zřejmě to je past na zákazníka, pomsta nebo nějaký trololo od programátorů.

Každopádně tady je video s maximální rychlostí: https://www.youtube.com/watch?v=R8X7Vj6JXPk

60

Odpovědět

Díky moc za tohle video, snad se nerda dočkáme časteji

80

Odpovědět

AVGN!!!! Joooo, konečně novej díl. Pláču štěstím :)

160

Odpovědět

Big Rigs není nejhorší hra všech dob. Je tady Desert Bus https://youtu.be/RFi2vcseEz8

00

Odpovědět

...a taky Hong kong 97 .

30

Odpovědět

desert buss je plne funkcni hra. stejne tak hong kong 97

10

Odpovědět

A to Desert Bus ani nikdy nebyla oficiálně vydána, za tuhle Big Rigs ranou betaverzi (no, možná i alfaverzi) chtěli na pultu peníze. O to je to horší.

50

Odpovědět

Úplně vidím ty chudáky programátory, co je poháněli bičem a po dvou dnech si nějaký obchoďák řekl "To vypadá jako hra! Ven s tím!" :D

90

Odpovědět

Doufám že další bude seaman! https://www.youtube.com/watch?v=-IV8hCvsXy0

90

Odpovědět

Může někdo vysvětlit, co je tak vtipného na "You're winner!"? Jako že tam chybí "the"? Gramaticky je to snad správně ne? Vím že se říká You win, ale spíš toto mi příjde gramaticky úplně špatně, snad by se mělo říkat You winned, ne?

319

Odpovědět

Když už tak You won. Což se nepoužívá, protože pro konstatování stavu slouží právě přítomný čas prostý.
You´re winner zní prostě angličanovi jak kdybys řekl "Ty vyhrát závod" nebo tak něco. Obsah to předá, ale zní to debilně :)

140

Odpovědět

+elwiscomebackNo a "You're the winner" by teda pro angličana bylo správně nebo ne?

PS.: UT2k4 mi běžně hlásí "You have won the match."

00

Odpovědět

+elwiscomebackTo je zase taky technicky správně, neboť předpřítomný čas popisuje děj který začal v minulosti a stále trvá. Takže ano, pokud se v tom chceš rýpat, tak je to technicky správně ale prostě se to moc nepoužívá.
Prostě to moc neřešte, v češtině máte taky nějaká pravidla která by se měli dodržovat, na tom jazyk stojí.

10

Odpovědět

+elwiscomeback"v češtině máte taky pravidla která by se měli dodržovat"
:D :D :D

320

Odpovědět

Asi jsi myslel ''You won'' že?

00

Odpovědět

You winned :D :D :D

170

Odpovědět

he's gonna take you back to the past

20

Odpovědět

tvl, nemohli byste laskavě nechat původní vzhled videa? Tohle je za trest! Vysokoroychlostní internet a video se mi po minutě zasekne a načítá a nenačte, pak mi to hodí error, takže musím spustit znova a tak si tu minutu přeskočím a co se nestane? Zasekne se to v načítání a nespustí se!!!!

313

Odpovědět

Ahoj, tady nejde o vzhled videa ale o kompletně novou verzi přehrávače, která umožní si přehrávat videa i na mobilním zařízení. Také je odstraněna chyba 2035. Pokud ti to nefunguje, zkus další prohlížeč.

72

Odpovědět

+aleskrizocenuju, ze vyvijite novou verzi prehravace, ale i ten feedback by si zaslouzil vice nez jen "Pokud ti to nefunguje, zkus další prohlížeč."

173

Odpovědět

Přátelé radujme se, Nerd se vrátil na vč.

330

Odpovědět

To hru kde se hýbe ten soupeř sem hrál :D

60

Odpovědět

No nekecej, nerd je tu zpět :-) Ani nevíte, jak dlouho klikám na Videačesky a čekám, kdy se v novinách objeví nová epizoda, abych si mohl vychutnat všechny narážky, ne jen ty, co se svojí nedokonalou anglinou pochytím :-) Skoro jsem si z toho cvrnk do gatí, když jsem to dnes zahlíd. Díky za překlad, jen houšť! :-)

240

Odpovědět

Zaujímalo by ma o akej kontrole kvality hier pred vydaním hovorí.

16

Odpovědět

Prostě interní oddělení kvality, firemní testeři. Fakt už v 80. letech ses mohl v titulcích her dočíst o oddělení "Quality Assurance".

10
Další