E.T.Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 43
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:6 251

Konečně se s Nerdem dostáváme k obávané hře E.T. na Atari 2600, která má mezi mnohými hráči pověst nejhorší hry všech dob. Kolem této hry se točí i děj filmu Angry Video Game Nerd: The Movie, z jehož konce je tato recenze převzata a předělána na regulérní epizodu. Toto video je tudíž hlavně pro ty, co film neviděli a přesto by nechtěli být o tento díl ochuzeni. A pokud jste film viděli, jak se vám líbil?

Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Poznámka: Ve videu je sice varování před možným spoilerem k filmu, ale přesto si myslím, že se na tento díl klidně můžete podívat, i pokud jste film ještě neviděli a máte tak v plánu učinit. Nic zásadního se tu neprozradí a navíc film sám sebe nebere příliš vážně.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Nerd, Nerd, Nerd! E.T. na Atari 2600. Za prvé to není hra, kterou jen vezmete a hrajete. Většina her téhle generace byla jednoduchá. Sestřelte kupu vetřelců, vylezte až nahoru, zastavte střely nebo snězte všechny kuličky.

Ale E.T. je hádanka. Se všemi těmi náhodnými symboly objevujícími se nahoře a neustálým padáním do děr není divu, že hráči nepochopili, jak tuhle hru hrát. Musíte si přečíst manuál. Takže, jakmile pochopíte, jak tu hru hrát... pořád stojí za vyližprdel! Když hra začne, E.T.

přiletí z vesmíru. A teď musí zpátky? Tak proč sem vůbec přiletěl? Stačilo by, kdyby zůstal na tý lodi a neměli bysme tady hru. A nebylo by to lepší, kdyby E.T. jen přiletěl a hned zas odletěl? Neměli k dispozici nějaký barvy kromě zelené? Země je zelená, díry jsou zelený a dokonce i E.T. je do prdele zelenej! Připadám si, jako bych dělal test na barvoslepost. Ať jdete kamkoli, pořád padáte do děr. Jsou kurva všude!

Ven se dostanete natažením krku, což nějak způsobí, že se E.T. vznese. Kde ve filmu E.T. natáhnul krk, aby se vznesl z díry? Když se dostanete na povrch, většinou zas spadnete zpátky dolů. Kurva! Dostaň se ven! Dostaň se ven! Kurva! Je na to trik. Musíte si přesně pohrát s ovládáním. Jen se to fakt blbě učí. Je možný se zachytit než dopadnete dolů, nikdy to ale nečekáte.

Dívejte! Do hajzlu! Lidský mozek nedokáže tak rychle reagovat. Nevím, kdo ten trik může zvládnout. Možná ninjové, co fetujou Speed a celý dny hrajou na Atari. Cílem hry je najít tři skryté části telefonu, se kterým musí E.T. zavolat domů. A hádejte, kde je najdete? V dírách! Když se procházíte, přecházíte přes neviditelný místa se speciálními předměty.

Když na těchto místech stojíte, můžete je použít k provedení určité akce. Například, když narazíte na šipku, můžete ji použít k přesunu na další obrazovku. Ale v polovině případů skončíte nad dírou! Takže, když chcete použít šipku, musíte si vzpomenout, co je na tom místě na další obrazovce, jako by vás hra nutila myslet ve čtyřech dimenzích. Co to je za hru?

Pro nějaký zasraný vědce? Prezentuje se jako by byla pro malý děti. A to vážně svědčí o nedostatku komunikace. Kromě toho, celá hra funguje na principu náhody. Všechny ty zóny, části telefonu a vše ostatní je vždy ukryto na jiném místě pokaždý, když hru zapnete. Někteří fanoušci tu hru bránili. Že prý je pokaždé jiná. Asi jako když se vyseru, tak je to vždycky jiný! Co vážně nesnáším, jsou ti agenti FBI a vědci.

Vědec vás hodí zpátky do budovy a agent vám vezme všechny části telefonu. To je teda čurák! Snažit se těm chlápkům utýct, aniž byste spadli do děr, je fakt opruz. No tak! No tak, ty sráči! Dělej, ty mamrde! Kurva! A jak to, že můžou přejít přes díru a vy ne? Jo, jo. Do toho, přejdi znovu přes díru. Naser si.

Já přejdu přes díru tvojí mámy! I když ty části najdete, tak stojí za úplný hovno! Hovno na entou. To proto, že musíte ještě najít zónu pro volání domů. Vypadá to jak vetřelec ze Space Invaders, ale v celý hře je jen jeden. A pamatujte, že je pokaždý na jiným místě, takže musíte jak kokot projít úplně všechno. Jako byste se snažili najít jehlu v kupce sena!

Nebo hovno v blátě. Všechno to nesmyslný pobíhání vám bere energii. Přesně tak, E.T. umře, když se moc pohybuje. Takže možná prvně najdu zónu volání. Nakonec najít části telefonu je snazší, protože zóna s otazníkem ukazuje, ve které jsou díře. Mám zónu volání! Ale do hajzlu! Promrhal jsem všechnu energii. Možná prvně najdu části telefonu.

OK, mám části telefonu. Ale do řitě! Chlápek z FBI mi je sebral. Je to jako velkej bratr, kterej vám chce dát facku a zároveň zaříznout trenky. A když se vám podaří vše najít na jeden bezchybný zátah, tak hádejte co? Nemůžete volat domů, pokud je někdo na obrazovce. Takže pokud je zóna volání náhodou na obrazovce s FBI a vědcem, jste v prdeli! Proč E.T.

musí být sám, když volá? Jako nějaká puberťačka. Když najdete zónu volání a všechny tři části telefonu a zavoláte domů, tak pak se musíte vrátit na přistávací zónu, ale aby to bylo ještě horší, je tu časový limit. Musíte stát na přistávací zóně přesně v momentě, kdy vyprší časový limit. A pokud agent FBI nebo vědec vejdou na obrazovku, tak to nefunguje. Proč E.T. potřebuje tolik soukromí? To si potřebuje zatahat za svou zelenou fazolku, nebo co?

Takže, je to vážně nejhorší hra všech dob? Neřekl bych. Je frustrující, je to výzva a je to hlavolam, ale proto je tak návyková. A když zvážíme, že byla vytvořena v tak krátkém čase, je sofistikovanější než cokoli z její doby. Dobyvatelé ztracené archy byli stejně tak divní a záhadní a dočkali se velké chvály. Obě tyto hry měly manuál.

Chápu, že děcka prostě jen chtěly vzít hru a užít si ji, aniž by něco četly. Ale pokud dokážete pochopit Dobyvatele, dokážete pochopit i E.T. Takže co dalo téhle hře takovou pověst? Na to nedokážu odpovědět. Je to prostě něco, co se stalo. Je to něco, co jsme potřebovali. Je na té hře něco tajemnýho? To je.

Je to... plán Oblasti 51 a přístupový klíč a každá kazeta obsahovala kus mimozemské lodi. Jasně, ale na to všechno zapomeňte. Tajemnou věcí na všech těchto mizerných starých hrách je to, že nějakým způsobem mají své místo v našich srdcích a vrací nás zpátky do té výjimečné doby, kdy jsme byli děti. A taková je síla klasik. A taky těch ne tak úplně klasik, které rádi nesnášíme.

Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Film byl boží. A další věc, Prima COOl odvysílala dokument, ve kterém pohřebiště ETho opravu hledali a našli, doporučuji skouknout.

10

Odpovědět

Viděl jsem, je to dost zajímavý. A James se pak k tomu vykopání vyjadřuje tady http://cinemassacre.com/2014/04/26/e-t-atari-landfill-unearthed/. Píše tam třeba, jakej to byl šok, když poprvé zjistil, že se to chystají vykopat a ještě zrovna v době, kdy on o tom natáčel film. A nebo to, že se vykopání nemohl účastnit, protože zrovna ten den měla jeho dcera první narozeniny :) (ano, Nerd už má i dítě)

50

Odpovědět

Mám dojem že tohle už tu před nějakou dobou bylo.

06

Odpovědět

Ne, tohle tu vážně ještě nebylo. Možná jsi to už viděl ve filmu AVGN...

80

Odpovědět

+FrixByla tu Conanova recenze E.T.; třeba si to spletl s tím.

60

Odpovědět

+FrixO tom filmu jsem už kdysi dávno slyšel, ale nikdy jsem ho ještě neviděl (nevíte kde ho seženu s cz titulky?). Je možné že jsem si to spletl s tou Conanovou recenzí, vím že tady už nějaká recenze na E.T byla takže pokud to nebylo toto tak se omlouvám za svůj omyl.

00

Odpovědět

Bez urážky, ale řekl bych, že Nerda poslední dobou strašně flákáte. Natočil i nějaké nové epizody (plus to, že ještě máte spoustu starších nepřeložených) třeba i ted deskový James by nebyl špatný, nebo i "You Know What's Bullshit!?", teď pokud vím dokonce vydal i video ze zákulisí Nerda apod.
Upřímné trailery taky nějak zmizely :(

250

Odpovědět

Bohužel já teď na překládání nemám teměř čas kvůli škole (dokončování diplomky a zanedlouho státnice). V létě se to určitě zlepší. Na druhou stranu, kdyby tu byl Nerd třeba každý týden, tak za chvíli zas není co překládat... :)

A těch zbývajících dílů zase tolik není. Chybí ještě díly z "12 Days Of Shitmas", které mají většinou jen okolo pěti minut a dva z nich tu už přeložené jsou, a po nich pak už jen 6 regulérních dílů, na které se pravděpodobně vrhrnu přednostně a až po nich ty vánoční (ty by se případně mohly objevit v období vánoc, jestli ne dřív...). Mimo to pak má AVGN ještě speciální díl, o tom jak své epizody vytváří. Ten je sice celkem dlouhý, ale taky se k němu plánuju dostat.

Co se týče Jamesových ostatních videí, tak ty popravdě příliš nesleduji. V budoucnu nevylučuju, že bych něco mohl přeložit, ale zatím se chci zaměřit jen na AVGN.
A jak je to teď s upřímnými trailery, to netuším, k tomu by se musel vyjádřit někdo jiný...

80

Odpovědět

Pardon, že tady s tím otravuju, ale ve Firefoxu mi tu nefunguje žádné video. Mám vypnutý AdBlock, Ghostery, zkusil jsem ho spustit i v nouzovém režimu se zakázanými všemi doplňky a pořád nic. V Chromu to funguje, ale před každým videem se pouští pořád dokola ta stejná reklama.

60

Odpovědět

Mně zase funguje Mozilla normálně, ale také se mi pouští reklama úplně před každým videem a to už asi týden v kuse (nevadi mi to, těch 5 vteřin pro tento super web rád obětuju, píšu to jen proto, že se tu psalo, že by se to dít nemělo, tak aby o tom patřičná místa věděla). ;-)

10

Odpovědět

Neháže to náhodou chybu 2035? Případně zkus promazat cache a cookies. Flash Player máš aktualizovaný? A u jiných prohlížečů ti to jde?

00

Odpovědět

+FrixChybu to neháže, když najedu na to velké tlačítko play, tak se změní jeho odstín, ale vůbec nijak to nereaguje na kliknutí, video dokonce můžu zvětšit na celou obrazovku, ale chová se to stejně. Cache, cookies, všechno jsem zkoušel, flash mám aktuální, pro VČ je povolený, doplňky jsem zkoušel vypnout všechny a prostě nic. Zkoušel jsem Chrome, IE, Vivaldi, ve všech to funguje, jen v tom Firefoxu ani za boha.

10

Odpovědět

+FrixJo, a měl jsem původně neaktuální verzi Firefoxu, ale i po aktualizaci na poslední verzi problém ve stejné podobě přetrvává.

00

Odpovědět

Co to tam má za publikum? Starý formát se mi líbil daleko více.

48

Odpovědět

toto neni klasicka epizoda je to ukazka je z jeho filmu... v podstate to je koniec filmu kde robi recenziu ET, ak mas rad Nerda tak kukni :) neni to nic extra, ale pobavit sa na tom da

140

Odpovědět

+amyitrailer
https://www.youtube.com/watch?v=eiz95K1ngiI

30

Odpovědět

+amyiMně ten film přišel dobrej.

70

Odpovědět

Copak? Potřebuješ soukromí, aby sis mohl potahat za svojí zelenou fazolku?

221

Odpovědět

+NAEKneříkal spíš green beam?

30

Odpovědět

+NAEKNejspíš říkal, a i v transcriptu, co se dá na netu najít, je "beam". Ale já to prvně přeložil jako fazolku (slyšel jsem "bean") a přišlo mi to tak vtipnější, tak jsem to už nechal. Beam jakožto nosník, trám apod. tak vtipný není :) Ale jestli má někdo nějaký lepší nápad, tak sem s ním.

70