FrankensteinAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:298
Počet zobrazení:5 380

Minule jsme se s Nerdem podívali na Dracula hry, tak proč si dnes nedát Frankensteinovky? Nerd tedy navštíví hlavně NES a SNES hry s touto tématikou, ale dají mu pořádně zabrat. Proto se taky inspiroval a stvořil svou stvůru, která za něj může hrát hry. Jak to s ní dopadne? To se přesvědčte sami.

Přepis titulků

Tak jo, dneska to uděláme jinak. Už jsem se s těma špatnýma hrama natrápil dost. Takže jsem sestrojil zrůdu, aby za mě udělala recenzi. Pohleďte! Frankenerd! Hodil by se pořádný blesk. Žije! Žije! Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti.

Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd.

Tohle je hra. Mary Shelley's Frankenstein na Super Nintendo. - Hra. Dobrá. - Dobrá. Si piš, že je dobrá. Tady máš ovladač, zmáčkni start a začni hrát. Bav se. Vypadá jak strýček Fester No tak, tref ho! Tref ho! Tahle hra se ti líbí, co?

Běž dovnitř. Jaký mají ty dveře význam? Malé zkratky? Jo, vem ten oheň. Co to mělo za smysl? Musíš se svézt na tom výtahu? Podívej, spadl jsi. Musíš ho dostat dolů, zatáhni za to lano. Kam jdeš? Co to děláš? Nevím, kam máš jít.

Hra! Ne dobrá! Je to frustrující, že? Zahrajeme si jinou. Zkus The Adventures of Dr. Franken. Tahle by měla být lehká. Podívej. Frankenstein má sluneční brýle, aby se líbil dětem. Frankenstein je cool. Protože se hra jmenuje "Dobrodružství Dr.

Frankena", čekal bych, že budete hrát za doktora. Tak proč hrajete za zrůdu? Dr. Franken? Co je tohle? Hadouken? Sonický výbuch a kop se zábleskem? Tady se někdo snaží vykrást Street Fightera. Běž do dveří. Co se děje? Zkoušel jsi tlačítka? Zkus každé tlačítko. Šipku nahoru, dolů. Taky nevím, jak se tam máš dostat.

Omlouvám se, nemusíš hrát! Největší chyba, kterou udělal Dr. Frankenstein. Jestli chcete vytvořit zrůdu, musíte ji umět i zneškodnit. Ale bohužel nemůžu vypnout tu hru, protože ta zrůda je v mé duši. Mám potřebu... "potřebu", hrát pro sebe a vysvětlit, proč stojí ta hra za hovno. Protože jsem vytvořil zrůdu a už není cesty zpět. Přišel jsem na to, že musíte sbírat kousky pasu s nápisem F.BONE.

To se jmenuje Franken Bone? Nebo prostě F.Bone? Je to ta zrůda, nebo vědec? Kdo ví. Ovládání je k posrání. Ale je to ten typ posranosti, která se těžko vysvětluje. Když zmáčknete jedno tlačítko, utočíte na někoho za vašimi zády. Ale druhým tlačítkem útočíte vpřed. Takže trvá než si zvyknete, kterým směrem máte mířit k určitému útoku.

Pokud jste hráli Double Dragon 2, je to úplně to samé. Všechno je to zmršené. Vypadá to jako lehká hra, ale pořád umírám. Máte velký ukazatel životů, ale stačí dva, tři zásahy a je po vás. Ale největší problém je, že běháte moc rychle! Skoro nikdy nemáte čas zareagovat na nepřátele nebo překážky, takže jenom poklepáváte na D-pad, abyste do ničeho nevletěli. To není sranda.

Je to jako v Sonic the Hedgehog. Rádi běžíte rychle a chcete pokračovat, nechcete zastavit, ale občas musíte zpomalit a dávat pozor. Rozdíl je jen v tom, že ta hra byla zábavná a cítíte se odměněni, ale tahle hra patří do koše. A nyní hlavní hvězda večera. Na cartridgi se píše Frankenstein: The Monster Returns, ale na obrazovce je jen Frankenstein. Co to je, sakra? Hned ze začátku si všimnete, že na NES hru je grafika docela dobrá a trochu připomíná Castlevanii.

V podstatě jde o to samé, jen nejdete po Draculovi, ale po Frankensteinovi. Snažíte se zachránit nějakou holku nebo co, to je fuk. A jo - zrůda se ve hře jmenuje Frankenstein. Nikdo asi nečetl knihu nebo neviděl žádný film. V podstatě jdete vpravo a všechno zabíjíte. A ke zmatení tady slouží různé dveře, které nemají žádný význam. Pokud vejdete, můžete najít energii, ale některé vás zavedou do stok, kde musíte bojovat s drakem, který vypadá jako Barba ze Zeldy II.

Pokud porazíte draka, dostanete energii, která pokryje ztrátu při souboji s ním, takže co takhle tam nechodit a vůbec s ním nebojovat? Je to tam jen proto, aby byla hra o něco komplikovanější, ale stačí jít doprava a nechodit do žádných dveří. Pak se dostanete k bossovi, smrtce, která vypadá jako Drákula ze Simon's Quest. A to nejotravnější - když ho porazíte, objeví se pták.

Věřte mi, musíte ho zabít. Jestli se vás dotkne, vezme vás na úplný začátek úrovně. Takže to celé musíte kurva prolézt znova. Mysleli byste si, že je Smrtka mrtvá, ale ne! Musíte ji porazit znova! A ptáka taky! Znovu! Co to je, kurva? Potom bojujete s jakýmsi mínotaurem, což je hlavní boss úrovně.

Pak je pomalá scénka, kterou protahujou. Proč se ten text nemůže hýbat rychleji? V druhé úrovni bojujete v lese. Některé stromy mají plošinky. Ale nikdy nevíte, kde můžete stát. Dívejte! Stojím mezi nima, nemyslíte, že bych měl spadnout? Pak vylezete po obřím kořenu a nějaký chlápek na vás mluví. Potom nevíte kam jít, takže jsem nejdřív sešel dolů a prolezl všechno až na začátek.

než jsem zjistil, že máte skočit vpravo dolů. Ale vždycky se zaseknete na okraji, takže není jasné, kam jít. Nemohla tam být cedule nebo něco? Pak okamžitě bojujete se stromovým monstrem a monstryní, o kterých nám ten chlápek zrovna řekl. Není to docela laciné, když se objeví hned poté, co nám o nich řekl? Nebuduje to atmosféru. Pamatujete první Zelda hru?

Čekali jste souboj s Ganonem. Návod o něm mluvil, postavy ve hře o něm mluvily, ale tehdy nikdo nevěděl, jak Ganon vypadá. Vytvořili napětí. Ale představte si, že by vám o něm řekli až těsně, než k němu vlezete do místnosti. "Je tady zrůda, se kterou se musíš utkat. To je ona! Bojuj!" Pak přijdete k bažině, kde musíte skákat po leknínech. Ale máte sotva dostatek místa skočit z jednoho na druhý. Pokud se netrefíte, musíte bojovat s mořským mužem.

Nemůžete vyplavat zpět, musíte ho porazit. Neexistuje strategie, prostě ho bijete a modlíte se, aby vás netrefil. Když umřete, tak byste čekali, že začnete u bažiny. Ale ne! Začnete u mořského muže! Jo! Nemáte druhou šanci s lekníny. Musíte s ním pořád dokola bojovat, dokud ho neporazíte, nebo neumřete. A máte jen pár pokračování. Začít tam, kde jste skončili, můžete jen zadáním hesla.

Ale stejně musíte odehrát celou úroveň znova. Konečně jsme zpátky u bažiny. Tentokrát se pokusím dostat na okraj toho leknínu. Kurva! Mizí to! Páni, to je vážně jako být mezi pytlem chcanků a hromadou hoven. Pokud skočíte hned, tak nedoskočíte. Pokud si dáte načas a naplánujete skok, tak se leknín potopí.

Jakmile spadnete dolů, tak můžete hru rovnou restartovat, protože je po hře. Dívejte - stojím, co nejblíž okraji to kurva jde a stejně to není dost, abych doskočil. Takže se vzdávám. Dám tam kód pro třetí úroveň. Tady je docela cool scéna na hřbitově. Náhrobky na vás útočí. Asi jim docházely nápady.

Pak jdete skrz hrad a protivníci se dají těžko zabít, takže utíkám kolem nich, abych vůbec prošel. To ale není známka dobré hry. Neznamená to, že si hru neužíváte, pokud se snažíte všechno obejít, abyste hru dokončili co nejdřív? Pak musíte bojovat s lítající červenou lebkou, která si říká Vrátný. A jak se jmenuje jeho ruka? Klíčník? Pak bojujete s Temným válečníkem.

Strašidelné jméno. Co takhle Smrťák nebo Pan Vrahoun? Čtvrtá úroveň je poslední. Snažili se hru udělat co nejkratší, ale zároveň co nejotravnější. Celé tohle místo je mimo. Na pozadí jsou divné obličeje. Kde to máte vůbec být? V Satanově prdeli? Pak začnete soupeřit s klasickými zrůdami. První je vlkodlak, ale tady se jmenuje Dlakovlk. Po jeho porážce dostanete novou zbraň.

Trojitý oheň, skoro jako v Contře. Ale víte co? Když vás jednou trefí, tak o něj přijdete. Což se stane během několika sekund. Potom bojujete s koulema, co utekly z pytle. Jo, lítající varlata. A pak bojujete s Drákulou. Jo, ten je tady taky. Jeho ruka vypadá tak vzpřímeně. Jako péro.

Jakoby jeho ruka byla čurák. Čurák. Zase je to jako Castlevania. Jakoby si Frankenstein a Drákula vyměnili místa. Pak musíte skákat na liánách jako v Jungle Hunt. Liánama ale proskočíte a umřete. Takže abych to zkusil znova, tak musím napsat heslo. Je to zdlouhavé. Není to sice to nejdelší heslo na světě, ale pořád je delší, než je potřeba.

Ale oproti spoustě ostatních hesel, když se dostanete na strany, tak se váš kurzor nepřesune na druhou stranu. Řekněme, že máte kurzor na K a potřebujete ho na J. Ve většině her stačí pohnout kurzor doleva a objeví se na J. Ale tady to nejde! Musíte přesunout kurzor až na samotné J! Dost úsílí na to, že J je hned před K.

Je to na hovno. A když napíšete heslo špatně, třeba se spletete, tak se to celé smaže a musíte heslo napsat znovu. Proč se nemůžu vrátit a opravit jedno písmeno? Všeobecně tyhle hesla nenávidím. Protože o co jde? Měli byste možnost vždy pokračovat. Zadávat heslo byste měli jedině, když hru vypnete a přijdete k ní později.

Pokud pořád hrajete, budete hrát ty samé úrovně pořád dokola, tak proč by vás měli posílat na samotný začátek? Úrovně na začátku jsou ty nejjednoduší a budete je hrát nejvíc. Ty pozdější úrovně potřebujete natrénovat. Jde o pokus a omyl. Představte si, že na střední neprojdete čtvrťákem. Co se stane? Opakujete čtvrťák, že? Nemusíte se vracet a dělat znova prvák!

Sečteno a podtrženo - nechejte nekonečně pokračování, sakra! Další vychcanost je, že vás soupeři můžou zabít i po smrti. Musíte počkat až úplně umřou, než kolem nich projdete. Nemůžu se dostat přes liány, takže budu podvádět s Game Genie. Poslední možnost. Ale dívejte na ty kódy. Téměř neomezená energie. Nesmrtelnost po první prohře.

Hra může zamrznout. Hra bez pokračování. Nelze sbírat energii navíc. A jeden zásah je kritický. Co to je za kódy? To si nějaký zmrd myslel, že ta hra není dost těžká? To chtěl být někdo víc mučen? Co tohle, taky mám kód. Co takhle kód s kterým začnete hned mrtví?

Nechci zamrznout, takže si vyberu "Téměř nesmrtelnost". Ať už to je cokoliv. Ze začátku fungoval kód dobře, ale pak jsem zjistil, že když vezmete energii, tak vám to sebere život. Ne, že byste potřebovali energii, ale je to hloupé. A hádejte co. Když se dostanete k liánám, tak stejně pořád umřete. To je pěkné. Proč se ten kód nejmenuje: "Nesmrtelnost, kromě lián"? I když liány projdete, tak o nesmrtelnost přijdete, takže musíte Frankensteina porazit svým důvtipem.

Takže nasrat na Game Genie! A řeknu vám, že když nefunguje ani Game Genie, tak jste v prdeli. Takže bojujete s Frankensteinem. Jeho prní forma je docela lehká, ale pak vyroste v Super Frankensteina. No tak! No tak! Dělej ty Kurvosteine! Vezme vás do minulosti.

Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd.

Je to Naštvaný Videoherní Nerd!!! Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dikyz a novej dil, ale co takhle prelozit 1 uplne novej special 22 minut? http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=0Ta-4H92CkA diky :-D

180

Odpovědět

nezklamal :)

180

Odpovědět

biglady: Ve slovníku to najdeš, ale ne v jen tak ledajakém :D
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=duty

181

Odpovědět

super jako vždy ;) mám otázečku, jsem angličtinář samouk nikdy jsem se jí vlastně neučila ve škole ani nikde jinde, proto se omlouvám předem za mojí trapnou poznámku k překladu. Jak tam říká že má "osobní potřebu hrát dál"... nebo tak něco, neznamená "duty" i jako povinnost?...že by mě to tam dalo větší smysl...a nebo jsem jen nepochopila nějakou narážku? :D ..omlouvám se ještě jednou, ale učím se za letu...no však to znáte vím jak je těžký překládat cokoliv (překládám z italštiny to je taky celkem prča)..dík

180

Odpovědět

To tam je pro zachování vtipného dvojsmyslu (všimni si, že to řekne a pak se jakoby puberťácky uchichtne) ;) "duty" je totiž jak "povinnost", tak slang pro "jít na velkou"... Takže když je to přeložené jako "potřebu", tak to hezky zachová ten záchodový dvojsmysl.

191

Odpovědět

+Ninjerachaaa tak jsem v obraze...mě bylo jasný že tam je nějaká kulišárna :DDD..to fakt asi ve slovníku nenajdu :DDD

180

Odpovědět

hej lidi kdo si chcete koupit vlastni nintendo NES tak na aukru je momentalne za 500 Kč na přihazování. Přeji hodně štěstí tomu kdo to bude chtít.
http://aukro.cz/nintendo-nes-2-hry-2x-joypad-tv-kabel-trafo-i2537630938.html

185

Odpovědět

Naprosto luxusní díl :D :D :D.

181

Odpovědět

Rocková verze Angry Video Game Nerd theme song. JOOOO!!! NERD ROCKS!!! :D
Maska Frankensteinova monstra připomínala trochu Leatherface (myslím tím, jak místy přečnívala, podobově to sedělo celkem fajn), ale co bychom po něm mohli chtít, že... Jinak samozřejmě další úžasný díl, ale to netřeba připomínat :D

180

Odpovědět

S heavymetalovým coverem souhlasím, ale ta maska mi právě přišla udělaná dost hezky.

181

Odpovědět

Brutální díl, už druhý v řadě, z těch co se mi libí nejvíc :D ještě tak Action 52 a bude to dokonale :).
Jen mimochodem, nevíte někdo jestli existují nějaký bazary videoher? All hry co mam jsou z aukra, kde jsou už ale jenom blbosti, kromě Legend of Zelda 2, krerá je dost drahá. Na netu jsem žádný takový bazar nenašel, tak jestli vůbec něco takového v ČR existuje. Děkuji předem za odpověd.

181

Odpovědět

Supr, konecne i recenze "Frankie-ho" byla prelozena :-)

180