Kid KoolAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:383
Počet zobrazení:5 125

Dneska se Nerd podívá na další NES hru a tentokrát to bude hra, ve které je snad záměrně všechno špatně. Veškeré chyby, které Nerd zná, se tady objeví. Proto sestavil žebříček sedmi hříchů, které pojmenoval. Užijte si Nerdovu 103. epizodu a na viděnou zase za týden!

Přepis titulků

Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Kid Kool je tak špatná hra, že byste si s ní ani nevytřeli zadek. Váš nejhorší nepřítel si nezaslouží hrát tenhle kus sračky. Ani Satan nemá v pekle hry podobné téhle sračkovské hromádce hoven. Chcete se přesvědčit? Tak jo. Kid Kool vytvořila společnost jménem Vic Tokai, která udělala i DecapAttack a Psycho Fox.

Všechny tyhle hry mají podobný design. Pokud porovnáte Kid Kool s Psycho Fox, uvidíte, že jsou dost podobné. Jen pro upřesnění - japonská verze Kida Koola vyšla první. Přestože jsou ty ostatní hry mnohem lepší, je nešťastné, že se choroba Kida Koola rozšířila. Pokud jste hráli ty hry, tak tušíte jaký asi bude Kid Kool. Až na to, že je mnohem horší.

Tohle je Kid Kool? Co se stalo? Vůbec nevypadá jako ten chlápek na obalu. Tomuhle říkám cool. Ukazuje pěstí čarodějovi, drak mu ojíždí nohu. V příběhu jde o to, že král umírá na nemoc a potřebuje sedm různých bylin, které ho vyléčí. Vsadím se, že designéři kouřili sedm různých bylin. Takže vyšle Kida Koola, aby je našel.

Moc se tady nedá útočit, než jen skákat na nepřítele a házet zbraní, kterou občas dostanete. Ale není to zrovna zbraň. Vypadá to na nějaké chlupaté zvíře, co vypadá jak Elmův pytel. Mění se tady den a noc. Obloha se mění do podivných barev jako je fialová a červená. Ale aspoň to není jako v Simon's Quest, kde se objevila ta zkurvená kolonka, která přerušovala hru.

Tahle má dost problémů sama o sobě. Je neskutečně těžká s větrnými děly, která všude střílí bez jakéhokoliv schématu. Je tady chlápek, co sedí na hovně od racka a střílí blesky rychleji než by Sonic vysral turbohovna. Pravopisné chyby, ty tady jsou taky. Ne teda, že by bylo Kool napsané správně. Vypadá to víc cool, když je to s K.

Taky je divné, že vidíte, co se stane, když umřete. Král má schopnost nesmrtelnosti a může vás přivést zpět k životu. Jako bychom potřebovali vysvětlení. A co třeba prostě napsat Pokračovat? Ano, ne a zase začít hru. A ve hře jde o záchranu krále. Pokud má král schopnost nesmrtelnosti nemůže ji použít sám na sebe? Všechno to jsou kraviny. Je třeba se posunout k těm hlavním problémům.

Sedm hrozně udělaných vad. Nebo třeba sedm smrtelných hříchů. Jdem na to. Číslo jedna - nemožnost vrátit se zpátky. Abyste získali svého červeného kamaráda, vaši jedinou zbraň, musíte ho najít proběhnutím trávou. Ale pokud je tráva moc blízko levému okraji, tak nemáte dostatek místa, A pokud přijdete o zbraň po checkpointu, tak se nemůžete vrátit. Budem těm vadám dávat jména.

Tohle bude "Jednosměrná sračka". Číslo dvě - moc rychlé běhání. Ve hřou jsou dvě rychlosti - pomalé jak prdel a rychlé jak hovno. Pokud běžíte moc rychle, nestíháte reagovat. Ale potřebujete běžet rychle, abyste mohli zdolávat velké vzdálenosti. Jakmile začnete běžet, tak jste předem mrtví. Budem tomu říkat "Dvojrychlostní sračka". Číslo tři - ovládání skoku.

Částí problému je, že nemůžete skákat místa. Musíte běžet rychle. Dalším problémem je, že ve vzduchu nemáte nad skokem žádnou kontrolu. Designéři si vážně měli vzít příklad ze Super Mario Bros. Časem osvědčený způsob jak vytvořit platformovku. Sebemenší dotek D-padu ovládá Mariův skok. Ale u Kida Koola nic takového není. Budem tomu říkat "Skákací zmrdovina".

Číslo čtyři - skákání přes vodu. Někdy se musíte dostat přes vodu a jediným způsobem je zvládnutí křehkého umění poskakování na zadku. Vypadá to lehce, ale není. Musíte běžet a první tři skoky jsou automatické. Potom spadnete do vody. Musíte zmáčknout skákací tlačítko při třetím skoku. Vaše přesnost musí být 100 %.

Nejsem si ani jistý přesným časováním. Zkoušeli jste házet žabky a nikdy vám to nešlo, ale nějaký kámoš to uměl parádně? Kdo vi, je to schopnost, kterou by tahle hra neměla vyžadovat. Budem tomu říkat "Pohopskávací prdelovina". Číslo pět - vertikální posouvání. Co s tím všichni mají? Měli vůbec programátoři tušení jak udělat videohru?

Hra by se neměla zastavit, aby přeorientovala obrazovku během skoku. Je to tak iritující! Jak máte skákat, když se obrazovka pořád trhá nahoru a dolů? Jak máte skákat ne nepřátele? Podívejte se na to. No podívejte! Budem tomu říkat "Suspenze vzdušného hovno-výtahu". Číslo šest - neviditelné předměty. Pokud se to povede, tak jsou skryté bloky dobré.

Ale tady jsou vždy umístěny tak, aby vám znepříjemnily život. Ať už se snažíte skočit kamkoliv, praštíte se do hlavy a zemřete. Nemělo by to být všude. Neměla by to být hra náhody, kde musím pořád skákat, abych věděl, že tam nejsou ty zkurvené bloky. Zase - je to jako v Simon's Quest, kde musíte všude házet svěcenou vodu, jen pro případ, kdyby tam byly neviditelné díry. Budem tomu říkat "Nevidoděvka".

Číslo sedm - pár do neznáma. Kdykoliv musíte skočit dolů, vůbec netušíte kde skončíte a co vás zabije. Nemůžete to vědět, protože to nevidíte, dokud neskočíte. Takže je to jen další tipovačka. Budem tomu říkat "Volnopádová pytlovina". Tak tohle je Kid Kool. Zdá se, že schválně následovala směrnice jak udělat hroznou hru. Má jednosměrnou sračku, dvojrychlostní sračku, těžkou skákací zmrdovinu, hromadu pohopskávací prdeloviny, častou suspenzi vzdušného hovno-výtahu s kupou nevidoděvek a nějakou volnopádová pytlovinou.

Jak je možné, že je ta hra tak špatná? Je jasné, že ji netestovali a snažili se ji uspěchat. Zas taková poptávka po Kid Koolovi být nemohla. Kam spěchali? Všechno dobré potřebuje čas. A co dostanete na konci?

Falešný konec, že král umřel, protože jste nebyli dost rychlí. Děláte si prdel? To bylo na čas? Proto bylo nahoře počítadlo? Chcete říct, že jsem hru projel, ale neprojel? Naser si. To jsem prošel tím mučením jen aby mi ukázali prostředník? Tohle je perfektní příklad hry, která byla zkažená ovládáním.

Ovládání - to se nejhůře vysvětluje, protože pokud jste tu hru nehráli, tak to nemůžete pochopit. Možná jste hrali ostatní hry se špatným ovládáním jako Karate Champ nebo Dr. Claw's Dump N' Pump, ale to se nedá srovnat. Hrát tohle je jako snažit se provléct niť, zatímco se točí na gramofonové desce. Jako řídit auto poslepu. To byste nechtěli ani zkoušet a stejně tak tuhle hru.

Kid Kool není cool. Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten Řezník to asi bere jako takovou ujetou srandu či co, ale jak tady čtu, tak spousta lidí to bere vážně (viz uvedení klipu slovy "můj názor na nerdy"), takže...

190

Odpovědět

Po precteni nekterych komentaru nevim jestli se mam smat ci spis brecet :)

190

Odpovědět

Karel9: JJ, VŠE. :D "Nejtěžší pražský gympl".

190

Odpovědět

Regant: nebo VŠE:D

191

Odpovědět

Nerd jako vždy užásnej :D
K songu od Řezníka: Pokud něco takového dokáže vymyslet není to žádnej dement... chtěl bych vidět vás jak byste to napsali hateři… s textem nesouhlasim ale je jasný že text není brán vážně jelikož odpůrce nerdů by nevěděl co je to warhammer (kolik z vás too zná?) nebo jiný sci - fi, fantasy věci
A co se tíče vysoké školy: tu muže vystudovat každý pokud si umí vybrat (viz. Plzeňská práva) :D

195

Odpovědět

lidi v česku existuje AVGN ! důkaz
http://profil.lide.cz/Vit.Machara/profil/

193

Odpovědět

Má hezký kotlety :D :-) Jinak díky za překlad. Nejlepší seriál na Videa Česky :-)

190

Odpovědět

Pablosiux: Podle toho, co sem slyšel, by podprůměrně inteligentní nerd semestr na VŠE vystudoval během jarních prázdnin (mezi pařením her):D

193

Odpovědět

Pablosiux: VŠE?:D Tak to jo.

191

Odpovědět

opravdu prdelovina
jenom díky tomu jaky má vynikající nadávky jsem to zkouknul cele:D

190

Odpovědět

Vypadá to že do toho koše se asi původně nechtěl trefit - super recenze i překlad jako vždy

200

Odpovědět

stačilo 30 sekund suspenze vzdušného hovno-výtahu a už jsem byl naštvanej jak prase :D

190

Odpovědět

Vážený bc. michaelsichi, vidím že máš patent na rozum, to že máš titul bakaláře pro mě nic neznamená, jenom další "chytrák" s papírem. Otázka zněla jestli nějakého nerda znáš. Ani na to mi nedokážeš odpovědět. Řezníkovu muziku nemusím, ale bohužel má pravdu. Že je tam slyšet nenávist? - Třeba ho s*re že těm nerdům musí psát ZNK, a už ho to nebaví, či co já vím. A neříkej mi příteli, takových chytrolínů jako ty nepovažuji za přátele, běž poučovat někoho kdo o to stojí.

1913

Odpovědět

AVGN jako vždy paráda :0)
A ohledně řezníka - když je takovej borec s tak hustejmá názorama, tak ať sundá masku. Bohužel na to nemá koule (že by nehoda z mládí).

191

Odpovědět

Gumák: Ale ty si taky dědek! Proč se do toho se*eš? Jseš snad jeho věrný/á přítel(kyně) aby si v době kdy on už spinká za něho psal(a) komenty? :D :D

181

Další