Metal GearAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:392
Počet zobrazení:8 760

Vaše pravidelná dávka Nerda je tady! Dneska jsem se toho zase po dlouhé době ujal já. Obelix odvádí skvělou práci, a tak má nárok na oddych. Snad každý hráč zná Metal Gear Solid. Kdo jej nehrál, jako by nebyl. Jak to všechno ale začalo? Jaké byly jeho počátky? Byla to na NESu dobrá hra? Jelikož ji Nerd recenzuje, můžete už teď hádat odpověď...

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Tahle hra je kurva hrozná! Je kurevsky otřesná! Jen při pomyšlení se mi svírá anál. Kus psího hovna! Ty blbá krávo, přijdu si pro tebe a zabiju tě. Zkurvený Bugs Bunny! Tohle bylo všechno.

Celý víkend. Nebylo co jiného dělat. Pokud se pohnou, zab je! Jo! Střel je, střel je! Tak se to dělá. Zab všechny na obrazovce. Nenechej živáčka. O tom jsou hry. Někoho uvidíš, tak toho zmrda střelíš do palice. Pak ale přišla hra na japonský domácí počítač MSX2. Jmenovala se Metal Gear a bylo to něco zcela nového. Šlo spíše o přežití než použití síly. Místo pobíhání a zabíjení všeho kolem bylo důležité procházet bez povšimnutí. Byl to revoluční nápad, který vydláždil cestu stealth žánru.

Snake se stal klasickým charakterem ve videohrách. A samozřejmě to bylo jedno z nejpopulárnějších jmen, hned po Michaelovi. Vždycky mě napadne Snake z filmu Útěk z New Yorku nebo wrestler Jake the Snake. A jeho celé jméno je Solid Snake? To se mohl rovnou jmenovat Vzpřímený čurák. Následovalo tolik pokračování, že se to začíná plést. Plete se to i chronologicky.

Byl Metal Gear 2: Solid Snake, Metal Gear Solid a Metal Gear Solid 2. Nemohli vymyslet jiné názvy? Co je vlastně druhý díl? Pokud chcete podrobnosti, tak pokračováním byl Snake's Revenge. Ale to bylo pouze pokračování NES verze. Původní developer Hideo Kojima neměl s těmito NES verzemi nic společného. Takže Metal Gear 2: Solid Snake byl prvním pravým pokračováním. Ale to bylo zase jen na MSX2, takže pokud jste nežili v Japonsku, tak jste to tehdy netušili.

Metal Gear Solid byl v podstatě třetí hrou série, ale byl první, kterou hrála většina lidí, protože vyšel na PlayStation. Taky byl prvním dílem, který využíval 3D prostředí, pohled z první osoby a filmové prvky. Dnes existuje tolik pokračování Metal Gear Solidu, že se to vymyká kontrole. Jde o to, že Metal Gear je dnes známou značkou. Ale na všechno teď zapomeňte.

Představte si, že je 1988 a nežijeme v Japonsku. Zatím známe jen Metal Gear na NES. Pamatuju si, jak jsem tu hru viděl v obchodě a říkal si, že vypadá skvěle. Ale něco mi na tom obalu připadalo povědomé. A docvaklo mi to až teď. Je to Kyle Reese z Terminátora. Jo, bez pochyby! Taky má nejrychlejší titulovku v historii videoher.

Sledujte, jak dlouho zůstane. A pak začne demo. Fakt, je tam tak dvě sekundy. Stopnu to. Tady to máte. Dvě sekundy. Jako by ta hra říkala: "Ty nezmáčkneš Start? Tak si naser!" Skočíte s padákem a kdo jsou sakra ti tři další chlápci? Myslím, že je už nikdy neuvidíte. Pak dostanete instruktáž od šéfa.

Říká: "První pokus kontaktu našeho 'Šedá liška'." Super, mají chybu už v první zprávě. Jdete teda dál a můžete toho chlápka zmlátit, nebo počkat až usne. Nebo až se aspoň bude cítit ospalý. Nejspíš to stačí. Stejně, když se přiblížíte, tak se probudí. V čem je rozdíl? A všude jsou psi. Instinkty radí se proplížit, ale dívejte se na to...

Nemůžu projít. Co mi brání? Kdybyste tudy neměli chodit, nemohli dát ty džípy blíže k okraji? Můžete se pohybovat pouze v mřížce, takže se nemůžete k ničemu přiblížit. Špatný design hry na první pohled. Tak vymlátím všechny ty čokly, jdu na další obrazovku. Pořád dolů, pořád dolů... a kurva! Jaký to má smysl? Víte jaký?

Plýtvat mým zkurveným časem. Teď jsou ti psi zase zpátky? No jasně, klasická hovadina s obnovováním nepřátel. Zas musím zmlátit ty zasrané psy. Kdo sakra chodí kolem a mlátí psy? No pojď, ty čubko. Sakra! Vlezu do náklaďáku. Páni. Je to tu velké jak v baráku. Vůbec to nedává smysl. Vy zůstanete stejné velikosti, tak proč se náklaďák zvětšil?

No to je fuk. Co je tohle? Dalekohled? Dobře. Vylezu ven. Co to kurva bylo? To nemyslí vážně. Nepřátelé se obnoví, když vlezete do náklaďáku. A to jsem neopustil obrazovku. Byla to jen podoblast. Když vylezete z náklaďáku jste přímo na mušce nepřítele. To je kurevsky trapné! Chcete hrát špinavou hru?

Dobře. Zatracená zkurvená sračka. Je dobré, že mi zůstal ten dalekohled, takže nemusím znovu do náklaďáku. Zmlátím toho zmrda. Chcípni! Debile. Zmáčknu Select, vyberu dalekohled. Vyzkoušíme ho. Používám D-pad. Zdá se, že si můžu prohlédnout okolí. Můžu se tak podívat, co mě čeká dál. Zase zmáčknu Select, sundám dalekohled. Dobře...

Cože? Ty jeden zmrde! Nepřátelé se obnoví, i když použijete dalekohled. Nemůžete nic udělat. Byla to snad chyba hry? Nebo se vývojáři snažili být zkurvení kreténi?! Celá tahle džungle ani nebyla v původní verzi. Jako by si řekli: "Jakou zhovadilost bychom mohli přidat?" "Vezmem skvělou hru a vyserem na ni kupu sraček."

Kde jsem kurva teď? Opakuje se stejná obrazovka. Je to jako v Zeldě, kde musíte jít na sever, západ, jih, západ? Ne, prostě musíte dolů. Když jdete doleva nebo doprava, vrátíte se na stejné místo. Dovolte mi položit naprosto trefnou otázku. Co je to napadlo? Proč tam nedali jen jednu cestu? Díky, že mě oblbujete a já si myslím, že někam jdu, i když tomu tak není.

Tak jo, ty hajzle, pojď. Kurva. Panebože. To musím pokaždé na začátek? Nejsou tady žádné checkpointy? Nezeptá se mě to na pokračování? A kde mám kurva zbraň? To mám jenom pěsti? Jo ještě mám balíček cigaret. Hej, děcka, kuřte!

Menu je úplně na hovno. Dívejte, jak funguje. Selectem se objeví menu. Teď Select nic nedělá. Bčkem se vrátíte do hry. A Ačkem zvolíte položku. Teď se Selectem vrátíte do hry. A pro změnu Bčko nic nedělá. Ačkem volíte věci. Je to tak nestálé.

Než si zvyknete, trvá orientace kurevsky dlouho. Nesnažím se najít chyby schválně. Takhle jsem se cítil před dvaceti lety, když jsem to hrál poprvé. Nesnášel jsem to. Chtěl jsem vědět dvě věci. Kdy dostanu zbraň? Kdy se mě to zeptá na pokračování? Pořád dokola jsem umíral. Víděl jsem úvodní obrazovku tolikrát, že zanechala v mém mozku stálý obraz do konce života. Jakmile víte, kam jít, dostanete se do první budovy a získáte zbraň.

Jakmile se tak stane, hra je mnohem jednodušší. Ale stejně když umřete, vrátíte se na začátek. Jak jsem řekl, zbraň vám zůstává. Takže když jednou máte zbraň, tak jste za vodou. A některé náklaďáky vás převezou jinam, jako nějaký přenašeč. Ale nemáte nad tím žádnou kontrolu. Prostě vlezete dovnitř a jedete. "Ajaj, náklaďák se rozjet." Ty překlady stojí za hovno.

Nemohl jim tohle zmrdstvo někdo zkontrolovat? Při každém hraní jsem se dostal o kousek dál. Ale vždycky se objeví něco nečekaného. Jako třeba tohle. Jak jsem mohl vědět, že tam budou padací dveře? Všechno je to o zkoušení. A kvůli tomu musím začít znova. Slyšel jsem, že když použijete vysílač, tak ty padací dveře zmizí.

To sice zmizí, ale stejně umřete. Co to kurva je? To je fuk. Chodíte kolem, sbíráte předměty, klíče, zachraňujete zajatce. Pokud si chcete ale něco přečíst, tak si radši dávejte bacha na D-pad. Víte, jak si většinou můžete zrušit dialogy Ačkem nebo Bčkem? Někdy Startem. Ale nikdy zkurveným D-padem. Obvykle když berete předmět, mačkáte D-pad, protože jdete k němu. Takže nesmíte zapomenout hned ho pustit.

To je teda pěkně podělaná hovadina! A někdy jsou dokonce dialogy blokované předměty. To nedokážou zabránit předmětům ze hry, aby nelezly před text? Nebo tím možná chtěli zamaskovat svou neschopnost. "Lokalizoval jsem nějaké plastickou trhavinu."? Tahle hra je zaprasená. Jak se jim podařilo takhle ji posrat? Je tady tolik míst, kdy prostě přijdete do místnosti a umřete. Jako tady musím přepnout na svou plynovou masku.

Když si to ale neuvědomím, mám tak jednu sekundu na zareagování, než mi to sebere celý život. Pak zavolá Big Boss a řekne: "Zapomněl jsem..." Chci říct: "Zapomenout jsem říct, že budeš potřebovat masku." No nekecej. To ses teda kurva zapomenul, debile. Nemohl bys mi to říct předtím, než vlezu do místnosti? Ne až potom? Pokud přežiju dost dlouho na to, aby se objevila ta zpráva, tak jsem na to už přišel sám!

Ale víte, co je ještě na hovno? Abych se dostal dovnitř, musím mít vybraný klíč. Pak hned musíte přepnout na plynovou masku. Nevyhnutelně přijdete o životy. A pak znovu, když chcete vylézt, musíte vybrat klíč. Dvakrát se zraníte. A pokud vím, tak se tomu nedá nijak vyhnout. Nejspíš moje nejoblíbenější posraná část je tady. Vidíte ten náklaďák?

Je moc blízko okraji. Jestli do něj chcete, musíte opustit obrazovku dvakrát. Jdete doprava, nahoru a doleva. Která hra by po vás tohle chtěla? A je vážně otravné, když se na vás lidi přilepí. Panebože. Slez ze mě! Slez!

Nemůžu se ho zbavit! Kurva! I tak je to docela epická hra. Nejspíš ji neprojdete na jedno posezení. Proto tady funguje systém hesel. Jak ale tušíte, je na hovno. Má nějaký důvod, že jsou ta hesla tak kurevsky dlouhá? Už tohle by bohatě stačilo. Proč potřebujeme tenhle kousek navíc? Pro lásku z píčy!

Hádejte co. Když použijete heslo, začnete tam, kde jste skončili. Proč to tak nemůže být s pokračováním? Hesla jsou od toho, abyste se když vypnete konzoli, mohli na tu pozici později vrátit. Ne k obyčejnému pokračování. Představte si, že byste tohle heslo psali po každém úmrtí. Buď tohle, nebo začít od začátku. Tak si pak vyber, kurva! Tahle hra je jako svrab na koulích. Je hrozná!

Vím, že je to klasika. Ale když je něco na píču, tak je to na píču. Pokud mi chcete udělat druhou prdel, chápu to. Už jich mám tak dvanáct. Mám prdel jako Charlie Brown. Ale nemyslím si to jen já. I sám Hideo Kojima řekl, že je to vysrknutý anální tuk z prasečího čuráka. Neřekl to takhle. Řekl, že to neodpovídalo jeho původní hře. Element skrývání chyběl a Metal Gear ani nebyl ve hře.

Jo, přesně tak. Posledním bossem má být robot jménem Metal Gear. Pokud pojmenujete hru Metal Gear, a není v ní Metal Gear, tak je to jako hrát hru The Legend of Zelda bez Zeldy. Pokud byl původní Metal Gear Kojimovo dítě, tak NES verze je jeho zdeformovaný vnuk. Já vím, pořád je to klasika, pokud přehlédnete všechny chyby. Je to jako hledání zlata v hromadě hoven.

Nebo jako zářící stříbrné hovno. Možná nevypadá jako hovno, ale rozhodně tak srmdí.

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Paráda jako vždy 10/10

201

Odpovědět

na konci to krásne zhrnul :D

201

Odpovědět

pro lásku z píčí xD

211

Odpovědět

Classic Nerd

191

Odpovědět

Musím přiznat, že avgn má neskutečnou trpělivost při podobných hrách.

201

Odpovědět

MG je klasika...zrovna sa snazim rozchodit 4 na pc *9

183

Odpovědět

To se ti nezdaří. To bys musel mít jeden z nejlepších PC na světě a stejně by emulace nefungovala pořádně.

00

Odpovědět

SNAKE? SNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKE !!!

213

Odpovědět


Odpovědět

David: Myslím, že Battlefrogs. Nerd má dokonce o ní i recenzi.

180

Odpovědět

Nevíte, co je to za hru v 0:31?:D

191

Odpovědět

Spooner: Dík

181

Odpovědět

Cediss: Super Contra, neboli Super C. V tom videu je to akorát evropská verze, která se jmenuje Probotector 2 :-)

191

Odpovědět

Cediss: Super C

191

Odpovědět

Proc ten google+ tak nesnasi?

1911

Odpovědět

0:58 jméno hry neznáte pls?

191

Další