Toxic CrusadersAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:367
Počet zobrazení:6 887

James si do své nejnovější epizody přizval vskutku velice vzácného hosta. Do jeho příbytku totiž zavítal Lloyd Kaufman, režisér a zakladatel filmového studia Troma, kterého měli možnost osobně potkat i fanoušci z ČR na jednom z minulých Festivalů Fantazie. Řeč bude o hrách Toxic Crusaders podle animovaného seriálu pro děti, který vznikl na motivy nejslavnějšího filmu od Tromy - Toxického mstitele. Slabší povahy bych rád varoval před velmi "divokým" závěrem tohoto dílu, který však znalce filmové tvorby studia Troma nemůže nijak překvapit. Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Co se stane, když vezmete film, uděláte z něj seriál a z něj pak hru? No... tak si představme příběh Toxického mstitele. Filmu od Troma Entertainment plný násilí, krve, vytržených vnitřností, dětské hlavy přejeté autem... a koziček. Bylo to primitivní, sprosté, odporné... a byla to neskutečná prdel. A co s takovým filmem uděláte?

No přeci kreslený seriál pro děti, to dá rozum! Toxic Crusaders. Podle něj vznikly komiksy, hračky i videohry. A jaké myslíte, že byly? Dobré? No jasně... Stály za hovno! Byly ještě hnusnější než toxický odpad, ze kterého vznikl sám Toxie. A tak to dopadá, když vezmete pecku a uděláte z ní sračku. A co Lloyd Kaufman, tvůrce Toxického mstitele?

Co by na to řekl? Teď se podržte, protože tu sedí vedle mě. No vy. - Srdečné pozdravy z Tromaville! - Je tu Lloyd Kaufman ze zasraný Tromy! Toto je poprvé, co tu se mnou sedí sám tvůrce. A Lloyd Kaufman je jedním z mých oblíbených režisérů, Nerde. - Tvůj taky? Co? - No jo, jasně... Máme tu pro vás na vyzkoušení několik břeček. Musíte si totiž prožít tu bolest a utrpení jako děti na počátku 90.

let, které jim způsobily vaše výtvory. NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! Ale jo, musíte. - Pomoc, dostaň mě ze zpomaleného záběru! - Tady! Normální rychlost. Já to tak dělám pořád, musíte si to mučení zažít. Já jsem vlastně sadomasochista, takže proč ne? Jo, to asi půjde. Jako první tu mám Toxic Crusaders na GameBoye.

Páni! To je vzrušující! Tohle žeru! Je to průměrná sidescrollovka, nemám moc co dodat. Hrajete za postavy ze seriálu a střílíte sonické chrchle, nebo po lidech vrháte mikroskopy. - Kdo by házel po lidech mikroskopy? - Nerde, Nerde, to ale není mikroskop. Ve skutečnosti jde o repliku Taylor Swift. Tak už to v Tromě chodí. Točíme filmy budoucnosti a vidíme do ní. Jo, teď už to vidím.

I když... ne, nevidím ji tam. A co říkáte na tohle? Když jdete z kopce, tak sebou postavička divně cuká. Víš, ta cesta z kopce symbolizuje strmý sešup... jako moje kariéra. A co říkáte na grafiku? Pozadí je plné popelnic a hajzlů. To krásně shrnuje celou hru. A to nevíš, že z pozadí nám vyškrtli to nejlepší. Měli jsme postříkané koberce, použité tampony a tyhle hajzlmísy jsme dostali přímo z natáčení Spielbergova A.I. - Nechal nám je za levno.

- Z toho usuzuju, že se mu A.I. nelíbilo. Ne, miluju A.I. Vidíš ty hajzly? Tohle byste mi mohl vysvětlit. Co to kape z těch stromů? Nerde, tomu se říká smysl pro detail. V koruně sedí Tromík, nukleární krysa, a dostala průjem. To je přeci jasný! Jo tak... A co mají znamenat ty mraky? Hlavně ten druhý, co na vás chčije. To je snad jiný druh mraku?

Prosím, netahej do toho můj osobní život. Tohle je historický moment. První užití zlatého deště ve videohře. Pak už s tím přišly jen sestry Mary-Kate a Ashley Olsenovy ve svých hrách. Tak ty jsem nehrál, ale asi je budu muset zkusit. A o čem to tu kurva mluvíte? Proč musejí být všude netopýři? Ale to nejsou netopýři, Nerde! To jsou okřídlené kočky. Když jsem vyrůstal v Tijuaně, taky jsem měl číču s křídýlky.

Takže o tom to celé je, kámo! A co říkáte na tohle? Svět 2-5, svět 2-5 a pořád nekončíme. Vždyť je to přenosná konzole, za tu dobu už bych dohrál i Mario Land. Přijde ti to jako běh na dlouhou trať? Tak si zkus vyhonit Justina Biebera. Jo, to chvíli zabere... Pěkně dlouhou. Tak dlouhou jako můj penis, furt v pozoru. Z těch všudypřítomných zetek na vratech se mi chce neskutečně spát. Tak fajn.

Dobrá, dobrá. Dost už. Kde to jsem?! Ta to bychom měli GameBoy verzi na rozehřátí. Teď zkusíme verzi pro Segu Genesis. První kolo vás vrhne přímo do vroucího kotle. Neustále vás přejíždí auto. Sejmi mě! Dělej! Rozdrť mi hlavu! Přesně jako ve filmu! Jo! Dejte mi to... Toxie Crusaders, Toxie Crusaders...

Dejte to sem! Já si to převezmu. Jak vidíte, je to další typická mlátička. Co říkáte na ten vrtulník? Proč je tak strašlivě barevný? Protože je vyrobený z barevných stužek, proto je tak pestrobarevný. A dej to sem! Dej to sem! Já to chci! Muzika je taky divná. Nemohli vybrat něco rychlejšího a akčního? Mě se to líbí.

Tohle žeru. Mám chuť se z toho svlíknout! - Chci si sundat šaty. - Fajn, fajn, tak dost. Parádní muzika. Když se dotknu vody, tak umřu? Jak může Toxieho zabít voda? To je pěkná zkurvenina, souhlasíte? Toxie je prapravnučka zlé čarodějnice ze Západu z Čaroděje ze země Oz, která se při styku s vodou rozpustila. Tomu říkám zajímavost.

Takže mi chcete říct... jo, jo, jo. Možná je tak špinavý, že ho umytí zabije. Ale vždyť nosí mop a jeho hláška je "jde se uklízet"! Není to trochu protichůdné? Říkal jsi péro? Taková ošklivá slova se neříkají. Jin a jang, špína a čistota. Přesně jako v symbolu jin a jang. Je v tom hluboké sdělení. V tom je ta potíž. Musíte si pozvat starého ožralu...

tedy starého vyzrálého muže, aby vám to vysvětlil. Jistě, tohle je hrozně psychologická hra. Nafreuduj si! Ne, víte co? Freudovat tuhle hru! Taky mě sere tenhle žlutý pacmanovský šourek, který Toxieho všude pronásleduje. K čemu vůbec je? Čas od času ho můžete majznout mopem. To je Blobík, Toxieho zvířátko, moc a moc důležité.

A mimochodem, prozradím ti jedno tajemství ze zákulisí, Víš, jak jsme do filmu vytvořili Blobíka? Vzali jsme můj pytel, udělali z něj odlitek a tak vznikl Blobík. Dokonce mi to vytrhalo chlupy, což dost bolelo. Ale vy tam doma ve videosvětě si můžete vytvořit své vlastní Blobíky. A když je prodáte do Burger Kingu, budete přesně jako George Lucas. Nesnáším tyhle pasáže, kde pořád z něčeho padám. Dávej si bacha, Nerde, nebo si natrhneš druhou díru na chcaní, to není žádná prdel.

Kurva! Nikdy nevíte, co na vás čeká! Ale to jsou kecy. Skočíš a umřeš. Z toho vola bych si nejradši vystřelil mozek, jestli mi rozumíte. Tak to bychom měli předkrm, ale pojďme na náš hlavní chod. Pokud vezmete všechno špatné z Genesis i GameBoy verze a hodíte je do obrovské toxické lázně, vznikne vám...

NES verze. Jo, jo... A bude toxikální! Jasně... Sakra, začíná se nám srát. Musím z ní vyfoukat prach. Taky si foukněte, víc už to posrat nejde. Nerde, hele, myslím, že mám trochu zaprášenou prdel. Nechtěl bys mi ji taky profouknout? - To té hře určitě pomůže.

- Jste normální, kurva? Toxie se šátkem vypadá úplně jako Rafael. Jo, máš pravdu, fakt tak vypadá. A víš, že Rafael nosil šátek, když s Tintorettem jezdili nakupovat barvy? Ten šátek jim prodal sám da Vinci. Nosili je všichni tři. V té renesanci jim to moc slušelo. Vaší jedinou zbraní je mop, o který přijdete po první ráně. A jelikož je to mlátička, dostat první ránu trvá tak 1,2 vteřiny. Zapnete hru a první, co se stane, VŽUM...

a mop je v řiti. Vžum... a mop je v řiti. A že Nike dělal boty Swoosh, to ti nevadí? Co je špatného na malém vžum? Toxie miluje vžum! Historie je plná samých vžum. Vžum, vžum. Představ si, že bys byl padouch. Stačí pár ran a jsi mrvej! M-R-V-E-J, chápeš? Zamysli se nad tím. Hm, to mě nikdy nenapadlo.

Jebat na ně! Proč vám ten mop vůbec dali? Beztak nedělá nic zvláštního. Meč v Zeldě aspoň střílí, než vás poprvé trefí, ale ten mop je jen další obyčejnou zbraní na blízko. Na někoho, jehož heslo je "jde se uklízet", toho teda moc neuklidí. Nechává po sobě celé řady toxického odpadu. No a co čekáš? Vždyť nemá svůj mop! Pravda...

Tak počkat, počkat... Teď ho zabíjí i toxický odpad? Nejdřív voda a teď toxický odpad? Když mluvíme o odpadu... Kdybys měl někdy zácpu, podívej se na Talk show bez zábran. Úžasný, že tahle hudba je lepší než verze na 16bitovém Genesis. Rozhodně je živější. No jo. Vždyť je to titulní song z Toxického mstitele 2. To je fakt!

Proč je ten útok tak slabý? Není tam někde silnější útok? Zkuste pomačkat tlačítka. - Select funguje skvěle! Vidíš to? - Děláte si prdel? - Tak koukej! - Na to se podívám. Tlačítko Select je silnější útok. Musíš holt selektovat ten správný. Takže B vůbec nemusíte používat. Proč taky? No, zvolil bych B, pokud bych je chtěl zabíjet pomaleji.

Jo... Jinými slovy, pokud jste idiot. No... B jako Blbec. Ale ve vší vážnosti. I tlačítko B má svůj význam. Dokud nezjistíte, že Select je lepší. Proč vybrali zrovna Select? To není v žádné jiné hře! Skok a útok by měly být hned u sebe. Ale místo toho musíte šmejdit palcem tam a zpátky. - Protože nemáš zmutovanou ruku.

- To by možná pomohlo. Vidíte to? Nechtíc jsem zmáčkl pauzu, protože musím šmatat po celém ovladači. Nebo musíte takhle roztáhnout prsty. Nebo takhle! Co je to sakra za hru?! Proč mě nutí dělat tohle? - No tak, to je přeci znamení ďábla! - Ta hra je ďábel sám. Ale no tak... jeden mezi nohy a druhý mezi půlky! Na, chceš si čuchnout? Kdo přišel s tím, že se bude útočit Selectem, by měl vysát chcanky z ptakopysčího kokota.

Moc hezké přirovnání, chlapče, ale osobně radši saju kokota elfovi. Řekl jste elfovi, nebo Alfovi? Oběma. - Tak radši nic... - A zároveň! No nic, beztak je to jen 111. epizoda, tak co... Velký problém je v tom, že ta hra je strašně těžká.

Vždyť jsem dohrál Ghosts N' Goblins. To nezvládnu tohle? Příval nepřátel nikdy nekončí. Na mlátičkách nesnáším, že musíte zabít úplně všechny. Jinak se obrazovka neposune. Ne jako v Kung Fu, kde můžete utíkat a zabíjet je podle libosti. Nebyl by to takový problém, kdyby podlaha nebyla zacákaná tím odpadem. A ještě v tak podivných šikmých lajnách. Musíte skákat na chlup přesně.

Kurva! Do prdele! - Tady! Zkuste si to! - Fajn, já si to zkusím. Kurva, Ježíši, skáču jak čamrda! Kurva, kokoti, kundy, chcanky, kakanec! Kurva, kurva, kurva, kurva, KURVA!!! A tak to dopadne, když jdete postupně od filmu, k seriálu až ke hře.

Jako byste postavili zlaté vejce na hovnivou horu a pustili ho dolů. Hovna se na něj budou stále víc a víc nabalovat. A když se dostane až na zem, už nikdy nebude stejné. A koukejte! Je tam vaše jméno. Ta hra nese vaše jméno! Plivu na své jméno! Váš skvělý výtvor přetvořili na zmutovanou anomálii, z které by se rozplakal i papež.

Tohle je výsměch vašemu dílu! Co s tím uděláte? Co s tím udělám? Co s tím udělám?! Vyseru se na to! Položím na to brutální kabel! Ještě že jsem měl k obědu fazole! Chceš mě nasrat, ty hro zasraná? Tak já ti teď naseru! Tady to máš, ty sračko! Jak se ti to líbí? Fuj, to je humus! Panebože!

To tě naučí, ty zkurvená hro! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není nad to obědvat u Nerda!! :D :D

240

Odpovědět

2 guys 1 game

250

Odpovědět

dost nechutný pudinky, začíná to krapet přehánět

1817

Odpovědět

ty hry jsou továrna na Nerdy :D :D :D

212

Odpovědět

- Isn't that big contraDICtion of himself?
- You used the word "dick"...
Některé vtipy se prostě nedají přeložit... :-)

211

Odpovědět

Po celý čas koukání na video jsem nepřestal zírat s otevřenou hubou jak Keliška. Nechci říkat, že to byl špatný díl. V určitých pasážích jsem se dokonce i dost bavil, jen mi to přišlo malinko přetažené za vlasy. Takový je prostě nerd a jeho ujetí ''přátelé''.

202

Odpovědět

ten konec si mohly odpustit docela humus

1835

Odpovědět

Kaufman se tak rozjel, že sám nerd chvílema nevěděl, co má na to říct. :-D

271

Odpovědět

Protivnej dědek.. Po 6 minutách jsem to musel vypnout.

2059

Odpovědět

Filmy znam a videl jsem, ale ze udelali i serial a navic pro deti to jsem fakt nevedel. Tipuju, ze ten serial musel bejt pekna srajda, kdyz vsechno museli cenzurovat aby se na to mohli koukat deti. Nebo ze by bez cenzury :-D Jinak epizoda hodne povedena.

212

Odpovědět

Jop, taky nemám rád, když se míchá čokoládovej a vanilkovej puding, navíc byly oba dva nedovařený. Jinak Kaufman mi strašně připomínal sira Humphreyho (až na ten slovník :))

Pěkná epizoda, hodně se mi líbily artworky v titulkách, btw co je to za hru v 0:20?

211

Odpovědět

hehe dobre i kdyz trosku trapny... myslite ze ten dedek nemel prachy? nebo proc tam prisel

2036

Odpovědět

Lloyd je známý tím, že rád pomáhá nezávislým filmařům a často hostuje v jejich filmech (většinou zadarmo). James s ním (myslím) loni dělal rozhovor a už tam se bavili, že mu moc rád přijde vystupovat do AVGN epizody. Takže teď to zrealizovali...

231

Odpovědět

Tenhle díl mi teda přišel slabší...

1942

Odpovědět

Slyšel jsem na něj spoustu negativních reakcí a nejspíš je i chápu. Výsledný zážitek značně souvisí s tím, kterak máte v oblibě Lloyda Kaufmana a filmy od Tromy.

214

Odpovědět

one in the pink and one in the stink, dík žes to přeložil takhle volně, ten borec fakt nemá zábrany:D

202

Odpovědět

"What the f**k" přeložit jako "jste normální?" Ach.. Já vím- subjektivní názor, mlčím, byla to moje chyba že jsem se po dlouhé době mrknul jak se nám tu ten nerd překládá.

1952

Odpovědět

smiř se s tím, překlady mají u AVGN dááááleko k dokonalosti a už jsem přišel na to, že stěžovat si na to je uplně k ničemu, protože tě všichni akorát nazvou haterem

1943

Odpovědět

+DeavinPrávěže Nerda je tady radost sledovat. Díky titulkům je to dvojitá porce zábavy :D.

195

Odpovědět

+DeavinJá teda osobně neznám snad ani polovinu těch originálních nadávek, které obelix používá v překladu ;) :D Což snad málokdo, jelikož sám Nerd je velmi kreativní v tomhle ohledu :D Proto si myslím, že jeho překlady jsou dokonalý ;D

193

Odpovědět

A jakpak bys to chtěl v daném časovém úseku přeložit, aby se to dalo přečíst? "Co to kur*a, Lloyde"?

222

Odpovědět

Je to skvělý překlad. Překládá se význam, ne jednotlivá slova, a "what the f**k" v TAMTOM případě naprosto přesně vystihuje české "Jste normální".

225
Další