Atropa – Druhá epizodaAtropa (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:56
Počet zobrazení:4 967
Srážka Atropu vážně poškodila a posádce se začíná krátit čas. Poručík Freeman se vydá druhé plavidlo prozkoumat. Opravdu je to ta samá loď? A co se stalo s jejími pasažéry?

Přepis titulků

Do prdele. - Do prdele! Co se to děje? - Jensene, zajisti poškozené části. - Co se sakra děje? - Nevím, uklidni se. Před naší misí bylo zaplaceno kolik, 5, 6 dalších? Tak postavili dvě stejné lodě. Se stejným jménem, které jsme vybrali my? Když to není jiná loď, tak co? - Fakt myslíte, že jsme tam my?

- Musí existovat rozumné vysvětlení. Spekulace nám nepomůžou. Musíme se zaměřit na to, co víme a co můžeme zjistit. Poručík má pravdu. Už víme, jaké jsou škody? V celé lodi jsou výkyvy energie, ztratili jsme vnější komunikační vybavení, jsou poškozená hyperbarická čerpadla a… motory nejdou. - To je zatím asi vše. - To je celé? Můžeme aspoň vyslat tísňový signál?

Ne, můžeme zprávy jen přijímat. To je uklidňující. Detektive, co vaše loď? Je pryč. Ne! To ne, to ne. Je to horší. - O co jde? - Je poškozené jádro. Když ho ztratíme, dojde nám kyslík.

- Kolik máme času? - Nevím, devět, - možná deset hodin. - Spusť odpočet. - Spravíš to? - Zkusím tam dojít a získat nám čas. Běž. Teď hned. Zapni si vysílačku. Máme i jinou možnost. - To nemyslíte vážně. - Narazili do nás, museli se hýbat, - možná mají pohon.

- Můžou na tom být hůř. To nezjistíme, dokud se nepodíváme. Chci vědět, kdo jsou. Jak se chcete nalodit? Jsme paralelně k nim. Máte magnetické lano? Stáhnete údaje o letu z terminálu. Jensene, připrav externí skener. Moiro, budeš na komunikacích. Na co to je?

To byste se divil. Zůstane tady. Když znervózníte a vystřelíte… - Mám tam jít neozbrojený? - Je to výzkumná loď. Co čekáte, že najdete? - Nechte mu tu zbraň. - Sandersi, nemluv do toho. Zbraň si beru a jdu tam. Hned. Měl bych jít s vámi. Kapitáne, máme míň než 10 hodin, nebudu čekat 20 minut na parťáka.

Nezapomněl jste na něco? Dám pozor, aby se dostal, kam má. Cole. - Věděls, že jsem na lodi? - Ano. Nebylo by lepší, kdyby přišel někdo jiný? Lepší pro koho? To má znamenat co? - Mohlas mi to říct.

- Co přesně? Vydala ses na 15letou misi do mrtvé zóny, ze základny odletěla beze slova. Nic ti nedlužím. Ukaž. Nemusíš to dělat. - Jestli chceš něco dokázat… - Hele, poslali mě sem, abych našel posádku. Dostat se dovnitř je moje jediná starost. Tři, dva, jedna.

Myslíš, že se bojí? - Já se bojím. - Soustřeď se. Detektive? Jsem u přetlakové komory. Zaťukáme. Zdá se, že jejich atmosférické systémy nefungují. Jdu dovnitř. Detektive, zapněte si baterku na helmě.

Slyšíte to? - Ano. - Napadá vás, co by to mohlo být? Netuším. Někdo tu rozhodně byl. Není to tak dávno. Zahněte do té chodby. Můžete vstoupit do kabiny vlevo? Jdu dovnitř.

To vypadá zatraceně povědomě. Vidíte to? Co to má znamenat? Vidíme. Radši jděte dál. Zkuste se připojit k tomu terminálu, třeba se nám podaří něco načíst. - To je divné.

- Co se děje? Únikové moduly. Vypadá to, že vyletěly. Kam? Netuším. - Posílám letové údaje. - Mám to. Chvíli potrvá, než se to dešifruje. Moment, tam musí být chyba. - Co?

- Ta loď se nehýbala. - Co tím myslíte? - Myslím tím, že přesně kopírovala naši letovou dráhu, zastavila se tam, kde my. Nehýbala se. Jak to, že jsme do sebe narazili? Co může vydávat ten zvuk? Detektive, lokalizoval jste ten zvuk? Myslím, že to mám, kapitáne. Je to v chodbě u únikových modulů. Proboha. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář