Batman: Loutkář

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:444
Počet zobrazení:7 287

Postava Batmana nedávno znovu ožila ve filmu v Nolanově trilogii, která mnohé fanoušky inspirovala k různé tvorbě, ať už parodické či vážné. Toto je ten druhý případ. Batman: Loutkář (Batman: Puppet Master) je fanouškovský krátký film, který se odehrává v "nolan-verse", konkrétně mezi druhým a třetím dílem. Amatérští tvůrci se zde ve stylu Nolana pokusili realisticky představit další postavy z batmanovských komiksů, na něž se v oficiální verzi nedostalo, v čele s Hádankářem (Riddlerem).

Přepis titulků

LOUTKÁŘ Viktore Szazsi, budova je obklíčena. Propusťte rukojmí. Batmane. Už bych to ani nespočítal. Ne. Když jsem řekl tváří v tvář, myslel jsem sebe a Scarface. Pana S-Scarface nemůže n-nikdo vidět. Vy budete Arnold Wesker.

- Myslel jsem, že budete vyšší. - Vyšší? To ne. - Je tu, pane Scar... - Sklapni, tupče! Slyším. Vy se musíte spokojit s telefonem, detektive Nigmo, ale lidé z mýho oboru se nesetkávají s agenty FBI. Máte zboží? Musel jsem kvůli tomu zatahat za hodně nitek, ale to asi víte.

Otevřel jste to? Přinesl jste, co jsem po vás chtěl? Člověk by řek, že agent FBI si dokáže sám vyzvednout důkaz. Ve společnosti, jíž jsem členem, je důležité si neušpinit ruce. Viděli jsme tě v televizi. Chceš chytit Batmana za zabití Harveyho Denta. Před 8 měsíci byla tato zbraň spojená s vraždou bosse Sala Maroniho a dvou největších ikon Gothamu. Ale hádejte, komu patří otisky na zbrani?

Harveymu Dentovi. Někdo to schoval, aby ochránil Harveyho Denta. Přijde mi, že gothamský bílý rytíř není takové neviňátko, jak se říká. Asi mám špunty v uších. Přeslechl jsem, co by mě na tom mělo zajímat. Na telefonujícího moc dobře nenasloucháte. Teď, když proběhla výměna, co mi zabrání v tom, abych řekl svým lidem, ať vás zlikvidují?

J-je tam zámek. S bombou. A heslo dostanete, až tu budu hotov. Tak co doopravdy chcete, Nigmo? Otázky... Konečně řádný rozhovor. Pomozte mi zodpovědět hádanku. Jak přivedete Temného rytíře na světlo? Kdo tě osvobodil z Arkhamu?

To lechtalo. - Kdo tě osvobodil z Arkhamu? - Řekl mi... abych to pro tebe "sestavil"... Kdo? On v Harveyho Denta nevěří. Batmane, jsi obviněn z vraždy Harveyho Denta. Vzdej se! Ruce vzhůru! Ani hnout! Batman...

Líbí se mi. Má drzost napadnout Wayneovu věž. Co za agenta rozpoutá další vlnu zločinu? Taková tu ještě nebyla. Posloucháte? Chci rozpoutat válku. Zucco, Galante, Sionis... Prostě je smázneme. - Po tom bude město v plamenech.

- Postačí to k tomu, aby byl Batman v pohotovosti 24 hodin denně. Žádné přestávky a pauzy, ani čas se nadechnout. A dítě unavené mysli dělá chyby. Budem pod vaší ochranou a nebude nás otravovat policie ani FBI... A vy chytíte Batmana? Tenhle... Batman... je záhadou. A ta se nedá chytit. Záhadu musíte vyřešit.

Co se děje, tupče? Velmi dochvilný. Na tohle divadýlko nemáš čas. Nestřílejte! Kufřík! Vypadáš... unaveně. Pustil jsi Szasze, abys mě vylákal. Jak mělo tohle ochránit Gotham? Ochránit Gotham?

Město, které se nechá terorizovat strašáky a klauny. Město natolik hloupé, že si myslí, že jsi zavraždil Harveyho Denta. Nepřišel jsi sem kvůli mně. Přišel jsi kvůli Bílému rytíři. Tohle nemá s Harveym nic společného. Lžeš. To bys neměl. - Kdo zabil Harveyho Denta? - Co chceš? Co...

jsi... zač? Proč by Batman oslovoval Denta křestním jménem? To zní velmi důvěrně. Jako byste se znali. Možná jste byli přátelé. Gothamská policie! Vyjděte ven s rukami nad hlavou! Vem kufřík a mizíme vodsud! To je překvápko. N-n-neubližujte mi.

Vemte kufřík, pitomci! Kufřík! Policie! Pan S-Scarface ho potřebuje! P-prosím! Kufřík! Počkejte! Co heslo? Heslo! Jak se říká salónnímu umělci, který by byl bez ruky ničím? Co? Co? Umělci? Bez ruky? Nigmo! Modrý týme, jdeme dovnitř!

Tady to skončí, Nigmo. Sotva jsme začali. Toto je teprve počátek. - Nemusíš to dělat. - Někdy je potřeba se ušpinit, abys vyhrabal trochu pravdy. Pomoc! Jde po mně Batman! Stát! Ani hnout! Napadl mě! Ne!

Stůjte! Je tam bomba. Ven! Všichni ven! Detektive Nigmo, jste v pořádku? Ne. - Pojďte, Weskere! Nechte to tu! - Ne, ne, ne! Pan... pan Scarface se na mě bude moc... moc zlobit... On... on.... on... mi ublíží. Salónní umělec... Když bude mít ruku...

- Loutka... - Weskere, jdeme! Dělejte! Loutka... Kam ten spěch, kotě? To si... Na co čumíš, tupče? Na otázku. Takže... Jsme dohodnutý?

Vy dostanete Gotham... a já dostanu Batmana. LOUTKÁŘ Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dobrý škoda že tam byl scarface(ta loutka) jen na konci

00

Odpovědět

tak ten děda je tam přehrál všecky na plné čáře

240

Odpovědět

Geniální detektiv, ve skutečnosti manipulátor a tak trochu magor? Podle mě by TDKR s Riddlerem místo Bana prostě dopadl líp. A nezapomeňte ohodnotit na ČSFD http://www.csfd.cz/film/323499-puppet-master/

190

Odpovědět

Celou dobu od položení té otázky jsem si myslel, že odpověď je "mim", takže já bych tam asi zařval ;-)

191

Odpovědět

Všechno super až na dvě věci – souboje a samotný Batman.
Souboje jsou příliš pomalé, a nemají spád, tady by asi prospěl lepší střih.
Batman je unylý, slabý, a bez charisma. Naproti tomu Hádankář je skvělej.
No na fanouškovský film ale opravdu vysoká úroveň.

230

Odpovědět

Troufám si tvrdit, že je tohle možná i lepší než originální filmy...

1926

Odpovědět

Ta akce by chtěla dopilovat, ale má to lepší nápad než TDKR.

204

Odpovědět

Batman mi hlasem připomíná spíše Adama Jensena než Batmana.

183

Odpovědět

He never asked for this.

180

Odpovědět

1:10 It's helicopter!!
Film je vážně super, jen lituju toho, jak mi Badman zničil Batmana :D

211

Odpovědět

*11:10

180

Odpovědět

Kdo ještě v životě neslyšel o Loutkáři? :)

188

Odpovědět

Je to dyž tak založené na tomto padouchovi z komiksu:
http://batman.wikia.com/wiki/The_Ventriloquist

200

Odpovědět

vždyt to je nejznámější postava z batmana a supermana

00

Odpovědět

Je škoda, že takhle špatně zpracovali Zsasze. On už totiž byl v Batman začíná. Mohli ho udělat podobně.

181

Odpovědět

Jak se jmenuje ten zlosyn co se řeže? Jinak super.

183

Odpovědět

Viděl jsi to video?

180

Odpovědět

Victor Zsasz. Ve filmu i ve hře je vyobrazený jako pleška :-D

180

Odpovědět

+waitwhatno jasně díky hru jsem hrál a ani jsem na něj nevzpoměl.

180

Odpovědět

A podívejme, Riddler (-: No, taky změna oproti ksichtům Jima Carreyho

181

Odpovědět

Asi nejlepší fanouškovský film, co jsem viděl.

180

Odpovědět

Nechci být nijak dotěrný, ale mám pocit, že správně by to mělo znít spíše Hádankář, než Loutkař. ;-)

1812

Odpovědět

Tak nic ignorujte předchozí koment prosím. ;-)

180

Odpovědět

Proč? Celou dobu tam jde o tu loutku v tý bedně.

183

Odpovědět

Fanouškovský výtvor? Tak to klobouk dolů. Opravdu.

190

Další