Běžný den na francouzském úřadě

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:232
Počet zobrazení:10 616

Možná si myslíte, že vyřizovat něco na českém úřadě je za trest, to jste ale ještě nezažili pravou francouzskou byrokracii. Jak to běžně chodí na průměrném francouzském úřadě vám ukáže video z kanálu Good Monique.

Přepis titulků

- Ano? - Chtěla bych změnit rodinný stav. To musíte telefonicky. - Ale když už jsem tady... - Musíte zavolat. - Mám s sebou i... - Dělá se to pouze telefonicky. Vy totiž nemáte čas. Průměrný francouzský úřad, dobrý den, nezavěšujte, prosím. Jsem tak utahaná. Omlouvám se za čekání...

zavěsili. To jsem byla já, kdo vám teď volal. To je možné, mám na starosti přepážku i telefony. Chci změnit rodinný stav. To se dělá pouze telefonicky. Ještě jednou dobrý den, chci změnit rodinný stav. - Číslo vašeho spisu, prosím. - 13, 05, malé m, 86, 31, 01, malé q. Malé q.

Výborně. Ještě musíte přijít na úřad s požadovanými dokumenty. Já jsem na úřadě! Proč mě nepřijmete? Musíte mít domluvenou schůzku. - Ahoj! - Okamžik, prosím. Jak se máš? Dlouho jsme se neviděly. - Byla jsem nemocná. Co ty? - Jsem zničená. Já taky. Je mi nanic. Mám tu na drátě jednu takovou... - Měla bys na ni čas?

- Hm, kolem jedenácté jo. To snad stihnu dojít do kanceláře. Fajn. Takže, musíte donést životopis, potvrzení od ČSSZ, daňový dobropis, deset posledních výplatních pásek, potvrzení o práci a o zaplacení nájemného a daňové přiznání. - Zvládnete to? - Ano. Mám vše. Mám i vzorek moči, jestli chcete. Vydržte.

Monique, to jsem já. Bereme moč? Dobře. - To nebude nutné. - Člověk nikdy neví. Vyplnila jste formulář B26 na našich stránkách? Ano! Ano, to jsem udělala. Kruci, no dobře. Nejprve vyplníte formulář C5, poté obdržíte formulář C725 a pak už vyplníte jen tohle a to je pro dnešek vše.

Zvládnete to? Dnes ráno se odehrálo drama na průměrném pařížském úřadě. 27letá žena tam holýma rukama napadla dvě zaměstnankyně. Poslechněte si rozhovor s jednou z obětí. Ruplo jí v bedně. Víte, není to lehká práce. Málo peněz. Nechtěla jsem být úřednice, chtěla jsem žonglovat. Agresorka se snažila svůj čin odůvodnit, cituji: Jen jsem chtěla změnit rodinný stav.

Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě to připomělo mnohem povedenější snímek https://www.youtube.com/watch?v=XXWZ3uAEKsw ; tady taky prelozeny ale nefunkcni ( http://videacesky.cz/video/formular )

00

Odpovědět

Odpovědět

Zapomněla na propustku A38.

50

Odpovědět

Kdyz uz mas talent na preklad z FR, nechces ho radeji placat na lepsi veci jako je NOrman?

Normanovo videa tu maj jednu z nejvetsich sledovanosti i hodnoceni a presto jeste nikdo ze sefu se neobtezoval dat jeho videa nekomu na praci - pravidelne a na vzdy.

Proste podle me pokud to chcete delat profesionalne, meli byste skutecne podchytit ty nejzadanejsi videa a mit na ne nastalo zajistene prekladatele. To ze tu Normana uz dlouho nikdo neprelozil a na jeho kanale jsou stovky dobrych videii tu proste nikoho nezajima. MIsto toho se sem davaj picoviny jako je tahle.

Takhle proste profesionalni projekt nevypada ani se nechova. CHcete vydelavat penize? Tak delejte to, co chtej lidi.

619

Odpovědět

takhle se chovají židácké weby, ne profesionální

211

Odpovědět

+frantaProfesionalny znamená ziskový... je zjavné, že ty profesional niesi :D

03

Odpovědět

A já myslela, že je to stránka (především) na to, aby lidi objevovali nová videa/youtube kanály/zajímavosti. Asi jsem se spletla.

90

Odpovědět

Vtipné, když nějaký anonym někomu radí, jak profesionálně provozovat web (zajímalo by mě, co jsi v tomto odvětví dokázal tak úspěšného ty). A ještě si tady bude hrát na nějaký hlas lidu, co ví, co ostatní chtějí/nechtějí. Zřejmě podle pár diskutérů z několika tisíců tichých návštěvníků.

Ano, Norman tu dlouho nebyl (překladatelka šla na "odpočinek"... údajně by se měla časem vrátit), no snad se nemusíme posrat z toho, když se tu objeví nějaké jiné video z fr. tvorby, něco nového co tu ještě nebylo. Že se to tobě nelíbí??!! Sakra, tak to potom asi nikomu, soudě podle tvého rádoby duchaplnému prohlášení.

83

Odpovědět

+R3diNé že bych s ním zrovna souhlasil ale co to je sakra pořád za hloupé argumenty typu co si dokázal ty vždy když to čtu tak mám chuť vraždit to musím jako úplně ve všem něco dokázat abych se k tomu mohl vyjádřit? Napsal to hodně nešťastným způsobem ale prosby o pravidelné překládání Normana jsou tu už od jeho prvních videí a jsou dost četné takže připomínka že když chce někdo vydělávat tak by měl nabízet nejžádanější produkty není asi moc mimo ne?

70

Odpovědět

+DrtičSanic3000Ne, vyjádřit se k něčemu/kritizovat je v pořádku... Ale poučovat někoho, jak má co dělat, aniž bys o tom něco věděl, to už je trochu něco jiného. Přece si nepůjdeš skočit bungee jumping a před tím tam nebudeš poučovat borce, jak správně máš být zabezpečený, když hovno o tom víš :) Pleteš si dojmy s pojmy.

04

Odpovědět

+R3diAchjo jasně jsem napsal že to řekl dost nešťastně to poučování a ty kecy jsou na facku ale podobně milná je i argumentace nic nevíš drž hubu u věcí kde si stačí dát 1+1 dohromady :) Takže když mi týpek donese talíř s připáleným masem a rozvařenými brambory tak já mu nesmím říct že by je tam neměl nechávat tak dlouho protože jsem nikdy nevařil nevyučil se kuchařem a vůbec držet hubu protože nevím jak se zapíná sporák :D Pravdu máš pokud se jedná o nějaké složité věci ale když lidi prosí o produkt ten produkt má velkou prodejnost a přesto ho budu prodávat jen jak to zrovna vyjde tak jsem prostě obchodník na hovno to vidí i blbec :D

80

Odpovědět

Takže to takhle není jen u nás?-) :D

50

Odpovědět

Ta kočka se jmenuje Audrey Pirault, kdyby tady byl někdo zvědavý jako já.

130

Odpovědět

Koukám, že Audrey si zahrála i u Normana, tak kdyby nebylo co překládat... ;)
http://youtu.be/xG5SRDyxAKc

51

Odpovědět

+R3diTohle tu zrovna přeložené už bylo. :)
Žárlivost

20

Odpovědět

+LynxOops. Díky.

00

Odpovědět

nebylo to zle, ale norman je lepsi. a nechapu porovnavani nasich pomeru s francouzskymi... ubohe a nevyzadane...

47

Odpovědět

Ach ty Francouzky!
Pracovní pohovor s Google Glass
(toto je mimo jiné ukázka automatického převádění URL, které vedou zpět na Videacesky:))

30

Odpovědět

Proč prosím nepřekládáte i Normena, místo tohoto videa? Je mnoheme lepší,
děkuji za odpověd

514

Odpovědět

Na tu francouzsku je hezčí pohled
nemáš zač

323

Odpovědět

Ale vážne... k čomu sú vlastne tie podradné tvory?
Jeden šikovný programoš dokáže nahradiť tisíce úradníkov na večné veky... takže vážne... k čomu je existencia tých potratov vlastne dobrá?

174

Odpovědět

Niekam tých absolventov sociálnej práce musíme dať.

192

Odpovědět

+NepoviemPán chytrák. A co ty máš za školu? :)
Lidé z oboru sociální práce zastávají spoustu odvětví a bez lidí, ze kterých si video dělá srandu, bychom prakticky neměli nic. Naprogramovat tohle fakt nejde, už jen z toho důvodu, že je tam třeba spousty posudků a není to automaticky.

11

Odpovědět

+Mikečo sa staráš? s nacistami sa nebavím, takže shut the f**k up...

03

Odpovědět

aby tě mohl stát nasrat tím, že jednou překoukneš datum návštěvy UP o jeden den, a ihned tě vyhodí na půl roku z evidence.

20

Odpovědět

+lenaciaco je prosím ťa UP?

02

Odpovědět

+Tatraúřad práce

20