Bo Burnham - Milostné píšně

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:916
Počet zobrazení:13 941
Několik z vás si psalo o vystoupení komika, zpěváka a skladatele se jménem Bo Burnham, který i mě osobně velmi baví, a proto jsem zkusil přeložit jeden úryvek z jeho show what., ve kterém se opře do love songů dnešní doby. Do komentářů nám napište jestli se vám video líbilo, a jestli byste chtěli přeložit i něco dalšího z tvorby tohoto komika. Pokud máte zájem, celou show naleznete zde

Přepis titulků

Překlad: sp00ne www.videacesky.cz Malá vsuvka... Chci vám poděkovat za to, že jste přišli. Jsem moc vděčný za to, že jste mi věnovali hodinu vašeho času. Vám, co se díváte doma na počítači, také velmi děkuji. Tohle dělám ze všeho nejradši. Jsem opravdu vděčný za to, že se díváte a baví vás to. Tak jo.

Teď se vrátím do svojí pózy pro vystoupení. Na dvacet vteřin jsem ztratil vědomí... Děkuji, že jste přišli. Milostné písně bývaly tak krásné. Pojďme spolu, jen ty a já, když hvězdy na nebi se rozzáří, až to člověka skoro omráčí. T. S. Eliot, nádhera. Dnešní milostné písně jsou stejně tak krásné. Usher, Justin Bieber, One D, vždyť je znáte.

Tito noví umělci trochu změnili formát milostných písní. Touto milostnou písní jsem se pokusil ty změny zachytit. Doufám, že se vám bude líbit a rozdíly si poznamenejte. Jason Derulo.... Miluju tvoje vlasy, tvoje jméno a to, jak ho říkáš. Miluju tvoje srdce. Jsi chytrá, proto mi ho dáš. Miluju tvojí ségru, tvýho taťku i mamku. Ale nejvíc miluju to, že nemáš rozumu kapku, aby sis uvědomila, že všechno, co jsem řekl, už bylo řečeno ve stovce písní na sto různých způsobů a za použití stejných čtyř akordů.

Tobě se to ale líbí, tak mě nech tě vyprstit. Vyprstit, vyprstit! Doufám, že když řeknu, že tě miluju, tak si neřekneš, že jsem nezdvořák. Taky doufám, že neprokoukneš tenhle chytře poskládaný oblbovák, na kterém tým marketingový vydělá díky pubertě a nízkému sebevědomí holek, které potřebují mít pocit, že jsou milované.

V Americe se říká, že refrén nejde nemilovat, ale nesmíte ho komplikovat. Význam mít nemusí, potřebujeme slova znát už po prvním poslechutí. A tak opakujte, opakujte, opakujte. Opakujte, opakujte, opakujte, opakujte, opakujte.

Vždyť to znáte! Miluju svoji holku a ty víš, že nemůžu žít bez ní. Ale potřebuju, aby si každá myslela, že tahle písnička je právě o ní. Abych se ujistil, že ji budou šířit jako chřipku, tak podobně nejasně popisuju svoji vysněnou holku: Miluju tvoje ruce, protože tvoje otisky prstů jsou jedinečný. Miluju tvoje oči, jsou modrohnědozelený. Miluju tvůj úsměv, je tak široký.

Miluju, že máš dvě ruce, dělá to tvoje tělo hezky souměrný. Jako můj agent byste si mohli pomyslet: "To snad ne, zvoňte na poplach! Holčičky, jejichž ruce se změnily v prach, se v tvé písni nenajdou." Stejně nemůžou používat iTunes, tak ať si naserou! Holka... Nazdárek, Satane! Satane, chutnáš tak dobře! Opakujte, opakujte, opakujte, opakujte, opakujte. A teď všichni!

Hlasitěji, neslyším vás! Poslouchejte, mládeži... Jsem v časopisech plných náctiletých modelek, jsem úplně jinde než vy. Tak je čtěte a nenáviďte sebe sama a plaťte mi za to, že říkám, jak vás miluju. Miluju vás. A vaši rodiče budou vždy nablízku, protože jejich holčička je zamilovaná.

A co by na lásce mohlo být špatnýho? Co by na lásce mohlo být špatnýho? Když opakujete, opakujete, opakujete... Jsem ztělesnění ďábla... Ilumináti... Víme, že to není správný. Víme, že to není vtipný, ale tuhle krávu nepřestaneme dojit, dokud její tělo nebude úplně vysušený.

Ale do tý doby budeme opakovat.

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Geniální, geniální :D Btw, vyšel mu teď na Repeat Stuff videoklip, studio verze. Taky to stojí za to :D

60

Odpovědět

To je blázen. :D Ale dokonalej. :D

70

Odpovědět

SUPER!!! Rozhodně přeložit další videa s ním!!! :D :D :3

320

Odpovědět

Překlad super o tom žádná, ale i přesto, že je to trefné, tak jsem se jednou u toho videa lehce pousmál, tohohle komika zamykám na nějakou dobu do skříňky s nápisem "neotvírat". Mě nesedl, ale je to věc názoru :)

721

Odpovědět

Stare zname "Dont bore us and get to the chorus" http://youtu.be/YFHD7kuAqu4

10

Odpovědět

Ale fakt to funguje, "Repeat stuff, repeat stuff, repeat stuff,..." mi zní v hlavě už třetí den :D :D

470

Odpovědět

Tohle- bylo- boží! (sám mam sestru na prahu puberty, ty pytle sr*aček slyšim denně, takže vím, že tohle sedlo jako pr*del na hrnec)

362

Odpovědět

Klobouk dolů jak samotnému autorovi tak i překladateli. Přeložit písničku i s rýmy je docela fuška a klobouk dolů, že se toho překladatel tak výborně zhostil. Přepsat do češtiny zvládne i google překladač, ale takto by se za to nemusel stydět leckterý překladatel z povolání.

640

Odpovědět

Podobnost s http://www.videacesky.cz/skece/stephen-lynch-knez a další jako Axis of Awesome není jistě nahodná, ale každý se snaží naučit něco od toho kdo něco umí :)
Stephen Lynch pomyslnou "čáru " překročí skoro pokaždý, ale pořád je to vtipný a nemusí u toho hajlovat !!!

93

Odpovědět

Super. Osobně mám od něj rád tydle dvě písničky (jsou hned za sebou)

https://www.youtube.com/watch?v=ejc5zic4q2A&feature=player_detailpage#t=582

A tadle "křesťanská" je taky super :o) https://www.youtube.com/watch?v=6hCQLEIWadk

81

Odpovědět

Nějak mi to vtipný nepřišlo... a s tím hajlováním to dost přehnal

1349

Odpovědět

Jediný, kdo to s hajlováním přehnal, byl Hitler :D

2124

Odpovědět

"Tak je čtěte a nenáviďte sebe sama..."
Jo super jsem se pobavil a zasmál víc standupu na videačesky

361

Odpovědět

totální kravina, vydržel jsem jednu minutu.....

645

Odpovědět

Na starší parodie od Axis of Awesome a Jon Lajoie to nemá, ale dá se.

1319

Odpovědět

Ve 3:40 jsem tomu prostě musel dát 10 bodů. Parádně to všechno vystihl, takže dál není co dodat :-)

253

Další