Děti reagují na Hatsune Miku

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:298
Počet zobrazení:5 007
V dnešním díle se podíváme na to, jak se dětem zamlouvá počítačem generovná hudba. Pustí se jim totiž tento videoklip, ve kterém vystupuje japonská animovaná pop star Hatsune Miku. Co si myslíte o této technologii? Zašli byste na podobný koncert?
Textové poznámky z videa: 1:21 - Video bylo pořízeno na koncertu v japonském Tokiu, 9. března 2010. 1:26 - Píseň se jmenuje "World is Mine" a s 9 miliony zhlédnutí (akutálně už 15) je to nejsledovanější video z koncertu na YouTube. 2:34 - Hatsune Miku je zpívající syntetizátor s uměle vytvořeným ženským hlasem, který využívá technologii Vocaloid 2. 2:41 - Původní píseň pro video s Nyan Cat byla vytvořena použitím Hatsune Miku, ale nakonec byla předělána na píseň, kterou dnes všichni milujeme. 3:08 - Nejpopulárnější japonská stránka pro sdílení videí "Nic Nico Douga" pomohla Vocaloidu získat takovou popularitu. 4:43 - Aplikace Hatsune Miku byla vydána 31. srpna 2007. Od té toby v ní bylo vytvořeno již přes 100 000 písní.

Přepis titulků

Děti reagují na... popové hvězdy! V dnešním díle: Hatsune Miku! Cože? Co to je? To je nějakej hologram? Není to hra na PlayStation?

Musí to bejt hra na PlayStation. Teď jsem vážně zmatená. Jsou to opravdový lidi? - Jim se to líbí? - Na to vážně někdo chodí? Vždyť není opravdová! To má být japonská animovaná verze Britney Spears? Je pěkná. To je ujetý. - Chce to zapalovač.

- Nechce se mi věřit, že na to chodí tolik lidí. Tohle... Tohle mi rozkládá mozek! Čas na otázky! Tak co jsi právě viděla? - Byl to jakýsi koncert... - A vystupovala tam animovaná postava. Vypadala trochu jako Pokémon. Zpívala divnou písničku, nejspíš v japonštině. - A všichni řvali...

- Líbilo se to publiku? - Jo. - Jo, byli z toho vedle. Měli i svítící tyčinky. - "Jo, rozbal to!" - "Podporujeme naši vůdkyni." "Bože můj, je to animace!" "Bože můj, asi omdlím!" - Líbila se ti písnička? - Jo. - Roztomilá. - Přišla mi chytlavá. - Líbil se mi rytmus. Líbila se mi melodie, ale nevím, co zpívala. Nerozuměl jsem tomu.

Neumím japonsky. Někteří si myslí, že jsem Japonec, ale nejsem Japonec! Proč použili animovanou zpěvačku místo opravdové? Musí bejt zábavnější... vidět vystupovat animovanou postavu. Jinak si lidi řeknou: "To už jsme viděli." Možná umí ta zpěvačka zpívat, ale není moc pěkná. Zpěvačka je šereda. Musí bejt šeredná nebo něco. Víš, která zpěvačka to nazpívala? - Ne.

- Ne. - Tuhle neznám. Není ani živá. Je to holka z Final Fantasy. - Jak se ti líbil její hlas? - Byl dobrej. - Docela slušnej. Byl fajn, i když trochu moc kvičela. - Byl dost vysoký. - Auto-tune až na dřeň. Bolela mě z toho ušička. ROZTOMILÉ Ten hlas je ve skutečnosti vygenerován počítačovým programem.

- Dobře... - Páni! Jak to může počítač vygenerovat? Vůbec to nechápu. Takhle vznikly Nyan cat! - Co na to říkáš? - Boží. - Přijde mi to hustý. - To musel vymyslet génius. Takže se lidem líbí počítačový zpívání. ROboti už brzo ovládnou svět. - Co se to děje? - Jen pro zajímavost, jmenuje se Hatsune Miku... - Hatsune Miku.

- A v Japonsku je strašně populární. Co říkáš na to, že se můžeš stát popovou hvězdou, aniž bys byl živá bytost? To je úžasný. Fakt geniální. Dobrý je, že má někdo takovou představivost, že ho to dokáže ho napadnout. Je to trochu jako auto-tune dohnaný do extrému. - Tvoří jim umělý život! - Podle mě by měli zpívat lidi. - A nenechávat to na počítači. - Co se stalo se starým dobrým rokenrolem? Neměla by bejt popová hvězda. Prostě ne! Ne! Jaké to má ale výhody?

Mít smyšlenou zpěvačku? Můžete si pak nechat peníze a neplatit zpěvačce. Nikdy neumře a bude znít vždycky stejně. Nemusíte se bát o to, jak se bude chovat na veřejnosti. Jako Hannah Montana. Byla fajn a pak se začala chovat jako běhna. Projekce se nemůže zlít a nemůže být závislá na tamtom, co nebudu říkat. - Jaké to má nevýhody? - Nemůžete se s ní setkat. Budete ji chtít obejmout a skončí to... takhle.

Co kdyby vypadnul proud? - Všechno zhasne, včetně zpěvačky. - Vlastně zabírá místo člověku. Je mi líto všech zpěváků, ale měli by se bát o místo. Lady Gaga půjde do kytek. Jay Chance půjde do kytek. Všechny popové hvězdy musí zůstat. I ty opravdové. Kdyby ses dozvěděla, že je tvá oblíbená kapela vygenerována počítačem, - změnila bys na ni názor? - Já... nerozumím té otázce. - To by bylo hrozný.

- Asi bych brečela. - Už bych ji neměl rád. Asi by mi to trochu zkazilo nadšení, ale stejně bych je dál poslouchala. Někdo musel tu hudbu udělat, takže technicky mají talent taky. Asi bych byla v šoku a přestala bych je poslouchat. To je jako když si zamilujete kreslenou postavičku. Nejde to. Když teď o tomhle víš, co myslíš, že nás čeká dál? Mám takový pocit, že robotické chůvy. Chlápek z Terminátora. Dragonball a Naruto, bitvy v reálném životě.

Může to být cokoliv. Třeba počítačově generovaná štěňátka. - Jsi odteď fanynka Hatsune Miku? - Ano! - Ano. - Líbí se mi ta hudba, takže jo. - Ne! - Ne. - Jenom trošičku. To nejde, vždyť neexistuje. Není opravdová! Jak bych mohla bejt její fanynka? Končím. Není živá a netvoří skutečnou hudbu, takže už ji nechci poslouchat.

Díky moc za pozornost. Dejte mi vědět, na co se mám podívat příště. Pro vystřižené otázky navštivte kanál TheFineBros. Na viděnou příští neděli! - Čau. - Čau! Přísahám. Já jsem opravovej, jsem opravdovej! Ne, ne, ne, neeeee!

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (111)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co mají proti naší milovaný Hatsune Miku? Vždyť ona je boží!😍 Opravdová možná není... Ale někdo to nazpívat musel ;) ta žena se jmenuje Fujita Saki. Miku je prostě nej! V pokoji mám všude její plakáty 😍! Jako jedna z otaku fanoušků j-popu nebo k-popu říkám že Miku je prostě nej!

10

Odpovědět

co som to prave videla??? :D
tie deti niektore boli tak cute... "jsi od ted faninka miku???" "ano!!!"
awwww to je tak roztomile ze sa za chvilku asi roztopim ><

00

Odpovědět

Ty děti neví oco tam jde já jsem si tu písničku přehrál asi 12x a myslim si že je tam plátno a zatim spívá pravá spěvačka aby to bylo trochu zajímavější jinak je snad jedno jestli je to animovaná spěvačka všem se to v japonsku líbí a taky bych se tam rád přestěhoval a šel jse kouknout na její koncert :D než abych řikal do televize něaký p******y :D

3012

Odpovědět

Promítá se to skrz običernou promítačku na tabuli skla, živý je na koncertu jen doprovod, miku a celý její zpěv slovo od slova je dělané počítačem čili její zpěv je 100% vytvořený počítačem existuje na to oficialni program, na youtube muzes najit hodne znamych pisnicek od miku diky tomu ze to fanousci sami vytvari ;)

70

Odpovědět

ty děti jsou suchaři. No a co? tak není živá, komu to vadí vždyť zpívá hezky. Japomština je hezký a melodický jazyk. Nechápu je. Opravdu.

573

Odpovědět

Podľa mňa väčšine z vás prekáža tá japončina viac ako to že nie je skutočná :D Niekedy som si tiež myslela že japončina su iba samé somariny ale neskôr som sa ju začala učiť a teraz to je pre mňa najkrajší jazyk :D

350

Odpovědět

Miku Hatsune je jedna z mnoha charakterů Vokaloidu, tedy programu ve kterém vytváří ten hlas. Jako anime fan, bych se kvůli tomuhle přestěhoval do Japonska (To bych udělal tak či tak nejradši :D ) . Počítačově vytvořené jsou tu pouze hlasy ve Vokaloidu ... hudbu na koncertě zařizuje normální kapela.
Ono je těžký to nějak ocenit pro lidi, kteří do téhle sféry až tolik nevidí. Člověk co to vidí poprvé tak si řekně, že je to kreslený, nereálný a je to blbost pro děti :D . Nehledě na to, že na japonštinu si musíte prostě zvyknout (je to nádherný jazyk! :D ). Miku Hatsune na pódiu je chodící anime v RL a pro japonce spolu s ostatními otaku fans to je jak splněný sen :D.
Co je na tom, že je nereálná? ... slyšet tenhle song bez videa, tak nepoznáte, že hlas je vytvořený programem :D.
Vokaloid neskončil jen u Miku .. mají všemožné jiné charaktery (např, tančící dvojčata http://www.youtube.com/watch?v=zwozsLeKqwM&feature=related) s různými hudebními styly , ale většinou se jedná už o disco a podobný blbosti. Rocková je asi jen Miku ... a tím, že byla první, tak je neznámější. Je to holt symbol Vokaloidu a dělá jim to nemalou reklamu a zisk.

421

Odpovědět

Vo všetkom s tebou suhlasím :D Normálny ľudia to nepochopia iba Otaku :D
A japončina je pre mňa najkrajší jazyk na svete krajší neexistuje :D

370

Odpovědět

koukni se znova na to vide na tom koncertě já myslim že jsou tam vzádu dole opravdový spěváci jenom jim tam pomáhá to aby byly lepší jinak mají strašně pjeknej jazyk :D

222

Odpovědět

Nechápu proč tu stále nadáváte. Nejde o to jestli je realná nebo ne, ale jde o to zda máte FANTAZII! -.-".... Zkuste si pustit SeeU - I=Fantasy a možná pochopíte... Ikdyž u mnohých pochybuji...
Já miluju Miku-San a rozhodně bych na její koncert šla! ^^... =33

200

Odpovědět

jojo

180

Odpovědět

aha -> neni opravdova = neposloucham

180

Odpovědět

polykani skorice - deti reaguji na http://www.youtube.com/watch?v=yC1WTQHXFoE&feature=g-u-u
Lie
uz je 15 jen tak mimochodem

180

Odpovědět

A inak @makemake: 14 už je hebephilia.

180

Odpovědět

Tie deti sú mi krajne nesympatické. Môj HDD je plný Vocaloid, Idolm@ster a Touhou trackov a albumov. A kto nemá Blu-ray disk tohoto koncertu ten nie je ozajstný fanúšik. :D

180

Odpovědět

ja si nemuzu pomoct ale ja ty deti z tohoto poradu proste nesnasim :-D ty jejich nazory jsou tak hloupe a americke az se mi z toho zveda zaludek....proste hnus....

213

Odpovědět

Naprosto souhlasím Americké děti jsou (.....) ovšem všechny do jednoho pytle nedávám , jen ty co jsou zde

00

Odpovědět

BugHer0 18:22 - 30.4.2012 - ano, ale pri inom druhu videí :D

180

Odpovědět

Ten konec!!:D I promisu you..I am real...Noooo..:D:D Ten kluk mně zabíjí!:D

180

Další