87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:431
Počet zobrazení:6 755
Myslíte si, že jste krásnější, než o sobě tvrdíte? Netradiční reklama na Dove vám ukáže, že to tak možná je.

Přepis titulků

Jsem soudní výtvarník. Pracoval jsem pro policii v San José v letech 1995 - 2011. Přišla jsem na místo, kde jsem nikdy předtím nebyla a byl tam muž s kreslícím prknem. Neviděli jsme je a oni neviděli nás. Řekněte mi o svých vlasech. Nevěděla jsem, co dělá, ale po pár otázkách mi došlo, že mě kreslí.

Povězte mi o své bradě. Tak trošku vyčuhuje zvlášť, když se usmívám. Vaše čelist. Moje máma mi řekla, že mám velkou čelist. Co je vaším nejvýraznějším rysem? Mám trochu tlustý kulatý obličej. Čím jsem starší, tím víc mám pih.

Řekla bych, že mám docela velké čelo. Jakmile dokončím skicu, řeknu "Děkuji mnohokrát." a oni odejdou. Nevidím je. Jediné, co mi řekli před skicou, bylo, ať se spřátelím s další ženou - Chloe. Dnes se vás zeptám na pár otázek o osobě, kterou jsem setkala dříve a zeptám se na pár základních otázek o jejím obličeji. Byla hubená, jasně jsou vidět její lícní kosti a její brada...

byla to pěkná štíhlá brada. Měla krásné oči, zářily, když mluvila. - Pěkný nos. - Modré oči, měla krásné modré oči. A jsme tu. Tohle je skica, kterou jste mi pomohla vytvořit vy. A to je skica, jak vás někdo popsal. To je... Vypadá uzavřenější a tlustší.

Taky smutnější. Ta druhá vypadá otevřeněji, přátelštěji a šťastněji. Měla bych být víc vděčná za svou přírodní krásu. Ovlivňuje to, jaké si vybíráme přátele, práci kterou chceme, jak se chováme k našim dětem. Ovlivňuje to všechno. Nemohli byste být víc kritičtí ke svému štěstí. Myslíte si, že jste krásnější, než říkáte? Ano.

Jako ženy trávíme hodně času rozebíráním věcí a snahou napravit věci, které nejsou v pořádku. A měly bychom trávit víc času oceněním věcí, které máme rády. JSTE KRÁSNĚJŠÍ, NEŽ SI MYSLÍTE. Překlad: Eržika www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

taky se tady popisujou ženské a ne chlapi...je známé, že ženy jsou k sobě kritičtější...

184

Odpovědět

Přesně tak. :D

http://www.youtube.com/watch?v=T8Jiwo3u6Vo

(je to parodie)

180

Odpovědět

No, "nesuďte se tak přísně, buďte sebevědomí a buďte vděční za přátele, kteří vás vidí v lepším světle" je pěkná a hezky zpracovaná myšlenka.. Ale z mé zkušenosti není nic horšího než opravdu nepěkná nafintěná namyšlená hloupá slečna, s egem vytrénovaným rodinou (bezmezně milující svoji 16ti letou paničku) a přáteli (stejnými jako ona) k nezranitelnosti, v některých případech až k nesmrtelnosti..
A kvůli tomuto komplexu nerad posiluji obyčejným slečnám sebevědomí - vypadáte, tak jak vypadáte, zrcadlo je zdravá a jistá volba (pokud nejste psychicky narušený bulimik nebo narcis).

184

Odpovědět

Celou dobu jsem přemýšlel, jak se sakra můžou tak dobře popisovat. Já bych řekl modré oči, blond vlasy a to by bylo tak všechno :D

181

Odpovědět

Asi tak. Ale to záleží na člověku. Někdo si dokáže pamatovat a popisovat obličeje dobře, někdo ne. Já bych třeba popsal všechno jako "normální", pokud by teda ten dotyčný neměl vyloženě výrazné rysy jako dlouhý nos. Pravděpodobně bych si nepamatoval barvu očí a někdy možná ani barvu vlasů. :D

181

Odpovědět

bych chtěl vidět, co vše mu řekly o obličeji... protože se mi nezdá, že by to nakreslil podle "vyčuhující brady, pih a kulatého obličeje"

186

Odpovědět

Není Dove náhodou preparát na zkrásnění?

184

Odpovědět

Ti co se mnou nesouhlasí, prosím osvětlete mi to. Díky.

180

Odpovědět

Dove je firma, vyrábějící normální kosmetiku... šampóny, krémy a tak... a jejich dlouhodobá reklamní strategie je, že neříkají "použijte náš výrobek a budete vypadat jako nejkrásnější topmodelka světa", ale naopak, staví na "obyčejných" ženách a říká jim: "ať vypadáte jak vypadáte, jste krásné - a my vám nebudeme o naší kosmetice lhát... je to prostě kvalitní kosmetika pro denní potřeby normálních žen." Ostatně v téhle reklamě taky nejsou žádné oslnivé krásky.

180

Odpovědět

Nesouhlasím, protože mi příjde, že porovnáváš Dove krémy s líčidlama. Spíš bych bral Dove jako "preparát na prevenci proti škaredosti" (to je nepěkně řečeno, ale pod reklamou na Dove snad můžeme být naturalističtí). Pak už bys mohl říct, že je šampón nebo mýdlo "preparát na zkrásnění".

184

Odpovědět

jsou to prostě normální mejdlíčka, šampony a krémy
s výjimečně dobrým marketingem a PR

To není kritika, ale pochvala. Mám ráda firmy s chytrými marketingovými koncepty. A všeobecně je tenhle přístup užitečnější, než ukazovat klasickou 14letou 45kg modelku s manželem a 2 dokonalými dětmi, jak si na speciálně nasvícený stehýnko natírá nějakej sajrajt.

190

Odpovědět

Asi mi to nebude moc lidí věřit, protože je to zvláštnost... ale píše se 'skici,' nikoli 'skicy' ^.^
Jinak videjko znám, docela fajn, kreslíř umí; jen to podle mě trošku moc ždíme emoce :)

181

Odpovědět

taky mi to přijde až moc hrající na city :D

181

Odpovědět

skici se píšou s měkkým i ;)

186

Odpovědět

To jsem opravdu nevěděla. Opraveno, díky.

182

Odpovědět

líbí se mi lidi, kteří ti dají palec dolů a ani se nenamáhají podívat se aspoň na ten google..

180

Odpovědět

Mě spíš udivuje, že to vůbec nakreslil, jako by ji viděl :D Kreslit podle popisu je těžké.. A možná ten první se ani nesnažil udělat moc pěkný z principu.. Ale rozhodně je to dobrý :D

184

Odpovědět

Já bych tomu celkem věřil. Uvedl, že je soudní kreslíř nebo tak něco, takže nejspíš jeho náplní práce bylo kreslení obličejů hledaných jen podle popisu svědků apod.

181