BalíčekFallout: Nuka Break (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:639
Počet zobrazení:16 507

Dnes na serveru VideaČesky.cz začínáme s vysíláním nového webseriálu Fallout: Nuka Break. Jak již z názvu vyplývá, seriál se odehrává ve fiktivním světě Falloutu, který byl vytvořen pro účely stejnojmenné herní série. Děj videoher i seriálu se odehrává v tzv. Pustině, již obývá zbytek zdecimovaného lidstva po tragické Velké válce. Hlavním cílem lidské rasy je přežít a nastřádat si co nejvíce zátek od lahví delikátní Nuka Coly, které se používají jako platidlo. Před pár lety byl fanoušky herní série z Wayside Creations vytvořen fanouškovský film, na který se můžete podívat například zde. Tento snímek byl natolik úspěšný, že se stejní tvůrci rozhodli vytvořit rovnou celý webseriál s hrdiny z filmu. V šesti epizodách se tedy budeme potkávat s ňoumou Twigem (Zack Finfrock), sexy otrokyní Scar (Tybee Diskin) a prohnaným ghúlem Benem (Aaron D. Giles). Ti všichni se snaží přežít v nehostinné Pustině

Přepis titulků

Pustina. Zdecimovaný kraj zakrytý temnými stíny mrtvé civilizace. Nejsou tu žádní hrdinové. Jen přeživší. Toto je příběh muže, jenž hledá štěstí. Perfektní pauza na Nuku. Fallout: Nuka Break 1x01 - Balíček - Říkal jsem ti, že to je to, co mi dal.

- A já říkal, že za špatnou donášku neplatím. No tak, Chipe. Není to moje chyba. To tvrdíš vždycky. - Protože je to pokaždý pravda. - Nenapadlo tě, že jsi příšerný kurýr? Ne. Chci říct... Oba dva moc dobře víme, že jen doručoval balíčky a nevěděl, co v nich je. - Scar! Ne... - Buď zticha! Být tebou, tak mu zaplatím. - Tady!

Spokojená? - Dobře. A teď zmizte! A můžete zapomenout na další obchody se mnou nebo s tímhle městem. - Omluv mě. - Omlu... Neboj, byl jsi omluven. Vole! - Vážně? - Co? - Nezaplatil by nám a já mám hlad! - Jo, to já taky! Já ti to sežral, tlusťochu.

Nicméně, myslel jsem, že jsme mluvili o tom, abys na lidi nemířila zbraní. Nebo je střílela. - Nebo je mlátila, křičela na ně... - Chápu. Zaplaceno jsme dostali, ne? Vlastně jo. Je to málo. No, nebylo to úplně zbytečný.

Koukněte, co mám. Pivko z Belgie. - Tys je ukradl? - Nebyl to zločin. - Jak to? - Nikdo neumřel. - To ne... - Má pravdu. Tuhle značku nepiju. Jak chceš, tlusťochu, aspoň zbude víc pro mě. Co teď? - Uděláme podraz s poslíčkem v dalším městě.

- Cože? - Co? Podraz? Jo. Snad úplně každej balíček, který jsme doručili, byl špatnej. To bylo divný. Celá pointa byla v tom, že jeden z nás vymění obsah balíčku za bezcennej šmejd. - Nebuď taková. - Jdi k čertu, Bene! - Co je? Díky mně jsme dostali zaplaceno, v čem je problém? Rovnou takhle?

Teď už nám nikdo nebude důvěřovat. Jsme pro ně zloději, takže si nás nikdo nenajme. - Posrals nám to! - Jenom to... Tohle nám ne... Ne, tolik se toho zase nestalo. Severozápadně odsud pro nás má jeden známej prácičku. - Je to legální? - Všechno je to legální! Tak trochu.

Fajn. Počkej, co? Aha! Ty kradeš? Bene! Kolik ti je let, Bene? Hodně. A kolik ti bylo, když začala válka? Asi pětadvacet.

Kolik si toho pamatuješ? - Myslíš jako před tou bombou? - Jo. Hodně. Jako třeba? Za Menon! - To bylo co? - Nevím. Asi nějaké přísloví nebo tak něco. - Jako ze Starého náboženství?

- Asi... A do hajzlu! - Co jsou zač? - Nájezdníci. - Jsme na jejich území. - Tohle nejsou Nájezdníci, tihle jsou organizovní. - A nějak moc dobře vyzbrojení. - Co myslíte? - Hodíme po nich granáty? - Ty došly. - Osud mrtvého muže? - Lidský terč. No tak, kámo! V těch plánech lidi vždycky střílej na mě. Jednoho zabijou, dva přežijou.

Tyhle vyhlídky se mi líbí. - A co třeba Klikaře? - Toho taky nemám rád. Buď to, nebo sebevraha Chuckyho. Dej mi ten stimulant. Já... - Aby bylo jasno, nenávidím tě. - Aby bylo jasno, je mi to u prdele. Hej, přestaňte střílet! Přestaňte střílet! Ahoj, chlapi. Jenom si chci promluvit.

To byste neudělali, ne? Sklapni! Nejsme tu kvůli tobě, tlusťochu. Ne, hele. Vy očividně víte, co děláte, tak si o tom promluvme. Vy dostanete, co chcete, a já odkráčím do dáli. - Živý. - Jo? A co když tě chceme zabít? Řekl jsi, že tu nejste kvůli mně. Jsme Nájezdníci, tak jsme lhali. - To nejste.

- Ale jsme. Ne, vy jste na Jezdce až moc dobře oblečení. Všimnul si toho. Přepadli jsme vás, stříleli na vás, to z nás dělá Jezdce. A pořádný! Já bych radši byl lovcem odměn. - Promluvíme si o tom později, Jime. - Jsou za to dobrý prachy. Tak trochu jsme lovci odměn už teď. Promluvíme si o tom později, Jamesi, dobře?

- A proč to nevyřídíme hned? - Teď na to není vhodná doba. - Rozrušil jsi ho. - Není rozrušený, jenom brečí. - Promluvíme si o tom později, Jimmy, dobře? - Já chci hned. Hej, dámy! Teď byste se měli radši starat o ty dvě bouchačky, co vám míří na kebule. Ale ne! U Menona, parádní muška.

Překlad: Jackolo www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dokonalé :)

230

Odpovědět

6:25 je pořád přeloženo Jezdci a 6:28 taky. Jinak díl za 10 hvězd

190

Odpovědět

Chtěl jsem se vyhnout klišé, ale válka... válka je vždy stejná:D

240

Odpovědět

War never change :-) Klasika

202

Odpovědět

Sulik rikat, ze to, co leze z brich to jatro.

200

Odpovědět

Kdyztak by se mohl nechat nazev Stimpac, protoze je to znamy pojem...pouzit "stimulant" mi prijde dost divne.Jinak atmosfera ujde, ma to Fallout naladu, i kdyz teda spis z Fallout 3 a ne z klasiky no.Skoda.Ale odsuzovat to rozhodne nebudu.

221

Odpovědět

Hrál jsem všechny díly Falloutu a ať klasické izometrické RPG či 3D, tak to je geniální dílo. Ovšem tenhle "seriál" mne vůbec nebavil. Normálně by to třeba bylo nadprůměrné, ale když se něco honosí jménem Fallout, tak by mne to mělo posadit "na p***l". A to se nestalo. A to mám rád ghůly, kromě divokých :-)

1910

Odpovědět

k***a je to delane podle 3 shitu, radobyvtipy se nepovedly, zatim pekna bida

2030

Odpovědět

Není tam nic, kvůli čemu by se měl fanda Falloutu 1 chytat za hlavu. Zatím jen dobré.

193

Odpovědět

Přesně tak. Ta holka tam fakt nemá co dělat, ten humor je naprosto trapnej, je to spíše parodie na Fallout, ale řekl bych, že tvůrci doopravdy znají jen ten Fallout 3, protože za tohle by je fan base těch prvních falloutů určitě zabil. Achjo, je to tak těžký udělat drsnýho hrdinu poutníka a ne do každýho takovýhle seriálu dát bandu trapáku viz to Dragon Age

1924

Odpovědět

Fanda prvních dvou Falloutů jsem a trojka mi k srdci nijak zvlášť nepřirostla a i tak musím říct, že tenhle seriál je perfektní.
A ti co tu tvrdí, že je to příliš vtipné na Fallout, by si ho měli zahrát znova, Fallout byl vtipama prolezlý celý a byl spíš jak říká clark456.

203

Odpovědět

+Ronnyno jasně že byl, vždyť ho teďka hraju, ale tohle je prolezlí trapností

186

Odpovědět

hral jsem puvodni fallouty, pak bohuzel i to co spachala bethesda...
serial vypada, ze predvadi trapnost falloutu od bethesdy a dela si z ni legraci.

hodne pobavil na konci VATS :-D jsem zvedavej co si tvurci prichystaji na dalsi dil.

180

Odpovědět

Hry jsem nikdy nehrál, ale přišlo mi, že jsou to takové "hororové", "thrillerové", no prostě hry s temnou atmosférou. Což jsem čekal i od toho seriálu. Post-apokalyptické scifi. Místo toho je to nějaká parodie a ani to není vtipné a to samé i u toho fan filmu. Za mě 6/10. Zkusím se ještě kouknout na druhý díl, ale moc velkou šanci tomu nedávám.

1816

Odpovědět

Tak Fallout 2 určitě temnou atmosféru nemá, spíše je to taková parodie na Ameriku 2. poloviny 20. století plná černého humoru.
A ano, seriál, zatím, vážně není vtipný.

192

Odpovědět

v 1. a 2. Falloutu je temtoty, krutosti a hrubosti spousta, chápu, že teď když si hrál Dead Space nebo něco jinýho, tak už tě to tak neohromí: Ohledně tý parodie nevim, ale humor tam byl fakt parádní .-)

190

Odpovědět

hru jsme teda nehrál žádnou, ale vypadá to vcelku zajimavě. Jenom jedna věc, ti raideři mají horší mušku než stormtroopeři a to už je co říct.

180

Odpovědět

Na Fallout je tu až moc "humoru". Původní Fallout je velmi depresivní hra s tísnivou atmosférou umírajícího postapokalyptického světa. Sice se nějaký ten vtípek sem tam taky objeví, ale z velké části jen ve formě easter eggů. Tento seriál mi přišel spíš jako parodie (viděl jsem všechny díly).

188

Odpovědět

No tak určitě bych čekal víc. Sice je to jen první díl, ale zatím 6/10.

185

Odpovědět

neee to je tak neuvěřitelný zahození potenciálu námětu!!! Udělat z jednoho z nejlepších postapo trapnou frašku...

2022

Odpovědět

the perfect Nuka break = Perfektní únik z Nuky ?

WTF ?!!


serial super, preklad na grcanie (coz tu vidim v takomto rozsahu prvy krat)

186

Odpovědět

Dělal jsem korekce a hru Fallout neznám, ale předpokládal jsem, že Nuka je označení nějakého místa nebo země a slovo break se ve smyslu úniku použít dá, takže jsem to tam nechal. Pokud to tak být nemá, tak příště rovnou napiš, jak je to správně, abych to opravil. ;-)

1811

Odpovědět

+BugHer0Nuka = "Nuka Cola" tzn napoj

tak ako "Lunch break" nie je "unik z obedu", tak "Nuka break" nie je "unik z nuky", ale je to myslene ako "prestavka na Nuku"

190

Odpovědět

+BugHer0OK, díky za vysvětlení, opravím to.

192

Odpovědět

Prison break, taky neni "prestavka na vezeni", break jak rika BugHer0 muzu byt pouzito jako "unik", samozrejme ten kdo Fallout nezna to nemuzu spravne pochopit.

192
Další