94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 504
Počet zobrazení:23 941

Krátký skeč Gada Elmaleha o tom, proč se Gad bojí létat letadlem a jezdí raději vlakem.

Přepis titulků

Přiletěli jsme sem letadlem. Já mám z létání strach. Nevím, jak vy, ale já se strašně bojím. Nebojím se říct, že se bojím. Bojím se strašně moc. I když asi každý z nás má nějakého kamaráda, který má spoustu teorií o tom, jak je létání strašně bezpečné. Kámoše, který ti říká: "Počkej, ty se bojíš v letadle? Ty se bojíš v letadle? On se bojí v letadle... Ne, fakt máš strach v letadle?

A víš, že autonehod je mnohem víc než leteckých neštěstí? A zemře při nich mnohem víc lidí než v letadlech. Letadlo je dnes nejbezpečnější dopravní prostředek..." No jasně. A proč se tomu teda na letišti říká "terminál"? Já mám prostě strach. Navíc celníci tomu taky zrovna moc nepomáhají. S tou dnešní fóbií z terorismu už pomalu začínají být paranoidní.

Div že ti před odletem neudělají rentgen plic. Až si budeš chtít nechat udělat CT mozku, nemusíš chodit k doktorovi. Zajdi na letiště... A řekni: "Dobrý den, schoval jsem si něco do hlavy. To je tady? Šup ho!" Celníci taky mívají jednu výbornou otázku. Tu miluju. Řeknou ti: "Dobrý den, Nedal vám někdo, koho neznáte, nějakou věc?"

Já říkám: "Pane, dokonce ani lidi, které znám velmi dobře, mi nedají nikdy nic.“ Já se v letadle přestanu bát, až přestanou tleskat pilotovi za to, že se mu povedlo přistát. Chlap studoval 10 let, platí mu majlant, ale přistane a 200 cestujících spustí: "To je bomba!" Za chvíli na něj budou při přistání dělat: "Hoooooo o o oooo o!" Pilot se tak nažhaví, že znovu vzlítne, uvidíš.

Jedna věc mi při létání leze na nervy. Když ti letuška vezme palubní lístek, aby ti řekla, kudy máš v letadle jít. Podívá se na něj a řekne ti: "Prosím, tudy." "Jo, já vím, moc záludností cestou není..." Nebo si myslí, že když půjdu sám, po 5 minutách se zastavím a řeknu: "Kruci, že jsem se radši nezeptal! Tady je to hotové bludiště!"

To si myslí, že si lehnu do kastlíku na batohy? V letadle nám taky dávají bezpečnostní instrukce, které letuška demontuje... Sssstr! Struje! Nevím, co se stalo, můj mozek ten konec nějak nechtěl říct. Ale když udělá člověk při představení chybu, musí se zase chytit a vysvětlit to, protože když to neřekneš, všichni v publiku si říkají: "Slyšels to?

Řekl ‘demont...ssstruje‘! Slyšels? Demonpxsssstruje! Sssstr! Na konci udělal ‘sssstr‘! Fakt divný." Můžeš říct nejlepší vtip na světě a 2 000 lidí je pořád u ‘demxrpxkzuje‘ "Představení se mi líbilo, ale pak řekl ‘dembžžpksssss‘ a byl konec. Ne, ne." Takže letuška tedy dělá... pohyby. Taková ta gesta, kterými dává bezpečnostní instrukce.

V případě potíží... V případě potíží... Ani ona sama neví, co to má znamenat. V případě potíží budeš v hajzlu, ty taky, já taky... Možná zemřeš, tenhle taky, já možná zůstanu, těžko říct... Co mají ta gesta znamenat? Dovedeš si představit, jak se v případě havárie letadla ptáš: "Prosím vás, co znamená tohle?

Udělejte něco!" Nahání mi to strach. Ale já už letadlem nelétám, skončil jsem. Jezdím vlakem. Ne, vážně, ve vlaku se cítím bezpečně. I když je pravda... Někdy si prostě někteří jedou svým vlastním tempem. Ty se ještě směješ tomu Bryanovi z úvodu, viď? A u posledního vtipu na konci představení paní řekne: "Prosila bych zabalit s sebou."

Sem tam na tebe mrknu, abych viděl, kde v představení jsi. Zkrátka, ve vlacích byly taky nějaké problémy. Přijala se tedy bezpečnostní opatření - program "Střežipirát" a tak dále. Už jen to slovo - "Střežipirát..." Střežipirát – představte si ty chlápky... Pozor, Střežipirát! Střežipirát... A to slovo už vešlo i do běžného jazyka: "No, víš, teď se Střežipirátem..."

Zavedli nová bezpečnostní opatření. Nevím, jestli jste si všimli v rychlovlacích TGV... Tam, kam jste si v TGV vždycky dávali zavazadla, je to teď přelepené izolepou. Ve Francii budeme terorismus potírat izolepou. Ale mají pravdu. Teď, když tam přijde terorista s bombou, řekne si: "Ježiši ne! Ona je tam izolepa! Teď nemůžu terorizovat!"

Chtěl bych být tenkrát na schůzi ministerstva vnitra, když chlápek řekl: "Takže hoši, budeme muset přijmout drastická opatření! Odteďka chci všude vidět izolepu, jasný? A když si budou pořád vyskakovat, nasadíme oboustrannou!" Překlad: LaBleue www.videacesky.cz

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Preco ked si pozriem ine legendarne videa, tak vsetky komentare maju 18 Likov??

30

Odpovědět

Video opět funkční! :)

31

Odpovědět

Nefunguje...

22

Odpovědět

Půlka videí od Gada tady nefunguje, no co to je

280

Odpovědět

Video opět funkční.

252

Odpovědět

Skoro žádné od Gada tady nefunguje (zkoušel jsem nyní dalších 5). Škoda.

280

Odpovědět

Tak tohle mě pobavilo nejvíc za posledního půl roku

250

Odpovědět

shamy: mě funguje - můžeš si ho zkusit stáhnout
http://www.swi9a.com/v2/files/videos/videos/6991aa40ef4b66f.flv" rel="nofollow">stáhnout...bohužel titulky ale dám jen se souhlasem autorky

190

Odpovědět

Video nefunguje.

208

Odpovědět

blecha: Copak letištnímu terminálu někdo říká "konečná zastávka"? :-)

221

Odpovědět

LaBleue: terminal není jen skončit, ale je to i "konečná zastávka"..takže věta "Tak proč se tomu teda na letišti říká konečná zastávka" už dává větší smysl,ne? :D

226

Odpovědět

Geniální!:D 10

220

Odpovědět

Je fakt super,budou s ním další videa?Prosím!!!!!

240

Odpovědět

Celkom fajn. Síce osobne nemám rád a nezdajú sa mi vtipní komici, ktorí sa smejú vlastným vtipom, ale tento aspoň hovoril dobré vtipy. S vypnutým zvukom a len s tým "rechtáním" divákov by to bolo lepšie. :) 8/10 za tie vtipy. Prednes -10...

1919

Odpovědět

az: Mě nenapadlo, že někdo v češtině nebude znát slovo terminální a další příbuzná.

210

Odpovědět

*jasny,ale jako vysvetlivka pod video,by slo ne? at se nesmejem tomu smichu,ale vtipu:)
..me nez to doslo...:)

197

Odpovědět

Prosím o více videí s tímto komikem.
Je fakt dobrej.Vždycky se dobře pobavím.

210

Další