Dark SoulsGirlfriend Reviews

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:6 291

Dark Souls je videoherní série, která je nechvalně proslulá svou náročností. Někteří si hraní nemohou vynachválit, jiní s tím seknou po pár minutách. A někteří to zvládnou i pomocí ovladače z banánů. Jaké je ale žít s někým, kdo Dark Souls hraje a pořád dokola umírá?

Přepis titulků

Dark Souls je neuvěřitelně populární hra, má obrovský vliv a já ji naprosto nesnáším. Panebože! Panebože! To je prase v blyštivé zbroji? Pokud máte jako hráči rádi výzvu, musíte si ji zahrát. A když ji dokončíte, budete se tím chlubit. Zvlášť pokud se vám to podaří pomocí banánů. Pokud se ale musíte dívat, jak hraje váš přítel, budete se nudit.

A sledovat, jak mu hrabe. Cože? To snad... Panebože! Tohle není recenze Dark Souls, tohle je recenze toho, jaké je to žít s někým, kdo v Dark Souls umírá. Když tuhle hru vydali na Nintendo Switch a můj přítel řekl, že ji bude hrát znovu, tentokrát klidně z postele, podívala jsem se na něj a klidně řekla: Ne!

Bože! Vím, že je ta hra dobrá, věřím Telegraphu a uživateli JPoppa z Metacritic. Ale při jejím sledování se cítíte jak Bill Murray v Na Hromnice o den více. Už zase? Pořád dokola budete prožívat stejné okamžiky, protože váš přítel bude pořád dokola umírat. Pobodali mě, postřelili, otrávili, uškvařili elektřinou a popálili.

A k většině bossů jsou to od ohně, kde se objevíte po smrti, aspoň dvě minuty. Takže cesta do fantazie za bossem po každé smrti je trest, který vás oba přivede k šílenství. Boje tu nabízejí nejvíc adrenalinu, co jde ve hrách najít, ale když je vidíte podesáté, je těžké mít o to ještě zájem. Když bosse konečně porazí, cítí se takhle: Ale vy takhle: To nejhorší na bydlení s někým, kdo hraje Dark Souls, je audio.

Jako by každá postava ve hře končila dialog úchylným smíchem. A uslyšíte spoustu zvuků umírání, které v této hře zní, jako by se někdo hodně dobře vykadil. Minule jsem u Dennyho na záchodě slyšela, jak někdo hraje DS. - Jak se jmenuješ?

- Jsem Solaire z Astury. Dobře. Jeden z ohňů můj přítel používal opakovaně a přímo pod ním do toho bušil nahatý Santa. A já měla pocit, že mi hrábne. Když se tam přítel objevil, chtěla jsem řvát: Drž hubu! Takže gameplay je repetitivní a audio otravné, ale zachrání hru její příběh?

Ne. Žádný tu není. Co vím, tak je to o škaredé mrtvole, co musí zazvonit na zvony. Každý dialog, co jsem slyšela, byly totální bláboly. Ze starobylé bestie zrodila se propast. A hrozí, že pozře celý Oolacile. Přestaň! Příběh za tím schovaný je asi zajímavý a asi je vyprávěn samotným světem hry, ale pokud tu hru nehrajete vy a ten svět neobjevujete, tak se v tom ztratíte.

Prostě proto, že jste odešli poté, co se tohle stalo popáté za sebou. Nezahrávej si se mnou, kotletko. Panebože, představte si to. Jediný psaný text ve hře, který byl prima, byly zprávy od hráčů. Bylo vtipné, když můj přítel našel tip nebo radu, ze kterých se vyklubala lež. Buď strávil pět minut snahou projít falešnou zdí... Nebo ho zabili. Měl by váš přítel hrát Dark Souls?

Ano, rozhodně. Nejsou náročnější hry, které vás odmění za trpělivost, než ty od FromSoftware. Pokud se ale snadno naštve, mějte pojištěnou telku. Nech toho! Měli byste se na něj při tom dívat? Ne! Bože, prosím, ne! Zeptala jsem se, proč tyhle náročné a frustrující hry hraje, a on řekl: "Po poražení tolika her občas potřebuju, aby hra porazila mě." Nemůžeme uvěřit, že už máme 100 000 odběratelů!

Díky za odběr a podporu v tom, abychom pokračovali. Budeme vytvářet videa tak jako tak, ale můžete nás podpořit na Patreonu. Prosím, napište nám, o jakých hrách máme mluvit dál. Teď jdeme hrát Smash Bros. Ultimate. Pa. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hra sama o sebe nieje ťažká, normálne NPC je dosť jednoduché zabiť, ťažký sú bossovia ktorých sa ale človek naučí a zabije. Problém v "náročnosti" je frustrácia zo zlého herného dizajnu kde sú checkpointy ďaleko od bossa, takže pár desiatok minút sa prebíjate úspešne nepriateľom a boss Vás zabije na tri rany a znova ... pripomína mi to film Edge of the Tomorrow. Hru som nedohrál i pre katastrofálnu technickú stránku hry, kde bez módov a komunity by hra zostala i naďalej nehratelná.

17

Odpovědět

Ale pán je znalec :-) víš ono kdyby jsi se nevymlouval na technickou stránku hry která je krom rychlosti stejná u všech SoulsBorn hertak by jsi přišel na to že ty mechaniky jsou takhle dělaný naschvál a ty jsi jen další kterého ta hra porazila jak nic bez boje. Koukej se do toho vrátit a dohrát celou trilogii a pak tu dávej rozumy nad tím jak je to špatně navržené. Tenhle skvost herního průmyslu je jednou z nejpromyšlenějších her a příběhů jaké existují. A každá jedna věc na kterou nadáváš má svůj smysl a důvod jen si to musíš přečíst nebo si o tom musíš přečíst ;-)

41

Odpovědět

+InkognitoNevieš čo znamená technická stránka hry, hra bežala v okne "ak sa to niekomu podarilo spustiť", nepodporovala K+M a keď vydali fix tak interface bol konzolový, hra bežala len v HD 25fps bez možnostu V_Syncu a mohol by som pokračovať, bez módov komunity by tá hra nebola hrateľná doteraz.

04

Odpovědět

+InkognitoSamozřejmě, že vše má svůj důvod. S checkpointem na každém kroku by se nikdo nebál riskovat a umírat a velká část kouzla hry by se vypařila. Stejně tak lidskost, kdy se vlastně sázíš, že neumřeš, a máš za to bonusy. Stejně tak odpočinek u ohně, který obnoví nepřátele, takže si dvakrát rozmyslíš, kdy ho využiješ. Duše, co zůstanou na posledním místě tvé smrti tě nutí prostě zatnou zuby a nějak obtížný úsek chtě něchtě projít, nebo se alespoň dostat na stejné místo a utéct; pokud to jde (viz bílé světlo).
Level design je naprosto famózní s tím, jak je vše propojené a jak můžeš v dáli sledovat, kde jsi už byl a kam se dostaneš. Taky lokace mají konzistentní styl a působí funkčně a realisticky, žádný typický "fantasy RPG dungeon" s pákami, bednami a schodištmi v nesmyslných místech.
Boj je vůbec bomba. Jedna z mála fantasy RPG, kde se ti ohromně vyplatí nosit štít.

Myslím ale, že chtít checkpoint poblíž bosse zas není tak velký požadavek.
Buď se mi pod nohy plete dvacet nepřátel jako test vytrvalosti, jestli neudělám hloupou chybu (a tím pádem přijdu o duše nebo přinejlepším o pár léčivých lektvarů), nebo tam nastrčí pár silných, kteří jsou problém sám o sobě, natož když musí umřít bez vyplýtvání kouzel nebo léčení.
To už mi zážitek ze hry nijak neobohacuje, to je prachobyčené umělé zvyšování obtížnosti. Jasně, pak to taky působí jako větší úspěch, to je ale stejný úspěch jako vymalovat obývák kartáčkem na zuby místo štětkou. 90% času stráveného s bossem je cesta k němu.

Ale to se vsaď, že technická stránka hry ti taky někdy zavaří. Jen ovládání je docela nepřátelské ke klávesnici – různé skoky s útokem a kopance občas prostě nevyjdou a skákání a je myslím stejně špatné všude (což nevadí do doby, než vymyslí bosse, který spočívá v přeskakování děr v zemi). A collision detection je někdy tak štědrý, že tě boss sejme zbraní, i když jde mimo; stejně tak můžeš stát jak chceš bokem, ale hra tě teleportuje o metr vedle, jen aby tě nepřítel mohl probodnout zezadu. To je myšleno technickými problémy.

A jeden nejpromyšlenějších příběhů… Nóóó… Ano, je tam příběh, když pozorně sleduješ. Docela ujde. Ale do jednoho z nepromyšlenějších má daleko. Ta hra má lepší kvality, a zrovna v příběhu ji leckdo hravě utře.

20

Odpovědět

Ahoj.
Díky za překládání toho nového zase trochu jinak prodaného herního pořadu. I když zrovna Dark Souls mě díky bohu minuly.

Btw. Vidím, že to překládáš popořadě... neupřednostnil bys vyjímečně nejnovější ep. Last of Us? :)

20

Odpovědět

*jinak podaného...

A ještě tam mělo být... PROSÍM. ;)

00

Odpovědět

Ahoj, díky za komentář, jsem rád, že se ti série líbí. Díl o Smash Bros Ultimate mě neoslovil, takže tento týden vyjde Breath of the Wild. A pak bude záležet, jestli to Last of Us stihnu včas přeložit, přinejhorším se tu objeví za necelé tři týdny ;-)

00

Odpovědět

+XardassOk. Díky za odpověď.

00

Odpovědět

Musim nesouhlasit s tim ze to clovek musi hrat aby si bribeh uzil. DS1 letsplay od cloveka co zna kazdej popisek ve hre nazpamet a ktomu vsechny konspiracni teorie z redditu * 10 vam ze 7/10 hry udela 11/9 bez problemu.

11

Odpovědět

Hrál jsem trojku. První věc, která mě zklamala, byly prompty na gamepad, i když jsem hrál na klávesnici. Změnit lze pouze modem. Ve hře z roku 2017... Druhá věc byla, že jsem ani po několika hodinách absolutně nechápal kam jdu nebo proč tam jdu. Jinak obtížnost byla fajn, ale bohužel mě to vůbec nechytlo...

412

Odpovědět

Pokud máte slabé nervy, po téhle hře je budete mít ještě slabší a skončíte s pláčem a pěstí zaťatou do klávesnice.

80

Odpovědět

presne proto tyhle typy her nehraju :D

72

Odpovědět

Jako jde to, a dohrál jsem to, ale nemám nějak zvlášť chuť se pouštět do dvojky nebo trojky.

Celý model hry je učení se ze svých chyb, což bohužel znamená opakování těch samých pasáží stále dokola. Kdyby nebylo možné zemřít, tak je hra dohraná za odpoledne, takhle celé odpoledne lezu po tom samém žebříku a zabíjím ty samé nepřátele pořád dokola, jen abych se dostal do bodu, kde jsem zemřel naposled a tentokrát nezapomněl zvednout štít nebo včas uskočil.
To mi nevyhovuje. Ale bojový systém je skvělý.

101